Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#76 2006-02-09 22:28:14

Ammit
Użytkownik

Re: B??dy w nowej ekranizacji

Figur? pozostawiam bez komentarza... Fakt, ?e szczup?o?? jest teraz na topie ale to ju? by?a przesada... hmm

~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz ?wiat jest w sercach tych, którzy nas kochaj?...

#77 2006-02-11 20:50:07

Georginia
Użytkownik

o b??dach...wybaczcie mo?e powtarzam: jakim cudem Lizzy wroci?a z balu skoro w powozie jej nie by?o?zauwa?y?y?cie?
I w Pmberley Georigiana gra 2 r?czkami melodie w ktorej w ewnym momencie w??cza si? dodatkowa 'r?ka'...tzn to co ona gra nie do konca da si? zagra? na dwie r?ce:-)

#78 2006-02-12 21:52:44

arydno
Użytkownik

Nie... zly nie jest, ale kiepski - i owszem big_smile
Pryszczy nie widzialam i nawet jesli, to w tym przypadku nie chodzilo mi o wyglad a o gre. Tutaj, trzeba przyznac Colin posiada olbrzymie braki i MF goruje nad nim niczym statua Wolnosci nad NY

Domy?lam si? o co Ci chodzi?o, ale musz? przyna?, ?e nie mog? podj?? dyskusji w tym temacie, bo w ogóle nie znam MF z innych ról, a szczerze powiedziawszy po D&U raczej trudno oceni? jego kunszt aktorski, bo te? i ta rola nie dawa?a po temu okazji. Có? on tam mia? do zagrania, g?ównie przechadza? si? ze sztywnym karkiem, rzuci? par? t?sknych spojrze? i wio. W tej scenie pierwszych o?wiadczyn pokaza? troch? charakteru, ale g?ównie dlatego, ?e podniós? g?os, a na ko?cu i tak znowu by? spanielem. W oryginale Darcy odszed? w?ciek?y i upokorzony po tych o?wiadczynach, czego MF w ogóle nie pokaza?. Z kolei Colin pieknie zagra? ten mix totalnego zmieszania, dumy, zdziwienia po us?yszeniu zarzutów ze strony Lizzy, a w ko?cu z?o?ci i ?alu po odrzuceniu. Swietnie równie? zagra? t? przemian? od ironicznej pogardy z pierwszych scen poprzez przychylne zaciekawienie, a? po wyra?ne uwielbienie widoczne w ka?dym ge?cie. Tej przemiany w ogóle nie wida? w tej nowej Dumie. Darcy od pocz?tku wodzi za Elk? ma?lanym wzrokiem i za to go kochamy, ale... gdzie ta g??bia psychologiczna?
Colina widzia?am w kilkunastu co najmniej filmach, w skrajnie ró?nych kreacjach i mo?e nie powala na kolana, ale, ?e jest kiepski to si? nie zgadzam. Howgh!

zacytuje Rejs: ZGADZAM SIE Z PRZEDMOWCA... A tak na serio, to Alison zauwazyla to co najbardziej mi przeszkadza: ba jak sie tak obiektywnie, powiedzmy, spojrzy, to w PP 2005 nie widac w ogole przeobrazenia Darcyego, a to sedno calej ksiazki, oprocz przemiany Lizzy. Matthew jest caly czas taki sam, i to powiedzialabym nie dumny i zarozumialy ale po prostu smutny i dziwnie przygnebiony...To dlatego w scenie romantycznego mokniecia w strugach deszczu z panna Bennet, podczas 1. oswiadczyn, przypomina mi mojego zmoknietego na spacerze pjeska...Auu!

#79 2006-04-22 19:07:58

bezpaznokcianka
Użytkownik

a wracaj?c do b??dów - razilo mnie to jak Darcy byl ubrany, kiedy przyszed? sie o?wiadczy? o reke Lizzy: by? w rozpi?tej koszuli, nie uczesany...

Ta scena to w ogóle by? horror. On wygl?da? jakby go kto? wcze?niej przepu?ci? przez wy?ymaczk?. Gdyby nie to, ?e mia? taki cudny g?os jak si? j?ka? - I love you (x3) to bym tej sceny w ogóle nie kupi?a ;-)
A jak znajdujecie porównanie Matthew z Colinem, ?e sie tak wyra?? akustycznie, bo wg mnie Colin (absolutely perfect) barw? g?osu nie dorasta niestety MM co stwierdzam z niejakim poczuciem zdrady (sorry Colin ;-(

swieta prawda! - jesli chodzi o scene 2 oswiadczyn. W ogole co za marnowanie czasu filmu. Zanim oni do siebie dojda przez te pola mijaja chyba z 3 minuty, podczas gdy watek ucieczki Lydii, jej slubu i odwiedzin rodziny przed wyjazdem do Newcastle (wherever that is) zajmuje mniej wiecej tyle samo czasu. Przedluzali sentymentalne momenty az do przesady.
A co do glosu... jak zobaczylam MM zanim zobaczylam film bylam zrozpaczona. Przeszlo mi dopiero gdy sie odezwal. Naprawde gosc glosem nadrabia. Przyznaje, ze jego glos jest glebszy niz glos Colina, acz Colin ma lepszy brytyjski akcent big_smile

