Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#101 2006-03-16 19:01:45

GosiaJ
Użytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Dzi? znalaz?am w bibliotece "?ycie codzienne we Francji i Anglii w czasach rycerzy Okr?g?ego Sto?u (XII - XIII wiek)" - w t?umaczeniu Marii Skibniewskiej. ?wietne!

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#102 2006-03-16 19:20:33

AineNiRigani
Użytkownik

Popieram - bomba big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#103 2006-03-17 23:17:55

Caitriona
Użytkownik

A ja w?a?nie zacz??am czyta? "Opowie?ci o Niewidzialnym" Erica-Emmanuela Schmittta. Zapowiada sie ca?kiem obiecuj?co smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#104 2006-03-18 00:34:03

Alraune
Użytkownik

'Pride and Prejudice', 'Wuthering Heights', 'Znaszli ten kraj?...' i 'Reflektorem w mrok' ?ele?skiego - Boya, 'Spojrzenie w przesz?o?? polskiej fotografii' P?a?ewskiego; przy ?niadaniu poczytuj? sobie 'Dziennik Bridget Jones', zacz??am te? 'Klub mi?o?ników Jane Austen' Fowler. Mam brzydki zwyczaj czytania wielu ksi??ek naraz.

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#105 2006-03-18 00:44:28

AineNiRigani
Użytkownik

Nie tylko ty big_smile

#106 2006-03-18 00:48:15

Alraune
Użytkownik

Nie tylko ty big_smile

Mi?o wiedzie? big_smile . Chocia?, ju? mia?am nadziej?, ?e jestem mistrzyni? w tworzeniu wokó? siebie (nie)kontrolowanego papierowego chaosu.

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#107 2006-03-18 00:55:54

ewelinka
Użytkownik

"Jesienn? mi?o??" Nicholasa Sparksa

#108 2006-03-18 01:47:52

GosiaJ
Użytkownik

Popieram - bomba big_smile

No w?a?nie :-) A oprócz tego czytam nowego Harry'ego Pottera, którego mi jedna z uczennic po?yczy?a i musz? si? streszcza?, bo jest kolejka :-) A dzi? (w?a?ciwie wczoraj) kupi?am w antykwariacie "Perswazje" za 6 z?otych(!) i te? zacz??am, a w EMPIKu naby?am "Dzieje kultury brytyjskiej" i te?, niestety, zacz??am. W antykwariacie znalaz?am jeszcze "?ycie codzienne w Anglii w czasach el?bieta?skich" - mam nadziej?, ?e w przysz?ym tygodniu jeszcze b?dzie... Nie mog? wchodzi? do antykwariatów, bo ogarnia mnie mania kupowania, aaaaa! ;-)

#109 2006-03-18 07:21:35

AineNiRigani
Użytkownik

w EMPIKu naby?am "Dzieje kultury brytyjskiej" i te?, niestety, zacz??am. W antykwariacie znalaz?am jeszcze "?ycie codzienne w Anglii w czasach el?bieta?skich" -)

Lipo?skiego?

Tego "?ycia codziennego" ci zazdroszcze sad

#110 2006-03-19 09:51:40

Diana
Użytkownik

Ja jako? nie potrafi? czyta? na raz kilku ksi??ek; jak kiedy? chcia?am czyta? 2 powie?ci na przemian, to nie sko?czy?am ?adnej. Nu?y mnie co? takiego i tyle! roll

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#111 2006-03-19 14:00:02

Alison
Użytkownik

'Pride and Prejudice', 'Wuthering Heights', 'Znaszli ten kraj?...' i 'Reflektorem w mrok' ?ele?skiego - Boya, 'Spojrzenie w przesz?o?? polskiej fotografii' P?a?ewskiego; przy ?niadaniu poczytuj? sobie 'Dziennik Bridget Jones', zacz??am te? 'Klub mi?o?ników Jane Austen' Fowler. Mam brzydki zwyczaj czytania wielu ksi??ek naraz.

