Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-01-19 09:26:39

Gitka
U┐ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Sko┼äczy┼éam czyta─ç "Opowie┼Ťci wigilijne" - opowiadania polskich pisarzy wydane przez Pr├│szy┼äski i S-ka.
Całkiem, całkiem.
A za oknem znowu sypie...

#27 2006-01-19 09:40:54

Gitka
U┐ytkownik

J a k s i ─Ö n a z y w a

Jak si─Ö nazywa to nie nazwane
jak się nazywa to co uderzyło
ten smutek co nie ┼é─ůczy a rozdziela
przyjaźń lub inaczej miłoźć niemożliwa
to co biegnie naprzeciw a było rozstaniem
wci─ů┼╝ najwa┼╝niejsze co przechodzi mimo
przykro┼Ť─ç byle jaka jak ch┼éodny skurcz w piersi
ta straszna pustka co graniczy z Bogiem

to ┼╝e je┼Ťli nie wiesz dok─ůd i┼Ť─ç
sama ci─Ö droga poprowadzi

ks. Jan Twardowski

#28 2006-01-19 13:25:11

fringilla
U┐ytkownik

Pami─Ötam tak─ů pozycj─Ö w┼Ťr├│d lektur na zaj─Öciach z literatury staropols.:"Nadobna Paskwalina" (tytu┼é by┼é oczywi┼Ťcie o wiele d┼éu┼╝szy). big_smile To dopiero musi by─ç fajna ksi─ů┼╝ka!

E, nie bardzo niestety. Ale ma dodatkowe punkty za tytuł wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#29 2006-01-21 23:38:41

Caitriona
U┐ytkownik

Po raz enty "Dum─Ö i uprzedzenie" wink i "Czarn─ů kompani─Ö" Glena Cooka. A w┼éa┼Ťnie sko┼äczy┼éam "Wywiad z wampirem" Anne Rice i "Nowe przygody Miko┼éajka" Sempe, Goscinny.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#30 2006-01-22 10:34:45

Gitka
U┐ytkownik

"Czarna kompania" liczy chyba 10 tom├│w, przeczytasz wszystkie?
Mikołajka uwielbiam tongue

#31 2006-01-22 11:17:14

Caitriona
U┐ytkownik

"Czarna kompania" liczy chyba 10 tom├│w, przeczytasz wszystkie?

Pierwszy tom, kt├│ry ko┼äcz─Ö, bardzo mi si─Ö podoba. Si─Ögn─Ö wi─Öc po kolejne. Jak b─Öd─ů tak samo wci─ůgaj─ůce to przeczytam wszystkie 10 tom├│w. 8)
Miko┼éajek jest ┼Ťwietny!!

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#32 2006-01-22 15:26:22

Diana
U┐ytkownik

Czy ta "Czarna kompania" jest o wojsku? Jestem ciekawa, o czym w og├│le opowiada, bo gdzie┼Ť ju┼╝ mi si─Ö obi┼é o uszy ten tytu┼é. smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#33 2006-01-22 22:12:44

Caitriona
U┐ytkownik

W pewnym sensie o wojsku. Jest to fantasy o najemnikach z tytułowej Czarnej Kompani.
Od wydawcy: Po wielu stuleciach przebywania w mroku na ┼Ťwiat przyby┼éa Z┼éa Pani. Jak g┼éosi legenda, narodzi┼éo si─Ö dziecko, Bia┼éa R├│┼╝a, kt├│re ma j─ů pokona─ç. Kamraci z Czarnej Kompanii p┼éac─ů wielk─ů cen─Ö za nierozs─ůdne zwiazanie si─Ö z pradawnym z┼éem, dostaj─ů bowiem zadanie odnalezienia dziecka...
Mi ta powie┼Ť─ç przypad┼éa do gustu, i to nawet bardzo 8)

#34 2006-01-22 22:52:06

Admete
U┐ytkownik

Ja sobie w┼éa┼Ťnie trzeci tom Pie┼Ťni Lodu i Ognia Martina przypominam, bo za tydzie┼ä dostan─Ö w swoje ┼éapki cz─Ö┼Ť─ç czwart─ů, co prawda po angielsku, ale chyba dam sobie jako┼Ť rad─Ö. Polecam wszystkim mi┼éo┼Ťnikom dobrych powie┼Ťci fantasy.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#35 2006-01-22 23:10:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jesli komus spodobala sie kompania, to polecam tworczosc Eddingsa - najpopularniejsza chyba jest trylogia o Elenium.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#36 2006-01-23 11:06:41

Diana
U┐ytkownik

Caitriona, dzi─Öki za informacje o "Czarnej kompanii"! big_smile Jak ju┼╝ przeczytam "Anio┼éy i owady" A. S. Byatta i "Targowisko Pr├│┼╝no┼Ťci", to spr├│buj─Ö si─Ögn─ů─ç po t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö! wink

#37 2006-01-23 13:02:01

Caitriona
U┐ytkownik

Caitriona, dzi─Öki za informacje o "Czarnej kompanii"! big_smile

Nie ma za co - ca┼éa przyjemno┼Ť─ç po mojej stronie big_smile
Ja si─Ögam najcz─Ö┼Ťciej po ksia┼╝ki, kt├│re kto┼Ť ju┼╝ przeczyta┼é i mi je poleci. Taka ma┼éa wymiana informacji i wra┼╝e┼ä z pierwszej r─Öki, a nie z reklam itp. wink

#38 2006-01-28 19:11:13

caroline
U┐ytkownik

Wczoraj przysiad┼éam do "Dolores Claiborne" S. Kinga, uuuuuuuu, mocne! Jak dobrze, ┼╝e by┼é pi─ůtek, bo w inny dzie┼ä p├│j┼Ťcie spa─ç o 3:30 by nie przesz┼éo big_smile

Ekranizacja z Kathy Bates te┼╝ ┼Ťwietna.

