Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#151 2006-03-29 17:59:57

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Cóz... nie ogl?dam Wojewódzkiego. W ogóle ma?o telewizji ogl?dam. Ca?ymi dniami siedz? przy komputerze, robi? testy, konspekty, scenariusze, pomoce na lekcje, wyszukuje materia?ów itd. Dlatego tak cz?sto an forum bywam big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#152 2006-03-29 18:08:14

Diana
Użytkownik

I ca?e szcz??cie dla nas, ?e na forum, a nie przed TV! big_smile

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#153 2006-03-29 18:10:14

AineNiRigani
Użytkownik

:oops: smile

#154 2006-03-29 21:45:08

GosiaJ
Użytkownik

Cóz... nie ogl?dam Wojewódzkiego. W ogóle ma?o telewizji ogl?dam. Ca?ymi dniami siedz? przy komputerze, robi? testy, konspekty, scenariusze, pomoce na lekcje, wyszukuje materia?ów itd. Dlatego tak cz?sto an forum bywam big_smile

To tak jak ja :-) Dobrze, ?e jest forum, przynajmniej wiem, ?e co? z Colinem nadaje TV :-) Dzi?ki forum odkry?am "Spooks" i ogl?dam te? "Sparkhouse" - na szcz??cie lec? w nocy. Poza tym - kiedy ju? dotr? do domu, to tworz? na komputerze pomoce naukowe, testy itp. atrakcje :-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#155 2006-03-29 22:09:36

AineNiRigani
Użytkownik

To tak jak ja :-) Dobrze, ?e jest forum, przynajmniej wiem, ?e co? z Colinem nadaje TV :-) Dzi?ki forum odkry?am "Spooks" i ogl?dam te? "Sparkhouse" - na szcz??cie lec? w nocy. Poza tym - kiedy ju? dotr? do domu, to tworz? na komputerze pomoce naukowe, testy itp. atrakcje :-)

Tiuaa a potem wszyscy mówi? ?e nauczyciele maj? rajskie ?ycie, bo pracuj? tylko po kilka godzin w szkole, a potem laba :evil:

#156 2006-03-29 22:23:00

GosiaJ
Użytkownik

Tiuaa a potem wszyscy mówi? ?e nauczyciele maj? rajskie ?ycie, bo pracuj? tylko po kilka godzin w szkole, a potem laba :evil:

Przejmujesz sie takim gadaniem? Nie powinna?. Wiem, ?e s? nauczyciele, którzy rzeczywi?cie pracuj? tylko tyle, a nawet mniej, bo wyk?ady prowadz? z po?ó?k?ych notatek sprzed 30 lat (sama takich mia?am).
Ja sama wiem, ile wk?adam wysi?ku w ka?d? lekcj?, ile godzin tygodniowo siedz? w pracy "po godzinach", ile czasu sp?dzam w domu na przygotowywaniu zaj??, sprawdzaniu itp. Ale nie narzekam, bo kocham to robi? :-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#157 2006-03-29 22:29:31

AineNiRigani
Użytkownik

Gosie?ko, to by?a raczej ironia, chocia? podszyta gorycz?.
Niespecjalnie si? przejmuje, ale czasem wkurza jak przyjdzie rodzic i powie mi to prosto w oczy. I ?e sie czepiam. Nie do?? ?e dostaj? pieni?dze za darmo, w momencie gdy oni na nie ciezko pracuj?, to jeszczeczepiam sie ich Bogu ducha winnego dziecka, który powiedzia? mi ?e Mieszko I to by? papie?. No pomyli? si? ch?opak. Ka?demu si? zdarza, a ja si? czepiam.

#158 2006-03-29 22:36:47

Diana
Użytkownik

lol lol lol

#159 2006-03-29 22:57:35

Ania
Użytkownik

Nie czekaj wdzi?czno?ci i chwalby - z tego tylko rozczarowania. Staraj sie , cho? to czsem piekielnie trudne, chwyta? chwile, kiedy my?lisz, ?e w?a?nie dlatego nigdy nie chcia?a? robi? nic innego, tylko uczy?. Gdy nie b?dziesz mogla ju? znale?? uzasadnienia - znaczy, ze sie wypali?a?. Ale spoko - my?l?, ze do tego Ci jeszcze strasznie daleko, Aktywistko, Aine! wink lol .

#160 2006-03-29 23:04:53

Trzykrotka
Użytkownik

A propos ksi??ek, ich ekranizacji i Aine (a co, tak mi sie w umysle pokojarzy?o), to w?a?nie zabieram si? po raz kolejny do Anny Kareniny. Ogl?da?am ju? tyle ekranizacji, ?e nie zlicz? - i t? Vivien Leigh i Olivierem i z Gret? Garbo i rosyjsk?, w której pani by?a okrutnie oci??a?a i ma?o poci?gaj?ca i jeszcze tak? - chyba serial to by? - z której pami?tam twarzy aktorów, ale nie wiem jak si? nazywali. Musz? powiedzie?, ?e ta ostatnia, kinowa, choc niedoskona?a, pokaza?a mi Seana Beana od ca?kiem nowej, "mi?kszej" strony. Lubi? Ann? Karenin?.

#161 2006-03-29 23:08:11

Ania
Użytkownik

I jeszcze ku pokrzepieniu serc wszystkim Bozowskim tego forum (wybaczcie to sienkewiczowanie). W pewnej gminie nakazano nauczycielom pisa? rozliczenia z 40-sto godzinnego tygodnia pracy. Jak szybko wprowadzono t? glupot?, tak szybko ja odwo?ano, bo okaza?o si?, ?e gmina musia?aby p?aci? spore nadliczbówki... lol lol

#162 2006-03-29 23:20:08

AineNiRigani
Użytkownik

Ja te? lubi? Ann? Karenin?, ale w tej wersj? irytuje mnie grzywka Zo?ki.

