Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#176 2006-04-08 09:14:07

milosz
Użytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A ja ciekawam tego - "Szkar?atny p?atek i bia?y "

"Miasto, do którego ci? wprowadzam, jest ogromne i skomplikowane jak labirynt. Nigdy przedtem w nim nie by?e? tak Michel Faber rozpoczyna swoj? powie??. I ku naszemu zdumieniu tym miastem okazuje si? Londyn. Jednak sceneri? powie?ci nie jest metropolia, jak? znamy z turystycznych folderów, lecz paj?cza sie? brudnych wiktoria?skich uliczek. To tu pracuje g?ówna bohaterka Sugar prostytutka o przeci?tnej urodzie, która dzi?ki doskona?ej znajomo?ci m??czyzn, inteligencji i niezwyk?emu w jej zawodzie oczytaniu oczarowuje bogatego w?a?ciciela firmy perfumeryjnej. Sugar staje si? utrzymank? Williama Rackhama, pomaga mu w prowadzeniu firmy, by w ko?cu wprowadzi? si? do rezydencji jako nia?ka jego niekochanej córki. Bestsellerowa powie?? Fabera oprowadza czytelnika po londy?skich ulicach, pozwala poczu? atmosfer? dzie? najwa?niejszych angielskich autorów tej epoki: Dickensa, Bront??, Carrolla i innych. Jednocze?nie wspó?czesne spojrzenie autora sprawia, ?e powie?? doskonale si? czyta i ka?dy mo?e w niej znale?? co? dla siebie. "

i recenzje ma ca?kiem niez?e

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#177 2006-04-08 22:17:13

Eva
Użytkownik

Polecam lektur? ksi??ki Ireny Landau: Siostry i ci?g dalszy: Pogodne dni.Mo?e nie jest to pozycja najwybitniejsza, ale warto poczyta?.Opowie?? o siostrach ?ydówkach ich pobyt w getcie warszawskim a potem w O?wi?cimu,ale tak?e zwyczajne ?ycie ich i ich najbli?szych. lol

#178 2006-04-10 09:06:40

Trzykrotka
Użytkownik

dzis w pociagach przeczyta?am po raz czwarty "Pami?? i To?samo??" JPII

Ja te? mam t? ksi??k? teraz przy ?ó?ku. W zesz?ym roku przeczyta?am "Przekroczy? próg nadziei". Wydaje mi si?, ?e Pami?? jest i tak ?atwiejsza w odbiorze, ale to "g?sta" lektura, wymagaj?ca skupienia. "Przekroczy?..." czyta?o mi si? wspaniale w lesie: zabiera?am j? ze sob? na pi?kn? polan? i tam na zmian? czyta?am - patrzy?am na drzewa - czyta?am...

#179 2006-04-10 15:04:14

Gosia
Użytkownik

Tez czytalam "Pamiec i tozsamosc" i "Wstancie chodzmy" i "Dar i Tajemnica". W kazdej jest cos innego i kazda warto przeczytac.

#180 2006-04-10 18:49:29

Admete
Użytkownik

Czytam teraz powie?? Kwiat ?niegu i sekretny wachlarz. Podoba mi si? ze wzgl?du na tematyk? chi?sk? i pokazan? obyczajowo??. Tam dopiero kobiety nie mog?y ?y? ani my?le? samodzielnie - pos?usze?stwo, pokora, skromno??, wytrwa?o?? w cierpieniu. A kr?powanie stóp...Niby juz o tym wiedzialam, ale dopiero teraz zrozumialam jak straszliwe to by?o.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#181 2006-04-10 23:03:36

aragonte
Użytkownik

Obie maj? ?wietne ekranizacje big_smile

Musze koniecznie obejrze? big_smile
Tzn. Gordianusa kiedy? ogl?da?am, ale Cadfaelki mi niestety umkn??y... Na razie czekam na zamówiony podczas promocji urodzinowej w Zysku najnowszy tom 8)

