Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2006-03-05 22:48:36

Alison
Użytkownik

Re: Nominacje do Oskara :-(

No w?a?nie co Wy chcecie od Myszki Miki. Ma uszka jak Colin, oczka jak Colin. nosek jak Colin, w?siki czasmi jak Colin i nó?ki go?e, które te? czasami ma Colin. Skóra zdj?ta z Colinka.

O masz, nast?pna do bicia. A tej to nawet nie mam czym poszanta?owywa? sad

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#52 2006-03-05 23:15:53

AineNiRigani
Użytkownik

O masz, nast?pna do bicia. A tej to nawet nie mam czym poszanta?owywa? sad

Hmm. Podejrzewam ?e to by?a ironia. Skierowana do mnie big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#53 2006-03-06 08:07:39

Georginia
Użytkownik

nie no za?amana jestem?oscar za muzyke dla Tajemnica Brokeback Mountain???
Nie do?? ,?e film beznadziejny to muzyka?totalne zaskoczenie i rozczarowanie:-(((

#54 2006-03-06 08:45:52

Nastazja
Użytkownik

Moim zdaniem "TBM" nie jest beznadziejny.

Krótkie podsumowanie gali:
Witherspoon jest aktork? przereklamowan?.W filmie o Cashu zagra?a w najlepszym razie przeci?tnie.

Inni laureaci nie budz? w moich oczach kontrowersji. Bardzo si? ciesz?,?e wygra? film "Miasto gniewu",podejmuj?cy temat tragicznych skutków dyskryminacji rasowej. Ponadto Oscara dosta? George Clooney (hurra!!).

Keira wygl?da?a ?licznie.Mia?a klasow? sukienk? i pi?kn? fryzur?.
Je?li b?dzie czyni?a post?py,Oscar wydaje si? by? nieunikniony.

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#55 2006-03-06 10:52:43

Kaziuta
Użytkownik

Niestety zbyt pó?na pora transmiji i poranne wstawanie do pracy nie pozwoli?y mi na obejrzenie"na ?ywo".
Bardzo si? ciesz?, ?e Oscara dosta? nasz ulubieniec GC.
Kiedy? s?ysza?am, wypowied? naszego polskiego re?ysera usi?uj?cego zrobi? karier? w Hollywood. Stwierdzi?, ?e rz?dz? tam 3 "mafie": murzy?ska, ?ydowska i przepraszam za wyra?enie pedalska. Ktos spoza tych "grup" nie ma sznas na "s?aw?"i Oscara.
I cho? nie wiemy ile jest w tym prawdy, a ile rozgoryczenia owego re?ysera to co? w tym chyba jest je?eli bli?ej si? temu przyjrze? (patrz nagrodzony film, nagrodzony re?yser)

#56 2006-03-06 10:56:08

Alison
Użytkownik

Wszystko tam furda, je?li D?ord?yk si? za?apa?! big_smile
"A wszystko te czarne oczy, ?ebym ja je miaaa?...a
Za te czarne, cudne ocz?ta...." [nutki, u?miechy, tralala...]
Sorry, wracam do pracy roll

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#57 2006-03-06 12:55:18

milosz
Użytkownik

http://img113.imageshack.us/img113/5183/dord3uv.jpg

Voila - Dzord? lol roll roll roll

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#58 2006-03-06 13:01:49

Alison
Użytkownik

Oh my godness, I love him so much.... :oops:

#59 2006-03-06 13:17:28

milosz
Użytkownik

Oh my godness, I love him so much.... :oops:

no zabójczy facet i od razu widac, ze znakomicie sie czuje na scenie w ?wiat?ach fleszy wink (ojciec kongresmen i jego kampanie wyborcze sprawi?y, ?e Gorge to poprostu zwierz? salonowe)

I ma to co posiada tez Sean C. - czyli jak wino - im strsze tym doskonalsze. Amen.

#60 2006-03-06 13:21:40

milosz
Użytkownik

I mimo wszystko sie dziwi?, ?e .........
http://img82.imageshack.us/img82/399/lizzy9qa.jpg

chudzinie naszej (z mrocznemi ocz?tami) nie dal statuetki......