#163 2006-04-04 19:21:52

Diana
Użytkownik

Wypo?yczy?am dzi? I tom "Sagi o ludziach lodu" i mam pytanie: z ilu sk?ada si? ca?a seria? Bo widzia?am 47 tomów. Czy jest tego wi?cej? Pytam z ciekawo?ci. wink

#164 2006-04-04 19:48:57

AineNiRigani
Użytkownik

Nie, dok?adnie 47 tomów

S? te? inne sagi (o czarnoksi??niku, o królestwie ?wiat?a), ale ta jest najd?u?sza.

#165 2006-04-04 19:52:13

Diana
Użytkownik

47 to i tak sporo! To zanosi si? na ma?y maratonik czytelniczy w moim wykonaniu!
Dzi?ki, Aine!

#166 2006-04-04 21:23:29

kabi
Użytkownik

Kupi?am sobie "Osobowo?? ?my"Pani w ksi?garni mnie namówi?a bo ja racej nie lubie Grocholi ,jakos tak. Zanim dosz?am do po?owy to ?a?owa?am,?e si? da?am namówi?, tylu bohaterów i tak szybko sz?a akcja ,ze czasami nie ?apa?am kto jest kto. Koncówka jednak mnie zachwyci?a.Co? nowego z matylkami w brzuchu.Polecam.

#167 2006-04-05 23:50:36

Admete
Użytkownik

Sko?czy?am czytac Bella Toskania Frances Meyes. Bardzo przyjemna ksi??ka o odkrywaniu uroków ?ycia. Ta sama autorka napisa?a tez Pod s?o?cem Toskanii. Teraz zabra?am si? za lektur? Samotni Dickensa, bo zaintrygowa?a mnie ekranizacja tej powie?ci "Bleak Hause". Tu macie linka:
http://www.bbc.co.uk/drama/bleakhouse/

Tam gra aktorka z D&U 2005 ( gra?a Kitty ) i aktorka odtwarzaj?ca rol? Bess Higgins w N&S. No i jest tak?e Gillian Anderson :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#168 2006-04-06 08:18:10

Gitka
Użytkownik

Samotni Dickensa - czy to polskie wydanie?
Czy czytasz w orginale?
Nie widzia?am tej ksi??ki w ksi?garni (te? bym ch?tnie przeczyta?a) nie wspominaj?c, ?e ten serial na podstawie ksi??ki te? bym z przyjemno?ci? obejrza?a.

#169 2006-04-06 15:17:03

Admete
Użytkownik

Samotnia to polski tytu?, a wydanie jest z lat 70 - po?yczy?am w bibliotece.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#170 2006-04-06 16:55:51

Gitka
Użytkownik

Zobacz? w mojej bibliotece ale w?tpi? ?eby by?a.
Napisz potem czy fajna.

#171 2006-04-07 14:11:38

aga
Użytkownik

Dla mi?o?ników niebanalnych krymina?ów po??czonych z ciekaw? akcj?, osadzon? w zamierzch?ych czasach, gor?co polecam:
1/ Robert Saylor - cykl ksi??ek o staro?ytnym Rzymie, w którym obywa-
tel rzymski jako detektyw Gordianus rozwi?zuje
ciekawe sprawy z udzia?em znanych postaci historycznych,
m.in. Cycerona, Cezara
2/ Ellis Peters - cykl ksi??ek z mnichem Cadfaelem, który rozwi?zuje
sprawy, ciekawe obyczajowo, w czasach ?redniowiecznej
Anglii.

Intryguj?ca akcja, brak nu??cych opisów i zarazem ciekawe w?tki
psychologiczne. W sam raz dla ambitnych czytelników!

#172 2006-04-07 15:29:16

AineNiRigani
Użytkownik

Obie maj? ?wietne ekranizacje big_smile

#173 2006-04-07 21:54:10

Admete
Użytkownik

XIII tom przygód braciszka Cadfaela w?a?nie zosta? wydany i dzi? przyby? do mojego domu :-) Polecam ksi?garnie internetowe. Z krymina?ów bardzo dobre s? te? wspó?czesne opowie?ci Mankella wydawane u nas przez WAB. Podobno Marinina tez jest niez?a,ale akurat nie mia?am okazji przeczyta?.

#174 2006-04-08 08:59:53

Trzykrotka
Użytkownik

Ja polecam Akunina. Odkry?am go dzi?ki Micha?kowowi, który wyprodukowa? film wed?ug "Radcy stanu" - mam nadziej?, ?e go sprowadz? do Polski, bo g?ówn? rol? gra Oleg Mienszykow, ten ze Spalonych s?o?cem i Cyrulika syberyjskiego. Akunin ma ?wietny styl i pomys?y. Polecam cykl o Pelagii, XiX- wiecznej mniszce rozwi?zuj?cej skomplikowane zagadki kryminalne na rosyjskiej prowincji - smaczki s? niesamowite, tego jeszcze u nas nie by?o! (wydaje Blanc sur Noire) i cykl Przygody magistra: ka?dy tom (na razie ukaza?y si? dwa - Skrzynia na zloto i Lektura obowi?zkowa) opisuje dzia?ania bohatera - owego magistra - angielskiego baroneta we wspó?czesnej Moskwie i równocze?nie histori? którego? z jego przodków - raz t?em historycznym by?y czasy Iwana Gro?nego, raz - carycy Katarzyny (to z kolei ?wiat Ksi??ki).

#175 2006-04-08 09:11:05

milosz
Użytkownik

Nie zaczynajcie Akunina od "Lewiatana" - zacz??am i chyba kurcze duzo czasu up?ynie zanim do niego wróc?....

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Stopka forum