A obecnie tkwi? w ?wiecie "Cienia wiatru", aczkolwiek uczucia mam ciut mieszane, prawd? mówi?c... Ustosunkuj? si?, jak skoncz? wink

#182 2006-04-10 23:07:11

AineNiRigani
Użytkownik

ale Cadfaelki mi niestety umkn??y... Na razie czekam na zamówiony podczas promocji urodzinowej w Zysku najnowszy tom 8

Ech Derec Jacobi jest wymarzonym Cadfaelem big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#183 2006-04-13 13:40:33

Caitriona
Użytkownik

W?a?nie sko?czy?am "Opowie?ci o Niewidzialnym", trzy opowiadania ("Oskar i pani Róza", "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu", "Dziecko Noego") autorem, których jest Eric - Emmanuel Schmitt. Wyj?tkowa ksi??ka, któr? gor?co polecam!

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#184 2006-04-13 17:41:03

Caitriona
Użytkownik

"Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" to moja ulubione opowiadanie. Te? jest sfilmowane (Omar Sharif w roli g?ównej).

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#185 2006-04-13 22:16:36

Caitriona
Użytkownik

jak polecasz to sobie zafunduj?wink

I jak Ci si? nie spodoba b?dzie na mnie? wink
A tak serio, moim zdaniem naprawd? warto. Wcze?niej nawet nie chcia?am spojrze? na t? ksi??k?. Ale dosta?am w prezencie i postanowi?am przeczyta?. Teraz zaliczam j? do moich ulubionych.

#186 2006-04-14 01:06:31

aragonte
Użytkownik

Sko?czy?am "Cie? wiatru" i zabieram si? za "Rubikon" Saylora 8)
Mam nadziej?, ?e b?dzie równie ciekawie si? czyta?o, jak "Cadfaelki" wink

#187 2006-04-14 08:06:45

frycia
Użytkownik

"cie? wiatru" bardzo fajna przjemna ksi??eczka big_smile
teraz czytam "pachnid?o" ale jescze zdania sobie wyrobi?am wi?c nie b?d? narazie nikomu polecac wink

,, ?ycie to ?art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#188 2006-04-14 09:59:19

Gitka
Użytkownik

A ja po?yczy?am od córki big_smile "Niebieskie nitki" Ma?gorzaty Gutowskiej-Adamczyk
Pasjonuj?ca opowie?? o mi?o?ci, trudnych wyborach, odrzuceniu i potrzebie przyja?ni. Bezpieczny ?wiat szesnastoletniej Linki rozpada si? z chwil? rozwodu rodziców. Zdradzona przez ojca dziewczyna z trudem znajduje wspólny j?zyk z matk?. Izoluje si? nawet od najbli?szych przyjació?, uciekaj?c w ?wiat sztuki. Dodatkowym stresem jest dla Linki emocjonalne rozdarcie i skrywana mi?o?? do ch?opaka przyjació?ki. Nieoczekiwanym wsparciem oka?e si? mailowa korespondencja z autorem kultowej ksi??ki, lekarzem, b?d?cym zarazem powiernikiem jej matki, z któr? prowadzi wirtualny flirt.

#189 2006-04-14 11:20:01

Gosia
Użytkownik

A ja czytam teraz "Mary Barton" Gaskell.
I jednoczesnie "Listy wybrane Jane Austen".
No i zaczelam tez "Panie z Cranford" Gaskell.
Kroluje jak widac literatura angielska.
A czeka juz na swoja kolejke inna ksiazka, z zupelnie innego kregu kulturowego, ktora tez zaczelam i porzucilam dla tych dwoch pan..

