Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2006-05-08 21:05:18

Narya
Użytkownik

Re: Workowate suknie i obcis?e spodnie

Narya, czy ja dobrze to rozumiem, ?e chodzi o odleg?o?? kra?ca sukni od pod?ogi? (ja nie za bardzo je?li chodzi o angielski...)

Tak - dok?adnie big_smile

#52 2006-05-08 21:09:22

caroline
Użytkownik

Gwa?towny skok w granicach 1915 smile

#53 2006-07-02 21:05:29

Liliana
Użytkownik

Odno?nie tych workowatych sukienek to ostatnio widzia?am takie kroje, ale troche unowocze?nione tzn. krótsze, na rami?czkach i bardziej dopasowane w tali.
Wygl?daj? ?licznie.

#54 2006-08-21 15:11:14

Karenina
Użytkownik

Nie wiem, czy by?y?cie ju? na tej stronce, ale je?li by Wam umkn??a, to zapraszam. Znajdziecie tam nie tylko stroje z czasów Regencji ale równie? wskazówki co do szycia :-)

http://sensibility.com/mainpage.htm

?wiat widzie? w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro?nej koniczynie, d?oni? ogarn?? Niesko?czono??, a Wieczno?? zamkn?? w godzinie...

#55 2006-08-21 15:18:19

Marija
Użytkownik

Ja to mog? na koniec przyszy? co najwy?ej guzik do tych gieze? sad W ?yciu bym czegos takiego nie uszy?a :? Ale chodzi? w podobnej sukni to czemu nie 8O

#56 2006-08-21 15:53:05

elbereth
Użytkownik

Fantastyczna ta strona! Hmm, chyba odkurz? maszyn? do szycia wink Tylko z czego ja t? sukienk? uszyj?? Chyba ze starego prze?cierad?a, bo mama mi nie pozwoli zepsu? lepszego materia?u big_smile

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

#57 2006-08-21 16:32:58

beju
Użytkownik

ja 2 dni temu wyjelam maszyne do szycia bo chcialam przerobic spodnie na spodniczke ( nogawki sie starly i brzydko wygladaly). Skonczylo sie na tym ze zlamalam igle i nie mialam zapasowej. Takie i inne wpadki utwierdzaja mnie w przekonaniu ze nie nadaje sie do szycia.

#58 2006-08-21 19:44:35

Karenina
Użytkownik

Ja równie? do niedawna by?am przekonana, ?e krawcowa ze mnie ?adna. Jednak, gdy wst?pi?am do Bractwa Rycerskiego i musia?am sama uszy? r?cznie giez?o, okaza?o si?, ?e to nie jest wcale takie trudne. Nie do??, ?e sprawi?o mi to przyjemno?? (cho? troch? si? pok?u?am :-), to jeszcze by?am z siebie dumna.
Dziewcz?ta, je?li naprawd? si? czego? chce, to ca?y wszech?wiat sprzyja naszym planom - nawet nitka, ig?a i no?yczki ;-)

?wiat widzie? w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro?nej koniczynie, d?oni? ogarn?? Niesko?czono??, a Wieczno?? zamkn?? w godzinie...

#59 2006-08-21 20:24:20

megg
Użytkownik

ja ju? si? przekona?am, ?e je?eli chodzi o szycie, to mi nie sprzyja wszech?wiat, ani ?adne formy ?ycia pozaziemskiego.....Nie mniej jednak hatftowa? krzy?ykiem umiem big_smile big_smile

#60 2006-08-21 21:05:49

AineNiRigani
Użytkownik

Kerenino, a to by?o pokutne?
Mnie te? teraz czeka szycie kiecki. Tylko si? jako? zabra? nie mog?... big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#61 2006-08-21 21:09:08

megg
Użytkownik

Rany, a musisz sama szy?? wink Ale tak? jane-austenowsk?? Jak tak, to mo?e od razu dwie? :oops:

#62 2006-08-21 21:18:36

AineNiRigani
Użytkownik

He he - nie. Kieck? lnian? wczesno?redniowieczn? i co? na kszta?t wierzchniego fatuszka, sznurowaneog po bokach big_smile

#63 2006-08-22 08:08:55

Karenina
Użytkownik

R?czne szycie giez?a nie by?o pokutne - u?ycie maszyny do szycia w tym celu jest niedopuszczalne. ?cieg by wyszed? za prosto :-)

AineNiRigani, czy nale?ysz równie? do bractwa?

#64 2006-08-22 08:10:11

Marija
Użytkownik

He he - nie. Kieck? lnian? wczesno?redniowieczn? i co? na kszta?t wierzchniego fatuszka, sznurowaneog po bokach big_smile

Na jesie? sobie szyjesz, hihi? 8O Jaki? turniej rycerski?? A buty jakie si? nosi do lnianej kiecki wczesno?reniowiecznej - jakie? plecione ?apcie czy mo?na kierpce z Bukowiny Tatrza?skiej??
Jako historyk, polecam nauk? pomocnicz? pn. KOSTIUMOLOGIA. Pami?tam, ?e by? nawet do tego opas?y podr?cznik. Ale do dzisiaj nie wiem, co to by?o CHECH?O i na czym si? to nosi?o lol W ka?dym razie na zaj?ciach (UWroc?.) by?o straszliwie ?miesznie.

