Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2005-12-24 23:32:33

Admete
Użytkownik

Seriale kostiumowe

Czy wy tak?e macie wra?enie, ?e w Polsce bardzo po macoszemu traktuje si? wielbicieli ( a raczej wielbicielki ) seriali kostiumowych? Nie mamy dost?pu do ?adnych nowo?ci. W ostatnich latach Anglicy zrobili kilka ?wietnych seriali tego typu, a u nas nikt nie pomy?la? o zakupie i emisji. Wymieni? cho?by "Wives and daughters", "North and South", a ostatnio "Bleak Hause". Przecie? przy odpowiedniej reklamie tak?e i u nas te seriale mog?yby cieszy? si? niez?? ogl?dalno?ci?. Marzy mi si? te? powtórka serii o przygodach Richarda Sharpa albo "Targowiska pró?no?ci" , które pu?cili tylko w TV regionalnych...Ostatnio stwierdzi?am, ?e jedyne wyj?cie to odk?ada? pieni?dze i sprowadza? te seriale na dvd prosto z Anglii.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#2 2005-12-25 02:30:39

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Nasza telewizja pod tym wzgledem nie staje na wysokosci. Mimo ze seriale te mialyby duza ogladalnosc. Czasem puszcz? na regionalnym jakis serial w?oski, czy francuski (angielskiego jeszcze nia widzialam, ale nie stanowi to argumentu).
Sharpa nie widzialam (poza pojedynczymi odcinkami na komputerze), ale Sean Bean wart jest podziwiania niezale?nie od filmu smile
Przyznam ?e nie jestem na bie??co w serialach kostiumowych, ale w sumie te nasze polskie sa do?? cz?sto powtarzane (Przy?bice i kaptury, Znak or?a, Janosik, ogniem i mieczem). Swego czasu czesto puszczano rowniez seriale francuskie. Seria by?a na pr 2. Jeden sie konczyl, kolejny zaczynal.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2005-12-25 19:40:12

Diana
Użytkownik

Na kanale BBC Prime pu?cili jaki? czas temu fajny serial (mo?e raczej film 2-cz??ciowy, ale to niuans) -"Lorna Doone"; kostiumowy, z w?tkiem romansowym, bardzo mi si? podoba?. A skoro ju? mowa o S. Bean'e, to w?ród filmów, w których gra?, dostrzeg?am tak?e wy?ej wymieniony tytu?. Pewnie jaka? wcze?niejsza produkcja, ale, niestety, nie ogl?da?am. sad

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#4 2005-12-25 21:56:38

Admete
Użytkownik

Je?li chodzi o kostiumowe filmy/seriale z Beanem to ?wietny jest ten pt. Clarissa wed?ug powie?ci Richardsona.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#5 2005-12-25 22:02:28

AineNiRigani
Użytkownik

A ja widzialam (i mam) Seana w fajnym serialu Storyteller. Kiedys to lecialo jako film familijny itp. Zagra? w jednym odcinku - True Bride.
Przystojny jak zawsze smile

#6 2005-12-26 09:07:27

Gitka
Użytkownik

Sean Bean gra? Vronsky'ego w Annie Kareninie [1997] z Sophie Marceau. ?wietna jego rola i wspania?y film kostiumowy.

#7 2005-12-26 12:29:07

AineNiRigani
Użytkownik

widzialam, ale tam nie do konca mi sie podobal smile

#8 2005-12-26 13:34:42

Diana
Użytkownik

Te? w ko?cu musz? obejrze? t? now? "Ann? Karenin?". A jak Wam si? podoba?a rola (czarny charakter) Bean'a w kontynuacji "Przemin??o z wiatrem"-"Scarlett"? Wg mnie by? ?wietny; taki na pozór przyjemniaczek, a naprawd? pod?y facet, bez serca.

