Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2006-11-18 15:17:13

Orchidea
U┐ytkownik

Re: Co oznaczaj─ů Wasze nicki/internetowe imiona?

Z prawdziw─ů przyjemno┼Ťci─ů czyta┼éam wasze wyt┼éumaczenia, sk─ůd si─Ö wzi─Ö┼éy wasze nicki smile Gratuluj─Ö pomys┼éowo┼Ťci i naprawd─Ö dobrego gustu smile

M├│j nick to nazwa mojego ulubionego kwiatka (ro┼Ťliny) - Orchideii smile

#102 2006-12-04 22:29:12

peri
U┐ytkownik

Dodam moje 3 grosze do tej orgii pomys┼éowo┼Ťci smile
M├│j nick powsta┼é na studiach, kiedy ircowali┼Ťmy (czy kto┼Ť to jeszcze pami─Öta???). Przechodzi┼éam wtedy bardzo kr├│tki okres fascynacji poezj─ů arabsk─ů. Peri w mitologii perskiej to: "...nadnaturalna istota p┼éci m─Öskiej a. ┼╝e┼äskiej, w rodzaju wr├│┼╝ki a. elfa, ale utworzona z ognia, pochodz─ůca od upad┼éych anio┼é├│w, pierw. gro┼║na, p├│┼║n. dobrotliwa i pi─Ökna, kt├│ra powraca do kraju po odbyciu pokuty; przen. pi─Ökna, pe┼éna wdzi─Öku dziewczyna a. kobieta." Cytat za s┼éownikiem Kopali┼äskiego big_smile

Ostatnio edytowany przez peri (2007-01-13 20:40:11)

"... strze┼╝ si─Ö tak odda─ç serce pon─Ötom wy┼Ťnionym: kt├│┼╝ by┼é odblaskiem wody napojony, albo czy┼╝ kiedy kto b─Ödzie?"
Haffiz "Gazele"

#103 2007-01-31 20:21:01

Nela
U┐ytkownik

Nela- tak zdrabniamy imie naszej c├│rci, a ma na imi─Ö Kornelia.

#104 2007-02-01 09:32:01

Ritta
U┐ytkownik

Po prostu, przegl─ůda┼éam sobie kiedy┼Ť fi┼äskie imona i to mi sie spodoba┼éo wink

#105 2007-05-25 21:39:55

Rosenblaetter
U┐ytkownik

No to teraz ja smile Miałam ochotę zadać Wam to jako zagadkę, ale nie będę się wygłupiać ( a przynajmniej nie tu ;p )

Swego czasu posiada┼éam nick Kim_kim, kt├│ry wzi─ů┼é si─Ö z tego, ┼╝e od lat wszystkie dzieci w mojej rodzinie tak na mnie wo┼éa┼éy, nie mog─ůc wym├│wi─ç "Kinga". Ostatnio stwierdzi┼éam ┼╝e zrobi┼éam si─Ö na ten numer troch─Ö za stara wink i zmieni┼éam nicka...

Obecnie mo┼╝na si─Ö na mnie natkn─ů─ç pod mianem Tissaya, albo Rosenblaetter. Pierwszy nick pochodzi z "Wied┼║mina" ( to┼╝ to istna kopalnia pi─Öknych imion! ). Tissaia de Vries to w powie┼Ťci Sapkowskiego czarodziejka, pe┼éna godno┼Ťci i troski, kt├│ra jako┼Ť zapad┼éa mi od czasu lektury w pami─Ö─ç...niestety jako ┼╝e pope┼éni┼éa samob├│jstwo, z czasem zrezygnowa┼éam z tego nicka big_smile (kobieta zmienn─ů jest..). Cie┼ä jaki┼Ť si─Ö za mn─ů ci─ůgn─ů┼é smile

