Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#101 2006-11-18 15:17:13

Orchidea
Użytkownik

Re: Co oznaczaj? Wasze nicki/internetowe imiona?

Z prawdziw? przyjemno?ci? czyta?am wasze wyt?umaczenia, sk?d si? wzi??y wasze nicki smile Gratuluj? pomys?owo?ci i naprawd? dobrego gustu smile

Mój nick to nazwa mojego ulubionego kwiatka (ro?liny) - Orchideii smile

#102 2006-12-04 22:29:12

peri
Użytkownik

Dodam moje 3 grosze do tej orgii pomys?owo?ci smile
Mój nick powsta? na studiach, kiedy ircowali?my (czy kto? to jeszcze pami?ta???). Przechodzi?am wtedy bardzo krótki okres fascynacji poezj? arabsk?. Peri w mitologii perskiej to: "...nadnaturalna istota p?ci m?skiej a. ?e?skiej, w rodzaju wró?ki a. elfa, ale utworzona z ognia, pochodz?ca od upad?ych anio?ów, pierw. gro?na, pó?n. dobrotliwa i pi?kna, która powraca do kraju po odbyciu pokuty; przen. pi?kna, pe?na wdzi?ku dziewczyna a. kobieta." Cytat za s?ownikiem Kopali?skiego big_smile

Ostatnio edytowany przez peri (2007-01-13 20:40:11)

"... strze? si? tak odda? serce pon?tom wy?nionym: któ? by? odblaskiem wody napojony, albo czy? kiedy kto b?dzie?"
Haffiz "Gazele"

#103 2007-01-31 20:21:01

Nela
Użytkownik

Nela- tak zdrabniamy imie naszej córci, a ma na imi? Kornelia.

#104 2007-02-01 09:32:01

Ritta
Użytkownik

Po prostu, przegl?da?am sobie kiedy? fi?skie imona i to mi sie spodoba?o wink

#105 2007-05-25 21:39:55

Rosenblaetter
Użytkownik

No to teraz ja smile Mia?am ochot? zada? Wam to jako zagadk?, ale nie b?d? si? wyg?upia? ( a przynajmniej nie tu ;p )

Swego czasu posiada?am nick Kim_kim, który wzi?? si? z tego, ?e od lat wszystkie dzieci w mojej rodzinie tak na mnie wo?a?y, nie mog?c wymówi? "Kinga". Ostatnio stwierdzi?am ?e zrobi?am si? na ten numer troch? za stara wink i zmieni?am nicka...

Obecnie mo?na si? na mnie natkn?? pod mianem Tissaya, albo Rosenblaetter. Pierwszy nick pochodzi z "Wied?mina" ( to? to istna kopalnia pi?knych imion! ). Tissaia de Vries to w powie?ci Sapkowskiego czarodziejka, pe?na godno?ci i troski, która jako? zapad?a mi od czasu lektury w pami??...niestety jako ?e pope?ni?a samobójstwo, z czasem zrezygnowa?am z tego nicka big_smile (kobieta zmienn? jest..). Cie? jaki? si? za mn? ci?gn?? smile

Rosenblaetter natomiast, jest to tytu? mojej ukochanej piosenki niemieckiego genialnego wokalisty i tek?ciarza Xaviera Naidoo, (dla nieszprechaj?cych: "rosenblaetter" to po prostu "p?atki ró?" big_smile ). S?ucham bardzo du?o niemieckiej muzyki, z tego prostego powodu, ?e gdy si? ju? przyzywczai? do twardo?ci j?zyka naszych zachodnich s?siadów, a do tego poszpera? gdzie trzeba, to owa niemiecka twórczo?? okazuje si? tysi?ckrotnie lepsza ni? jakiekolwiek polskie dziadostwo...przyznaj? to do?? niech?tnie. Sama piosenka jest z reszt? dwuj?zyczna i naprawd? pi?knie poetycko pisana...rzadko kto pisuje w takim tonie smile

("In the grace of your presence may I say these words: If ever you should need me, I am at your service...")

Mog? Wam poda? wi?cej tekstu, tylko po co wink Nie wiadomo zbytnio, czy to do kobiety, do Matki Boskiej, czy te? do innego obiektu big_smile Wyobra?nia mówi ka?demu co innego smile
Czar piosenki tkwi dodatkowo w fakcie, ?e nie zosta?a ona nigdy oficjalnie wydana, s? tylko strz?pki koncertowe nagrywane przez nas, fanów-maniaków...st?d specyficzna aura wokó? niej ;D
Koniec tajemnicy wink

But I, being poor, have only my dreams
I have spread my wings under your feet
Tread soflty, because you tread on my dreams..