#9 2005-12-26 14:57:14

AineNiRigani
Użytkownik

Ujm? to tak: rola (posta?) mi sie nie podoba?a. Czyta?am ksi??k? i film mnie, delikatnie mówi?c, rozczarowa?. Ale gra Seana - to jedyny atut tego filmu.

#10 2005-12-26 15:27:59

Admete
Użytkownik

Te? mam podobne odczucia - posta? okropna,ale zagrana dobrze ( i on jest naprawd? przystojny w rolach wrednych typów ;-) )
Co do seriali kostiumowych, to mam teraz obsesj? na punkcie Wives and daughters ( b?d? sk?ada? na angielskie wydanie dvd ), które ogl?da?am na kasecie pozyczonej od pewnej Holenderki i North and South, które uda?o mi si? równie? ( cudem ) obejrze?. Tu s? linki do stron o tych produkcjach:
http://www.pbs.org/wgbh/masterpiece/wives/
http://www.bbc.co.uk/drama/northandsouth/

#11 2006-01-05 18:40:53

Gitka
Użytkownik

Sean Beana mo?na b?dzie obejrze? na kanale AXN 8.01.2006 o godzinie 22.00 w filmie Equilibrium (2002) jest to thriller, sci-fi. Nie jest to film kostiumowy chocia? mo?e jest tylko inny, co? w rodzaju Matrixa i ma bardzo dobre opinie.

#12 2006-01-05 18:53:38

AineNiRigani
Użytkownik

Z tego co pamietam Equilibrium ma mo?e gorsze efekty, ale za to sensowniejszy scenariusz. Tam przynajmniej wszystko trzyma sie kupy smile

#13 2006-01-05 19:32:02

Diana
Użytkownik

Jestem bardzo ciekawa tego filmu, bo co? tam pami?tam ze zwiastunów, ale nie wiem, czy to to, o czym my?l?. Kto tam gra? oprócz S.B.? Czy to tam by?a taka scena z pieskiem, czy co? mi si? pokie?basi?o? big_smile

#14 2006-01-05 20:00:49

AineNiRigani
Użytkownik

By?a smilesmilesmile
Gra? tam niejaki Christia Bale. Gra? tego brzd?ca w imperium s?o?ca, a ostatni? znan? rol? by? najnowszy film o Batmanie.

#15 2006-01-06 08:36:21

Gitka
Użytkownik

Equilibrium - opis z Film Web
W przysz?o?ci, w miejscu o nazwie Libria ?yje spo?ecze?stwo oparte na st?umieniu wszelkich emocji. Codziennie ka?dy obywatel musi za?ywa? przepisan? przez rz?d dawk? Librium, leku zapewniaj?cego brak uczu?. Ka?dy kto uchyla si? od tego obowi?zku, ka?dy kto czuje, jest z miejsca likwidowany, jako jednostka niepo??dana. John Preston dokonuje egzekucji nielicznych buntowników. Pewnego dnia, jednak, spotkanie z nale??c? do nich kobiet? zmienia jego ?ycie na zawsze. John zrywa s?u?b? dla re?imu, odstawiaj?c trucizn?. Od tej chwili, ca?y swój talent po?wi?ci ratowaniu ludzi i zniszczeniu spo?ecze?stwa z?a.

G?ówna rol? Johna Prestona gra Christian Bale gra? mi?dzy innymi w filmie : Maria, Matka Jezusa jako Jezus z Nazaretu i w Portrecie damy jako Edward Rosier oraz w Ma?ych kobietkach jako Laurie.
Nic tylko trzeba zobaczy?...

#16 2006-01-06 10:42:54

Diana
Użytkownik

Dzi?kuj? za wszystkie informacje, z pewno?ci? nagram sobe ten film. big_smile

#17 2006-01-06 12:45:38

AineNiRigani
Użytkownik

Jesli chcesz moge ci przegra? smile

#18 2006-01-07 00:11:17

Admete
Użytkownik

Ca?kiem lubi? Equilibrium. Na pewno lepsze od Matrixa II i III. Lubi? filmy sf, seriale te?. Pod tym wzgl?dem nasza TV te? nas nie rozpieszcza, cho? teraz cos drgn??o. Dzis rozpocz?li w programie I emitowac Battlestar Galactica. Ju? to co prawda widzia?am, ale i tak przyjemnie by?o popatrze?, tym bardziej, ?e ogl?da?am bez polskiego t?umaczenia.

