Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2006-03-16 19:01:45

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Dzi┼Ť znalaz┼éam w bibliotece "┼╗ycie codzienne we Francji i Anglii w czasach rycerzy Okr─ůg┼éego Sto┼éu (XII - XIII wiek)" - w t┼éumaczeniu Marii Skibniewskiej. ┼Üwietne!

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#102 2006-03-16 19:20:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

Popieram - bomba big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#103 2006-03-17 23:17:55

Caitriona
U┐ytkownik

A ja w┼éa┼Ťnie zacz─Ö┼éam czyta─ç "Opowie┼Ťci o Niewidzialnym" Erica-Emmanuela Schmittta. Zapowiada sie ca┼ékiem obiecuj─ůco smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#104 2006-03-18 00:34:03

Alraune
U┐ytkownik

'Pride and Prejudice', 'Wuthering Heights', 'Znaszli ten kraj?...' i 'Reflektorem w mrok' ┼╗ele┼äskiego - Boya, 'Spojrzenie w przesz┼éo┼Ť─ç polskiej fotografii' P┼éa┼╝ewskiego; przy ┼Ťniadaniu poczytuj─Ö sobie 'Dziennik Bridget Jones', zacz─Ö┼éam te┼╝ 'Klub mi┼éo┼Ťnik├│w Jane Austen' Fowler. Mam brzydki zwyczaj czytania wielu ksi─ů┼╝ek naraz.

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#105 2006-03-18 00:44:28

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie tylko ty big_smile

#106 2006-03-18 00:48:15

Alraune
U┐ytkownik

Nie tylko ty big_smile

Mi┼éo wiedzie─ç big_smile . Chocia┼╝, ju┼╝ mia┼éam nadziej─Ö, ┼╝e jestem mistrzyni─ů w tworzeniu wok├│┼é siebie (nie)kontrolowanego papierowego chaosu.

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#107 2006-03-18 00:55:54

ewelinka
U┐ytkownik

"Jesienn─ů mi┼éo┼Ť─ç" Nicholasa Sparksa

#108 2006-03-18 01:47:52

GosiaJ
U┐ytkownik

Popieram - bomba big_smile

No w┼éa┼Ťnie :-) A opr├│cz tego czytam nowego Harry'ego Pottera, kt├│rego mi jedna z uczennic po┼╝yczy┼éa i musz─Ö si─Ö streszcza─ç, bo jest kolejka :-) A dzi┼Ť (w┼éa┼Ťciwie wczoraj) kupi┼éam w antykwariacie "Perswazje" za 6 z┼éotych(!) i te┼╝ zacz─Ö┼éam, a w EMPIKu naby┼éam "Dzieje kultury brytyjskiej" i te┼╝, niestety, zacz─Ö┼éam. W antykwariacie znalaz┼éam jeszcze "┼╗ycie codzienne w Anglii w czasach el┼╝bieta┼äskich" - mam nadziej─Ö, ┼╝e w przysz┼éym tygodniu jeszcze b─Ödzie... Nie mog─Ö wchodzi─ç do antykwariat├│w, bo ogarnia mnie mania kupowania, aaaaa! ;-)

#109 2006-03-18 07:21:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

w EMPIKu nabyłam "Dzieje kultury brytyjskiej" i też, niestety, zaczęłam. W antykwariacie znalazłam jeszcze "Życie codzienne w Anglii w czasach elżbietańskich" -)

Lipońskiego?

Tego "┼╗ycia codziennego" ci zazdroszcze sad

#110 2006-03-19 09:51:40

Diana
U┐ytkownik

Ja jako┼Ť nie potrafi─ů czyta─ç na raz kilku ksi─ů┼╝ek; jak kiedy┼Ť chcia┼éam czyta─ç 2 powie┼Ťci na przemian, to nie sko┼äczy┼éam ┼╝adnej. Nu┼╝y mnie co┼Ť takiego i tyle! roll

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#111 2006-03-19 14:00:02

Alison
U┐ytkownik

'Pride and Prejudice', 'Wuthering Heights', 'Znaszli ten kraj?...' i 'Reflektorem w mrok' ┼╗ele┼äskiego - Boya, 'Spojrzenie w przesz┼éo┼Ť─ç polskiej fotografii' P┼éa┼╝ewskiego; przy ┼Ťniadaniu poczytuj─Ö sobie 'Dziennik Bridget Jones', zacz─Ö┼éam te┼╝ 'Klub mi┼éo┼Ťnik├│w Jane Austen' Fowler. Mam brzydki zwyczaj czytania wielu ksi─ů┼╝ek naraz.

