Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-05-08 21:05:18

Narya
U┐ytkownik

Re: Workowate suknie i obcisłe spodnie

Narya, czy ja dobrze to rozumiem, ┼╝e chodzi o odleg┼éo┼Ť─ç kra┼äca sukni od pod┼éogi? (ja nie za bardzo je┼Ťli chodzi o angielski...)

Tak - dokładnie big_smile

#52 2006-05-08 21:09:22

caroline
U┐ytkownik

Gwałtowny skok w granicach 1915 smile

#53 2006-07-02 21:05:29

Liliana
U┐ytkownik

Odno┼Ťnie tych workowatych sukienek to ostatnio widzia┼éam takie kroje, ale troche unowocze┼Ťnione tzn. kr├│tsze, na rami─ůczkach i bardziej dopasowane w tali.
Wygl─ůdaj─ů ┼Ťlicznie.

#54 2006-08-21 15:11:14

Karenina
U┐ytkownik

Nie wiem, czy by┼éy┼Ťcie ju┼╝ na tej stronce, ale je┼Ťli by Wam umkn─Ö┼éa, to zapraszam. Znajdziecie tam nie tylko stroje z czas├│w Regencji ale r├│wnie┼╝ wskaz├│wki co do szycia :-)

http://sensibility.com/mainpage.htm

┼Üwiat widzie─ç w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro┼╝nej koniczynie, d┼éoni─ů ogarn─ů─ç Niesko┼äczono┼Ť─ç, a Wieczno┼Ť─ç zamkn─ů─ç w godzinie...

#55 2006-08-21 15:18:19

Marija
U┐ytkownik

Ja to mogę na koniec przyszyć co najwyżej guzik do tych giezeł sad W życiu bym czegos takiego nie uszyła :? Ale chodzić w podobnej sukni to czemu nie 8O

#56 2006-08-21 15:53:05

elbereth
U┐ytkownik

Fantastyczna ta strona! Hmm, chyba odkurz─Ö maszyn─Ö do szycia wink Tylko z czego ja t─ů sukienk─Ö uszyj─Ö? Chyba ze starego prze┼Ťcierad┼éa, bo mama mi nie pozwoli zepsu─ç lepszego materia┼éu big_smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#57 2006-08-21 16:32:58

beju
U┐ytkownik

ja 2 dni temu wyjelam maszyne do szycia bo chcialam przerobic spodnie na spodniczke ( nogawki sie starly i brzydko wygladaly). Skonczylo sie na tym ze zlamalam igle i nie mialam zapasowej. Takie i inne wpadki utwierdzaja mnie w przekonaniu ze nie nadaje sie do szycia.

#58 2006-08-21 19:44:35

Karenina
U┐ytkownik

Ja r├│wnie┼╝ do niedawna by┼éam przekonana, ┼╝e krawcowa ze mnie ┼╝adna. Jednak, gdy wst─ůpi┼éam do Bractwa Rycerskiego i musia┼éam sama uszy─ç r─Öcznie giez┼éo, okaza┼éo si─Ö, ┼╝e to nie jest wcale takie trudne. Nie do┼Ť─ç, ┼╝e sprawi┼éo mi to przyjemno┼Ť─ç (cho─ç troch─Ö si─Ö pok┼éu┼éam :-), to jeszcze by┼éam z siebie dumna.
Dziewcz─Öta, je┼Ťli naprawd─Ö si─Ö czego┼Ť chce, to ca┼éy wszech┼Ťwiat sprzyja naszym planom - nawet nitka, ig┼éa i no┼╝yczki ;-)

┼Üwiat widzie─ç w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro┼╝nej koniczynie, d┼éoni─ů ogarn─ů─ç Niesko┼äczono┼Ť─ç, a Wieczno┼Ť─ç zamkn─ů─ç w godzinie...