#19 2006-01-08 10:45:13

caroline
Użytkownik

Czy wy tak?e macie wra?enie, ?e w Polsce bardzo po macoszemu traktuje si? wielbicieli ( a raczej wielbicielki ) seriali kostiumowych? Nie mamy dost?pu do ?adnych nowo?ci. W ostatnich latach Anglicy zrobili kilka ?wietnych seriali tego typu, a u nas nikt nie pomy?la? o zakupie i emisji. Wymieni? cho?by "Wives and daughters", "North and South", a ostatnio "Bleak Hause".

Ja to bym chcia?a najpierw przeczyta? te ksi??ki po polsku, bo je?li si? nie myl? nie ma t?umaczenia. Mo?e te? dlatego nie ma seriali?? A mo?e na Woronicza olewaj? damsk? cz??? widowni po prostu.

Mo?e napiszemy jaki? zbiorowy list do Prószy?skiego&Spó?ka z pro?b? o wydanie w serii klasyka powie?ci Elizabeth Gaskell?

#20 2006-01-08 10:58:28

Diana
Użytkownik

O tak, przyda?oby si?. Obesz?am wi?kszo?? bibliotek w moim mie?cie w poszukiwaniu ksi??ek Gaskell- i nic! A tak bardzo chcia?am si? przekona?, co to za pisarka. Serial na podstawie jej ksi??ki te? bym ch?tnie obejrza?a, ale có?...

#21 2006-01-08 18:02:34

Admete
Użytkownik

Te? o tym po cichu my?la?am. Co prawda przeczyta?am z wielkim po?wi?ceniem North and South i Wives and daughters, ale wola?abym po polsku. Kto by si? pod takim listem - petycj? podpisa?? Poza mn? i Wami oczywi?cie ;-) Mail czy normalny list? Ja bym obstawia?a maila do dzia?u kontaktów, je?li co? takiego maj?.
I niestety olewaj? nas w TV.

#22 2006-01-12 13:32:36

Gitka
Użytkownik

Je?li kto? lubi Karola Dickensa, to 16.01. TVP3 regionalna zaczyna wy?wietla? serial kostiumowy "?ycie i przygody Nicholasa Nickleby'ego".
G?ówny bohater bez grosza przy duszy i pogr??ony w smutku po ?mierci ojca przyje?d?a do Londynu z matk? i siostr?, aby szuka? pomocy u wuja Ralpha.

#23 2006-01-12 15:21:21

Admete
Użytkownik

Dzi?ki za informacj? - widzia?am film na podstawie tej ksi??ki,a le serialu nie. Na pewno obejrz?.

#24 2006-01-12 19:43:26

Diana
Użytkownik

Nie czyta?am tej ksi??ki Dickensa, ale ch?tnie zobacz? serial, bo lubi? tego pisarza. Czy mo?e istnieje jaka? ekranizacja "Klubu Pickwicka"? To moja ulubiona ksi??ka K.D. Istnieje w medycynie nawet tzw. zespó? Pickwicka -odnosi si? on konkretnie do bezdechu sennego- gdy? jeden z bohaterów tej powie?ci(taki ch?opiec) bez przerwy zasypia?-wsz?dzie i o ka?dej porze. Pami?tacie go?

#25 2006-01-13 08:44:18

Gitka
Użytkownik

Z tego co wiem to s? chyba 2 ekranizacje Klubu "The Pickwick Papers" serial z 1985, oraz film z 1952 roku. Nie pami?tam czy by?y w polskiej TV.

Stopka forum