Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-01-26 16:05:12

Gitka
U┐ytkownik

Ulubiona scena z filmu D&U 2005

Pan Darcy wyłania się z mgły; jego rozpięta biała koszula, "wampiryczny" długi płaszcz i i piękne duże oczy Elizabeth (a w tle cudna muzyka).

#2 2006-01-26 19:02:47

Alison
U┐ytkownik

Re: Ulubiona scena z filmu D&U 2005

Hmmmm, niech pomy┼Ťl─Ö....Kiedy zamkn─Ö oczy jednak najcz─Ö┼Ťciej widz─Ö Elizabeth na skale. Ta przestrze┼ä... (czym jest cz┼éowiek wobec pot─Ögi g├│r ;-)) Ona pe┼éna zachwytu i nadziei, "wichrowe wzg├│rza", wszystko jeszcze mo┼╝e si─Ö zdarzy─ç, muzyka....eeeh wpad┼éabym latem do Darbyshire...
A tak do ogl─ůdania to lubi─Ö jeszcze scen─Ö jak ona biegnie w deszczu przez kamienny most i t─Ö po o┼Ťwiadczynach, uj─Öcie na ┼Ťwiatyni─Ö dumania, na jeziorze smugi zacinaj─ůcego deszczu...on odchodzi, ona zostaje...a niebo rozpacza wink
I jeszcze scena w galerii, szczeg├│lnie ta rze┼║ba zawoalowanej kobiety.
Lubi┼éabym jeszcze scen─Ö na hu┼Ťtawce gdyby nie nadmiar obornika i ta przedziwna ┼╝agl├│weczka utkni─Öta na ┼Ťrodku podw├│rka w b┼éocie, kt├│rej metaforyki nie jestem jako┼Ť w stanie zg┼é─Öbi─ç :?
Mo┼╝e musz─Ö jeszcze par─Ö razy obejrze─ç.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#3 2006-01-26 19:43:28

Bonduelle
U┐ytkownik

Darcy id─ůcy przez wrzosowisko, obviously.

A poza tym urzekaj─ů mnie ta┼äce w Meryton i ko┼äc├│wka balu w Netherfield (migawki wszystkich obecnych wa┼╝niejszych postaci)

#4 2006-01-26 22:29:19

Nastazja
U┐ytkownik

Nie potrafi─Ö wybra─ç jednej. wink Podam top 5:

Darcy obserwuje Lizzie podczas tańca w Meryton,
Darcy pomaga Lizzie dosta─ç si─Ö do powozu,
wsp├│lny taniec w Netherfield + autoprezentacja Mr.Collinsa tongue ,
zwiedzanie Pemberley
i odwiedziny Bingleya i Darcy'ego po ┼Ťlubie Lydii.

Mogłabym wymienić jeszcze pięc,ale.. :oops:

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#5 2006-01-26 22:53:58

Alison
U┐ytkownik

Darcy pomaga Lizzie dosta─ç si─Ö do powozu...

Tak, mn├│stwo elektryczno┼Ťci by┼éo w tej scenie, a┼╝ iskrzy┼éo. Dok┼éadam j─ů do swojej listy. Ja tylko jako┼Ť kompletnie nie zauwa┼╝y┼éam, ┼╝eby Darcy wypatrywa┼é Lizzy na balu w Meryton, ta scena to by┼é dla mnie jeden chaos, zupe┼énie nie wiem kto tam kogo wypatrywa┼é. Natomiast podoba┼éo mi si─Ö jak mu przygada┼éa tym "ledwie zno┼Ťnym" partnerem do ta┼äca.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#6 2006-01-26 23:08:05

Nastazja
U┐ytkownik

Ha! W Meryton przeciska┼é si─Ö przez t┼éum,┼╝eby j─ů widzie─ç.

Scena "Barely tolerable" podoba┼éa mi si─Ö - scenarzy┼Ťci wyra┼║nie ingeruj─ů w powie┼Ťciowy bieg zdarze┼ä,przyspieszaj─ů tempo.