#80 2006-04-22 19:11:01

bezpaznokcianka
Użytkownik

o b??dach...wybaczcie mo?e powtarzam: jakim cudem Lizzy wroci?a z balu skoro w powozie jej nie by?o?zauwa?y?y?cie?
I w Pmberley Georigiana gra 2 r?czkami melodie w ktorej w ewnym momencie w??cza si? dodatkowa 'r?ka'...tzn to co ona gra nie do konca da si? zagra? na dwie r?ce:-)

nie zauwazylam, ale po przeczytaniu tego postu sprawdzilysmy z Otherwaymistercollins i rzeczywiscie... nie ma jej!! Co do gry to sie niestety nie wypowiadam, bo nie mam na ten temat zadnej wiedzy, co sie da zagrac na dwie rece, a czego nie. big_smile

#81 2006-04-27 22:39:42

otherwaymistercollins
Użytkownik

Dla mnie b??dem w nowej wersji by?a Anna de Bourg - rozumiem ?e by?a chorowita i tak dalej, by?a jednak córk? Lady Katarzyny i dziedziczk? jej wielkiego maj?ku big_smile W filmie Anna de Bourg wyglada raczej jak jaka? uboga krewna. Ta ciemna suknia i okularki które nosi bardziej pasowa?yby Mary Bennet

#82 2006-04-28 15:01:26

Bonduelle
Użytkownik

Mnie si? w?a?nie Anna de Bourgh spodoba?a (o ile mo?na to powiedzie? o kim?, kto jest na ekranie kilkana?cie sekund roll ) - taka cicha, zamkni?ta w sobie posta?, o której istnieniu si? wiecznie zapomina wink

#83 2006-04-28 20:09:30

otherwaymistercollins
Użytkownik

Nie przeszkadza mi, ?e Anna de Bourg by?a cicha i zamkni?ta w sobie, przeszkadza mi jedynie to ?e t? 'cicho??' podkre?lili jeszcze strojem, którym moim zdaniem nie pasuje do panny bogatej, wielkiej dziedziczki. W serialu z 1995 Anna tez jest cicha, zdaje mi sie ?e nie wypowiada ani jednego s?owa big_smile ale jej strój jest bogaty, nie ma w?tpliwo?ci ?e jest córk? Lady Katarzyny

#84 2006-04-28 21:25:21

Bonduelle
Użytkownik

"Rozwalone w?osy", jak je nazwa?a?, podbi?y moje serce ostatecznie, tak wi?c wszystko zale?y od gustu najwyra?niej wink

Cho? Mateuszek obiektywnie jest co najmniej interesuj?cy, jak by na niego nie patrze?wink

#85 2006-04-28 21:27:23

AineNiRigani
Użytkownik

w niektórych scenach wygl?da? oble... hm... odpychaj?co... W tej rozchech?anej koszuli na ??ce... Fuj... Gdyby nie by? Darcy'm, zdziwi?abym si? Lizzy, ?e go przyj??a... smile

Poczekajmy kilka lat big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#86 2006-04-28 22:02:19

Jeanne
Użytkownik

To si? nazywa kobieca solidarno??. lol

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#87 2006-04-28 22:15:43

Jeanne
Użytkownik

To w du?ym uproszczeniu.....i z m?skiego punktu widzenia mo?na okre?li?.... lol

#88 2006-04-28 22:46:57

Jeanne
Użytkownik

I nie wnikajmy co jeszcze....... :twisted: lol

#89 2006-04-28 22:53:45

AineNiRigani
Użytkownik

Z m?skiego punktu widzenia istnieje co? takiego jak solidarno?? jajników.
Z damskiego - solidarno?? plemników
lol

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#90 2006-04-28 22:58:38

monika_29_09
Użytkownik

w niektórych scenach wygl?da? oble... hm... odpychaj?co... W tej rozchech?anej koszuli na ??ce... Fuj... Gdyby nie by? Darcy'm, zdziwi?abym si? Lizzy, ?e go przyj??a... smile

Poczekajmy kilka lat big_smile

na razie jest tak, ?e na dzie? dzisiejszy wygl?da lepiej ni? jeszcze kilka lat temu (zdj?cie z 2001):

http://img53.imageshack.us/img53/9892/tvquickspooksarticle1007pm.jpg

i sprzed 2 lat:
http://img147.imageshack.us/img147/5320/mmfigimfd0275sv.jpg

pozdr.
m.

czy istnieje pi?kniejszy u?miech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#91 2006-04-29 10:05:03

frycia
Użytkownik

Dla mnie b??dem w nowej wersji by?a Anna de Bourg - rozumiem ?e by?a chorowita i tak dalej, by?a jednak córk? Lady Katarzyny i dziedziczk? jej wielkiego maj?ku big_smile W filmie Anna de Bourg wyglada raczej jak jaka? uboga krewna. Ta ciemna suknia i okularki które nosi bardziej pasowa?yby Mary Bennet

dok?adnie! w tym filmie wygl?da jaka suchotnica, której zosta?o góra pi?? miesi?cy ?ycia.
I jecsze czepn? si? pory odwiedzin Lady C. No co jak co ale to by?o du?e niedoci?gni?cie :evil:
A swoja drog? to czasem mam wra?enie, ?e re?yser nie bra? pod uwag?, ?e film b?d? ogl?da?y osoby która sie troch? znaj? na rzeczy wink

,, ?ycie to ?art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#92 2006-05-01 19:35:12

ewelinka
Użytkownik

Ja nie mog? zrozumie?,?e scenarzy?ci zmienili tak du?o w tej wersji i dlaczego??Rozumi?,?e musieli to wszystko skróci? w dwóch godzinach,ale bez przesady.I pierwsze zar?czyny,brak osób,które wyst?powa?y w ksi??ce np. gdy Lizzy odwiedza swoj? przyjació?k? dlaczego nie by?o jej siostry i taty??I te niektóre teksty? np. do Darce'go co on robi w Rosing??To pytanie nie na miejscu no wed?ug mnie.
Ale to nie znaczy,?e nie lubie tego filmu wink

#93 2006-05-01 19:45:52

Narya
Użytkownik

...Ale to nie znaczy,?e nie lubie tego filmu wink

Ja te? z przyjemno?ci? zasiadam do tego filmu smile Podoba mi si? bardzo, ale to nie jest TA ekranizacja powie?ci JA pt."DiU". T? w?a?ciw? i jedyn? juz na zawsze( tak przypuszczam wink ) b?dzie wersja'95r. Dla mnie znacznie lepiej oddaje duch powie?ci big_smile

#94 2006-05-01 20:18:36

bezpaznokcianka
Użytkownik

Mnie te? irytuj? te uproszczenia, ale dla "pi?knych oczu" Mateuszka mog? wiele znie??... smile

Pi?kne oczy to mia?a mie? Lizzy... szkoda, ?e w?tek "pair of fine eyes miss Elizabeth Bennet's" zosta? zupe?nie pomini?ty. Bardzo mi tego brakowa?o. Oczywi?cie nie jest to b??d, bo ekranizacje ju? maj? to do siebie, ?e pomijaj? niektóre w?tki z ksi??ki, ale uwa?am, ?e bez tego film du?o straci?.

#95 2006-05-01 21:07:42

Bonduelle
Użytkownik

Nie no, akurat my par? razy (niech?tnie zazwyczaj wink ) przyzna?y?my, ?e oczy Keira ma ?adne wink

#96 2006-05-02 14:40:57

Jeanne
Użytkownik

Tak mówi? Guniu tylko faceci, którzy przypadkiem ogl?dn?li Dum?..... lol bardzo typowi faceci dodam jeszcze....a Keira ogólnie jest ?adna i tyle. wink

#97 2006-05-02 14:42:57

ewelinka
Użytkownik

Ja te? z przyjemno?ci? zasiadam do tego filmu smile Podoba mi si? bardzo, ale to nie jest TA ekranizacja powie?ci JA pt."DiU". T? w?a?ciw? i jedyn? juz na zawsze( tak przypuszczam wink ) b?dzie wersja'95r. Dla mnie znacznie lepiej oddaje duch powie?ci big_smile

?licznie to uje?a? ca?kowicie sie z Tob? zgadzam smile

#98 2006-05-02 14:46:52

ewelinka
Użytkownik

Gunia napisał:

Owszem! Straci?, bo to by? naprawd? ?wietny w?tek... A pi?kne oczy Lizzy mo?e w pe?ni doceni? tylko m??czyzna... smile

To prawda jak pierwszy raz ogl?da?am film to nie mog?am sie doczeka? jak Darcy zacznie zachwyca? si? jej pi?knymi oczami a tu niestety nie doczeka?am si? sad
Nie podoba?o mi si? te?,?e podobizna Darcego by?a z rze?by wola?abym chyba jednak widzie? go na obrazie. Jako? to do mnie nie trafi?o sad

#99 2006-05-02 18:07:28

Admete
Użytkownik

Mo?e kobiety tak bardzo si? tego biustu czepiaj?, bo wiedz?, ?e ??two mozna by?o go "poprawi?". I nie mam tu na my?li ?adnych zabiegów chirurgicznych. ;-) To? po prostu kto? powinien by? odpowiedni gorset czy biustonosz da?. I ju? by by?o w porz?dku ;-D

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#100 2006-05-02 19:13:50

Jeanne
Użytkownik

Zobaczcie, jak to jest: ma?y push-up, a cieszy........... lol

Stopka forum