Rosenblaetter natomiast, jest to tytu┼é mojej ukochanej piosenki niemieckiego genialnego wokalisty i tek┼Ťciarza Xaviera Naidoo, (dla nieszprechaj─ůcych: "rosenblaetter" to po prostu "p┼éatki r├│┼╝" big_smile ). S┼éucham bardzo du┼╝o niemieckiej muzyki, z tego prostego powodu, ┼╝e gdy si─Ö ju┼╝ przyzywczai─ç do twardo┼Ťci j─Özyka naszych zachodnich s─ůsiad├│w, a do tego poszpera─ç gdzie trzeba, to owa niemiecka tw├│rczo┼Ť─ç okazuje si─Ö tysi─ůckrotnie lepsza ni┼╝ jakiekolwiek polskie dziadostwo...przyznaj─Ö to do┼Ť─ç niech─Ötnie. Sama piosenka jest z reszt─ů dwuj─Özyczna i naprawd─Ö pi─Öknie poetycko pisana...rzadko kto pisuje w takim tonie smile

("In the grace of your presence may I say these words: If ever you should need me, I am at your service...")

Mog─Ö Wam poda─ç wi─Öcej tekstu, tylko po co wink Nie wiadomo zbytnio, czy to do kobiety, do Matki Boskiej, czy te┼╝ do innego obiektu big_smile Wyobra┼║nia m├│wi ka┼╝demu co innego smile
Czar piosenki tkwi dodatkowo w fakcie, ┼╝e nie zosta┼éa ona nigdy oficjalnie wydana, s─ů tylko strz─Öpki koncertowe nagrywane przez nas, fan├│w-maniak├│w...st─ůd specyficzna aura wok├│┼é niej ;D
Koniec tajemnicy wink

But I, being poor, have only my dreams
I have spread my wings under your feet
Tread soflty, because you tread on my dreams..

#106 2007-05-25 22:16:25

elbereth
U┐ytkownik

peri napisa│:

Dodam moje 3 grosze do tej orgii pomys┼éowo┼Ťci smile
M├│j nick powsta┼é na studiach, kiedy ircowali┼Ťmy (czy kto┼Ť to jeszcze pami─Öta???). Przechodzi┼éam wtedy bardzo kr├│tki okres fascynacji poezj─ů arabsk─ů. Peri w mitologii perskiej to: "...nadnaturalna istota p┼éci m─Öskiej a. ┼╝e┼äskiej, w rodzaju wr├│┼╝ki a. elfa, ale utworzona z ognia, pochodz─ůca od upad┼éych anio┼é├│w, pierw. gro┼║na, p├│┼║n. dobrotliwa i pi─Ökna, kt├│ra powraca do kraju po odbyciu pokuty; przen. pi─Ökna, pe┼éna wdzi─Öku dziewczyna a. kobieta." Cytat za s┼éownikiem Kopali┼äskiego big_smile

Dodam swoje trzy grosze do Twoich trzech groszy smile Imieniem Peri (dok┼éadnie w tym samym, wschodnim kontek┼Ťcie) Filomaci i Filareci zwracali si─Ö do Maryli Wereszczak├│wny.

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#107 2007-05-26 20:13:24

RiLLa
U┐ytkownik

Hmmm...
RiLLa to bohaterka ksi─ů┼╝ki "RiLLa ze Z┼éotego Brzegu", c├│rka Ani z Zielonego Wzg├│rza.
Nick wybra┼éam bo po przeczytaniu tej ksi─ů┼╝ki jak nigdy p┼éaka┼éam przez kilka godzin

#108 2007-08-30 10:26:30

snowdrop
U┐ytkownik

Snowdrop - z ang. przebi┼Ťnieg.
Jest to jeden z pierwszych kwiat├│w zapowiadaj─ůcy przyj┼Ťcie wiosny. Po d┼éugiej, ciemnej, uporczywej zimie.
To jest jak wytchnienie.
Bardzo nie lubię zimy. Jest zimno, ciemno i nawet widok białych czap na drzewach mi tego nie rewanżuje.
A przebi┼Ťniegi symboluzuj─ů, ┼╝e ju┼╝ nied┼éugo b─Ödzie ta lepsza po┼éowa roku ze s┼éo┼äcem, ciep┼éem.

#109 2007-08-30 18:07:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

no to w takim razie przebi┼Ťniegi zapowiadaja dla mnie t─Ö gorsz─ů cz─Ö┼Ťc roku.
Nie znosz─Ö s┼éo┼äca i ciep┼éa. ┼╣le si─Ö czuje, jestem niezwykle rozkojarzona, ci─ůgle boli mnie g┼éowa. I nie znosz─Ö by─ç spocona!!