Przy ┼╗ele┼äskim zwr├│─ç koniecznie uwag─Ö na posta─ç niejakiego dr Kurkiewicza. Jego s┼éynne "kurkiewy" to jest co┼Ť przy czym ja p┼éacz─Ö ze ┼Ťmiechu i przy czym kabaret Mumio to ma┼ée pikusie :-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#112 2006-03-19 21:14:27

GosiaJ
U┐ytkownik

Lipońskiego?
Tego "┼╗ycia codziennego" ci zazdroszcze sad

"Dzieje kultury..." Lipo┼äskiego, tak. A co do "┼╗ycia codziennego...". to kiedy kupi─Ö, mog─Ö Ci po┼╝yczy─ç :-) Zreszt─ů widzia┼éam nawet dwa egzemplarze, wi─Öc... :-)

#113 2006-03-25 15:50:23

frycia
U┐ytkownik

Ja jako┼Ť nie potrafi─ů czyta─ç na raz kilku ksi─ů┼╝ek; jak kiedy┼Ť chcia┼éam czyta─ç 2 powie┼Ťci na przemian, to nie sko┼äczy┼éam ┼╝adnej.:

dok┼éadnie! jesli mi sie ju┼╝ zdarzy czyta─ç dwie ksi─ůzki na raz to prawdopodobnie jednej w tych ksi─ů┼╝ek nie skoncze :cry: teraz przerwa┼éam czytanie To┼éstoja ┼╝eby przeczytac Opactwo i pewnie juz go nie skoncze......

,, ┼╝ycie to ┼╝art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#114 2006-03-25 16:18:34

Diana
U┐ytkownik

Tak si─Ö dzieje i ze mn─ů... Po prostu wol─Ö ju┼╝ sko┼äczy─ç czyta─ç jak─ů┼Ť ksi─ů┼╝k─Ö, nawet najnudniejsz─ů, i dopiero zaczyna─ç nast─Öpn─ů. Mam takie poczucie, ┼╝e jak przerw─Ö czytanie danej powie┼Ťci, to mo┼╝e co┼Ť mnie ominie.
Jeden kolega m├│wi┼é kiedy┼Ť, ┼╝e on po przeczytaniu 20 stron ksi─ů┼╝ki wie ju┼╝, czy b─Ödzie ona dobra czy z┼éa (je┼Ťli z┼éa- ju┼╝ jej nie ko┼äczy). Tere fere! Ja m─Öczy┼éam z pocz─ůtku "Ch┼éop├│w" Reymonta, a w ko┼äcu okaza┼éo si─Ö, ┼╝e to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych (obok "Lalki" Prusa). 8)

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#115 2006-03-25 16:21:45

Monika24
U┐ytkownik

Ja m─Öczy┼éam z pocz─ůtku "Ch┼éop├│w" Reymonta, a w ko┼äcu okaza┼éo si─Ö, ┼╝e to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych (obok "Lalki" Prusa). 8)

Ja tak samo, nie mog┼éam przez jaki┼Ť czas zmusi─ç si─Ö do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach by┼éam tak ni─ů oczarowana, ┼╝e czyta┼éam nawet do p├│┼║nej nocy. Co nigdy z lektur─ů szkoln─ů mi si─Ö do tamtej pory nie zdarzy┼éo.

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#116 2006-03-25 16:36:19

frycia
U┐ytkownik

Ja m─Öczy┼éam z pocz─ůtku "Ch┼éop├│w" Reymonta, a w ko┼äcu okaza┼éo si─Ö, ┼╝e to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych (obok "Lalki" Prusa). 8)

Ja tak samo, nie mog┼éam przez jaki┼Ť czas zmusi─ç si─Ö do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach by┼éam tak ni─ů oczarowana, .

tak samo uwielbiam Lalke, ale jednak moja ulubiona lektura był Potop 8) 8)

#117 2006-03-25 20:01:32

GosiaJ
U┐ytkownik

Ja tak samo, nie mog┼éam przez jaki┼Ť czas zmusi─ç si─Ö do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach by┼éam tak ni─ů oczarowana, ┼╝e czyta┼éam nawet do p├│┼║nej nocy.

Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e w┼Ťr├│d bywalczy┼ä tego forum s─ů r├│wnie┼╝ osoby, kt├│re tak jak ja, doceniaj─ů "Lalk─Ö" - to jedna z tych lektur, do kt├│rych wracam co roku. I ci─ůgle wyobra┼╝am sobie, jak mog┼éaby wygl─ůda─ç idealna ekranizacja. Moniko, czy Richard Armitage m├│g┼éby zagra─ç Wokulskiego? Co o tym s─ůdzisz? Ja na razie znam go tylko ze zdj─Ö─ç i drugoplanowego wyst─Öpu w "Sparkhouse", wi─Öc trudno mi oceni─ç :-)

#118 2006-03-25 20:03:07

Bonduelle
U┐ytkownik

Usi┼éuj─Ö czyta─ç "Udr─Ök─Ö i ekstaz─Ö" Irvinga Stone'a, ale idzie mi raczej pod g├│r─Ö. Jako┼Ť nie szalej─Ö za takim uwznio┼Ťlaniem ┼╝ywota artysty.

