Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#151 2006-02-27 16:55:45

Deska
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Partner trzasnął dziewczyną o lód, aż zrobiła szpagat

Zły, zły chłopiec!

Offline

 

#152 2006-02-27 17:03:07

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Choroby liczne i raczej nieuleczalne ;-) Kolejność nie ma znaczenia:

literatura (Jane Austen, Tolkien, "Wichrowe Wzgórza", "Mistrz i Małgorzata", "Lalka"...)
kino (nalepiej puste albo prawie puste)
średniowiecze
rycerze
Śródziemie
brytyjscy aktorzy (Colin, R. Carlyle, A. Rickman, S. Bean, R. Winstone, ostatnio MM)
Batman
U2
Irlandia
Paryż
... i to nie wszystko :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#153 2006-02-27 17:57:41

Georginia
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

he he kurcze,mam to samo...w Paryżu nawet miałam teraz mieszkać,ale się ciut pozmieniało i przesunęło w czasie :-(

Offline

 

#154 2006-02-27 18:08:15

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

he he kurcze,mam to samo...w Paryżu nawet miałam teraz mieszkać,ale się ciut pozmieniało i przesunęło w czasie :-(

Oj, to Ci zazdroszczę, bo Paryż cudne miasto... I życzę powodzenia, żeby w tym czasie się jednak udało :-)
A ja miałam mieszkać w Toruniu :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#155 2006-02-27 18:13:43

Georginia
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

he he no cudne miasto ten Torun,polecam...a przeprowadzka do Paryża za niespełna rok więc mogę się nacieszyć piernikami i polskością;-)

Offline

 

#156 2006-02-27 19:17:23

izek
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Georginio weź ze sobą miłe towarzystwo big_smile
Paryż to takie miasto, które nie działa dobrze na samotną osóbkę :cry: co wiem niestety z własnego doświadczenia


gg 5425654

Offline

 

#157 2006-02-27 23:11:55

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Paryż cudo! Uwielbiam to miasto. Miałam to szczęście i mieszkałam tam pół roku. Bywa piękne i dla samotnych, o każdej porze dnia i roku. Może się chwalę, a to nie ładnie, ale dzieki znajomościom, które zawarłam wtedy do dzisiaj bywam co roku w Paryżu w czasie wakacji. Jedź Georginio jak tylko będziesz mogła i chłoń wszystko co spotkasz w Paryżu odda ci z nawiązką.

Offline

 

#158 2006-04-19 22:44:19

Admete
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Każdy człowiek powinien mieć jakieś obsesje ;-)
Jak większość tutaj uwielbiam Austen i literaturę angielską XIX wieku. TO żadna rewelacja. Poza tym filmy kostiumowe ( tez nie tajemnica ). Do tego dochodzi Tolkien, cykl Georga R.R Martina "Ogień i lód" - w Polsce wychodzi niedługo czwarty tom "Uczta dla wron" ( w sieci jest świetna stronka związana z tym tematem http://www.ogienilod.in-mist.net/forum/portal.php ). Naprawdę polecam kazdemu, kto lubi świetnie napisaną literaturę fantasy o naprawdę epickim rozmachu. Galeria wyjątkowych postaci i zaskakujace rozwiązania. Nie należy się za bardzo przywiązywać do bohateró ;-) No i u mnie dochodzi taka nietypowa obsesja na punkcie pewnego serialu SF - Babylon 5 :-)

The epic science fiction series by J. Michael Straczynski set aboard a space station in the mid twenty-third century.

"It was the dawn of the Third Age of Mankind, ten years after the Earth-Minbari War. The Babylon Project was a dream given form. Its goal: to prevent another war by creating a place where humans and aliens could work out their differences peacefully. It's a port of call, a home away form home for diplomats, hustlers, entrepreneurs, and wanderers: humans and aliens, wrapped in two million, five hundred thousand tons of spinning metal, all alone in the night. It can be a dangerous place, but it's our last, best hope for peace. This is the story of the last of the Babylon stations. The year is 2258. The name of the place is Babylon 5."

The Babylon 5 station succeeded in bringing together the five major races in the galaxy - Humans, Minbari, Centauri, Narns and Vorlons, as well as the various non-aligned races. As the series develops over its five year arc, the races must unite to work together in the war against the sinister Shadows, and they also begin to interact with each other in often unexpected ways ...

W tym serialu jest coś takiego, co nie pozwala o nim zapomnieć. Tajemnica, przeznaczenie, cierpienie, poświęcenie, podłość i wielkość ;-) Są tam odwołania do mitologii, Biblii, literatury, historii ( na przykład do II wojny światowej, komunizmu, separacji Ameryki, wojny secesyjnej ). polityki...


Widzicie jaka to obsesja. Moje podpisy pod wiadomościami pochodza właśnie z tego serialu.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#159 2006-04-19 22:57:38

Caitriona
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

No i u mnie dochodzi taka nietypowa obsesja na punkcie pewnego serialu SF - Babylon 5 :-)
Widzicie jaka to obsesja. Moje podpisy pod wiadomościami pochodza właśnie z tego serialu.

Kojarzę ten serial smile Całkiem, całkiem (nie jestem miłośniczką SF).


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#160 2006-04-19 23:00:06

Admete
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Zaraziłam tym serialem znajomego licealistę i teraz robimy sobie konferencje na temat filozofii Cieni i Vorlonczykow i oceniamy wybory dokonywane przez bohaterow ;-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#161 2006-04-19 23:02:01

Caitriona
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Mam przyjaciela, który bardzo lubi ten serial. Zrobił nam pokaz kilkunastu odcinków. I stąd moja niewielka wiedza o nim. smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#162 2006-04-20 00:03:07

Admete
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Wczuł się i pewnie nawracał ;-) Też tak robię. Pozdrów go ;-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#163 2006-04-20 00:42:15

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Admete, chciałam tylko rzec, że masz piękny avatar prerafaelicki. A kobieta na nim przypomina mi trochę Salmę Hayek z "Fridy" :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#164 2006-04-20 13:51:48

Caitriona
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Wczuł się i pewnie nawracał ;-) Też tak robię. Pozdrów go ;-)

Może nie nawracał, ale próbował zarazić wink Pozdrowię- dzięki big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB