Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-01-19 20:09:11

Mrs_Darcy
U┐ytkownik

Przywitalnia

Nie zauwa┼╝y┼éam, aby by┼é tu taki temat, a s─ůdz─Ö, i┼╝ by┼éoby mi┼éo gdyby nowi przybysze przedstawili si─Ö cho─ç troch─Ö. smile

Nie mog─Ö wprost uwierzy─ç, ┼╝e trafi┼éam tutaj tak p├│┼║no. P├│┼║no w stosunku do mojego ... uwielbienia (?) powie┼Ťci Austen, kt├│re czytywa┼éam (i nadal w wolnej chwili to robi─Ö)od 13 roku ┼╝ycia. Prawdopodobnie nie s─ůdzi┼éam, i┼╝by w polskim internecie istnia┼éo co┼Ť takiego, jak strona specjalnie dla wielbicieli Austen, b─ůd┼║ nie mia┼éam po temu okazji s─ůdzi─ç. Moj─ů ulubion─ů powie┼Ťci─ů zawsze pozostanie "Duma i Uprzedzenie", kt├│ra jest tak┼╝e jedyn─ů ksi─ů┼╝k─ů w moim dotychczasowym ┼╝yciu, kt├│r─ů przeczyta┼éam wi─Öcej ni┼╝ dwa razy. Pozwol─Ö sobie nie nadmieni─ç, ile. To nie tylko ulubiona opowie┼Ť─ç, lecz tak┼╝e pewne odniesienie do mnie samej i do innych spraw, o kt├│rych nie wypada tu pisa─ç.

Do┼Ť─ç o temacie, kt├│ry i tak zape┼énia to forum. smile

Na imi─Ö mi Natalia, cho─ç znajomi w Internecie cz─Östo zwracaj─ů si─Ö do mnie Natalie, b─ůd┼║ Nathalie. Wieku nie podam, nie ma to raczej odg├│rnego znaczenia i pyta─ç nie wypada. :twisted:
Ci─Ö┼╝ko idzie mi przedstawienie siebie, nie lubi─Ö tego robi─ç. Nie wiem dlaczego, na pewno nie z wrodzonej skromno┼Ťci, gdy┼╝ jak mawia┼é nasz pan Darcy, nie ma czego┼Ť takiego jak szlachetna i prawdziwa skromno┼Ť─ç.
Najcz─Ö┼Ťciej to oboj─Ötno┼Ť─ç wobec opinii lub zamaskowana pycha... wink

Mam nadziej─Ö, i┼╝ wi─Öcej o mnie dowiecie si─Ö podczas wsp├│lnego przebywania w tym miejscu.

Na koniec przepraszam z g├│ry za ┼Ťmia┼éo┼Ť─ç i te bezprecedensowe dzia┼éanie w zakresie tego typu temat├│w, ale nie mog┼éam si─Ö powstrzyma─ç. smile

Pozdrawiam serdecznie.

Cho─ç sercem rz─ůdz─ů nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w wi─Ökszej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

#2 2006-01-23 10:40:34

aniya
U┐ytkownik

Re: Przywitalnia

Ja jestem nowa na tym forum - stron─Ö odkry┼éam ca┼ékowicie przypadkowo... i jetem z tego zadowolona - jest ┼Ťwietna!! big_smile

Jak ┼éatwo mo┼╝na si─Ö domy┼Ťlic z mojego nikcku, mam na imie Ania. Jestem studentka z Krakowa.
Powie┼Ťci Jane Austen czytam od kilku lat i nigdy nie mam ich dosy─ç! W ogole niesamowicie lubie literature angielska - Austen, Bronte i Szekspir smile

Serdecznie pozdrawiam! smile

#3 2006-01-23 13:17:13

Nastazja
U┐ytkownik

Lubi─Ö swoj─ů anomimowo┼Ť─ç big_smile
Powiem,┼╝e studiuj─Ö,lubi─Ö czyta─ç,pisa─ç opowiadania i mie─ç nieustanny kontakt z lud┼║mi.

Je┼Ťli to zostanie odebrane przez inne forumowiczki jak nonszalancka prywata - przepraszam.

Mam prezent dla Bondi i nie wiem jak inaczej mog─Ö j─ů o tym poinformawa─ç. :oops:
OLU,odbierz Wiadomo┼Ť─ç Pryw. SAMA_WIESZ _GDZIE. ---> (H.) lol [/b]

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#4 2006-01-23 14:23:41

Bonduelle
U┐ytkownik

Odebrałam ^_~

C├│┼╝ o mnie - jestem pewnie jedn─ů z m┼éodszych os├│b na forum, wiek mi─Ödzy Lydi─ů a Kitty, mam nadziej─Ö nieco wi─Öcej rozs─ůdku roll Jestem ┼éodziank─ů, chc─Ö zbawi─ç ┼Ťwiat (czyli zosta─ç ekologiem), o moich chorobach ju┼╝ gdzie┼Ť pisa┼éam (bodaj w temacie o serialu z CF wink ), poza tym jestem zwierz─Ö forumowe big_smile