#106 2007-05-25 22:16:25

elbereth
Użytkownik

peri napisał:

Dodam moje 3 grosze do tej orgii pomys?owo?ci smile
Mój nick powsta? na studiach, kiedy ircowali?my (czy kto? to jeszcze pami?ta???). Przechodzi?am wtedy bardzo krótki okres fascynacji poezj? arabsk?. Peri w mitologii perskiej to: "...nadnaturalna istota p?ci m?skiej a. ?e?skiej, w rodzaju wró?ki a. elfa, ale utworzona z ognia, pochodz?ca od upad?ych anio?ów, pierw. gro?na, pó?n. dobrotliwa i pi?kna, która powraca do kraju po odbyciu pokuty; przen. pi?kna, pe?na wdzi?ku dziewczyna a. kobieta." Cytat za s?ownikiem Kopali?skiego big_smile

Dodam swoje trzy grosze do Twoich trzech groszy smile Imieniem Peri (dok?adnie w tym samym, wschodnim kontek?cie) Filomaci i Filareci zwracali si? do Maryli Wereszczakówny.

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

#107 2007-05-26 20:13:24

RiLLa
Użytkownik

Hmmm...
RiLLa to bohaterka ksi??ki "RiLLa ze Z?otego Brzegu", córka Ani z Zielonego Wzgórza.
Nick wybra?am bo po przeczytaniu tej ksi??ki jak nigdy p?aka?am przez kilka godzin

#108 2007-08-30 10:26:30

snowdrop
Użytkownik

Snowdrop - z ang. przebi?nieg.
Jest to jeden z pierwszych kwiatów zapowiadaj?cy przyj?cie wiosny. Po d?ugiej, ciemnej, uporczywej zimie.
To jest jak wytchnienie.
Bardzo nie lubi? zimy. Jest zimno, ciemno i nawet widok bia?ych czap na drzewach mi tego nie rewan?uje.
A przebi?niegi symboluzuj?, ?e ju? nied?ugo b?dzie ta lepsza po?owa roku ze s?o?cem, ciep?em.

#109 2007-08-30 18:07:09

AineNiRigani
Użytkownik

no to w takim razie przebi?niegi zapowiadaja dla mnie t? gorsz? cz??c roku.
Nie znosz? s?o?ca i ciep?a. ?le si? czuje, jestem niezwykle rozkojarzona, ci?gle boli mnie g?owa. I nie znosz? by? spocona!!

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#110 2007-08-30 19:17:05

Wipsania
Użytkownik

Hmm czy?by jakowa? alergia? wink

Mój nick to rzymskie imi? i pochodzi od Vipsanii Agryppiny córki Marka Agryppy, pierwszej ?ony cesarza Tyberiusza, któr? podobno bardzo kocha? i zosta? zmuszony do rozwodu z ni?.

#111 2007-08-30 19:54:28

AineNiRigani
Użytkownik

... a i tak wszystko zosta?o w rodzinie... big_smile

Alegria i owszem, ale s?abiutka. W upa?y skacze mi bardzo ci?nienie. Deszcz mi nie przeszkadza, ale s?o?ce - jak najbardziej.
Poza tym mam jasn? karnacj? i aby unikn?? poparze? musze ?azi? nna solarium - a to boli mój porfel...

#112 2007-08-31 08:56:54

snowdrop
Użytkownik

Te? mam jasn? karnacj?, ale zdecydowanie preferuje wiosn? i lato, wtedy wszystko budzi si? do ?ycia, jest zielono, kolorowo. A nie szaro i ciemno. Ble. A upa?ów te? nie lubi?.

#113 2007-08-31 09:14:46

Wipsania
Użytkownik

A ja wcale si? nie opalam sad jak pójd? na pla?? to zawsze jestem poparzona, a potem zero opalenizny. Solarium nie cierpi?, a od samoopalacza dostaj? gor?czki. Wi?c zawsze wygl?dam jak trup lub mam ?nie?nobia?? cer?, jak kto woli wink

A najbardziej lubi? z?ot?, polsk? jesie?, najlepiej jak wieje...ach ten wiatr we w?osach smile

#114 2007-08-31 15:47:47

AineNiRigani
Użytkownik

Wipsanio - Siostro - podaj r?k?!!!
Jesie? i wiosna - to s? najwspanialsze pory roku. Tak wiele si? w przyrodzie dzieje. Wiosn? powoli wszystko sie budzi do zycia. Jesieni? natura przygotowywuje sie do odpoczynku.
Obserwacje zjawisk obu pór roku niezwykle mnie pasjonuj?, ka?dy dzie? jest inny, nie ma takich samych - jak to jest szczególnie latem.