#119 2006-03-25 23:57:56

Gitka
U┐ytkownik

Uwa┼╝am, ┼╝e serial "Lalka" gdzie Wokulskiego gra┼é Kamas by┼é ┼Ťwietny.
Wszyscy aktorzy tam byli rewelacyji: Bronis┼éaw Pawlik, Ma┼égorzata Braunek, a pami─Ötacie student├│w (ruszaj─ůce uszy). Rewelacja.

#120 2006-03-26 00:14:26

Ania
U┐ytkownik

czy Richard Armitage m├│g┼éby zagra─ç Wokulskiego? Co o tym s─ůdzisz? Ja na razie znam go tylko ze zdj─Ö─ç i drugoplanowego wyst─Öpu w "Sparkhouse", wi─Öc trudno mi oceni─ç :-)

Nie mia┼éam chyba okazji zobaczy─ç owego Richarda, ale nie wyobra┼╝am sobie Lalki bez Kamasa. Jest wymarzonym Wokulskim, zreszt─ů podobnie jak Pawlik Rzeckim. D┼éugo chodzi┼éam ze ┼Ťci┼Ťni─Ötym sercem po przeczytaniu ksi─ů┼╝ki, ale po obejrzeniu filmu zakocha┼éam sie po uszy w Kamasie. Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze mia┼éam wtedy na┼Ťcie lat... :oops:

#121 2006-03-26 09:57:58

frycia
U┐ytkownik

serial by┼é ┼Ťwietny. Mnie szczeg├│lnie urzek┼é Pawlik jako Rzecki big_smile
achhh i co tu duuu┼╝o m├│wi─ç mam t─ů przyjemno┼Ť─ç posiadania tego serialu 8)

#122 2006-03-26 16:18:54

Kaziuta
U┐ytkownik

Nie mo┼╝na zapomnie─ç o mu┼╝yce. By┼éa fantastyczna. Szkoda, ┼╝e wsp├│┼éczesne seriale ju┼╝ tak bardzo nie kojarz─ů si─Ö ze wspania┼é─ů muzyk─ů.

#123 2006-03-26 16:38:30

Monika24
U┐ytkownik

Je┼Ťli ju┼╝ m├│wimy o muzyce to pami─Ötacie t─ů cudn─ů melodi─Ö z "Nocy i dni"? ┼╗├│┼éte kacze┼äce kt├│re Tolibowski zbiera┼é dla Barbary - najpi─Ökniejsza scena jak─ů kiedykolwiek widzia┼éam i ta niesamowita muzyka wkomponowana w tle

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#124 2006-03-26 16:42:05

Monika24
U┐ytkownik

Ja tak samo, nie mog┼éam przez jaki┼Ť czas zmusi─ç si─Ö do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach by┼éam tak ni─ů oczarowana, ┼╝e czyta┼éam nawet do p├│┼║nej nocy.

Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e w┼Ťr├│d bywalczy┼ä tego forum s─ů r├│wnie┼╝ osoby, kt├│re tak jak ja, doceniaj─ů "Lalk─Ö" - to jedna z tych lektur, do kt├│rych wracam co roku. I ci─ůgle wyobra┼╝am sobie, jak mog┼éaby wygl─ůda─ç idealna ekranizacja. Moniko, czy Richard Armitage m├│g┼éby zagra─ç Wokulskiego? Co o tym s─ůdzisz? Ja na razie znam go tylko ze zdj─Ö─ç i drugoplanowego wyst─Öpu w "Sparkhouse", wi─Öc trudno mi oceni─ç :-)

Armitage bardzo pasuje do kostiumowych r├│l tongue Ale to prawda, ┼╝e jako Wokulski Kamas nie ma sobie r├│wnych

#125 2006-03-26 16:49:24

milosz
U┐ytkownik

a ja przyznaje sie bez bicia, ┼╝e "Lalki" nie znosz─Ö, ani w adaptacjach filmowyych ( czyli i srial ale i film z Dmochowskim) ani ksi─ůzki.

natomiast "Noce i dni" - to chyba jaden z ukochanych seriali (ksi─ů┼╝ka tako┼╝) - szczeg├│lnym sentymentem darz─Ö w─ůtek Agnisi i Marcina ( m├│j bo┼╝e ten czaruj─ůcy Englert :oops: ) i ten Bi┼äczycki... A nenufary - bosze jakbym chcia┼éa coby kto┼Ť zerwa┼é dla mnie takowe lol

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Stopka forum