Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#151 2006-03-29 17:59:57

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

C├│z... nie ogl─ůdam Wojew├│dzkiego. W og├│le ma┼éo telewizji ogl─ůdam. Ca┼éymi dniami siedz─Ö przy komputerze, robi─Ö testy, konspekty, scenariusze, pomoce na lekcje, wyszukuje materia┼é├│w itd. Dlatego tak cz─Östo an forum bywam big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#152 2006-03-29 18:08:14

Diana
U┐ytkownik

I ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie dla nas, ┼╝e na forum, a nie przed TV! big_smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#153 2006-03-29 18:10:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

:oops: smile

#154 2006-03-29 21:45:08

GosiaJ
U┐ytkownik

C├│z... nie ogl─ůdam Wojew├│dzkiego. W og├│le ma┼éo telewizji ogl─ůdam. Ca┼éymi dniami siedz─Ö przy komputerze, robi─Ö testy, konspekty, scenariusze, pomoce na lekcje, wyszukuje materia┼é├│w itd. Dlatego tak cz─Östo an forum bywam big_smile

To tak jak ja :-) Dobrze, ┼╝e jest forum, przynajmniej wiem, ┼╝e co┼Ť z Colinem nadaje TV :-) Dzi─Öki forum odkry┼éam "Spooks" i ogl─ůdam te┼╝ "Sparkhouse" - na szcz─Ö┼Ťcie lec─ů w nocy. Poza tym - kiedy ju┼╝ dotr─Ö do domu, to tworz─Ö na komputerze pomoce naukowe, testy itp. atrakcje :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#155 2006-03-29 22:09:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

To tak jak ja :-) Dobrze, ┼╝e jest forum, przynajmniej wiem, ┼╝e co┼Ť z Colinem nadaje TV :-) Dzi─Öki forum odkry┼éam "Spooks" i ogl─ůdam te┼╝ "Sparkhouse" - na szcz─Ö┼Ťcie lec─ů w nocy. Poza tym - kiedy ju┼╝ dotr─Ö do domu, to tworz─Ö na komputerze pomoce naukowe, testy itp. atrakcje :-)

Tiuaa a potem wszyscy m├│wi─ů ┼╝e nauczyciele maj─ů rajskie ┼╝ycie, bo pracuj─ů tylko po kilka godzin w szkole, a potem laba :evil:

#156 2006-03-29 22:23:00

GosiaJ
U┐ytkownik

Tiuaa a potem wszyscy m├│wi─ů ┼╝e nauczyciele maj─ů rajskie ┼╝ycie, bo pracuj─ů tylko po kilka godzin w szkole, a potem laba :evil:

Przejmujesz sie takim gadaniem? Nie powinna┼Ť. Wiem, ┼╝e s─ů nauczyciele, kt├│rzy rzeczywi┼Ťcie pracuj─ů tylko tyle, a nawet mniej, bo wyk┼éady prowadz─ů z po┼╝├│┼ék┼éych notatek sprzed 30 lat (sama takich mia┼éam).
Ja sama wiem, ile wk┼éadam wysi┼éku w ka┼╝d─ů lekcj─Ö, ile godzin tygodniowo siedz─Ö w pracy "po godzinach", ile czasu sp─Ödzam w domu na przygotowywaniu zaj─Ö─ç, sprawdzaniu itp. Ale nie narzekam, bo kocham to robi─ç :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#157 2006-03-29 22:29:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

Gosie┼äko, to by┼éa raczej ironia, chocia┼╝ podszyta gorycz─ů.
Niespecjalnie si─Ö przejmuje, ale czasem wkurza jak przyjdzie rodzic i powie mi to prosto w oczy. I ┼╝e sie czepiam. Nie do┼Ť─ç ┼╝e dostaj─Ö pieni─ůdze za darmo, w momencie gdy oni na nie ciezko pracuj─ů, to jeszczeczepiam sie ich Bogu ducha winnego dziecka, kt├│ry powiedzia┼é mi ┼╝e Mieszko I to by┼é papie┼╝. No pomyli┼é si─Ö ch┼éopak. Ka┼╝demu si─Ö zdarza, a ja si─Ö czepiam.

