Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-01-23 21:50:57

Alison
U┐ytkownik

┼Ümieszno┼Ťci w D&U 2005

A mo┼╝e tak pozbieramy jakie┼Ť komediowe w─ůtki?
Dla mnie cudna by┼éa pani Bennet biegaj─ůca po pokoju, robi─ůca sobie szczypami rumie┼äce i pokrzykujaca - Everybody behave naturally!!!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#2 2006-01-24 10:03:26

Ammit
U┐ytkownik

Re: ┼Ümieszno┼Ťci w D&U 2005

Ja mam dosy─ç dziwne poczucie humoru, ale np. kiedy Darcy o┼Ťwiadczy┼é si─Ö Lizzy i zosta┼é przyj─Öty, wr├│cili do domu, potem by┼éy komentarze na temat, ┼╝e ich nie by┼éo tak d┼éugo i si─Ö zgubili. Na drugi dzie┼ä Pani Bennet ponownie wyrzuci┼éa zn├│w Lizzy m├│wi─ůc, ┼╝e dla dobra Jane... A Bingley zasugerowa┼é, czy tym razem zn├│w nie ma ┼Ťcie┼╝ek na kt├│rych Lizzy mog┼éaby zb─ůdzi─ç.
Albo kiedy po rozmowie z Darcym Lizzy posz┼éa do ojca i pad┼éo pytanie Lizzy czy┼Ť Ty oszala┼éa?

Ale jak m├│wi─Ö ja mam spaczone poczucie humoru smile

~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz ┼Ťwiat jest w sercach tych, kt├│rzy nas kochaj─ů...

#3 2006-01-24 10:21:48

Alison
U┐ytkownik

Nie rozumiem czemu tak dziwnie oceniasz swoje poczucie humoru yikes
Ale wymieni┼éa┼Ť w─ůtki ksi─ů┼╝kowe, w tej nowej ekranizacji zdaje si─Ö ich nie ma (a szkoda :-() Musz─Ö sobie j─ů jeszcze raz obejrze─ç bo za jednym razem to trudno wy┼éapa─ç wszystkie smaczki.
Z filmu przypominam sobie jeszcze jedn─ů scene, kt├│ra mocno mnie rozbawi┼éa - pan Collins na ugietych n├│┼╝kach z min─ů przera┼╝onego ratlerka stoj─ůcy przed obliczem lady C. i paluszkiem nie┼Ťmia┼éo wskazuj─ůcy miejsce gdzie powinna stan─ů─ç jego ma┼ézonka :-))))))))

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#4 2006-01-24 11:33:56

aniya
U┐ytkownik

najbardziej rozbawiła mnie filmowa scena, gdy Darcy prosi Lizzy do tańca na balu u Bingleyów i jej krótkie: "May"; zabawne było także, gdy siostry Bennet gubiły się w domysłach na temat Bingleya - "Is he handsome? ", "He is single!" tongue

#5 2006-01-24 11:51:25

Alison
U┐ytkownik

Mnie si─Ö jeszcze podoba┼éa mina pana Collinsa jak omal nie dosta┼é zawa┼éu serca ze strachu kiedy Lizzy pr├│bowa┼éa odm├│wi─ç popis├│w na piano-forte w Rosings. No i ta jego orientacja w cenach nieruchomo┼Ťci i wyposa┼╝enia wn─Ötrz! ;-)
Chyba pan Collins jest najbardziej komediow─ů postaci─ů tej ekranizacji. W poprzedniej do tego miana pretendowa─ç mog┼éy jeszcze pani Bennet i lady C. W tej bynajmniej. Chocia┼╝ i poprzedni pan Collins podoba┼é mi si─Ö bardziej. P┼éaka┼éam ze ┼Ťmiechu jak on rozbija┼é si─Ö w ta┼äcu na balu w Netherfield, albo jak rusza┼é spod domu w odwiedziny do Bennet├│w i omal nie spad┼é z koz┼éa, no i jeszcze ten jego absolutny brak samokrytycyzmu kiedy cala rodzina dar┼éa z niego koty przy obiedzie na czele z pap─ů Bennetem, a on pozostawa┼é w samouwielbieniu. S┼éodka posta─ç...
Ciekawe, ┼╝e i pastor Eliot zosta┼é tak karykaturalnie pokazany przez JA. Czyzby miala cos przeciwko duchownym? No, Edmund w Mansfield Park troch─Ö ratowa┼é ten n─Ödzny wizerunek, ale i jemu zdarzy┼éo sie porz─ůdnie wyg┼éupi─ç ze swoim chybionym uczuciem, wi─Öc w sumie tez go troch─Ö o┼Ťmieszy┼éa....