#190 2006-04-14 11:52:23

AineNiRigani
Użytkownik

U mnie z kolei Historia filozofii indyjskiej na przemian z Lesiem Chmielewskiej (tak w ramach og?upiania big_smile)

#191 2006-04-15 13:43:39

Admete
Użytkownik

Dwie ostatnie powie?ci Musierowicz J?zyk Trolli i ?aba. Ta druga powie?? bardziej mi si? podoba?a, chyba ze wzgl?du na posta? Waldiego i nawi?zania do szekspira. Waldi jest naprawd? uroczy:-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#192 2006-04-15 16:12:21

ewa7
Użytkownik

A ja tak zupe?nie z innej beczki
Poniewa? rozchodz? si? po moim mieszkaniu rózniste zapachy zwi?zane ze ?wi?tami- miesza si? w?asnie zapach pasztetów , pieczonych mi?s i teraz zapachnia? biszkopt
A to jeszcze nie koniec bo w?a?nie jestem w transie i demoluj? w?asn? kuchni? big_smile
Ale ..........przy okazji tych zapachów przypomnia?a mi si? ksi??ka " Przepiórki w p?atkach ró?" troche magiczna jak prawie wszystkie latynoameryka?skie- by? te? film. Polecam
Ach szkoda , ?e w czasie ?wi?t nie ma nic ciekawego w telewizji :cry:

#193 2006-04-15 16:16:03

Alison
Użytkownik

W lany poniedzia?ek o 16.05 na II jest "Powiedz tak", baaardzo mi?a do ogl?dania komedia romantyczna. Polecam :-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#194 2006-04-15 17:38:20

AineNiRigani
Użytkownik

A dzisiaj o 20:40 (bodajze) jest Nigdy w zyciu.
Lubie tern film i ubóstwiam Stenke!! big_smile

#195 2006-04-15 18:35:19

Bonduelle
Użytkownik

A ja dopad?am "dzie?o" Ann Radcliffe - "Italczyk".... no, ja si? nie dziwi?, z? JA si? z tej pisarki pod?miewa?a wink

#196 2006-04-15 19:22:28

GosiaJ
Użytkownik

A ja dopad?am "dzie?o" Ann Radcliffe - "Italczyk".... no, ja si? nie dziwi?, z? JA si? z tej pisarki pod?miewa?a wink

Oj, nie dziwi? si? - za?miewam si? do ?ez, czytaj?c po raz pierwszy "Opactwo Northanger". Ale? Jane mia?a ci?te pióro! Najbardziej lubi?, jak opisuje rozkoszn? przyjació?k? Katarzyny, Izabell? - có? za wspania?y okaz bohaterki literackiej :-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#197 2006-04-15 19:47:57

Diana
Użytkownik

Izabela to ?wietna posta?, tzn. ?wietnie skonstruowana. "Przyjació?eczka" z piek?a rodem, ale jaka prawdziwa! big_smile

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#198 2006-04-16 15:26:01

Alison
Użytkownik

a tak w ogóle jakich autorów jeszcze polecacie do poczytania z literatury pieknej - tej kostiumowej oprócz Gaskell i Austen, aby serducho wali?o przy czytaniu?

Oczywi?cie siostrzyczki Bronte. Przy Jane Eyre to serducho zawsze wali mi tak samo ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#199 2006-04-16 15:49:07

GosiaJ
Użytkownik

a tak w ogóle jakich autorów jeszcze polecacie do poczytania z literatury pieknej - tej kostiumowej oprócz Gaskell i Austen, aby serducho wali?o przy czytaniu?

Mnie serducho zawsze wali przy "Lalce" i zawsze polecam :-) A z innej beczki - pod wp?ywem "N&S" chc? wróci? do "Ziemi obiecanej", podobne czasy, chocia? oczywi?cie klimat ma?o romantyczny, ale kocham j?zyk tej powie?ci.

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#200 2006-04-16 16:14:12

beju
Użytkownik

ja nieco z konieczno?ci, bardziej z przyjemno?ci czytam Perswazje i mega podr?cznik od historii (to tylko z konieczno?ci)

Stopka forum