Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#301 2006-08-18 15:24:59

Marija
U┐ytkownik

Re: Przywitalnia

Sorki sorki, już wiem :oops: Nie ten podręcznik, a nawet inny słownik wystarczył. Ale kierunek był idealny!!! lol

#302 2006-08-18 15:35:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

W wolnym tłumaczeniu - sto tysięcy powitań

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#303 2006-08-18 18:58:49

caroline
U┐ytkownik

Wszystkich serdecznie WITAMY!!! big_smile Po stokro─ç wink
Karenina, pi─Ökny avatarek...

Tak si─Ö zastanawiam, gdzie ten w─ůtek by┼é, kiedy go nie by┼éo wink big_smile Osobi┼Ťcie przeszuka┼éam Pogaduchowni─Ö w maju i do stu beczek ┼Ťmierdz─ůcych sztokfiszy, nie by┼éo go... Jakie┼Ť pomys┼éy?

#304 2006-08-18 19:05:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

nie wiem, ale z nim nie jest wszystko do konca w porzadku. Jak wchodze przez link zpowiadomienia albo ze strony klikajac na ostatni post w temacie, pojawia mi sie komunikat, ze nie istniej─ů ┼╝adne posty dla tego tematu.
Dopiero klikaj─ůc na 13 strone pojawiaja sie aktualne posty.

#305 2006-08-18 19:07:44

caroline
U┐ytkownik

To dlatego ┼╝e du┼╝o os├│b wycofa┼éo si─Ö z forum i automatycznie ich posty si─Ö wykasowa┼éy, ale ilo┼Ť─ç stron pozosta┼éa z jakiego┼Ť powodu taka sama.
Dziwne to wszystko, oj dziwne...

#306 2006-08-18 22:09:21

megg
U┐ytkownik

Jako, ┼╝e nieuprzejmie jest wst─Öpowa─ç do salonu, nie przedstawiwszy si─Ö uprzednio - niniejszym to czyni─Ö :-)

Jestem mi┼éo┼Ťniczk─ů wszystkiego, co pi─Ökne. Ksi─ů┼╝ki wprost po┼éykam, szczeg├│lnie te "kostiumowe". Uko┼äczy┼éam Filologi─Ö Polsk─ů, ale w zawodzie niestety nie pracuj─Ö, cho─ç marzy mi si─Ö nauczanie w wiejskiej szkole pod Przemy┼Ťlem. Pisuj─Ö artyku┼éy o per┼éach wschodniej Polski, listy (tak, tak, r─Öcznie), bajki i pami─Ötniki. Jestem ca┼ékowicie niepoprawn─ů romantyczk─ů, kocham taniec dawny, rycerzy, ba┼Ťnie, skanseny, stare cmentarze, zamki, zapach papieru, Ani─Ö z Zielonego Wzg├│rza, Marianne Dashwood, blaszane konewki, skrzypi─ůce furtki - obleczone dzik─ů r├│┼╝─ů, tajemne ┼Ťcie┼╝ki, u┼Ťmiech mojej mamy, patataje, s┼éodk─ů czekolad─Ö i b┼é─Ökitne sukienki. Ech, sie rozpisa┼éam....

Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e takich jak ja jest wi─Öcej. Witam Was serdecznie :-)

Karenino! Witaj Siostro polonistko smile A gdzie studiowa┼éa┼Ť? Wroc┼éaw mo┼╝e? big_smile

#307 2006-08-20 13:24:37

Karenina
U┐ytkownik

Wroc┼éaw - a jak┼╝e! Ukochana czytelnia na Szajnochy - oczywi┼Ťcie!

Bardzo dzi─Ökuj─Ö za tak mi┼ée powitanie przez Panie. C├│┼╝ za rado┼Ť─ç w sercu, ┼╝e jest miejsce, w kt├│rym mog─Ö by─ç zrozumiana :-) Nie wiem, jakim cudem trafi┼éam tak p├│┼║no na t─Ö stronk─Ö... bratnie dusze a┼╝ z niej krzycz─ů!

O rado┼Ťci....!