#6 2006-01-24 12:50:41

Kaja
U┐ytkownik

Na pocz─ůtku chcia┼éam wszystkich przywita─ç big_smile

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e DiU2005 nie jest taka z┼éa i nawet mi si─Ö podoba. Og├│lnie jednak ┼Ťmia┼éam si─Ö ca┼éy czas obserwuj─ůc posta─ç pana Collinsa 8) najbardziej roz┼Ťmieszy┼é mnie moment, kirdy pr├│bowa┼é si─Ö o┼Ťwiadczy─ç Lizzy z tym zdech┼éym kwiatkiem roll, u┼Ťmiech r├│wniez pojawia┼é si─Ö na mojej twarzy gdy widzia┼éam Bingleya rudzielca big_smile.
Je┼Ťli chodzi o ksi─ů┼╝k─Ö to naj┼Ťmieszniejsze wg mnie by┼éy komentarze pana Benneta dot. Wickhama, np.
"- To najwspanialszy m─Ö┼╝czyzna, jakiego znam - stwierdzi┼é pan Bennet po ich wyjezdzie. - Jak on si─Ö do nas wdzi─Öczy, jak u┼Ťmiecha, jak kryguje. Jestem y niego niezmiernie dumny. S─ůdz─Ö, ┼╝e nawet sir William Lucas nie mo┼╝e si─Ö pochwalic tak znakomitym zi─Öciem."
"Uwielbiam wszystkich trzech moich zięciów - mówił. - Wickham jest chyba moim faworytem[...]"

I'm forever blowing bubbles
Pretty bubbles in the air

#7 2006-01-24 17:32:53

K_inga
U┐ytkownik

..... u mnie najwieksze salwy smiechy zbiera jak zwykle pastor Collins .... w wersji 2005 usi┼éooj─ůcy przedstawi─ç sie plecom pana Darcy ....

#8 2006-01-24 19:39:54

Bonduelle
U┐ytkownik

K_inga, popieram tongue Darcy sta┼é sobie trzymaj─ůc si─Ö pod boki (pod jeden bok tongue Poza "Krakowiaczek jeden" :mrgreen: ) i prawie znokautowa┼é Collinsa ┼éokciem odwracaj─ůc si─Ö tongue

#9 2006-01-24 19:40:07

Alison
U┐ytkownik

Niestety zaobserwowano ci─Ö┼╝ki nawr├│t choroby L
Odk─ůd pojawiam si─Ö na tym forum i po obejrzeniu nowej ekranizacji, znowu mam ┼é├│┼╝ko ob┼éo┼╝one wiadomymi ksi─ů┼╝kami, a dzi┼Ť p├│┼é dnia zamiast robi─ç to co zaplanowa┼éam przesiedzia┼éam ogl─ůdaj─ůc serial, bo nowego filmu jeszcze nie mam w kompiku. Jak na mnie patrz─ů w domu, nie powiem.Tragedia! Ja naprawd─Ö mam du┼╝o pilnej pracy, ale jak tu j─ů wykona─ç jak pan Bennet wygaduje – (po ucieczce Lidii) – matka nie wychodzi ze swojego pokoju? No tak, to przydaje nieco elegancji naszej sytuacji...Mo┼╝e ja te┼╝ zamkn─Ö si─Ö u siebie w szlafroku i szlafmycy i b─Öd─Ö wszystkim sprawia┼é tyle k┼éopotu ile si─Ö tylko da....
Albo – Kitty jak przez 10 lat b─Ödziesz grzeczna, to zabior─Ö ci─Ö do teatru... J
Czy zastanawia┼éy┼Ťcie si─Ö kiedy┼Ť na czym polega fenomen JA? Pewnie gdzie┼Ť kto┼Ť o tym ju┼╝ napisa┼é jak─ů┼Ť rozpraw─Ö, ale ja jako┼Ť nie potrafi─Ö tego sprecyzowa─ç. Mam naprawd─Ö kilku ulubionych autor├│w – Czechowa, Marqueza, Alliende – a mimo to, do ┼╝adnego z nich nie potrafi─Ö tak wraca─ç ni z tego ni z owego i natychmiast zapada─ç si─Ö w lekturze zapominaj─ůc o bo┼╝ym ┼Ťwiecie. Czy jest na to jakie┼Ť lekarstwo?! Kiedy zobaczy┼éam przegl─ůd os├│b zarejestrowanych w Republice Pemberley to zd─Öbia┼éam! Kobiety r├│┼╝nych zawod├│w, w tak r├│┼╝nym wieku, z r├│┼╝nych kr─Ög├│w kulturowych, wszystkie tak samo odjechane na punkcie kilku ksi─ů┼╝ek. Na czym to polega??? A najgorsze, ┼╝e wygl─ůda na to, ┼╝e z tego si─Ö nie wyrasta, znaczy, ┼╝e to nie przechodzi z wiekiem...Przyjdzie ju┼╝ do ko┼äca ┼╝ycia zosta─ç takim niezrozumia┼éym odmie┼äcem. Dobrze, ┼╝e cho─ç Wy jeste┼Ťcie. Siostry....cz┼éowiek przynajmniej nie ┼╝yje w poczuciu, ┼╝e something’s wrong with me ;-)

