Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-01-25 16:35:15

Admete
U┐ytkownik

Muzyka filmowa

Zauwa┼╝y┼éam, ze w cz─Ö┼Ťci poswieconej D&U pojawi┼é si─Ö w─ůtek o muzyce filmowej. My┼Ťl─Ö, ┼╝e bardziej pasuje w Pogaduchowni. :-) Kto┼Ť tam wspomnia┼é o muzyce z filmu Misja - uwa┼╝am, ze jest to najwspanialsza muzyka filmowa, jak─ů znam. :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#2 2006-01-25 17:04:21

Caitriona
U┐ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Akurat muzyki z "Misji" nie znam, ale skoro tak j─ů zachwalacie to trzeba si─Ö zapozna─ç. Ja r├│wnie┼╝ bardzo lubi─Ö muzyk─Ö filmow─ů. Teraz moim numerem 1 jest zdecydowanie ┼Ťcie┼╝ka z "Dumy i uprzedzenia" - jest naprawd─Ö pi─Ökna. Pozota┼ée moje ulubione ┼Ťcie┼╝ki to: "Interview With The Vampire", "Pearl Harbor", "The Boondock Saints", "Grease", "Czasem s┼éo┼äce, czasem deszcz".

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#3 2006-01-25 18:52:50

Bonduelle
U┐ytkownik

Ja dorzucam jeszcze "Gwiezdne Wojny" wspaniały dramatyzm.

#4 2006-01-25 19:45:43

Nastazja
U┐ytkownik

- "Duma i uprzedzenie"
- "Ostatni Mohikanin"
- "Pianista"
- "Śniadanie u Tifanniego"
- "Człowiek w żelaznej masce" (film tragiczny)
- "Piraci z Karaib├│w"
- "Lista Schindlera"
-" 1492:Wyprawa do raju"
-"Misja"
-"Rydwany ognia"

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#5 2006-01-25 23:51:45

Diana
U┐ytkownik

Jak ju┼╝ gdzie┼Ť napisa┼éam, szczeg├│lnie lubuj─Ö si─Ö w ┼Ťcie┼╝kach d┼║wi─Ök. z film├│w animowanych np. Disneya. Do moih ulubionych mog─Ö zaliczy─ç t─Ö z "Kr├│la lwa" oraz "Anastazji" + z LOTR-├│w. Ostatnio bardzo spodoba┼éa mi si─Ö melodia z "Opowie┼Ťci z Narnii", jest taka nieziemska i zaczarowana. A czy mo┼╝e pami─Ötacie co┼Ť ze starszej p├│┼éki np. ┼Ťpiew i taniec Freda Aster'a? To by┼é dopiero artysta! smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#6 2006-01-26 15:38:24

Gitka
U┐ytkownik

Oczywi┼Ťcie
"Misja" 1986
"Drakula" 1992
"Rydwany ognia"
w og├│le uwielbiam Vangelisa

#7 2006-03-01 15:50:24

mara7
U┐ytkownik

Ja tam uwielbiam słuchać muzyki do:

*Ostatniego Mohikanina
*Oczywi┼Ťcie do Dumy i Uprzedzenia(2005)
*Aleksander
*Constantin
*Gwiezdne Wojny
*Monachium
no i tego typu... big_smile

#8 2006-03-01 19:58:18

Diana
U┐ytkownik

Świetne melodie z filmu "Chicago", zwłaszcza pierwszy numer. Ach, ta Zeta! smile Niedługo będzie chyba ten musical na TVP1.

#9 2006-03-01 22:49:20

Caitriona
U┐ytkownik

A mi jako┼Ť muzyka z "Chicago" nie przypad┼éa do gustu - poza pierwszym utworem, kt├│ry jest genialny wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#10 2006-03-01 23:04:09

Jeanne
U┐ytkownik

Fakt, pierwszy jest super. Ale Geare na sali s─ůdowej te┼╝ bardzo mi si─Ö podoba┼é.

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#11 2006-03-01 23:35:18

Diana
U┐ytkownik

No i historia 5 morderczy┼ä, od┼Ťpiewana przez nie same! W tym filmie podoba┼éy mi si─Ö tak┼╝e kostiumy i makija┼╝, kt├│re dope┼énia┼éy ca┼éo┼Ťci. A Renee tam by┼éa koszmarna z tym swoim gonieniem za s┼éaw─ů i rozg┼éosem, tzn. ┼Ťwietnie zagra┼éa t─Ö pota─ç. ┼Üpiewa┼éa nie┼║le, ale Zeta by┼éa lepsza.

#12 2006-03-01 23:42:17

Ania
U┐ytkownik

Ja dorzuci┼éabym do tych wymienianych przez Was muzyke z filmu "Dawno temu w Ameryce" i 1492-wyprawa do raju( w ko┼äcu to ta sama r─Öka co "Misja" - Enio Moricone), ale zapomnia┼éy┼Ťcie zupe┼énie (co mnie dziwi) o muzyce do LOTR├│w, a szczeg├│lnie o kawa┼ékach wokalnych, kt├│re pojawiaj─ů sie przy napisach. Bardzo lubi─Ö te┼╝ muzyk─Ö Glennie'go - Smitha (np.Twierdza) i Vangelisa (Rydwany ognia, Aleksander)

#13 2006-03-01 23:43:28

Caitriona
U┐ytkownik

No i historia 5 morderczy┼ä, od┼Ťpiewana przez nie same!

No w┼éa┼Ťnie o t─ů piosenk─Ö mi chodzi┼éo: "Cell Block Tango" - cudowna!

Faktycznie, Zeta była lepsza od Zellweger (moja skromna opinia).

#14 2006-03-01 23:55:01

Ania
U┐ytkownik

Faktycznie, Zeta była lepsza od Zellweger (moja skromna opinia).

Nie tylko Twoja! W┼╝niacy z Akademii Filmowej te┼╝ to zauwa┼╝yli, to w ko┼äcu ona dosta┼éa Oskara, a Rene musia┼éa poczeka─ç . Ale za to z pomp─ů! Pobi┼éa we Wzg├│rzach nadziei sam─ů Nicol Kidman

#15 2006-03-01 23:56:57

Diana
U┐ytkownik

Caitriona, a pami─Ötasz mo┼╝e, jak prawie na ko┼äcu filmu obie bohaterki spotka┼éy si─Ö na sali przes┼éucha┼ä w tym barze i Zecie rozsypa┼éy si─Ö papiery, wi─Öc ukl─Ök┼éa, aby je pozbiera─ç. Pokaza┼éa wtedy nog─Ö, a konkretnie porwane po┼äczochy, kt├│re wcze┼Ťniej Renee pra┼éa w wi─Özieniu. Wtedy Velma spojrza┼éa na ni─ů w taki spos├│b, jakby wstyd jej si─Ö by┼éo przyzna─ç przed rywalk─ů, ┼╝e tak cienko prz─Ödzie. Fajny moment!

#16 2006-03-01 23:57:53

Caitriona
U┐ytkownik

Mi┼éam ochot─Ö na "Wzg├│rze nadziei", ale jeszcze jako┼Ť nie mia┼éam okazji.. Rozumiem, ┼╝e warto cho─çby dla Renee? smile

#17 2006-03-02 00:09:11

Ania
U┐ytkownik

Tak, od pojawienia sie Rene

#18 2006-03-02 00:52:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

Uwielbiam i kolekcjonuj─Ö soundtracki
Moje ulubione to:
- Ostatni Mohikanin (obie wersje)
- Gangi NY
- Robin of Sherwood
- Ghost in the shell
- Gladiator
- Kr├│lestwo Niebieskie
- Kr├│l Artur (szczeg├│lnie piosenka przewodnia)
- Chicago ( praktycznie wszystkie)
- Kr├│l Lew
- LOTR (szczególnie motyw rohański)
- Dirty Dancin II
- Forest Gump
- Hidalgo
- Ostatni samuraj (uwielbiam ten kawałek gdzie Tom walczy z niedobrymi japończykami)
- Ghost in the shell
- Quo vadis
- Greace I i II
- West Side Story (America)

I tyle tak z głowy na szybko, a i tak z poprawkami w tytułach big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#19 2006-03-02 00:54:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

Diana zgadzam sie. Film jako taki nie zrobi┼é na mnie wielkiego wra┼╝enia (troche si─Ö rozczarowa┼éam), ale muzyka - super. ┼Üwietnie zgrana z akcj─ů, nastrojowa i pi─Ökna.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#20 2006-03-02 08:45:37

Georginia
U┐ytkownik

Kanieszna Robin of Sherwood....ta muzyka zdeterminowala całe moje życie:-)
Ostatnio słuchałam również muzyki z filmu Mgły Avalonu

#21 2006-03-02 10:13:59

Mag
U┐ytkownik

Mi┼éam ochot─Ö na "Wzg├│rze nadziei", ale jeszcze jako┼Ť nie mia┼éam okazji.. Rozumiem, ┼╝e warto cho─çby dla Renee? smile

Warto dla Renne - jest niesamowita- zwłaszcza scena z kogutem lol

GG 6318358

#22 2006-03-02 10:45:53

Kaziuta
U┐ytkownik

Nie moge powiedzie─ç, ┼╝e jestem zagorza┼éym fanem muzyki filmowej. tzn. nie kupuj─Ö p┼éyt i nie s┼éucham zbyt cz─Östo. Muzyka filmowa musi by─ç piekna i z fabu┼é─ů tworzyc nieroz┼é─ůczn─ů ca┼éo┼Ť─ç i nastr├│ja wtedy raczej kilkakrotnie ogl─ůdam film. Zgadzam si─Ö z moimi przedm├│wczyniami - Chicago jest super i to nie tylko pod wzgl─Ödem muzki. R├│wnie ┼Ťwietny jest monta┼╝.
Muzyk─ů, kt├│ra zrobi┼éa na mnie du┼╝e wra┼╝enie i niekoniecznie musi istnie─ç razem z filem jest muzyk─ů do filmu "Piano Bar". Troche thiller, troch─Ö historia mi┼éosna. Fabu┼éa taka sobie ale muzyka pi─Ökna (Michel Legrand) a ┼Ťpiewa Patrici Kaas odtw├│rczyni jednej z g┼é├│wnych r├│l. Rol─Ö m─Ösk─ů kreuje Jeremy Irons. Polecam.

#23 2006-03-02 11:30:28

milosz
U┐ytkownik

A mnie ostatnio powaliła muzyka do "Wiernego ogrodnika" ( nominowana do Oscara)

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#24 2006-03-02 12:23:42

Alison
U┐ytkownik

Muzyk─ů, kt├│ra zrobi┼éa na mnie du┼╝e wra┼╝enie i niekoniecznie musi istnie─ç razem z filem jest muzyk─ů do filmu "Piano Bar". Troche thiller, troch─Ö historia mi┼éosna. Fabu┼éa taka sobie ale muzyka pi─Ökna (Michel Legrand) a ┼Ťpiewa Patrici Kaas odtw├│rczyni jednej z g┼é├│wnych r├│l. Rol─Ö m─Ösk─ů kreuje Jeremy Irons. Polecam.

Przepadam za tym filmem, jest taki ...koj─ůcy....

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#25 2006-03-02 13:34:58

Caitriona
U┐ytkownik

Caitriona, a pami─Ötasz mo┼╝e, jak prawie na ko┼äcu filmu obie bohaterki spotka┼éy si─Ö na sali przes┼éucha┼ä w tym barze i Zecie rozsypa┼éy si─Ö papiery, wi─Öc ukl─Ök┼éa, aby je pozbiera─ç. Pokaza┼éa wtedy nog─Ö, a konkretnie porwane po┼äczochy, kt├│re wcze┼Ťniej Renee pra┼éa w wi─Özieniu. Wtedy Velma spojrza┼éa na ni─ů w taki spos├│b, jakby wstyd jej si─Ö by┼éo przyzna─ç przed rywalk─ů, ┼╝e tak cienko prz─Ödzie. Fajny moment!

Tak, pami─Ötam. Bardzo dobra scena. smile
Og├│lnie to dziewczyny wypad┼éy bardzo dobrze w tym filmie, ale jako┼Ť Richard mnie nie zachwyci┼é...

Stopka forum