Przy ?ele?skim zwró? koniecznie uwag? na posta? niejakiego dr Kurkiewicza. Jego s?ynne "kurkiewy" to jest co? przy czym ja p?acz? ze ?miechu i przy czym kabaret Mumio to ma?e pikusie :-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#112 2006-03-19 21:14:27

GosiaJ
Użytkownik

Lipo?skiego?
Tego "?ycia codziennego" ci zazdroszcze sad

"Dzieje kultury..." Lipo?skiego, tak. A co do "?ycia codziennego...". to kiedy kupi?, mog? Ci po?yczy? :-) Zreszt? widzia?am nawet dwa egzemplarze, wi?c... :-)

#113 2006-03-25 15:50:23

frycia
Użytkownik

Ja jako? nie potrafi? czyta? na raz kilku ksi??ek; jak kiedy? chcia?am czyta? 2 powie?ci na przemian, to nie sko?czy?am ?adnej.:

dok?adnie! jesli mi sie ju? zdarzy czyta? dwie ksi?zki na raz to prawdopodobnie jednej w tych ksi??ek nie skoncze :cry: teraz przerwa?am czytanie To?stoja ?eby przeczytac Opactwo i pewnie juz go nie skoncze......

,, ?ycie to ?art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#114 2006-03-25 16:18:34

Diana
Użytkownik

Tak si? dzieje i ze mn?... Po prostu wol? ju? sko?czy? czyta? jak?? ksi??k?, nawet najnudniejsz?, i dopiero zaczyna? nast?pn?. Mam takie poczucie, ?e jak przerw? czytanie danej powie?ci, to mo?e co? mnie ominie.
Jeden kolega mówi? kiedy?, ?e on po przeczytaniu 20 stron ksi??ki wie ju?, czy b?dzie ona dobra czy z?a (je?li z?a- ju? jej nie ko?czy). Tere fere! Ja m?czy?am z pocz?tku "Ch?opów" Reymonta, a w ko?cu okaza?o si?, ?e to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych (obok "Lalki" Prusa). 8)

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#115 2006-03-25 16:21:45

Monika24
Użytkownik

Ja m?czy?am z pocz?tku "Ch?opów" Reymonta, a w ko?cu okaza?o si?, ?e to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych (obok "Lalki" Prusa). 8)

Ja tak samo, nie mog?am przez jaki? czas zmusi? si? do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach by?am tak ni? oczarowana, ?e czyta?am nawet do pó?nej nocy. Co nigdy z lektur? szkoln? mi si? do tamtej pory nie zdarzy?o.

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

#116 2006-03-25 16:36:19

frycia
Użytkownik

Ja m?czy?am z pocz?tku "Ch?opów" Reymonta, a w ko?cu okaza?o si?, ?e to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych (obok "Lalki" Prusa). 8)

Ja tak samo, nie mog?am przez jaki? czas zmusi? si? do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach by?am tak ni? oczarowana, .

tak samo uwielbiam Lalke, ale jednak moja ulubiona lektura by? Potop 8) 8)

#117 2006-03-25 20:01:32

GosiaJ
Użytkownik

Ja tak samo, nie mog?am przez jaki? czas zmusi? si? do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach by?am tak ni? oczarowana, ?e czyta?am nawet do pó?nej nocy.

Ciesz? si?, ?e w?ród bywalczy? tego forum s? równie? osoby, które tak jak ja, doceniaj? "Lalk?" - to jedna z tych lektur, do których wracam co roku. I ci?gle wyobra?am sobie, jak mog?aby wygl?da? idealna ekranizacja. Moniko, czy Richard Armitage móg?by zagra? Wokulskiego? Co o tym s?dzisz? Ja na razie znam go tylko ze zdj?? i drugoplanowego wyst?pu w "Sparkhouse", wi?c trudno mi oceni? :-)

#118 2006-03-25 20:03:07

Bonduelle
Użytkownik

Usi?uj? czyta? "Udr?k? i ekstaz?" Irvinga Stone'a, ale idzie mi raczej pod gór?. Jako? nie szalej? za takim uwznio?laniem ?ywota artysty.