#59 2006-08-21 20:24:20

megg
U┐ytkownik

ja ju┼╝ si─Ö przekona┼éam, ┼╝e je┼╝eli chodzi o szycie, to mi nie sprzyja wszech┼Ťwiat, ani ┼╝adne formy ┼╝ycia pozaziemskiego.....Nie mniej jednak hatftowa─ç krzy┼╝ykiem umiem big_smile big_smile

#60 2006-08-21 21:05:49

AineNiRigani
U┐ytkownik

Kerenino, a to było pokutne?
Mnie te┼╝ teraz czeka szycie kiecki. Tylko si─Ö jako┼Ť zabra─ç nie mog─Ö... big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#61 2006-08-21 21:09:08

megg
U┐ytkownik

Rany, a musisz sama szy─ç? wink Ale tak─ů jane-austenowsk─ů? Jak tak, to mo┼╝e od razu dwie? :oops:

#62 2006-08-21 21:18:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

He he - nie. Kieck─Ö lnian─ů wczesno┼Ťredniowieczn─ů i co┼Ť na kszta┼ét wierzchniego fatuszka, sznurowaneog po bokach big_smile

#63 2006-08-22 08:08:55

Karenina
U┐ytkownik

Ręczne szycie giezła nie było pokutne - użycie maszyny do szycia w tym celu jest niedopuszczalne. Ścieg by wyszedł za prosto :-)

AineNiRigani, czy nale┼╝ysz r├│wnie┼╝ do bractwa?

#64 2006-08-22 08:10:11

Marija
U┐ytkownik

He he - nie. Kieck─Ö lnian─ů wczesno┼Ťredniowieczn─ů i co┼Ť na kszta┼ét wierzchniego fatuszka, sznurowaneog po bokach big_smile

Na jesie┼ä sobie szyjesz, hihi? 8O Jaki┼Ť turniej rycerski?? A buty jakie si─Ö nosi do lnianej kiecki wczesno┼Ťreniowiecznej - jakie┼Ť plecione ┼éapcie czy mo┼╝na kierpce z Bukowiny Tatrza┼äskiej??
Jako historyk, polecam nauk─Ö pomocnicz─ů pn. KOSTIUMOLOGIA. Pami─Ötam, ┼╝e by┼é nawet do tego opas┼éy podr─Öcznik. Ale do dzisiaj nie wiem, co to by┼éo CHECH┼éO i na czym si─Ö to nosi┼éo lol W ka┼╝dym razie na zaj─Öciach (UWroc┼é.) by┼éo straszliwie ┼Ťmiesznie.

#65 2006-08-22 13:22:07

AineNiRigani
U┐ytkownik

He he - Karenino - powiedzmy, ┼╝e korespondencyjnie big_smile To trudne do wyja┼Ťnienia big_smile

Marijo, jakby┼Ť sobie przypomnia┼éa - by┼éabym dzwi─Öczna. Gutkowskiej-Ryhlewskiej nie chca mi po┼╝yczy─ç, jedynie na czytelni pod ┼Ťcis┼éym nadzorem. A jak mi tak patrza na rece (usadzaja mnie metr od siebie), to mi si─Ö rece trzesa, m├│zg sznuruje i w og├│le ... I z pracy nici. Troche w necie mozna zobaczyc, ale raczej glupio mi sie szyje z nose w ekranie...
Na razie robie sobie sakieweczke. Zupe┼énie nieadekwatn─ů okresowo big_smile

#66 2006-08-22 14:30:31

megg
U┐ytkownik

Chech┼éo-hm...jest taka miejscowo┼Ť─ç...i staw big_smile
Szkoda, ┼╝e ja nie umiem niczego sobie uszy─ç :cry: :cry:

#67 2006-08-22 14:36:08

Marija
U┐ytkownik

Aine, nie pami─Ötam tytu┼éu i autora tego podr─Öcznika; musia┼é by─ç z lat 80. lub starszy. Du┼╝a i gruba ksi─Öga; nie mog─Ö namierzy─ç nawet w katalogu Biblioteki Uniw. we Wroc┼éawiu. W merlinie znalaz┼éam "Histori─Ö stroju" Maguelonne Toussaint-Samat (uf) za 46 z┼éocisz├│w i "Histori─Ö mody" Francois Boucher za 110! I gdzie┼Ť jest jest Anny Sieradzkiej "Tysi─ůc lat ubioru w Polsce" (?). Zak┼éadam, ┼╝e wszystkie g─Östo ilustrowane, ale jak tu szy─ç z obrazka, jak ja w og├│le nie potrafi─Ö???

