Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-01-25 16:35:15

Admete
Użytkownik

Muzyka filmowa

Zauwa?y?am, ze w cz??ci poswieconej D&U pojawi? si? w?tek o muzyce filmowej. My?l?, ?e bardziej pasuje w Pogaduchowni. :-) Kto? tam wspomnia? o muzyce z filmu Misja - uwa?am, ze jest to najwspanialsza muzyka filmowa, jak? znam. :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#2 2006-01-25 17:04:21

Caitriona
Użytkownik

Re: Muzyka filmowa

Akurat muzyki z "Misji" nie znam, ale skoro tak j? zachwalacie to trzeba si? zapozna?. Ja równie? bardzo lubi? muzyk? filmow?. Teraz moim numerem 1 jest zdecydowanie ?cie?ka z "Dumy i uprzedzenia" - jest naprawd? pi?kna. Pozota?e moje ulubione ?cie?ki to: "Interview With The Vampire", "Pearl Harbor", "The Boondock Saints", "Grease", "Czasem s?o?ce, czasem deszcz".

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#3 2006-01-25 18:52:50

Bonduelle
Użytkownik

Ja dorzucam jeszcze "Gwiezdne Wojny" wspania?y dramatyzm.

#4 2006-01-25 19:45:43

Nastazja
Użytkownik

- "Duma i uprzedzenie"
- "Ostatni Mohikanin"
- "Pianista"
- "?niadanie u Tifanniego"
- "Cz?owiek w ?elaznej masce" (film tragiczny)
- "Piraci z Karaibów"
- "Lista Schindlera"
-" 1492:Wyprawa do raju"
-"Misja"
-"Rydwany ognia"

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#5 2006-01-25 23:51:45

Diana
Użytkownik

Jak ju? gdzie? napisa?am, szczególnie lubuj? si? w ?cie?kach d?wi?k. z filmów animowanych np. Disneya. Do moih ulubionych mog? zaliczy? t? z "Króla lwa" oraz "Anastazji" + z LOTR-ów. Ostatnio bardzo spodoba?a mi si? melodia z "Opowie?ci z Narnii", jest taka nieziemska i zaczarowana. A czy mo?e pami?tacie co? ze starszej pó?ki np. ?piew i taniec Freda Aster'a? To by? dopiero artysta! smile

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#6 2006-01-26 15:38:24

Gitka
Użytkownik

Oczywi?cie
"Misja" 1986
"Drakula" 1992
"Rydwany ognia"
w ogóle uwielbiam Vangelisa

#7 2006-03-01 15:50:24

mara7
Użytkownik

Ja tam uwielbiam s?ucha? muzyki do:

*Ostatniego Mohikanina
*Oczywi?cie do Dumy i Uprzedzenia(2005)
*Aleksander
*Constantin
*Gwiezdne Wojny
*Monachium
no i tego typu... big_smile

#8 2006-03-01 19:58:18

Diana
Użytkownik

?wietne melodie z filmu "Chicago", zw?aszcza pierwszy numer. Ach, ta Zeta! smile Nied?ugo b?dzie chyba ten musical na TVP1.

#9 2006-03-01 22:49:20

Caitriona
Użytkownik

A mi jako? muzyka z "Chicago" nie przypad?a do gustu - poza pierwszym utworem, który jest genialny wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#10 2006-03-01 23:04:09

Jeanne
Użytkownik

Fakt, pierwszy jest super. Ale Geare na sali s?dowej te? bardzo mi si? podoba?.

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#11 2006-03-01 23:35:18

Diana
Użytkownik

No i historia 5 morderczy?, od?piewana przez nie same! W tym filmie podoba?y mi si? tak?e kostiumy i makija?, które dope?nia?y ca?o?ci. A Renee tam by?a koszmarna z tym swoim gonieniem za s?aw? i rozg?osem, tzn. ?wietnie zagra?a t? pota?. ?piewa?a nie?le, ale Zeta by?a lepsza.

#12 2006-03-01 23:42:17

Ania
Użytkownik

Ja dorzuci?abym do tych wymienianych przez Was muzyke z filmu "Dawno temu w Ameryce" i 1492-wyprawa do raju( w ko?cu to ta sama r?ka co "Misja" - Enio Moricone), ale zapomnia?y?cie zupe?nie (co mnie dziwi) o muzyce do LOTRów, a szczególnie o kawa?kach wokalnych, które pojawiaj? sie przy napisach. Bardzo lubi? te? muzyk? Glennie'go - Smitha (np.Twierdza) i Vangelisa (Rydwany ognia, Aleksander)

#13 2006-03-01 23:43:28

Caitriona
Użytkownik

No i historia 5 morderczy?, od?piewana przez nie same!

No w?a?nie o t? piosenk? mi chodzi?o: "Cell Block Tango" - cudowna!

Faktycznie, Zeta by?a lepsza od Zellweger (moja skromna opinia).

#14 2006-03-01 23:55:01

Ania
Użytkownik

Faktycznie, Zeta by?a lepsza od Zellweger (moja skromna opinia).