#61 2006-03-06 14:18:16

Alison
Użytkownik

Po co jej statuetka, jak bi?ut ma taki ni w 5 ni w 10 do tej sukienusi...;-)

#62 2006-03-06 15:04:03

Caitriona
Użytkownik

No cóz... My?la?am, ?e "P&P" otrzyma statuetk? za muzyk?, która jest pi?kna. Tej z "TBM" nie s?ysza?am, wi?c nie krytykuj? wink A na Keir? nie stawia?am, nie ma wi?c zawodu wink
Fajnie ?e Clooney dosta? Oskara w swoje ?apki smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#63 2006-03-06 16:39:32

Kaziuta
Użytkownik

Po co jej statuetka, jak bi?ut ma taki ni w 5 ni w 10 do tej sukienusi...;-)

Ale drogi by? i ze znanego salonu jubilerskiego.

#64 2006-03-06 16:45:46

GosiaJ
Użytkownik

Kiedy? s?ysza?am, wypowied? naszego polskiego re?ysera usi?uj?cego zrobi? karier? w Hollywood. Stwierdzi?, ?e rz?dz? tam 3 "mafie": murzy?ska, ?ydowska i przepraszam za wyra?enie pedalska. Ktos spoza tych "grup" nie ma sznas na "s?aw?"i Oscara.

A ja my?l?, ?e to tylko takie stwierdzenie polskiego re?ysera, który ma ?al, ?e nic w tym ?wiecie nie znaczy... I przy okazji prezentuje swój rasizm, antysemityzm i homofobi?. Mia?am jednak nadziej?, ?e na _tym_ forum si? z takimi stwierdzeniami nie spotkam.

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#65 2006-03-06 16:53:54

Kaziuta
Użytkownik

Te? mam tak? nadzieje, ?e to rozgoryczenie.
Poza tym to tylko cytat a nie moje pogl?dy, a spiskowa teoria dziejów podobno istnieje, wi?c dlaczego by nie w Holywood?

#66 2006-03-06 16:56:25

GosiaJ
Użytkownik

Moim zdaniem "TBM" nie jest beznadziejny.
Krótkie podsumowanie gali:

Moim zdaniem "TBM" jest jednym z najm?drzejszych i najbardziej przejmuj?cych filmów ameryka?skich ostatnio.

Co do gali - ogólnie jako? tak marnie by?o. G?ównie ogl?dam, ?eby na kreacje gwiazd popatrze?, ale z tym te? w tym roku nie by?o rewelacyjnie. Jako? tak ubogo ;-)
Oscary dawno przesta?y mie? dla mnie jakiekolwiek znaczenie. Nagrody dostaj? cz?sto bardzo przypadkowe osoby (jak w tym roku Reese Witherspoon, kiedy? Gwyneth Paltrow, któr? lubi?, ale jej rola w "Zakochanym Szekspirze" nie by?a wielkim dokonaniem). Wybitne kreacje s? pomijane (np. Cate Blanchett w "Elizabeth"), wspania?e filmy s? pomijane (genialna brytyjska komedia "Go?o i weso?o" przegra?a z "Titanicem") itd. A w tym roku na dodatek muzyka z "TBM" wygra?a - muzyka sama w sobie pi?kna, ale tak naprawd? oryginalnych kawa?ków jest kilka, reszta na ?cie?ce d?wi?kowej to jakie? koszmarne country. Przepad?a natomiast przecudna muzyka z "P&P".
Ech, nie mogliby transmitowa? jakich? brytyjskich nagród BAFTA czy co?? By?by fajniejszy zestaw aktorów :-)

#67 2006-03-06 16:57:39

GosiaJ
Użytkownik

Te? mam tak? nadzieje, ?e to rozgoryczenie.
Poza tym to tylko cytat a nie moje pogl?dy, a spiskowa teoria dziejów podobno istnieje, wi?c dlaczego by nie w Holywood?

Ech, jako? nigdy ch?tnie na spiskow? teori? dziejów nie patrzy?am :-)

#68 2006-03-06 17:10:21

Gosia
Użytkownik

Ciesze sie za Gord?yka big_smile , choc nie sadzilam ze Oskara za Syriane dostanie. to film ktory obnaza prawdziwe intencje USA i jest tam krytykowany.
Chyba ze Akademia zrobila to na przekor Bushowi.