#65 2006-08-22 13:22:07

AineNiRigani
Użytkownik

He he - Karenino - powiedzmy, ?e korespondencyjnie big_smile To trudne do wyja?nienia big_smile

Marijo, jakby? sobie przypomnia?a - by?abym dzwi?czna. Gutkowskiej-Ryhlewskiej nie chca mi po?yczy?, jedynie na czytelni pod ?cis?ym nadzorem. A jak mi tak patrza na rece (usadzaja mnie metr od siebie), to mi si? rece trzesa, mózg sznuruje i w ogóle ... I z pracy nici. Troche w necie mozna zobaczyc, ale raczej glupio mi sie szyje z nose w ekranie...
Na razie robie sobie sakieweczke. Zupe?nie nieadekwatn? okresowo big_smile

#66 2006-08-22 14:30:31

megg
Użytkownik

Chech?o-hm...jest taka miejscowo??...i staw big_smile
Szkoda, ?e ja nie umiem niczego sobie uszy? :cry: :cry:

#67 2006-08-22 14:36:08

Marija
Użytkownik

Aine, nie pami?tam tytu?u i autora tego podr?cznika; musia? by? z lat 80. lub starszy. Du?a i gruba ksi?ga; nie mog? namierzy? nawet w katalogu Biblioteki Uniw. we Wroc?awiu. W merlinie znalaz?am "Histori? stroju" Maguelonne Toussaint-Samat (uf) za 46 z?ociszów i "Histori? mody" Francois Boucher za 110! I gdzie? jest jest Anny Sieradzkiej "Tysi?c lat ubioru w Polsce" (?). Zak?adam, ?e wszystkie g?sto ilustrowane, ale jak tu szy? z obrazka, jak ja w ogóle nie potrafi????

#68 2006-08-22 14:39:54

Marija
Użytkownik

Chech?o-hm...jest taka miejscowo??...i staw big_smile
Szkoda, ?e ja nie umiem niczego sobie uszy? :cry: :cry:

Nazwa jest s?owia?ska, wi?c i miejscowo?? mog?a si? trafi? lol pod tym szyldem. Natomiast "chech?o" jako cz??? ubioru to zdaje si? rzecz tajemnicza: kapota jaka? to by?a czy raczej gatki??? lol

#69 2006-08-22 15:45:02

AineNiRigani
Użytkownik

Chech?o-hm...jest taka miejscowo??...i staw big_smile:

He he - moja miejscowo?? big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile

#70 2006-08-22 15:48:22

AineNiRigani
Użytkownik

Marijo, dzieki za cynk big_smile
Ja mam Glogera i Brucknera i na razie z nich korzystam. Ilustracje jak ilustracje, ale za to opisy maj? niez?e big_smile

#71 2006-08-22 19:01:59

pak4
Użytkownik

W merlinie znalaz?am "Histori? stroju" Maguelonne Toussaint-Samat (uf) za 46 z?ociszów

Bez obrazków sad Jest co prawda ciekawy esej o damskich majtkach, ale ich nie szyjecie.
Stroje do wczesnego ?redniowiecza w??cznie, to niedawno próbowa?em obfotografowa? w Muzeum Archeologicznym w Krakowie (faktycznie, mnie bardziej interesowa?y twarze manekinów, ale mo?e jak?? ?redniowieczn? 'kieck?' bym w?ród zdj?? znalaz?). Tyle, ?e ich ekspozycja ko?czy si? na roku 1300. Prze?om XIX i XX wieku mo?na chyba znale?? na krakowskiej wystawie "Fin de siecle" w MN. Ale to te? nie czasy Austen...

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#72 2006-08-22 19:12:03

AineNiRigani
Użytkownik

Stroje z pó?niejszych epok sa w którym? z muzeów krakowskich, tylko za cholere nie mog? sobie przypomnie? w którym. Jak zamkn? oczy - jestem w tej sali, widze te stroje, pami?tam jakie przedmioty by?y w innych gablotach. Ale nie pami?tam co to za muzeum...
Jak pisa?am - jestem wzrokowcem.

#73 2006-08-22 19:31:58

pak4
Użytkownik

A ja nie pami?tam... Ale mo?e w Narodowym? Prezentuj? tam przecie? sztuk? u?ytkow?, a ?e ja pami?tam z tej wystawy jedynie meble, porcalen? i teorbany, to mo?e by? problem mojej pami?ci, która jest jak szwajcarski ser -- wy?mienita wsz?dzie tam, gdzie akurat nie ma dziury...

(Stroje to ja oczywi?cie pami?tam, ale albo ludowe, albo mundury smile )

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#74 2006-08-22 20:50:04

AineNiRigani
Użytkownik

He he - pamiec i ser, to do?? trafne porównanie (przynajmniej w moim przypadku big_smile)
Chyba to by?o u Czartoryskich, ale pewno?ci nie mam...

#75 2006-08-22 23:20:11

megg
Użytkownik

Glogera czytasz?? Jejku....I Brucknera?? Powiedz, mi?o si? tego czyta? Bo ja po egzaminie z historii j?zyka solennie obieca?am sobie, ?e w ?yciu swoim nigdy wi?cej nie wezm? tego do r?ki, ani nawet nie spojrz? w ich kierunku....Ciekawam, czy jak si? nie jest "uprzedzonym", to "toto" mo?e si? wyda? ciekawe...? big_smile big_smile

Stopka forum