┼Üwiat widzie─ç w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro┼╝nej koniczynie, d┼éoni─ů ogarn─ů─ç Niesko┼äczono┼Ť─ç, a Wieczno┼Ť─ç zamkn─ů─ç w godzinie...

#308 2006-08-20 20:28:11

megg
U┐ytkownik

big_smile big_smile big_smile

No prosz─Ö big_smile To┼Ťmy sie spotka┼éy wink A na Szajnochy ja akurat nie lubi┼éam siedzie─ç-niewygodne krzes┼éa...Ale Moja Droga-za to jak nasz─ů czytelni─Ö wyremontowali....Palce liza─ç-lampka przy ka┼╝dym stoliku, ┼éaweczki we wn─Ökach okiennych, co┼Ť fresko-podobnego na ┼Ťcianach....A teraz w┼éa┼Ťnie buduj─ů fontann─Ö przez g┼é├│wnym wej┼Ťciem....M├│wi─Ö Ci-szale┼ästwo smile

#309 2006-08-20 22:34:39

lemonick
U┐ytkownik

ja kc─Ö do Wroc┼éawia... czemu tylko ja musz─Ö pochodzi─ç z takiego "zadupia"?? hmm... nasze biblioteki wygl─ůdaj─ů mniej wi─Öcej tak: wredne bibliotekarki wierc─ůce Ci─Ö na wylot, gdy wypo┼╝yczasz co┼Ť "nieodpowiedniego dla Twojego wieku", zero krzese┼éek, zamkni─Öty dost─Öp do najciekawszych zak─ůtk├│w i pojedyncze egzemplarze najciekawszych ksi─ů┼╝ek, po kt├│re trzeba sta─ç 2 miesi─ůce. a do tego ksi─ů┼╝ki typu "─ćpun" i "Weronika postanawia umrze─ç" na p├│┼ékach "od 11 do 14"... i jeszcze nie mo┼╝na si─Ö po┼éapa─ç w uk┼éadzie ksi─ů┼╝ek... dobra, no comments...

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#310 2006-08-20 22:56:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hmm, wydawa┼éo mi sie, ze dziewczyny pisa┼éy o czytelniach uniwersyteckich lub innych zwi─ůzanych z wy┼╝szymi uczleniami. Teraz ju┼╝ nic nie kapuje...

#311 2006-08-20 23:08:38

lemonick
U┐ytkownik

niewazne.... poprostu rozmyslalam nad stanem czytelnictwa w moim miescie... biblioteki w ruderach i brak nowych ksi─ů┼╝ek. jedynym ratunkiem jest "Empik" i cudowna kanapka, kt├│r─ů miesi─ůc temu mi zabrali sad

Paulo Coelho

#312 2006-08-20 23:17:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

jedynym ratunkiem jest "Empik" i cudowna kanapka

Przy czytaniu sie nie je :twisted: :twisted: :twisted:

#313 2006-08-20 23:38:13

lemonick
U┐ytkownik

kanapka czyli sofa, mi─Öciutki tw├│r wyobra┼║ni jakiego┼Ť cudownego cz┼éowieka wink

Paulo Coelho

#314 2006-08-23 19:54:48

HerMia
U┐ytkownik

Witam!
Mam 16 lat i we wrze┼Ťniu zaczn─Ö nauk─Ö w miejscowym LO na profilu humanistycznym.
Bardzo lubi─Ö ksi─ů┼╝ki Jane Austen, a w szczeg├│lno┼Ťci DiU!!!
A pierwszy raz ekranizacj─Ö tej┼╝e ksi─ů┼╝ki obejrza┼éam maj─ůc 6 lat! Coprawda nic z tego nie rozumia┼éam, ale... nie wdawajmy si─Ö w szczeg├│┼éy big_smile

#315 2006-10-22 10:07:14

Lilia
U┐ytkownik

Bardzo za┼éuj─Ö, ze wcze┼Ťniej nie trafi┼éam na to forum, ale jest to spowodowane tym ze dopiero od roku jestem wielbicielk─ů Jane Austen.
Mam nadzieje, ze nie oka┼╝─Ö si─Ö na najm┼éodsz─ů na tym forum, gdy┼╝ mam dopiero 14 lat.