#69 2006-03-06 19:04:43

AineNiRigani
Użytkownik

http://delit.net/music/title_list_world.phtml?id=31085

Tak dla pos?uchania. Soundract P&P jednak ma du?o wi?cej uroku i klasy. Nawet pomimo braku Nelsona.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#70 2006-03-06 19:29:32

izek
Użytkownik

A ja my?l?, ?e to tylko takie stwierdzenie polskiego re?ysera, który ma ?al, ?e nic w tym ?wiecie nie znaczy... I przy okazji prezentuje swój rasizm, antysemityzm i homofobi?. Mia?am jednak nadziej?, ?e na _tym_ forum si? z takimi stwierdzeniami nie spotkam.

ach dodam swoje 3 grosze
z rozgoryczeniem re?ysera si? zgadzam,
my?l? natomiast ?e oprócz tego jest co? jeszcze, tylko ani mafie ani ?adne fobie czy -izmy, to si? nazywa "poprawno?? polityczna" i obawiam si? ?e jest mo?e czasem nieco absurdalna (ale moim zdaniem wokó? nas jest wiele absurdów wink )

gg 5425654

#71 2006-03-06 21:16:34

caroline
Użytkownik

Tyle jadu jest w tych s?owach i zwyk?ej pod?o?ci. Ju? wol? na si?? u?adzon? polityczn? poprawno?? ni? takie wyst?py. Co to za osi?gni?cie u?y? w jednej wypowiedzi trzech najbardziej chyba w Polsce obra?liwych s?ów (poza wulgaryzmami)? ?a?osne.
Kaziuta, rozumiem, ?e to cytat a nie Twoje s?owa, wi?c nic do Ciebie nie mam.

#72 2006-03-06 21:20:00

caroline
Użytkownik

Ang Lee, re?yser "Rozwa?nej i romantycznej" dosta? Oscara za re?yseri?. Super!!!
Szkoda, ?e muzyka przepad?a sad

#73 2006-03-06 21:47:14

Nastazja
Użytkownik

Bardzo wspó?czuj? temu re?yserowi. Najwyra?niej musi odreagowa? swoje kompleksy. Szkoda,?e w ten sposób krzywdzi inne osoby.

Stykam si? z tym cz?sto.
Mój narzeczony jest ciemnoskóry (mama jest Polk?,tata Nigeryjczykiem).
Chcemy si? pobra? za jaki? czas.
Powiedzia?am o tym mojej kole?ance. Pierwsze pytanie,które zada?a brzmia?o: "Chcesz urodzi? czarne dzieci"? :x
Ja zaniemówi?am,a potem odpowiedzia?am,?e mog? by? nawet niebieskie w zielone kropki, byleby wyros?y na dobrych,uczciwych ludzi.

Na sytuacja u?wiadomi?a mi pobitnie jak wiele trzeba zrobi? w Polsce na rzecz szeroko poj?tej tolerancji. Pytania nie zada? rolnik z Pcimia (z ca?ym szacunkiem dla rolników z Pcimia) tylko studentka dwóch kierunków na najlepszym (?)uniwersytecie w Polsce. Teoretycznie powinna by? ?wiadom?,otwart? osob?... sad Mówi?,?e mo?na urodzi? si? w du?ym mie?cie,a w g?owie "mie?" wiosk?..

#74 2006-03-06 22:05:15

Jeanne
Użytkownik

Nastazjo tak si? sk?ada, ?e w Polsce istnieje jeden wielki pozór tolerancji. Ludzie wzdragaj? si? pój?? do ciemnoskórego lekarza....dlaczego? Bo maj? w psychice jakie? chore uprzedzenia!!! Ludziom wydaje si?, ?e s? tolerancyjni, a jak przyjdzie co do czego to uwa?aj? np. homoseksualistów za ludzi chorych. Nie dopuszczaj? my?li, ?e oni te? s? normalni, bo wybiegaj? poza zakorzenione w nich poj?cie normalno?ci...
P.S. Sorry za offtop.... wink Faktycznie szkoda muzyki z DiU. Ale Keira ?adnie wygl?da?a w tej sukni.... big_smile

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#75 2006-03-06 22:08:57

Nastazja
Użytkownik

Nastazjo tak si? sk?ada, ?e w Polsce istnieje jeden wielki pozór tolerancji.

Masz racj?. Kamyczek do ogródka do?o?y?y w?adze komunistyczne,które pozorowa?y tolerancj? rasow?,a nie zrobi?y nic,aby prze?ama? bariery.

Stopka forum