Rany,MM wygl─ůda na Twojej ikonce jak skarcony spaniel. wink

#7 2006-01-26 23:22:33

Alison
U┐ytkownik

Rany,MM wygl─ůda na Twojej ikonce jak skarcony spaniel. wink

Yahooo! Coraz bardziej Ci─Ö lubi─Ö - oczywi┼Ťcie nie ma tutaj ┼╝adnego drugiego dna wink
Zmieni┼éam Colina z tym jego przymru┼╝eniem oka, co mia┼éo znaczy─ç - nie traktujcie mnie tak strasznie serio, na t─ů quint esencj─Ö spanielowato┼Ťci, bo tak w┼éa┼Ťnie widz─Ö Darcy'ego w wydaniu MM, a jako ┼╝e jestem psiara, to ludzie cz─Östo kojarz─ů mi si─Ö z psimi fizjonomiami i Ty to doskonale wy┼éapa┼éa┼Ť big_smile

#8 2006-01-26 23:40:17

Nastazja
U┐ytkownik

Tak,umówmy się,że scenariusz nie dawał MM wielkiego pola do popisu.
Widzia┼éam go w serialu Spooks i dw├│ch innych filmach. Moi bliscy byli na sztuce z jego udzia┼éem. IMHO,aktorem jest ┼Ťwietnym - co w "P&P" niespecjalne wida─ç.

#9 2006-01-26 23:42:41

Bonduelle
U┐ytkownik

Jak na kogo┼Ť, kto posta─ç Darcy'ego zna tylko ze scenariusza (bo ksi─ů┼╝ki si─Ö nie czyta┼éo roll ) to naprawd─Ö poradzi┼é sobie nie┼║le wink

#10 2006-01-26 23:52:28

Alison
U┐ytkownik

To w┼éa┼Ťnie jest dla mnie zagadk─ů, czemu do diab┼éa nie chcia┼é si─Ö sugerowa─ç powie┼Ťci─ů?! A ja ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e go w niczym innym nie widzia┼éam, bo dla mnie narazie jest tylko sponiewieranym przez ┼╝ycie Darcy'm.
Zaskoczyło mnie tylko jak niesamowicie fizycznie różni się "w cywilu" od filmowej wersji.
ładniejszy jest w filmie... :oops:

#11 2006-01-27 00:02:05

Nastazja
U┐ytkownik

ładniejszy jest w filmie... :oops:

Moim zdaniem atrakcyjniejszy jest w "cywilu". :oops: Mam na my┼Ťli zdj─Öcia z wrze┼Ťnia i pa┼║dziernika 2005 r.

Colin Firth nie czyta┼é powie┼Ťci.Ba! Ob┼Ťmia┼é j─ů,a niekt├│rzy twierdz─ů,┼╝e jest "jedynym Panem Darcy". roll
Chyba najwi─Öcej zale┼╝a┼éo od sposobu przedstawienia postaci jak─ů wybrali scenarzysta i re┼╝yser. Serial by┼é d┼éu┼╝szy i "nastawiony" na Colina. W filmie gwiazd─ů jest KK,a MM tylko asystuje.

#12 2006-01-27 00:30:33

Bonduelle
U┐ytkownik

Fakt, na plakatach mamy "Keira Knightley's Pride and Prejudice" :evil:

Nastazja, masz gdzie┼Ť wywiady z CF, w kt├│rych ob┼Ťmiewa Dum─Ö?

(A MM stwierdził, że jak zostanie sam w domu i nikt nie będzie wydział to moze się przełamie i obejrzy serial *lol*)

#13 2006-01-27 08:59:52

Alison
U┐ytkownik

To chyba taka poza, ┼╝e prawdziwy facet nie zni┼╝y si─Ö do czytania babskiej literatury. Podoba┼éo mi si─Ö w "You've got mail" jak Tom Hanks pr├│bowa┼é przeczytac "Dum─Ö..." ┼╝eby mie─ç o czym czatowa─ç z Meg Ryan i po prostu mia┼é odruchy wymiotne. Zamyka┼é j─ů, otwiera┼é, wywraca┼é oczami, w ko┼äcu przeczyta┼é, ale i tak nie by┼é w stanie zapamieta─ç kto tam do kogo by┼é uprzedzony ;-)
No proszę, i Colin również...nigdy bym nie powiedziała... a ten romansik z Hope Springs to przeczytał i bardzo mu się podobał yikes