#5 2006-01-23 15:28:25

Nastazja
U┐ytkownik

Jestem w wieku Lizzie - tyle,┼╝e mniej inteligentna. wink
Dzi┼Ť w wyniku "przeciwno┼Ťci losu" nie dojecha┼éam na wyk┼éady. 8),a posty Alison z Katowic poprawiaj─ů mi humor. big_smile

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#6 2006-01-29 17:39:54

Maeve
U┐ytkownik

Miło mi wchodzić do takiego towarzystwa big_smile
Jestem w wieku Jane, trafi┼éam tu jaki┼Ť czas temu, ale jako┼Ť odwagi nie sta┼éo, ┼╝eby si─Ö przy┼é─ůczy─ç na sta┼ée.
Uwielbiam JA, Charlotte Bronte i Ann Radcliffe :mrgreen: Chyba urodziłam się troszkę za późno...

#7 2006-01-29 18:13:32

Georginia
U┐ytkownik

Skoro si─Ö przedstawiamy...
Na stron─Ö trafi┼éam przypadkowo,ca┼éa moja pasja do powie┼Ťci JA trwa od dwana....ale chyba najnowsza ekranizacja P&P jako┼Ť obudzia┼éa we mne wi─Öksz─ů ni┼╝ zawzyczaj pasje:-)
Ko┼äcze powoli studia w mie┼Ťcie piernik├│w i astronoma. Pasjonuje si─Ö kultur─ů tradycyjn─ů,muzyk─ů ┼Ťwiata i dawn─ů, badaniami nad przesz┼éo┼Ťci─ů ,antropologi─ů historyczn─ů, ┼éucznictwem tradycyjnym i w og├│le mam bizka na punkcie ┼Ťredniowiecza:-)
To na tyle.Miło poznać ciekawe osoby o podobnych pasjach!

#8 2006-02-08 23:33:48

izek
U┐ytkownik

ja tez wszystkich witam serdecznie

DiU lubie od dawna, tak ksiazke jak i serial z CF ale dopiero po obejrzeniu ostatniej ekranizacji wpadłam na pomysł poszperania w sieci i wyszperałam to forum big_smile big_smile big_smile

jestem juz niestety w wieku raczej Darcy'ego wink niz panien Bennet
zyje i pracuje we wrocku
mam swojego Darcy'ego :oops: i 2ipoł roczne malenstwo (kurcze juz nie takie malenstwo yikes ) i cierpie na chroniczny brak czasu

gg 5425654

#9 2006-02-08 23:48:35

Caitriona
U┐ytkownik

Serdecznie witamy! smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#10 2006-02-09 12:35:50

Maeve
U┐ytkownik

Wrocław wita Wrocław! big_smile

Caitriona, czy Ty aby nie masz w podpisie fragmentu z Agathy Christie? 8)

#11 2006-02-09 13:10:31

Diana
U┐ytkownik

O rany! Ale idiotka ze mnie! :oops: Sk─ůd┼Ť mi by┼é znany ten cytacik, ale zupe┼énie nie skojarzy┼éam! Oczywi┼Ťcie, ┼╝e te s┼éowa przywo┼éane by┼éy w powie┼Ťci "Noc i ciemno┼Ť─ç" ("Endless Night") Agathy. Dzi─Öki za u┼Ťwiadomienie mnie w tym wzgl─Ödzie!

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#12 2006-02-09 14:57:51

Caitriona
U┐ytkownik

Macie racj─Ö smile M├│j podpis to "Wr├│┼╝by niewinno┼Ťci" Williama Blake'a, kt├│ry Agatha Christie wykorzysta┼éa w ksi─ů┼╝ce "Noc i ciemno┼Ť─ç".

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#13 2006-02-09 16:08:23

Gosia
U┐ytkownik

No to ja tez sie przywitam.
Jestem w wieku .... hmmmmm. przemilczmy moze ....
Colin Firth jest na szczescie troche starszy ode mnie wink

Znam prawie wszystkie ksiazki Jane Austen, czytalam jej biografie.
Podobaly mi sie "Dziwne losy Jane Eyre" i czytalam biografie siostr Bronte "Na plebanii w Haworth", ktora polecam wszystkim.
Jest kilka ksiazek, ktore czytalam pare razy, oprocz wspomnianych dodam tu jeszcze: Emila Zoli "Wszystko dla pań" (ach te opisy) i Marcela Prosta "W poszukiwaniu straconego czasu".
Wymieniam tu tylko niektore, ktore przychodza mi od razu do glowy i ktore maja jako temat - milosc. big_smile
Duzo by opowiadac, ale przemilcze to gdzie pracuje i czym sie zajmuje lol
W kazdym razie jest to sfera kultury.