#158 2006-03-29 22:36:47

Diana
U┐ytkownik

lol lol lol

#159 2006-03-29 22:57:35

Ania
U┐ytkownik

Nie czekaj wdzi─Öczno┼Ťci i chwalby - z tego tylko rozczarowania. Staraj sie , cho─ç to czsem piekielnie trudne, chwyta─ç chwile, kiedy my┼Ťlisz, ┼╝e w┼éa┼Ťnie dlatego nigdy nie chcia┼éa┼Ť robi─ç nic innego, tylko uczy─ç. Gdy nie b─Ödziesz mogla ju┼╝ znale┼╝─ç uzasadnienia - znaczy, ze sie wypali┼éa┼Ť. Ale spoko - my┼Ťl─Ö, ze do tego Ci jeszcze strasznie daleko, Aktywistko, Aine! wink lol .

#160 2006-03-29 23:04:53

Trzykrotka
U┐ytkownik

A propos ksi─ů┼╝ek, ich ekranizacji i Aine (a co, tak mi sie w umysle pokojarzy┼éo), to w┼éa┼Ťnie zabieram si─Ö po raz kolejny do Anny Kareniny. Ogl─ůda┼éam ju┼╝ tyle ekranizacji, ┼╝e nie zlicz─Ö - i t─Ö Vivien Leigh i Olivierem i z Gret─Ö Garbo i rosyjsk─ů, w kt├│rej pani by┼éa okrutnie oci─Ö┼╝a┼éa i ma┼éo poci─ůgaj─ůca i jeszcze tak─ů - chyba serial to by┼é - z kt├│rej pami─Ötam twarzy aktor├│w, ale nie wiem jak si─Ö nazywali. Musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e ta ostatnia, kinowa, choc niedoskona┼éa, pokaza┼éa mi Seana Beana od ca┼ékiem nowej, "mi─Ökszej" strony. Lubi─Ö Ann─Ö Karenin─Ö.

#161 2006-03-29 23:08:11

Ania
U┐ytkownik

I jeszcze ku pokrzepieniu serc wszystkim Bozowskim tego forum (wybaczcie to sienkewiczowanie). W pewnej gminie nakazano nauczycielom pisać rozliczenia z 40-sto godzinnego tygodnia pracy. Jak szybko wprowadzono tę glupotę, tak szybko ja odwołano, bo okazało się, że gmina musiałaby płacić spore nadliczbówki... lol lol

#162 2006-03-29 23:20:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja te┼╝ lubi─Ö Ann─Ö Karenin─Ö, ale w tej wersj─Ö irytuje mnie grzywka Zo┼Ťki.

#163 2006-04-04 19:21:52

Diana
U┐ytkownik

Wypo┼╝yczy┼éam dzi┼Ť I tom "Sagi o ludziach lodu" i mam pytanie: z ilu sk┼éada si─Ö ca┼éa seria? Bo widzia┼éam 47 tom├│w. Czy jest tego wi─Öcej? Pytam z ciekawo┼Ťci. wink

#164 2006-04-04 19:48:57

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie, dokładnie 47 tomów

S─ů te┼╝ inne sagi (o czarnoksi─Ö┼╝niku, o kr├│lestwie ┼Ťwiat┼éa), ale ta jest najd┼éu┼╝sza.

#165 2006-04-04 19:52:13

Diana
U┐ytkownik

47 to i tak sporo! To zanosi się na mały maratonik czytelniczy w moim wykonaniu!
Dzi─Öki, Aine!

#166 2006-04-04 21:23:29

kabi
U┐ytkownik

Kupi┼éam sobie "Osobowo┼Ť─ç ─çmy"Pani w ksi─Ögarni mnie nam├│wi┼éa bo ja racej nie lubie Grocholi ,jakos tak. Zanim dosz┼éam do po┼éowy to ┼╝a┼éowa┼éam,┼╝e si─Ö da┼éam nam├│wi─ç, tylu bohater├│w i tak szybko sz┼éa akcja ,ze czasami nie ┼éapa┼éam kto jest kto. Konc├│wka jednak mnie zachwyci┼éa.Co┼Ť nowego z matylkami w brzuchu.Polecam.