#14 2006-01-27 15:48:29

Bonduelle
U┐ytkownik

Do czytania klasyki literatury ┼Ťwiatowej za to powinni si─Ö czasem faceci zni┼╝y─ç wink Cho─ç gdyby kt├│ry┼Ť si─Ö pop┼éaka┼é czytaj─ůc Austen, zw─ůtpi┼éabym w jego poczytalno┼Ť─ç roll

#15 2006-01-27 17:34:17

Alison
U┐ytkownik

Znam jednego co by si─Ö mo┼╝e i pop┼éaka┼é, ale z poczytalno┼Ťci─ů to u niego rzeczywi┼Ťcie r├│┼╝nie bywa... P┼éaka┼é nawet na filmach, przez kt├│re ja przechodzi┼éam absolutnie na sucho, a s┼éyn─Ö z tego ┼╝e posmarkuj─Ö nawet na kresk├│wkach :?
My i oni to dwa r├│┼╝ne ┼Ťwiaty. Mars i Wenus i nic si─Ö z tym nie da zrobi─ç, ale fajnie, ┼╝e czasem mo┼╝na co┼Ť wsp├│lnego zakombinowa─ç. Mimo wszystko.
Pami─Ötacie tak─ů scen─Ö w „Bezsenno┼Ťci w Seattle” jak do Hanksa przyje┼╝d┼╝a siostra z m─Ö┼╝em i przy stole opowiadaj─ů sobie filmy? Kiedy ona p┼éacze opowiadaj─ůc im romans z Cary Grantem oni patrz─ů na ni─ů jak na jak─ů┼Ť walni─Öt─ů kosmitk─Ö, nawet ten ma┼éy, za to jak oni zaczynaj─ů ciekn─ů─ç w sprawie wspomnie┼ä zwi─ůzanych z „Parszyw─ů dwunastk─ů”, ona z kolei patrzy na nich jak na kompletnych popara┼äc├│w. Totalne rozmini─Öcie! Zreszt─ů dlaczego tu s─ů same baby? Przemkn─ů┼é jaki┼Ť „dzik” i fina┼é. Niejaki Kazik jest dla mnie powa┼╝n─ů zagadk─ů, ale pewnie skonstruowa┼é t─Ö stron─Ö dla siostry albo ukochanej....
roll

#16 2006-01-27 17:41:23

Bonduelle
U┐ytkownik

Alison, mnie tam nie dziwi, ┼╝e tu same kobiety si─Ö wypowiadaj─ů wink Wi─Ökszo┼Ť─ç facet├│w, je┼Ťli jakim┼Ť cudem da si─Ö zmusi─ç do zapoznania z dorobkiem JA, raczej nie b─Ödzie chcia┼éo roztrz─ůs─ůc kwestii "czy Lizzy mia┼éa r─Ökawiczki w Netherfield? Czemu/czemu nie?", co nam sprawia rado┼Ť─ç roll

#17 2006-01-27 21:35:42

Alison
U┐ytkownik

Nie wiedz─ů ile trac─ů. Bidule. lol

#18 2006-01-27 21:47:57

Alison
U┐ytkownik

Pami─Ötam jak pierwszy raz zajrza┼éam na stron─Ö Republiki Pemberley i tam we wst─Öpie przeczyta┼éam m.in. ┼╝e rozmawiaj─ů tam o wszystkim co dotyczy........, np. co to jest bia┼éa zupa albo w jakim kolorze by┼é surdut pana Darcy’ego i tu cytat „no, no, no the green one” – to poczu┼éam nagle metafizyczn─ů wi─Ö┼║ z po┼éow─ů ┼Ťwiata ;-), bo kt├│ry facet po takim cytacie wiedzia┼éby dok┼éadnie, o kt├│r─ů scen─Ö chodzi, a ja j─ů natychmiast mia┼éam przed oczyma. Ach fsruszy┼éam si─Ö.... :cry:

#19 2006-01-27 23:52:19

Ammit
U┐ytkownik

Zamy┼Ťlona i zapatrznona w przestrze┼ä Elizabeth stoj─ůca na skale.
Darcy obserwuj─ůcy Lizzie podczas ta┼äca w Meryton - a┼╝ przeciska┼é si─Ö przez t┼éum, ┼╝eby j─ů lepiej widzie─ç big_smile
Darcy pomaga Lizzie dostać się do powozu - ja jej zszokowana mina i potem zbliżenie na jego dłoń wink
Autoprezentacja Mr.Collinsa - była genialna big_smile
Odwiedziny Bingleya i Darcy'ego po ┼Ťlubie Lydii, oraz ich rozmowa nad jeziorkiem big_smile Bingley ─çwicz─ůcy o┼Ťwiadczyny big_smile
Na pewno tekst ojca Lizzy - jakby przyszli jeszcze jacy┼Ť m┼éodzi ludzie... jestem u siebie wink
Darcy tuptaj─ůcy wk├│┼éko pod oknem podczas gdy Lizzy rozmawia┼éa z ojcem smile

~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz ┼Ťwiat jest w sercach tych, kt├│rzy nas kochaj─ů...

#20 2006-01-29 15:33:39

Georginia
U┐ytkownik

1.Scena w kt├│rej elizabeth robi tak─ů dziwn─ů mine jak widzisz gdzie mieszka Darcy...majstersztyk mimiki moim zdaniem
2.Elizabeth szuka na balu swojego oficera:-) rozgl─ůda si─Ö po sali a nagle za ni─ů wylania si─Ö Darcy
3.Elizabeth w tych nieprzyzwoicie poczochranych i rozpuszczonych w┼éosach...zjawiskowo wygl─ůda┼éa.
4.Collins w─ůchaj─ůcy kwiatki i wzdychaj─ůcy nad gwa┼étowno┼Ťci─ů swego uczucia:-)

#21 2006-01-29 21:37:19

Ammit
U┐ytkownik

Collins kt├│ry o┼Ťwiadczaj─ůc si─Ö Lizzy przynosi jej polny kwiatek big_smile

~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz ┼Ťwiat jest w sercach tych, kt├│rzy nas kochaj─ů...

#22 2006-01-29 21:58:12

Georginia
U┐ytkownik

w ogóle Collins w zestawieniu z kwiatkami był urokliwy....a!i jeszcze kiedy dowiedział się ,że Jane będzie zaręczona...zaręczona hmmm;-)

#23 2006-01-30 21:05:42

caroline
U┐ytkownik

No i jeszcze ta wielka szynka na stole (czy to by┼éo w tej scenie?) big_smile Baaardzo romantyczne. W og├│le ten Collins by┼é troszk─Ö mniej ┼Ťmieszny, a bardziej budz─ůcy wsp├│┼éczucie, w scenie u Lady C. wygl─ůda┼é jakby narobi┼é w pieluszk─Ö. Taki malutki, samiutki, ludzie go olewaj─ů, nikt go nie s┼éucha...

#24 2006-01-30 21:10:49

Alison
U┐ytkownik

W og├│le ten Collins by┼é troszk─Ö mniej ┼Ťmieszny, a bardziej budz─ůcy wsp├│┼éczucie, w scenie u Lady C. wygl─ůda┼é jakby narobi┼é w pieluszk─Ö. Taki malutki, samiutki, ludzie go olewaj─ů, nikt go nie s┼éucha...

A pami─Ötacie jak westchn─ů┼é ┼╝a┼éo┼Ťnie jak Lizzy przyzna┼éa si─Ö, ┼╝e nie mia┼éa guwernantki? smile

#25 2006-01-30 21:13:29

Alison
U┐ytkownik

1.Scena w kt├│rej elizabeth robi tak─ů dziwn─ů mine jak widzisz gdzie mieszka Darcy...majstersztyk mimiki moim zdaniem

A mnie to si─Ö akurat w og├│le nie podoba┼éo. Brakowa┼éo mi jeszcze ┼╝eby paln─Ö┼éa co┼Ť w znaczeniu "ale jaja" i by┼éby komplet jakiej┼Ť takiej palnietej nastolatki :?

Stopka forum