#119 2006-03-25 23:57:56

Gitka
Użytkownik

Uwa?am, ?e serial "Lalka" gdzie Wokulskiego gra? Kamas by? ?wietny.
Wszyscy aktorzy tam byli rewelacyji: Bronis?aw Pawlik, Ma?gorzata Braunek, a pami?tacie studentów (ruszaj?ce uszy). Rewelacja.

#120 2006-03-26 00:14:26

Ania
Użytkownik

czy Richard Armitage móg?by zagra? Wokulskiego? Co o tym s?dzisz? Ja na razie znam go tylko ze zdj?? i drugoplanowego wyst?pu w "Sparkhouse", wi?c trudno mi oceni? :-)

Nie mia?am chyba okazji zobaczy? owego Richarda, ale nie wyobra?am sobie Lalki bez Kamasa. Jest wymarzonym Wokulskim, zreszt? podobnie jak Pawlik Rzeckim. D?ugo chodzi?am ze ?ci?ni?tym sercem po przeczytaniu ksi??ki, ale po obejrzeniu filmu zakocha?am sie po uszy w Kamasie. Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze mia?am wtedy na?cie lat... :oops:

#121 2006-03-26 09:57:58

frycia
Użytkownik

serial by? ?wietny. Mnie szczególnie urzek? Pawlik jako Rzecki big_smile
achhh i co tu duuu?o mówi? mam t? przyjemno?? posiadania tego serialu 8)

#122 2006-03-26 16:18:54

Kaziuta
Użytkownik

Nie mo?na zapomnie? o mu?yce. By?a fantastyczna. Szkoda, ?e wspó?czesne seriale ju? tak bardzo nie kojarz? si? ze wspania?? muzyk?.

#123 2006-03-26 16:38:30

Monika24
Użytkownik

Je?li ju? mówimy o muzyce to pami?tacie t? cudn? melodi? z "Nocy i dni"? ?ó?te kacze?ce które Tolibowski zbiera? dla Barbary - najpi?kniejsza scena jak? kiedykolwiek widzia?am i ta niesamowita muzyka wkomponowana w tle

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

#124 2006-03-26 16:42:05

Monika24
Użytkownik

Ja tak samo, nie mog?am przez jaki? czas zmusi? si? do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach by?am tak ni? oczarowana, ?e czyta?am nawet do pó?nej nocy.

Ciesz? si?, ?e w?ród bywalczy? tego forum s? równie? osoby, które tak jak ja, doceniaj? "Lalk?" - to jedna z tych lektur, do których wracam co roku. I ci?gle wyobra?am sobie, jak mog?aby wygl?da? idealna ekranizacja. Moniko, czy Richard Armitage móg?by zagra? Wokulskiego? Co o tym s?dzisz? Ja na razie znam go tylko ze zdj?? i drugoplanowego wyst?pu w "Sparkhouse", wi?c trudno mi oceni? :-)

Armitage bardzo pasuje do kostiumowych ról tongue Ale to prawda, ?e jako Wokulski Kamas nie ma sobie równych

#125 2006-03-26 16:49:24

milosz
Użytkownik

a ja przyznaje sie bez bicia, ?e "Lalki" nie znosz?, ani w adaptacjach filmowyych ( czyli i srial ale i film z Dmochowskim) ani ksi?zki.

natomiast "Noce i dni" - to chyba jaden z ukochanych seriali (ksi??ka tako?) - szczególnym sentymentem darz? w?tek Agnisi i Marcina ( mój bo?e ten czaruj?cy Englert :oops: ) i ten Bi?czycki... A nenufary - bosze jakbym chcia?a coby kto? zerwa? dla mnie takowe lol

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Stopka forum