#10 2006-02-02 21:37:00

Georginia
U┐ytkownik

Collins w g┼éupocie wiedzie prym!W og├│le jest cudny opowiadaj─ůc o swoich subtelnych komplemenckiach czy zapewniaj─ůc o gwa┼étowno┼Ťci swego uczucia.Rozbawi┼é mnie bardzo w czasie ta┼äca z Lizzy,takie miny robi┼é,┼╝e my┼Ťla┼é─ům,┼╝e spadne z fotela."Zimny ┼éokie─ç" w wykonaniu Darcy'ego w kierunku Collinsa by┼é boski!!!
O Collinsie mo┼╝naby sporo!My┼Ťle,┼╝e niedoceniona tu jest mina Lizzy kiedy wysiada z powozu i widzi dom Darcy'ego...┼Ťwietne to by┼éo.
Nie wiem czy to mo┼╝na uzna─ç za ┼Ťmieszne...ale jak Lizzy dosta┼éa list o ucieczce Lidii...Darcy siada,wstaje,a Lizzy przechodzi zanosi si─Ö p┼éaczem,chowa si─Ö i znowu przychodzi....to takie ┼Ťmieszne dla mnie by┼éo;-)

#11 2006-02-02 21:41:51

AineNiRigani
U┐ytkownik

A mnie sie podobaj─ů subtelne nawi─ůzania do DiU '95. Np. ta scena ze ┼Ťwieczka przy lustrze. Skojarzenie nasuwa sie samo

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#12 2006-02-02 22:19:50

Ammit
U┐ytkownik

A wi─Öc i Ty to zauwa┼╝y┼éa┼Ť?? Ju┼╝ my┼Ťla┼éam ┼╝e mam omamy smile

~Ammit~
---------------

#13 2006-02-02 22:41:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ale┼╝ oczywi┼Ťcie, na t─Ö ┼Ťwieczk─Ö to ju┼╝ nawet w trailerze zwr├│ci┼éam uwag─Ö.

Podoba mi się. To taki niejako hołd złożony tamtemu serialowi. Kto ma to zauważyć - zauważy i chyba go to ujmie. A kto nie zauważy - hmm. Jego strata. big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#14 2006-02-03 16:54:45

Caitriona
U┐ytkownik

Dla mnie cudna by┼éa pani Bennet biegaj─ůca po pokoju, robi─ůca sobie szczypami rumie┼äce i pokrzykujaca - Everybody behave naturally!!!