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#110 2007-08-30 19:17:05

Wipsania
U┐ytkownik

Hmm czy┼╝by jakowa┼Ť alergia? wink

M├│j nick to rzymskie imi─Ö i pochodzi od Vipsanii Agryppiny c├│rki Marka Agryppy, pierwszej ┼╝ony cesarza Tyberiusza, kt├│r─ů podobno bardzo kocha┼é i zosta┼é zmuszony do rozwodu z ni─ů.

#111 2007-08-30 19:54:28

AineNiRigani
U┐ytkownik

... a i tak wszystko zostało w rodzinie... big_smile

Alegria i owszem, ale s┼éabiutka. W upa┼éy skacze mi bardzo ci┼Ťnienie. Deszcz mi nie przeszkadza, ale s┼éo┼äce - jak najbardziej.
Poza tym mam jasn─ů karnacj─Ö i aby unikn─ů─ç poparze┼ä musze ┼éazi─ç nna solarium - a to boli m├│j porfel...

#112 2007-08-31 08:56:54

snowdrop
U┐ytkownik

Te┼╝ mam jasn─ů karnacj─Ö, ale zdecydowanie preferuje wiosn─Ö i lato, wtedy wszystko budzi si─Ö do ┼╝ycia, jest zielono, kolorowo. A nie szaro i ciemno. Ble. A upa┼é├│w te┼╝ nie lubi─Ö.

#113 2007-08-31 09:14:46

Wipsania
U┐ytkownik

A ja wcale si─Ö nie opalam sad jak p├│jd─Ö na pla┼╝─Ö to zawsze jestem poparzona, a potem zero opalenizny. Solarium nie cierpi─Ö, a od samoopalacza dostaj─Ö gor─ůczki. Wi─Öc zawsze wygl─ůdam jak trup lub mam ┼Ťnie┼╝nobia┼é─ů cer─Ö, jak kto woli wink

A najbardziej lubi─Ö z┼éot─ů, polsk─ů jesie┼ä, najlepiej jak wieje...ach ten wiatr we w┼éosach smile

#114 2007-08-31 15:47:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wipsanio - Siostro - podaj r─Ök─Ö!!!
Jesie┼ä i wiosna - to s─ů najwspanialsze pory roku. Tak wiele si─Ö w przyrodzie dzieje. Wiosn─ů powoli wszystko sie budzi do zycia. Jesieni─ů natura przygotowywuje sie do odpoczynku.
Obserwacje zjawisk obu p├│r roku niezwykle mnie pasjonuj─ů, ka┼╝dy dzie┼ä jest inny, nie ma takich samych - jak to jest szczeg├│lnie latem.

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2007-08-31 15:50:10)

#115 2007-08-31 18:01:05

Marija
U┐ytkownik

Tylko ┼╝e ostatnimi laty to jesieni w zasadzie nie ma! Jakie┼Ť marne par─Ö dni; a jak przestawi si─Ö czas na zimowy - to ju┼╝ czarna rozpacz a┼╝ do marca hmm Jest zimno i trzeba chodzi─ç w skarpetkach sad

#116 2007-08-31 19:01:51

snowdrop
U┐ytkownik

Najgorsze jest to, że po zmianie czasu czuję się tak jakby była cały czas noc ... wychodzę do pracy to jeszcze jest ciemno, wychodzę z pracy już jest ciemno. Zawsze mnie to dołowało że po 16 robi się ciemno. Uff.

#117 2007-08-31 19:17:43

AineNiRigani
U┐ytkownik

W zeszłym roku jesień była do końca grudnia, a dwa lata temu - dopiero w grudniu p[rzyszły mrozy (za to jakie!!!), tak wiec Marijo - nie jest tak zle big_smile

#118 2007-08-31 19:50:37

Wipsania
U┐ytkownik

Zima ostatnio faktycznie bywa strasznie długa, ale powiedziałabym, że raczej kosztem wiosny.