Mam na imie Ania i jestem ze Szczecina. Moj─ů ulubiona ksi─ů┼╝k─ů J.A jest Duma i Uprzedzenie, lecz jestem te┼╝ wielk─ů wielbicielk─ů p├│┼ékownika Brandona z Rozwa┼╝nej i Romantycznej.

No to chyba tyle smile

#316 2006-10-22 11:01:42

pak4
U┐ytkownik

Serdecznie witamy!

A co do wieku -- gdzie┼Ť widzia┼éem wpis powitalny pewnej jedenastolatki z Gliwic, wi─Öc najm┼éodsza chyba nie jeste┼Ť smile

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#317 2006-10-23 09:12:15

Balbina
U┐ytkownik

Witaj Her Mia big_smile witaj Lilia big_smile

szalej─ůca czterdziestka

#318 2006-11-07 16:53:50

Mio
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç!
Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e wreszcie trafi┼éam na forum po┼Ťwi─Öcone JA. Zarazi┼éa mnie ni─ů mama i tak choruj─Ö sobie od paru dobrych lat. I nie chc─Ö wyzdrowie─ç.
Mam 18 lat i matur─Ö na karku, ale postaram si─Ö jak najwi─Öcej udziela─ç. Poza tym pisz─Ö, wi─Öc mo┼╝e jaki┼Ť fanfick pope┼éni─Ö?
W ka┼╝dym razie witam wszystkich serdecznie.

#319 2006-11-07 18:53:43

pak4
U┐ytkownik

Witamy, witamy!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#320 2006-11-08 13:04:36

Balbina
U┐ytkownik

Witaj Mio

szalej─ůca czterdziestka

#321 2006-11-08 16:16:42

AineNiRigani
U┐ytkownik

Cead Mile Failte Mio

#322 2006-11-10 20:24:05

lemonick
U┐ytkownik

WItam szanowne panie w naszym skromnym jak┼╝e gronie... wink

Paulo Coelho

#323 2007-01-29 23:29:57

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

heya.. looks whos back big_smile tak w sumie z nud├│w postanowi┼éam sprawdzi─ç co te┼╝ si─Ö dzieje na tym pami─Ötnym forum. big_smile i ku mojemu zdumieniu odkry┼éam ┼╝e ┼╝yje w dalszym ci─ůgu... cho─ç chyba powinnam powiedzie─ç na nowo. No to zreaktywowa┼éam si─Ö i ja. Ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e pami─Öta┼éam has┼éo big_smile

#324 2007-01-30 10:35:37

Nela
U┐ytkownik

Widz─Ö, ┼╝e jest Powitalnia i Przywitalnia, wi─Öc i tu si─Ö wpisz─Ö:

Witam,

Jestem ze Szczecina. Ostatnio ogl─ůda┼éam DiU 2005. Jestem oczarowana. Ksi─ů┼╝k─Ö ju┼╝ przeczyta┼éam...i pewnie jeszcze nie raz do niej wr├│c─Ö. Teraz zabieram si─Ö co┼Ť nast─Öpnej-tylko co? Serial dopiero zobacz─Ö w tym tyg. Nie wiem jak mog┼éam przez tyle lat swojego ┼╝ycia nie przeczyta─ç Jane Austen? Teraz nadrobi─Ö wszystko;) Mi┼éo mi bedzie do was do┼é─ůczy─çsmile

#325 2007-01-30 11:13:54

Vasco
Administrator

Bezpaznokcia: Ciesz─Ö si─Ö bardzo smile Co┼Ť tu si─Ö dzieje. Powoli, powoli, wraca do ┼Ťwietno┼Ťci wink Jeszcze zmiana strony g┼é├│wnej i b─Ödzie n├│wka.

Nela: Witaj i baw si─Ö dobrze! Ta powitalnia/przywitalnia chyba przez pomy┼ék─Ö si─Ö dubluje. Trzeba b─Ödzie z tym co┼Ť zrobi─ç chyba...

Stopka forum