#167 2006-04-05 23:50:36

Admete
U┐ytkownik

Sko┼äczy┼éam czytac Bella Toskania Frances Meyes. Bardzo przyjemna ksi─ů┼╝ka o odkrywaniu urok├│w ┼╝ycia. Ta sama autorka napisa┼éa tez Pod s┼éo┼äcem Toskanii. Teraz zabra┼éam si─Ö za lektur─Ö Samotni Dickensa, bo zaintrygowa┼éa mnie ekranizacja tej powie┼Ťci "Bleak Hause". Tu macie linka:
http://www.bbc.co.uk/drama/bleakhouse/

Tam gra aktorka z D&U 2005 ( gra┼éa Kitty ) i aktorka odtwarzaj─ůca rol─Ö Bess Higgins w N&S. No i jest tak┼╝e Gillian Anderson :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#168 2006-04-06 08:18:10

Gitka
U┐ytkownik

Samotni Dickensa - czy to polskie wydanie?
Czy czytasz w orginale?
Nie widzia┼éam tej ksi─ů┼╝ki w ksi─Ögarni (te┼╝ bym ch─Ötnie przeczyta┼éa) nie wspominaj─ůc, ┼╝e ten serial na podstawie ksi─ů┼╝ki te┼╝ bym z przyjemno┼Ťci─ů obejrza┼éa.

#169 2006-04-06 15:17:03

Admete
U┐ytkownik

Samotnia to polski tytuł, a wydanie jest z lat 70 - pożyczyłam w bibliotece.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#170 2006-04-06 16:55:51

Gitka
U┐ytkownik

Zobacz─Ö w mojej bibliotece ale w─ůtpi─Ö ┼╝eby by┼éa.
Napisz potem czy fajna.

#171 2006-04-07 14:11:38

aga
U┐ytkownik

Dla mi┼éo┼Ťnik├│w niebanalnych krymina┼é├│w po┼é─ůczonych z ciekaw─ů akcj─ů, osadzon─ů w zamierzch┼éych czasach, gor─ůco polecam:
1/ Robert Saylor - cykl ksi─ů┼╝ek o staro┼╝ytnym Rzymie, w kt├│rym obywa-
tel rzymski jako detektyw Gordianus rozwi─ůzuje
ciekawe sprawy z udziałem znanych postaci historycznych,
m.in. Cycerona, Cezara
2/ Ellis Peters - cykl ksi─ů┼╝ek z mnichem Cadfaelem, kt├│ry rozwi─ůzuje
sprawy, ciekawe obyczajowo, w czasach ┼Ťredniowiecznej
Anglii.

Intryguj─ůca akcja, brak nu┼╝─ůcych opis├│w i zarazem ciekawe w─ůtki
psychologiczne. W sam raz dla ambitnych czytelnik├│w!

#172 2006-04-07 15:29:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Obie maj─ů ┼Ťwietne ekranizacje big_smile

#173 2006-04-07 21:54:10

Admete
U┐ytkownik

XIII tom przyg├│d braciszka Cadfaela w┼éa┼Ťnie zosta┼é wydany i dzi┼Ť przyby┼é do mojego domu :-) Polecam ksi─Ögarnie internetowe. Z krymina┼é├│w bardzo dobre s─ů te┼╝ wsp├│┼éczesne opowie┼Ťci Mankella wydawane u nas przez WAB. Podobno Marinina tez jest niez┼éa,ale akurat nie mia┼éam okazji przeczyta─ç.

#174 2006-04-08 08:59:53

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ja polecam Akunina. Odkry┼éam go dzi─Öki Micha┼ékowowi, kt├│ry wyprodukowa┼é film wed┼éug "Radcy stanu" - mam nadziej─Ö, ┼╝e go sprowadz─ů do Polski, bo g┼é├│wn─ů rol─Ö gra Oleg Mienszykow, ten ze Spalonych s┼éo┼äcem i Cyrulika syberyjskiego. Akunin ma ┼Ťwietny styl i pomys┼éy. Polecam cykl o Pelagii, XiX- wiecznej mniszce rozwi─ůzuj─ůcej skomplikowane zagadki kryminalne na rosyjskiej prowincji - smaczki s─ů niesamowite, tego jeszcze u nas nie by┼éo! (wydaje Blanc sur Noire) i cykl Przygody magistra: ka┼╝dy tom (na razie ukaza┼éy si─Ö dwa - Skrzynia na zloto i Lektura obowi─ůzkowa) opisuje dzia┼éania bohatera - owego magistra - angielskiego baroneta we wsp├│┼éczesnej Moskwie i r├│wnocze┼Ťnie histori─Ö kt├│rego┼Ť z jego przodk├│w - raz t┼éem historycznym by┼éy czasy Iwana Gro┼║nego, raz - carycy Katarzyny (to z kolei ┼Üwiat Ksi─ů┼╝ki).

#175 2006-04-08 09:11:05

milosz
U┐ytkownik

Nie zaczynajcie Akunina od "Lewiatana" - zaczęłam i chyba kurcze duzo czasu upłynie zanim do niego wrócę....

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Stopka forum