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2007-08-31 15:50:10)

#115 2007-08-31 18:01:05

Marija
Użytkownik

Tylko ?e ostatnimi laty to jesieni w zasadzie nie ma! Jakie? marne par? dni; a jak przestawi si? czas na zimowy - to ju? czarna rozpacz a? do marca hmm Jest zimno i trzeba chodzi? w skarpetkach sad

#116 2007-08-31 19:01:51

snowdrop
Użytkownik

Najgorsze jest to, ?e po zmianie czasu czuj? si? tak jakby by?a ca?y czas noc ... wychodz? do pracy to jeszcze jest ciemno, wychodz? z pracy ju? jest ciemno. Zawsze mnie to do?owa?o ?e po 16 robi si? ciemno. Uff.

#117 2007-08-31 19:17:43

AineNiRigani
Użytkownik

W zesz?ym roku jesie? by?a do ko?ca grudnia, a dwa lata temu - dopiero w grudniu p[rzysz?y mrozy (za to jakie!!!), tak wiec Marijo - nie jest tak zle big_smile

#118 2007-08-31 19:50:37

Wipsania
Użytkownik

Zima ostatnio faktycznie bywa strasznie d?uga, ale powiedzia?abym, ?e raczej kosztem wiosny.

Ja od?ywam dopiero z pierwszymi dniami jesieni jak ko?cz? si? upa?y i wyje?d?aj? te t?umy turystów tongue

Ostatnio edytowany przez Wipsania (2007-08-31 19:50:58)

#119 2007-08-31 22:24:57

AineNiRigani
Użytkownik

no tak Wipsanio, u Ciebie dodatkow latem sytuacja ekstremalna jest...

#120 2007-09-01 17:36:55

Wipsania
Użytkownik

No jak si? wyjdzie z pieskiem to si? jest od razu rozpoznawalnym jako miejscowy=informacja turystyczna.

Monciak to latem omijam szerokim ?ukiem. Najbardziej podoba?o mi si? jak kiedy? dwóch na?elowanych kolesi stwierdzi?o, ?e poniewa? i tak jest straszny t?ok to w czasie sezonu nie powinni wpuszcza? mieszka?ców na Monciak (w?a?nie przecina?am t? pi?kn? ulic? id?c z pieskiem do weterynarza).

A kiedy? moja znajoma z centralnej Polski stwierdzi?a, ?e mieszkaj?c w Sopocie mam wakacje przez ca?y rok...

Ale ?eby nie by?o, kocham moje miasteczko, której jest najwspanialsze, itp. Nawet prace mgr o nim pisze smile

#121 2007-09-02 15:01:31

snowdrop
Użytkownik

I masz co troch? festiwale smile)))
I tyle zró?nicowanych warstw spo?ecznych. Jakie wspania?e obserwacje mo?esz poczyni? smile)).

#122 2007-09-02 21:21:33

Wipsania
Użytkownik

Noo jakbym w Bath mieszka?a big_smile

#123 2008-10-13 00:14:03

Aune
Użytkownik

Aune - w fi?skiego "Agnieszka". Czyta si? niemal tak jak si? pisze, tylku literk? "u" wymawia si? troszeczk? jak "?". Funkcjonuj? sobie pod takim nickiem z racji tego, ?e mam s?abo?? do Finlandii. Nigdy tam nie by?am, cho? jest moim marzeniem zwiedzi? ten kraj. Na razie jednak mog? sobie j? podziwia? w przewodnikach turystycznych. Moja prapraprababcia by?a Fink?, st?d moje ci?goty ku Pó?nocy smile

Ubodzy ?udz? si?, ?e wszystkie ich problemy da?oby si? rozwi?za? za pomoc? pieni?dzy, a bogaci martwi? si?, bo zobaczyli ju?, ?e to nieprawda.

#124 2008-11-08 20:24:07

kajani
Użytkownik

Kajani - albo Janika :-) pierwsze litery imienia i nazwiska. I uwielbiam swoje imi? Katarzyna. Wi?kszo?? moich lalek te? tak mia?o na imi? :-)

#125 2008-11-12 15:02:48

Ika74
Użytkownik

Moje Ika to równie? pami?tka "rodzinna" - moje m?odsze rodze?stwo, zanim nauczy?o si? porz?dnie mówi? tak skraca?o moje imi? - Iwona ... punkt dla nich, zmiana w pe?ni przeze mnie akceptowana, bo obdarowanie mnie tym imieniem nie by?o najlepsz? decyzj? moich rodziców wink Zreszt? do dzi? dnia bywa, ?e tak w?a?nie si? do mnie zwracaj? i jest to niezwykle mi?e ...
Dodaj?? 74 nie b?ysn??am oryginalno?ci? - to rok mojego urodzenia wink

Stopka forum