Pozdrawiam
Gosia

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#14 2006-02-09 18:15:19

Mrs_Darcy
U┐ytkownik

Witaj Gosiu!
Emila Zoli czyta┼éam "Nan─Ö"... tongue (Tak mnie nazywali w szkole, bynajmniej nie mia┼éo to zwi─ůzku z g┼é├│wn─ů bohaterk─ů) wink

Cho─ç sercem rz─ůdz─ů nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w wi─Ökszej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

#15 2006-02-09 18:18:07

Gosia
U┐ytkownik

Hmmm
Sfera kultury, ktora zajmuje się tym, co ktos nazwał jednym z największych cudów ludzkiej cywilizacji. big_smile

Z Południa na Północ:

#16 2006-02-09 18:29:37

Gosia
U┐ytkownik

"Nane" tez czytalam big_smile

Ale czesto wracam wlasnie do "Wszystko dla pań", to ksiazka o kapitalizmie, ale i nowoczesnosci, z ktora niestety przegrywa tradycja i stare metody handlu.
Jak to czytam teraz, to jestem zdumiona jak Zola przewidzial hipermarkety smile
Bohaterem jest wielki dom towarowy, gdzie sprzedaja przerozne tkaniny i galanterie. I jego wlasciciel, wielki wizjoner, ktory rewolucjonizuje rynek i handel tymi artykulami w Paryzu.
Ale to tez rzecz o milosci. Bo zakocnuje sie w biednej prostej dziewczynie z prowincji, wlasnej pracownicy.
I te opisy! Zdumiewajace! Imponujace! Szokujace!
Widac, ze pisarz musial przestudiowac doglebnie temat.
Bardzo lubie ta ksiazke, choc chwilami jest bardzo smutna.

Z Południa na Północ:

#17 2006-02-09 19:23:09

Gosia
U┐ytkownik

Nic nie powiem i tak zdradzilam za duzo lol

Z Południa na Północ:

#18 2006-02-09 19:27:37

Gosia
U┐ytkownik

Publiczny to brzmi podejrzanie wink

Z Południa na Północ:

#19 2006-02-09 19:48:46

Alison
U┐ytkownik

Dziewczyny nie brnijcie dalej. Witamy Was wszystkie big_smile

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#20 2006-02-09 19:52:17

Gosia
U┐ytkownik

big_smile

Z Południa na Północ:

#21 2006-02-22 12:11:54

GosiaJ
U┐ytkownik

No tak... przywita┼éam sie wczoraj wieczorem na og┼éoszeniach i teraz znalaz┼éam ten w─ůtek...
Zwi─ůzki z Toruniem te┼╝ posiadam, chocia┼╝ jestem ze ┼Ül─ůska. Skoro si─Ö przedstawiacie, to ja tez troch─Ö o sobie :-)
Kocham absolutnie moj─ů prac─Ö, kocham kino, ksi─ů┼╝ki, fascynuj─Ö si─Ö ┼Ťredniowieczem i krainami ┼Ür├│dziemia, kocham muzyk─Ö U2, ale nie tylko. W wieku jestem powa┼╝nym, wi─Öc si─Ö nie przyznam :-)
Widz─Ö, ┼╝e nawet upodobania co do aktor├│w mam wsp├│lne z wieloma osobami - i nie my┼Ťl─Ö tylko o Colinie ;-) Ale np. O Seanie Beanie czy Alanie Rickmanie.
Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e jest forum, na kt├│rym ludzie pos┼éuguj─ů si─Ö poprawnym i ┼éadnym j─Özykiem :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#22 2006-02-22 13:02:14

Mag
U┐ytkownik

Witam i przepraszam, że nie przedstawiłam się oficjalnie. :oops:
Mam na imię Magdalena,(rodzina własna 2+1)
Kocham Jane Austen jak wszyscy, kt├│rzy pr─Ödzej czy p├│┼║niej tu trafi─ů lol
pozdrawiam.

GG 6318358

#23 2006-02-22 20:22:07

Kaziuta
U┐ytkownik

Witam i ja.
W┼éa┼Ťciwie o wielu rzeczach, kt├│re mnie interesuj─ů napisa┼éam w temacie "Osobiste kr─Ö─çki. pozwolicie wi─Öc, ┼╝e si─Ö nie b─Öd─Ö powtarza─ç.
Jedyne czego tam nie ma to tego niemiłego faktu ,że chyba jestem z was najstarsza :cry:

#24 2006-02-22 23:13:45

Deska
U┐ytkownik

Hmm...znalaz┼éam ten w─ůtek jak ju┼╝ rzuci┼éam si─Ö w wir ┼╝ycia forum big_smile
Co do wieku to dopiero sko┼äczy┼éam 18 lat, ale moja kochana rodzinka podkre┼Ťla*, ┼╝e pe┼énoletnia nie znaczy doros┼éa :twisted: big_smile Ca┼ée scz─Ö┼Ťcie, bo na razie si─Ö nie poczuwam do bycia dystyngowan─ů matron─ů 8)

*z pewn─ů doz─ů z┼éo┼Ťliwo┼Ťci, a jak┼╝e... big_smile

#25 2006-02-25 10:45:33

caroline
U┐ytkownik

Witamy! Fajna ksywka Desko, czy inspiracja pochodzi z serialu "Ed, Edd and Eddy"? lol

Stopka forum