Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-02-05 19:54:39

Diana
U┐ytkownik

Re: osobiste kr─Ö─çki

Nawet widzia┼éam dzi┼Ť jeden z tytu┼é├│w, ale co┼Ť nie przypominam sobie takiego opowiadania w tw├│rczo┼Ťci Agathy. 8O Mo┼╝e pare odcink├│w dokr─Öcili wykorzystuj─ůc swoje pomys┼éy. Zawsze te┼╝ istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç, ┼╝e nie przeczyta┼éam wszystkich kr├│tkich opowiada┼ä A. Christie, ale jednak... no nie wiem?

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#52 2006-02-05 19:57:40

Mrs_Darcy
U┐ytkownik

Ja w og├│le nie jestem pewna ile tych opowiada┼ä mia┼éa Christie...roll Ale filmy niezale┼╝nie od wszystkiego warto obejrze─ç! Zd─ů┼╝y┼éy mnie ju┼╝ wci─ůgn─ů─ç jak diabli. Na tym layoucie s─ů m.in. w┼éa┼Ťnie bohaterowie: Poirot, Hastings, Holmes i Watson. :oops:

[URL=http://img316.imageshack.us/my.php?image=laystrona3ka.png]http://img316.imageshack.us/img316/6672/laystrona3ka.th.png[/URL]

Cho─ç sercem rz─ůdz─ů nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w wi─Ökszej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

#53 2006-02-05 21:26:37

Diana
U┐ytkownik

A ja ┼Ťci─ůgam os┼éem niekt├│re adaptacje powie┼Ťci Agathy; moje ukochane opowiadanie to "Pu┼éapka na myszy"(jest te┼╝ sztuka), ale "troch─Ö" rzeczywi┼Ťcie ich ona napisa┼éa. Ci─Ö┼╝ko spami─Öta─ç, ale nawet w kr├│tkich formach Agatha umia┼éa zawrze─ç wiele tre┼Ťci i emocji.

#54 2006-02-05 21:42:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie tylko, dzisiaj widzia┼éam nie tylko Herkulesa, ale og├│lnie Agathe, tzn serie z ekranizacjami jej powie┼Ťci - chyba.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#55 2006-02-08 21:14:26

Ammit
U┐ytkownik

Ja jestem w┼éa┼Ťnie na etapie robienia swoich napis├│w, bo oryginalne (tzn. te co mo┼╝na zci─ůgn─ů─ç) do prowadzaj─ů mnie do sza┼éu smile

Ammicie Szary Mnichu - u┼Ťmiecham si─Ö do Ciebie pe┼éni─ů mego uz─Öbienia lol lol lol

Jak tylko b─Öd─ů gotowe, to b─Ödziesz pierwsz─ů osob─ů kt├│rej je prze┼Ťl─Ö big_smile

~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz ┼Ťwiat jest w sercach tych, kt├│rzy nas kochaj─ů...

#56 2006-02-08 23:13:22

izek
U┐ytkownik

Nie tylko, dzisiaj widzia┼éam nie tylko Herkulesa, ale og├│lnie Agathe, tzn serie z ekranizacjami jej powie┼Ťci - chyba.

od grudnia chyba jest raz Herkules Poirot (m├│j idol big_smile ) a raz miss Marple, a wszsytko wymiennie z Sherlockiem H

gg 5425654

#57 2006-02-11 22:00:58

Gosia
U┐ytkownik

O osobistych kreckach nie bede tu pisac, ale nawiazujac do waszych postow, musze sie przyznac, ze ja tez lubie Poirota, ale tylko w wersji Davida Sucheta. Uwielbiam go big_smile jest taki zabawny.
Kupuje cala serie, choc po obejrzeniu paru odcinkow, juz zwykle odgaduje kto moze byc przestepca.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#58 2006-02-11 23:19:08

Diana
U┐ytkownik

By┼éa taka wersja czarno- bia┼éa "ABC", raczej komediowa, cz─Östo jest puszczana na kanale TCM. Okropno┼Ť─ç, normalnie wszystko przeinaczone, morderca nie ten sam, jakie┼Ť komiczne scenki; a nastawi┼éam si─Ö wtedy na wspania┼é─ů rozrywk─Ö. :cry: Ale za to nie wszystkie wersje s─ů spartaczone; wiele jest wspania┼éych.

#59 2006-02-12 00:05:08

Kaziuta
U┐ytkownik

Moje kr─Ö─çki s─ů troch─Ö (ale tylko troch─Ö inne):
1. P&P oczywi┼Ťcie
2. Agata Christie (┼Ťwietnie si─Ö czyta w podr├│┼╝y-wypr├│bowa┼éam nie raz)
3. Dobry film (nie znoszę tylko horrorów i westernów) uwielbiam "Śniadanie u Tiffaniego" i Audrey Hepburn
4. Piotr Fronczewski (bezkrytycznie we wszystkim co zagrał i zagra)
5. Haft krzy┼╝ykowy (bzik kompletny)
6. Literatuta ogólnie pojęta ze szczególnym wskazaniem na Waldemara łysiaka
7. Muzyka - jazz, swing, tzw. poezja ┼Ťpiewana i Kabaret Starszych Pan├│w

Robin by┼é fajny, ale nie wci─ůgn─ů┼é mnie.
I tak wogóle lubię wiedzieć co się wokół mnie dzieje

#60 2006-02-12 00:10:54

Diana
U┐ytkownik

Kaziuta, to prawda, ┼╝e Agath─Ö si─Ö ┼Ťwietnie czyta w podr├│┼╝y. A poza tym, zawsze mi przychodzi do g┼éowy, jak akurat jad─Ö poci─ůgiem cena z "4.50 z Paddinngton", kiedy jedna z bohaterek jest ┼Ťwiadkem morderstwa w jad─ůcym na s─ůsiednim torze poci─ůgu.

#61 2006-02-12 00:35:00

Kaziuta
U┐ytkownik

Bardzo lubi─Ö "Dziesi─Öciu murzynk├│w" i "Zako┼äczeniem jest ┼Ťmier─ç", kt├│rej to powie┼Ťci akcja umieszczona jest w staro┼╝ytnym Egipcie. Rzadko┼Ť─ç w┼Ťr├│d krymina┼é├│w.

#62 2006-02-12 01:03:15

Alison
U┐ytkownik

Moje kr─Ö─çki s─ů troch─Ö (ale tylko troch─Ö inne):
1. P&P oczywi┼Ťcie
2. Agata Christie (┼Ťwietnie si─Ö czyta w podr├│┼╝y-wypr├│bowa┼éam nie raz)
3. Dobry film (nie znoszę tylko horrorów i westernów) uwielbiam "Śniadanie u Tiffaniego" i Audrey Hepburn
4. Piotr Fronczewski (bezkrytycznie we wszystkim co zagrał i zagra)
5. Haft krzy┼╝ykowy (bzik kompletny)
6. Literatuta ogólnie pojęta ze szczególnym wskazaniem na Waldemara łysiaka
7. Muzyka - jazz, swing, tzw. poezja ┼Ťpiewana i Kabaret Starszych Pan├│w

Punkty 1, 3, 4 i 7 w 100%. W „┼Üniadaniu...” uwielbiam scen─Ö kupowania pier┼Ťcionka ;-)
A znasz teatraln─ů rol─Ö Fronczewskiego - Cyrano de Bergerac? Jego monolog ko┼äcowy jest taki, ┼╝e ja odlatuj─Ö, a po fina┼éowych s┼éowach „m├│j bia┼éy pi├│ropusz” le┼╝─Ö zemdlona ;-) To absolutnie niesamowity aktor, cho─ç mn├│stwo ma na swoim koncie jakich┼Ť takich chybionych krok├│w – taki np. Franek Kimono. Nigdy nie mog┼éam zrozumie─ç po co si─Ö w to zaanga┼╝owa┼é.
A za Kabaret Starszych Panów dałabym się pokroić na plasterki :-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#63 2006-02-12 10:00:57

AineNiRigani
U┐ytkownik

W ko┼äcu kto┼Ť z punktem 5!!! big_smile
Ja obecnie haftuj─Ö Dziewczyn─Ö z per┼é─ů. Troch─Ö mnie wkuza ilo┼Ť─ç czarnego t┼éa big_smile

#64 2006-02-12 12:45:27

Gosia
U┐ytkownik

Mnie tez Fronczewski powalil Cyrano de Bergerac`iem. A tak rzadko to powtarzaja . Dla mnie w tej roli jest rewelacyjny.
Ten glos, te slowa, .... i w ogole. Swietna sztuka.
I wzrusza mnie scena ostatnia.

Z Południa na Północ:

#65 2006-02-12 13:01:45

izek
U┐ytkownik

O osobistych kreckach nie bede tu pisac, ale nawiazujac do waszych postow, musze sie przyznac, ze ja tez lubie Poirota, ale tylko w wersji Davida Sucheta. Uwielbiam go big_smile jest taki zabawny.

to tak jak ja - Suchet jako Poirot jest niepowtarzalny i dokładnie odpowiada moim wyobrażeniom big_smile

gg 5425654

#66 2006-02-12 13:02:41

izek
U┐ytkownik

uwielbiam "Śniadanie u Tiffaniego" i Audrey Hepburn

Audrey jest boska (to chyba nie jest okre┼Ťlenie zarezerwowane dla CF wink ) ale ja wole "MyFair Lady" smile
od dłuższego czasu szukam tego w sklepach i na allegro, niestety bezskutecznie sad

gg 5425654

#67 2006-02-12 13:49:49

Gosia
U┐ytkownik

Audrey bardzo podobala mi sie w "Rzymskich wakacjach".
A i sam film przyjemny.

Z Południa na Północ:

#68 2006-02-12 14:31:59

Diana
U┐ytkownik

A czy mo┼╝e kt├│ra┼Ť z Was kojarzy film Anga Lee "Burza lodowa"? To taka s┼éodko- gorzka opowie┼Ť─ç o 2 ameryka┼äskich rodzinach, kt├│rej akcja toczy si─Ö chyba w okresie afery Watergate i prezydentury Nixona. Smiej─Ö si─Ö przy tym filmie cz─Östo, a z ka┼╝dym obejrzeniem podoba mi si─Ö on coraz bardziej; jest taki ironiczny, spokojny z pozoru, a w finale mam miejsce tragedia zwi─ůzana z tytu┼éowym zjawiskiem atmosferycznym. A w g┼é├│wnych rolach plejada gwiazd: K. Klein, S. Weaver, Ch. Ricci, K. Holmes, E. Wood i najnowszy Spiderman, jak mu tam? Polecam gor─ůco ten film tym, kt├│rzy go jeszcze nie widzieli.

#69 2006-02-12 14:35:01

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja najbardziej lubi─Ö Sabrin─Ö.

P.S. Tobey MacGuire (pisownie mogłam pochrzanić)

#70 2006-02-12 15:11:51

caroline
U┐ytkownik

A czy mo┼╝e kt├│ra┼Ť z Was kojarzy film Anga Lee "Burza lodowa"?

Zgadzam si─Ö, jest ┼Ťwietny! Z ka┼╝dym filmem bardziej lubi─Ö Sigourney Weaver.

#71 2006-02-12 15:13:37

caroline
U┐ytkownik

W ko┼äcu kto┼Ť z punktem 5!!! big_smile
Ja obecnie haftuj─Ö Dziewczyn─Ö z per┼é─ů. Troch─Ö mnie wkuza ilo┼Ť─ç czarnego t┼éa big_smile

Dziewczyny, a gdzie mo┼╝na zobaczy─ç Wasze dzie┼éa? Umie┼Ťci┼éy┼Ťcie zdj─Öcia gdzie┼Ť w necie? Ja maj─ůc dwie lewe r─Öce i ma┼éo zapa┼éu do nauki jestem pe┼éna podziwu dla wszystkich z takimi talentami.

#72 2006-02-12 15:38:35

Gosia
U┐ytkownik

Ja wole jednak "Sabrin─Ö" - remake, z Harrisonem Fordem. I Juli─ů Ormond.

Z Południa na Północ:

#73 2006-02-12 15:42:15

Alison
U┐ytkownik

Ja wole jednak "Sabrin─Ö" - remake, z Harrisonem Fordem. I Juli─ů Ormond.

Metamorfoza Julii po powrocie z Pary┼╝a :-)
Jakbym była facetem to...wszyscy z drogi ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#74 2006-02-12 15:46:11

Gosia
U┐ytkownik

To prawda, wyglada niesamowicie big_smile
Marzenie Kopciuszka wink

Moze by do tego Paryza pojechac ..... wink

Z Południa na Północ:

#75 2006-02-12 15:52:53

Kaziuta
U┐ytkownik

Przepraszam,że nie cytuję komu odpowiadam, ale trochę się zebrało.
Obecnie haftuj─Ö arabsk─ů dziewczyn─Ö siedz─ůca pod piekn─ů kolumn─ů.
Nie zamieszczałam nigdzie w necie swoich prac. Mogę ewntualnie dla zainteresowanych zrobić zdjęcia i przesłać meilem.
Piotra Fronczewskiego kocham od zawsze tzn. odk─ůd dotar┼éo do mojej nastoletniej ┼Ťwaidomo┼Ťci co to jest dobre aktorstwo i poci─ůgaj─ůcy m─Ö┼╝czyzna. Bo przeciez urodziwy nie jest, ale ten u┼Ťmiech jest boski, a jak ┼Ťpiewa "To ostatnia niedziela... " to na miejscu tej odchodz─ůcej zaraz bym zosta┼éa.
Cyrana de Bergerac mam nagranego na video i cz─Östo zagl─ůdam.
Na żywo widziałam Piotra w "Kaliguli" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i "Skizie". Co Wam będę tłumaczyć - cudowny!!!
Dobrze ┼╝e jest nasz kilka wielbicielek bo ┼éatwiej "rz─ůdz moc zm├│c".
Poda┼éam tylko jeden tytu┼é filmu z Audrey, ale kocham wszystkie. Dla mnie to aktorski idea┼é kobieco┼Ťci.

Stopka forum