Nie tylko Twoja! W?niacy z Akademii Filmowej te? to zauwa?yli, to w ko?cu ona dosta?a Oskara, a Rene musia?a poczeka? . Ale za to z pomp?! Pobi?a we Wzgórzach nadziei sam? Nicol Kidman

#15 2006-03-01 23:56:57

Diana
Użytkownik

Caitriona, a pami?tasz mo?e, jak prawie na ko?cu filmu obie bohaterki spotka?y si? na sali przes?ucha? w tym barze i Zecie rozsypa?y si? papiery, wi?c ukl?k?a, aby je pozbiera?. Pokaza?a wtedy nog?, a konkretnie porwane po?czochy, które wcze?niej Renee pra?a w wi?zieniu. Wtedy Velma spojrza?a na ni? w taki sposób, jakby wstyd jej si? by?o przyzna? przed rywalk?, ?e tak cienko prz?dzie. Fajny moment!

#16 2006-03-01 23:57:53

Caitriona
Użytkownik

Mi?am ochot? na "Wzgórze nadziei", ale jeszcze jako? nie mia?am okazji.. Rozumiem, ?e warto cho?by dla Renee? smile

#17 2006-03-02 00:09:11

Ania
Użytkownik

Tak, od pojawienia sie Rene

#18 2006-03-02 00:52:40

AineNiRigani
Użytkownik

Uwielbiam i kolekcjonuj? soundtracki
Moje ulubione to:
- Ostatni Mohikanin (obie wersje)
- Gangi NY
- Robin of Sherwood
- Ghost in the shell
- Gladiator
- Królestwo Niebieskie
- Król Artur (szczególnie piosenka przewodnia)
- Chicago ( praktycznie wszystkie)
- Król Lew
- LOTR (szczególnie motyw roha?ski)
- Dirty Dancin II
- Forest Gump
- Hidalgo
- Ostatni samuraj (uwielbiam ten kawa?ek gdzie Tom walczy z niedobrymi japo?czykami)
- Ghost in the shell
- Quo vadis
- Greace I i II
- West Side Story (America)

I tyle tak z g?owy na szybko, a i tak z poprawkami w tytu?ach big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#19 2006-03-02 00:54:56

AineNiRigani
Użytkownik

Diana zgadzam sie. Film jako taki nie zrobi? na mnie wielkiego wra?enia (troche si? rozczarowa?am), ale muzyka - super. ?wietnie zgrana z akcj?, nastrojowa i pi?kna.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#20 2006-03-02 08:45:37

Georginia
Użytkownik

Kanieszna Robin of Sherwood....ta muzyka zdeterminowala ca?e moje ?ycie:-)
Ostatnio s?ucha?am równie? muzyki z filmu Mg?y Avalonu

#21 2006-03-02 10:13:59

Mag
Użytkownik

Mi?am ochot? na "Wzgórze nadziei", ale jeszcze jako? nie mia?am okazji.. Rozumiem, ?e warto cho?by dla Renee? smile

Warto dla Renne - jest niesamowita- zw?aszcza scena z kogutem lol

GG 6318358

#22 2006-03-02 10:45:53

Kaziuta
Użytkownik

Nie moge powiedzie?, ?e jestem zagorza?ym fanem muzyki filmowej. tzn. nie kupuj? p?yt i nie s?ucham zbyt cz?sto. Muzyka filmowa musi by? piekna i z fabu?? tworzyc nieroz??czn? ca?o?? i nastrója wtedy raczej kilkakrotnie ogl?dam film. Zgadzam si? z moimi przedmówczyniami - Chicago jest super i to nie tylko pod wzgl?dem muzki. Równie ?wietny jest monta?.
Muzyk?, która zrobi?a na mnie du?e wra?enie i niekoniecznie musi istnie? razem z filem jest muzyk? do filmu "Piano Bar". Troche thiller, troch? historia mi?osna. Fabu?a taka sobie ale muzyka pi?kna (Michel Legrand) a ?piewa Patrici Kaas odtwórczyni jednej z g?ównych ról. Rol? m?sk? kreuje Jeremy Irons. Polecam.

#23 2006-03-02 11:30:28

milosz
Użytkownik

A mnie ostatnio powali?a muzyka do "Wiernego ogrodnika" ( nominowana do Oscara)

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#24 2006-03-02 12:23:42

Alison
Użytkownik

Muzyk?, która zrobi?a na mnie du?e wra?enie i niekoniecznie musi istnie? razem z filem jest muzyk? do filmu "Piano Bar". Troche thiller, troch? historia mi?osna. Fabu?a taka sobie ale muzyka pi?kna (Michel Legrand) a ?piewa Patrici Kaas odtwórczyni jednej z g?ównych ról. Rol? m?sk? kreuje Jeremy Irons. Polecam.

Przepadam za tym filmem, jest taki ...koj?cy....

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#25 2006-03-02 13:34:58

Caitriona
Użytkownik

Caitriona, a pami?tasz mo?e, jak prawie na ko?cu filmu obie bohaterki spotka?y si? na sali przes?ucha? w tym barze i Zecie rozsypa?y si? papiery, wi?c ukl?k?a, aby je pozbiera?. Pokaza?a wtedy nog?, a konkretnie porwane po?czochy, które wcze?niej Renee pra?a w wi?zieniu. Wtedy Velma spojrza?a na ni? w taki sposób, jakby wstyd jej si? by?o przyzna? przed rywalk?, ?e tak cienko prz?dzie. Fajny moment!

Tak, pami?tam. Bardzo dobra scena. smile
Ogólnie to dziewczyny wypad?y bardzo dobrze w tym filmie, ale jako? Richard mnie nie zachwyci?...

Stopka forum