#39 2006-01-28 19:53:37

Diana
U┐ytkownik

"Dolores" ogl─ůda┼éam, a King to jeden z moich ulubionych pisarzy. Caroline, a widzia┼éa┼Ť "Misery"- r├│wnie┼╝ z K. Bates. Jakie r├│┼╝ne kreacje aktorskie tej aktorki w obu filmach!

#40 2006-01-28 19:59:42

caroline
U┐ytkownik

Widzia┼éam, by┼éa ┼Ťwietna! W "Sma┼╝onych zielonych pomidorach" te┼╝ mi si─Ö podoba┼éa (cho─ç za filmem nie przepadam), nawet w "Titanicu". Jest niesamowita, w Misery lepsza od literackiego pierwowzoru, sprawia┼éa na pocz─ůtku wra┼╝enie takiej niewinnej, du┼╝ej dziewczynki... C├│┼╝ za zmy┼éa wink

#41 2006-01-28 20:22:49

AineNiRigani
U┐ytkownik

A ja się wzięłam za historię Cyganów w Polsce - polecam big_smile

#42 2006-01-28 20:38:50

Bonduelle
U┐ytkownik

Ja w tym tygodniu skromnie - z obowi─ůzku Kochanowski, poza tym "┼╗art" Kundery.

#43 2006-02-01 15:29:21

Caitriona
U┐ytkownik

A ja w┼éa┼Ťnie sko┼äczy┼éam "Dowodc─Ö Sophie" Patrika O'Briana. Bardzo fajna powie┼Ť─ç. Na jej podstawie nakr─Öcono film "Pan i w┼éadca: Na kra┼äcu ┼Ťwiata".

#44 2006-02-01 17:24:53

Georginia
U┐ytkownik

he he lepiej nie pytacji....Wrzosek-Historia,kultura,metafora
a od jutra zabieram się za Wahadło Foucoulta, Umberto Eco...mniam:-)

#45 2006-02-01 21:28:02

Maeve
U┐ytkownik

ABC metodyki nauczania j─Özyka polskiego jako obcego, od jutra r├│┼╝ne dziwne teksty z metodyki nauczania j─Özyka polskiego i kultury polskiej (takiej normalnej, ┼╝e sie tak wyra┼╝─Ö), a zaraz potem Podr─Öcznik inkwizycji Bernarda Gui :twisted:

#46 2006-02-01 22:41:18

AineNiRigani
U┐ytkownik

to ostatnie po polsku, czy w oryginale?
Gdzie to cudo mozna dostac, bo szukam juz dluzszy czas. Interesuje sie tym okresem. Wiedmy, czarownice, opetania, stosy i te sprawy.
Mam tylko "Mlot na czarownice".

#47 2006-02-01 22:46:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

ech juz nawet sobie znalazlam. Kupie sobie jak bede bogata, albo wygram w totka. Teoretycznie zgodnie z przesadami - niedlugo big_smilebig_smilebig_smile

#48 2006-02-02 14:46:07

Maeve
U┐ytkownik

to ostatnie po polsku, czy w oryginale?
Gdzie to cudo mozna dostac, bo szukam juz dluzszy czas. Interesuje sie tym okresem. Wiedmy, czarownice, opetania, stosy i te sprawy.
Mam tylko "Mlot na czarownice".

Rozumiem, ┼╝e w┼éa┼Ťnie to ju┼╝ znalaz┼éa┼Ť big_smile Ja mam po polsku z wydawnictwa WAM, niestety┼╝ nie jest to lektura dla przyjemno┼Ťci (mo┼╝e cz─Ö┼Ťciowo). Wypo┼╝yczone z biblioteki instytutowej.
A ja w┼éa┼Ťnie poszukuj─Ö "M┼éota...". Masz jakie┼Ť namiary, gdzie jeszcze mo┼╝na to dosta─ç? Albo masz mo┼╝e w formie multimedialnej?

#49 2006-02-02 14:56:25

Georginia
U┐ytkownik

ja mam podr─Öcznik czar├│w w formacie pdf,mo┼╝e kt├│ra┼Ť z Pa┼ä ch─Ötna?:-)

#50 2006-02-02 16:34:12

Maeve
U┐ytkownik

O, brzmi ciekawie big_smile To ja poprosz─Ö, mo┼╝e sie czego┼Ť naucz─Ö big_smile
eivax@wp.pl

Stopka forum