#68 2006-08-22 14:39:54

Marija
U┐ytkownik

Chech┼éo-hm...jest taka miejscowo┼Ť─ç...i staw big_smile
Szkoda, ┼╝e ja nie umiem niczego sobie uszy─ç :cry: :cry:

Nazwa jest s┼éowia┼äska, wi─Öc i miejscowo┼Ť─ç mog┼éa si─Ö trafi─ç lol pod tym szyldem. Natomiast "chech┼éo" jako cz─Ö┼Ť─ç ubioru to zdaje si─Ö rzecz tajemnicza: kapota jaka┼Ť to by┼éa czy raczej gatki??? lol

#69 2006-08-22 15:45:02

AineNiRigani
U┐ytkownik

Chech┼éo-hm...jest taka miejscowo┼Ť─ç...i staw big_smile:

He he - moja miejscowo┼Ť─ç big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile

#70 2006-08-22 15:48:22

AineNiRigani
U┐ytkownik

Marijo, dzieki za cynk big_smile
Ja mam Glogera i Brucknera i na razie z nich korzystam. Ilustracje jak ilustracje, ale za to opisy maj─ů niez┼ée big_smile

#71 2006-08-22 19:01:59

pak4
U┐ytkownik

W merlinie znalazłam "Historię stroju" Maguelonne Toussaint-Samat (uf) za 46 złociszów

Bez obrazk├│w sad Jest co prawda ciekawy esej o damskich majtkach, ale ich nie szyjecie.
Stroje do wczesnego ┼Ťredniowiecza w┼é─ůcznie, to niedawno pr├│bowa┼éem obfotografowa─ç w Muzeum Archeologicznym w Krakowie (faktycznie, mnie bardziej interesowa┼éy twarze manekin├│w, ale mo┼╝e jak─ů┼Ť ┼Ťredniowieczn─ů 'kieck─Ö' bym w┼Ťr├│d zdj─Ö─ç znalaz┼é). Tyle, ┼╝e ich ekspozycja ko┼äczy si─Ö na roku 1300. Prze┼éom XIX i XX wieku mo┼╝na chyba znale┼║─ç na krakowskiej wystawie "Fin de siecle" w MN. Ale to te┼╝ nie czasy Austen...

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#72 2006-08-22 19:12:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Stroje z p├│┼║niejszych epok sa w kt├│rym┼Ť z muze├│w krakowskich, tylko za cholere nie mog─Ö sobie przypomnie─ç w kt├│rym. Jak zamkn─Ö oczy - jestem w tej sali, widze te stroje, pami─Ötam jakie przedmioty by┼éy w innych gablotach. Ale nie pami─Ötam co to za muzeum...
Jak pisałam - jestem wzrokowcem.

#73 2006-08-22 19:31:58

pak4
U┐ytkownik

A ja nie pami─Ötam... Ale mo┼╝e w Narodowym? Prezentuj─ů tam przecie┼╝ sztuk─Ö u┼╝ytkow─ů, a ┼╝e ja pami─Ötam z tej wystawy jedynie meble, porcalen─Ö i teorbany, to mo┼╝e by─ç problem mojej pami─Öci, kt├│ra jest jak szwajcarski ser -- wy┼Ťmienita wsz─Ödzie tam, gdzie akurat nie ma dziury...

(Stroje to ja oczywi┼Ťcie pami─Ötam, ale albo ludowe, albo mundury smile )

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#74 2006-08-22 20:50:04

AineNiRigani
U┐ytkownik

He he - pamiec i ser, to do┼Ť─ç trafne por├│wnanie (przynajmniej w moim przypadku big_smile)
Chyba to by┼éo u Czartoryskich, ale pewno┼Ťci nie mam...

#75 2006-08-22 23:20:11

megg
U┐ytkownik

Glogera czytasz?? Jejku....I Brucknera?? Powiedz, miło się tego czyta? Bo ja po egzaminie z historii języka solennie obiecałam sobie, że w życiu swoim nigdy więcej nie wezmę tego do ręki, ani nawet nie spojrzę w ich kierunku....Ciekawam, czy jak się nie jest "uprzedzonym", to "toto" może się wydać ciekawe...? big_smile big_smile

Stopka forum