Ta scena by┼éa cudowna!! Rozbroi┼éa mnie r├│wnie┼╝ scena przybycia pani Bennet z c├│rkami do Netherfield. Lokaj je zapowiada: Mrs. Bennet, Miss Bennet, Miss Bennet and... Miss Bennet. A potem uj─Öcie jak wszystkie razem siadaj─ů na kanapie z takim g┼éo┼Ťnym westchni─Öciem big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#15 2006-02-03 17:24:06

Georginia
U┐ytkownik

to faktycznie by┼éo ┼Ťwietne!jeszcze Pani Bennet ktora gonila w polu Lizzi po oswiadczynach Collinsa...tak si─Ö fajnie wydziera┼éa:-) i te g─ůski.....tr─ůci wiosk─ů;-)

#16 2006-02-03 17:45:50

Caitriona
U┐ytkownik

Hehe! Niejedna pani w jej wieku chcia┼éaby mie─ç tak─ů kondycj─Ö 8)

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#17 2006-02-03 23:36:22

Ammit
U┐ytkownik

A co powiecie o scenie kiedy Bingley ─çwiczy┼é na Darcym o┼Ťwiadczyny??

~Ammit~
---------------

#18 2006-02-03 23:41:07

Bonduelle
U┐ytkownik

Z ksi─ů┼╝kowymi realiami nic nie ma wsp├│lnego, ale bardzo j─ů lubi─Ö ^^ Wida─ç, ┼╝e Bingley i Darcy s─ů kumplami, przy czym ten drugi ma mas─Ö cierpliwo┼Ťci do przyjaciela wink

#19 2006-02-03 23:48:44

Caitriona
U┐ytkownik

A tez by┼éa bardzo sympatyczna smile Szczeg├│lnie postawa Darcy'ego - mia┼é cierpliwo┼Ť─ç i rozumia┼é zdenerwowanie przyjaciela.

#20 2006-02-03 23:49:07

Ammit
U┐ytkownik

smile ta scena była kapitalna smile dokladnie tak jak powiedzialas - Darcy cierpliwym przyjacielem, a Bingley, taki bardziej... ludzki smile

~Ammit~
---------------

#21 2006-02-03 23:50:46

Bonduelle
U┐ytkownik

Bingley przez ca┼éy film robi wra┼╝enie strasznej gapy, ju┼╝ od pierwszej rozmowy z Jane, kiedy si─Ö pl─ůcze wink
Ale budzi sympati─Ö wink

#22 2006-02-03 23:53:23

Caitriona
U┐ytkownik

Fakt - jest bardzo sympatyczny, czasem ciut nierozgarni─Öty, tak gapa big_smile

#23 2006-02-04 09:46:17

Georginia
U┐ytkownik

No tak ludzki do bolu!Smieszna była również jego wizyta w pokoju w którym leżała Jane...tak się wtedy cieszył,że się rozchorowała;-)

#24 2006-02-04 12:15:38

Alison
U┐ytkownik

A mnie si─Ö rudy Bingley nie podoba. Wola┼éam Crispina, by┼é taki rzeczywi┼Ťcie zawsze uradowany, ┼╝e ┼╝yje, wszystko mu si─Ö podoba┼éo, ┼Ťwieci┼é oczami za Darcy'ego ale mimo ca┼éej swojej prostoty i bezpo┼Ťrednio┼Ťci i zawsze szeroko otwartych oczu, jakby w wielkim zachwycie nad wszystkim co widzi, nie sprawia┼é wra┼╝enia g┼éupka, a ten nowy niesie ze sob─ů przekaz, ┼╝e jak ju┼╝ kto┼Ť jest bezinteresownie ┼╝yczliwy, mo┼╝e troch─Ö naiwny ale przyjazny ca┼éemu swiatu, to musi by─ç jak nie ci─Ö┼╝kim frajerem, to przynajmniej rudym przyg┼éupem. Te jego nieskoordynowane wybuchy g┼éupawego chichotu podczas wizyty pa┼ä w Netherfield, by┼éy a┼╝ niesmaczne. Przez to wszystko sprawia┼é wra┼╝enie, ┼╝e jest 10 lat m┼éodszy od Jane. Ja jestem na NIE.

#25 2006-02-06 21:35:31

Julianna
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö z Tob─ů, Alison. Sprawia┼é wra┼╝enie takiego wiejskiego g┼éupka. Gdybym nie zna┼éa ksi─ů┼╝ki i poprzedniej wersji filmu, to dziwi┼éabym si─Ö ┼╝e kto┼Ť taki jak Darcy mo┼╝e przyja┼║ni─ç si─Ö z takim "inteligentnym inaczej" :-)

Tylko wiara prowadzi do cudu...

Stopka forum