Ja od┼╝ywam dopiero z pierwszymi dniami jesieni jak ko┼äcz─ů si─Ö upa┼éy i wyje┼╝d┼╝aj─ů te t┼éumy turyst├│w tongue

Ostatnio edytowany przez Wipsania (2007-08-31 19:50:58)

#119 2007-08-31 22:24:57

AineNiRigani
U┐ytkownik

no tak Wipsanio, u Ciebie dodatkow latem sytuacja ekstremalna jest...

#120 2007-09-01 17:36:55

Wipsania
U┐ytkownik

No jak si─Ö wyjdzie z pieskiem to si─Ö jest od razu rozpoznawalnym jako miejscowy=informacja turystyczna.

Monciak to latem omijam szerokim ┼éukiem. Najbardziej podoba┼éo mi si─Ö jak kiedy┼Ť dw├│ch na┼╝elowanych kolesi stwierdzi┼éo, ┼╝e poniewa┼╝ i tak jest straszny t┼éok to w czasie sezonu nie powinni wpuszcza─ç mieszka┼äc├│w na Monciak (w┼éa┼Ťnie przecina┼éam t─ů pi─Ökn─ů ulic─Ö id─ůc z pieskiem do weterynarza).

A kiedy┼Ť moja znajoma z centralnej Polski stwierdzi┼éa, ┼╝e mieszkaj─ůc w Sopocie mam wakacje przez ca┼éy rok...

Ale żeby nie było, kocham moje miasteczko, której jest najwspanialsze, itp. Nawet prace mgr o nim pisze smile

#121 2007-09-02 15:01:31

snowdrop
U┐ytkownik

I masz co troch─Ö festiwale smile)))
I tyle zróżnicowanych warstw społecznych. Jakie wspaniałe obserwacje możesz poczynić smile)).

#122 2007-09-02 21:21:33

Wipsania
U┐ytkownik

Noo jakbym w Bath mieszkała big_smile

#123 2008-10-13 00:14:03

Aune
U┐ytkownik

Aune - w fi┼äskiego "Agnieszka". Czyta si─Ö niemal tak jak si─Ö pisze, tylku literk─Ö "u" wymawia si─Ö troszeczk─Ö jak "┼é". Funkcjonuj─Ö sobie pod takim nickiem z racji tego, ┼╝e mam s┼éabo┼Ť─ç do Finlandii. Nigdy tam nie by┼éam, cho─ç jest moim marzeniem zwiedzi─ç ten kraj. Na razie jednak mog─Ö sobie j─ů podziwia─ç w przewodnikach turystycznych. Moja prapraprababcia by┼éa Fink─ů, st─ůd moje ci─ůgoty ku P├│┼énocy smile

Ubodzy ┼éudz─ů si─Ö, ┼╝e wszystkie ich problemy da┼éoby si─Ö rozwi─ůza─ç za pomoc─ů pieni─Ödzy, a bogaci martwi─ů si─Ö, bo zobaczyli ju┼╝, ┼╝e to nieprawda.

#124 2008-11-08 20:24:07

kajani
U┐ytkownik

Kajani - albo Janika :-) pierwsze litery imienia i nazwiska. I uwielbiam swoje imi─Ö Katarzyna. Wi─Ökszo┼Ť─ç moich lalek te┼╝ tak mia┼éo na imi─Ö :-)

#125 2008-11-12 15:02:48

Ika74
U┐ytkownik

Moje Ika to r├│wnie┼╝ pami─ůtka "rodzinna" - moje m┼éodsze rodze┼ästwo, zanim nauczy┼éo si─Ö porz─ůdnie m├│wi─ç tak skraca┼éo moje imi─Ö - Iwona ... punkt dla nich, zmiana w pe┼éni przeze mnie akceptowana, bo obdarowanie mnie tym imieniem nie by┼éo najlepsz─ů decyzj─ů moich rodzic├│w wink Zreszt─ů do dzi┼Ť dnia bywa, ┼╝e tak w┼éa┼Ťnie si─Ö do mnie zwracaj─ů i jest to niezwykle mi┼ée ...
Dodaj─ů─ç 74 nie b┼éysn─Ö┼éam oryginalno┼Ťci─ů - to rok mojego urodzenia wink

Stopka forum