Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#151 2006-02-10 23:35:27

Alison
U┐ytkownik

Re: Wra┼╝enia po obejrzeniu D&U 2005

Jaki tam biedniusi?
No wlasnie to calowanie po rekach mi sie bardzo nie podobalo!
No ja rozumiem, w Potopie, po takich ranach za ojczyzne, ale tu ....?

No w┼éa┼Ťnie, mogli si─Ö juz w ko┼äcu poca┼éowa─ç, co by to komu szkodzi┼éo, a widzki by┼éyby usatysfakcjonowane. Ogl─ůda┼éam ostatnio w kr├│tkim czasie i Mansfield Park, i Perswazje, i now─ů D&U i star─ů, i Jane Eyre i wsz─Ödzie sie ca┼éowali. A tu kobieta faceta w ┼éapk─Ö, a mo┼╝e on sobie n├│┼╝ki odmrozi┼é na tej ┼é─ůce w nocy i te┼╝ mia┼é jakie┼Ť rany... wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#152 2006-02-10 23:39:29

Gosia
U┐ytkownik

Ja tez bylam rozczarowana. Przydaloby sie.
Co prawda lubie i filmy bez calowania (chyba w Miedzy slowami tez tego nie bylo, no i w Dziewczynie z perla to juz z pewnoscia), ale tu jak najbardziej calus pasowal.
A te cmoki w reke, to a fe! Nie byly na miejscu. Chyba zeby on j─ů wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#153 2006-02-10 23:46:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dzi─Öki wiedzia┼éam, ┼╝e mnie zrozumiecie, ale to mo┼╝e by─ç ma┼éo. Dla r├│wnowagi w┼é─ůczy┼éam sobie Colina i kurcze fajny jest, ale ┼╝eby tak te dwa filmy po┼é─ůczy─ç w ca┼éo┼Ť─ç. Doda─ç do P&P z CF par─Ö pieknych scen z MM i by┼éabym zdrowa i usatysfakcjonowana, a tak faktycznie z moj─ů ja┼║ni─ů nieweso┼éo

Hmm. Boski Mateusz z bokobrodami Boskiego "C"?
A mo┼╝e Boski "C" z fryzem i psim wzrokiem Boskiego Mateusza?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#154 2006-02-10 23:50:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

a mo┼╝e on sobie n├│┼╝ki odmrozi┼é na tej ┼é─ůce w nocy i te┼╝ mia┼é jakie┼Ť rany... wink

Eeee, to by go po nogach całowała (Oleńka nie mogła, bo niegodna była). A może on na rękach chodził po tej rosie i stad te odmrożenia? to by nawet pasowało...

#155 2006-02-10 23:50:09

Alison
U┐ytkownik

Hmm. Boski Mateusz z bokobrodami Boskiego "C"?
A mo┼╝e Boski "C" z fryzem i psim wzrokiem Boskiego Mateusza?

Aine jak si─Ö nie przestaniesz z nas na┼Ťmiewa─ç to wypuszcz─Ö w ma┼éopolsk─Ö mojego psa, kt├│ren jest pies na koty... roll

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#156 2006-02-10 23:51:59

Alison
U┐ytkownik

"AineNiRiganiA mo┼╝e on na r─Ökach chodzi┼é po tej rosie i stad te odmro┼╝enia? to by nawet pasowa┼éo...[/quote napisa│:

Noo, mówiła, że on ma łapki cold. Dobrze, że nie very cold, bo by jej usta przymarzły tak już na stałe...

#157 2006-02-10 23:52:44

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aine jak si─Ö nie przestaniesz z nas na┼Ťmiewa─ç to wypuszcz─Ö w ma┼éopolsk─Ö mojego psa, kt├│ren jest pies na koty... roll

Eeee tam, co sobie będę żałować big_smile

#158 2006-02-10 23:54:24

Alison
U┐ytkownik

Masz racj─Ö. Ale zaraz b─Ödzie jutro, a ja juz tak przybredzam, ┼╝e chyba opuszcz─Ö to wytworne towarzystwo i udam sie na tzw. spoczynek.
Good night smile

#159 2006-02-10 23:54:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

Noo, mówiła, że on ma łapki cold. Dobrze, że nie very cold, bo by jej usta przymarzły tak już na stałe...

A mo┼╝e j─Özyk? Kiedy┼Ť m├│j brat si─Ö tak ca┼éowa┼é z barierk─ů. Mo┼╝e ona te┼╝ tak?

#160 2006-02-10 23:57:14

Alison
U┐ytkownik

A mo┼╝e j─Özyk? Kiedy┼Ť m├│j brat si─Ö tak ca┼éowa┼é z barierk─ů. Mo┼╝e ona te┼╝ tak?

A dlaczegóż tak? Czyżby zakochał sie w barierce?
Mia┼éam i┼Ť─ç juz spa─ç, ale ciekawo┼Ť─ç mi─Ö po┼╝era ;-)

#161 2006-02-11 00:04:42

AineNiRigani
U┐ytkownik

A dlaczegóż tak? Czyżby zakochał sie w barierce?
Mia┼éam i┼Ť─ç juz spa─ç, ale ciekawo┼Ť─ç mi─Ö po┼╝era ;-)

Nie przyzna┼é si─Ö. Faktem jest ┼╝e jezor mu sie przyklei┼é i trzeba mu by┼éo polewa─ç gor─ůc─ů wod─ů. Mo┼╝e podobnie bedzie z Lizzy?
Ho ho!!! A mo┼╝e nawet ho ho ho!!

#162 2006-02-11 00:39:28

Kaziuta
U┐ytkownik

Co wy chcecie od ca┼éowania w r─Ök─Ö? Wyobra┼║cie sobie co On musia┼é czu─ç i jakie m├│gl miec wtedy wyobra┼╝enia (oj chyba troche ┼Ťwintusz─Ö).
Poza tym taki bidulek co to si─Ö nim trzeba opiekowa─ç to on wcale nie by┼é. W ko┼äcu sam zarz─ůdza┼é ogromnym maj─ůtkiem, a ┼╝e w uczuciach by┼é nie┼Ťmia┼éy to jest bardzo sexy

#163 2006-02-11 01:12:12

AineNiRigani
U┐ytkownik

Co wy chcecie od ca┼éowania w r─Ök─Ö? Wyobra┼║cie sobie co On musia┼é czu─ç i jakie m├│gl miec wtedy wyobra┼╝enia (oj chyba troche ┼Ťwintusz─Ö).
Poza tym taki bidulek co to si─Ö nim trzeba opiekowa─ç to on wcale nie by┼é. W ko┼äcu sam zarz─ůdza┼é ogromnym maj─ůtkiem, a ┼╝e w uczuciach by┼é nie┼Ťmia┼éy to jest bardzo sexy

Hmmmm.

#164 2006-02-11 10:22:33

Alison
U┐ytkownik

a mi si─Ö ta scena nawet podoba┼éa, inna ni┼╝ w filmach, po jego d┼éugachnych wypowiedziach z pasj─ů ona wypowiada tylko ...dobrze....s┼é├│w wiecej nie potrzeba;)

Mnie si─Ö te┼╝ w┼éa┼Ťciwie podoba┼éa, ale Keira mia┼éa w niej tak─ů triumfuj─ůc─ů min─Ö pt. "o przysz┼éa koza do woza", wola┼éabym ┼╝eby by┼éa bardziej rozanielona skoro on si─Ö tak stara┼é odzyska─ç r├│wnowag─Ö po tym praniu w pralce automatycznej (tak niestety wygl─ůda┼é). Znios┼éabym jeszcze poca┼éunek w wewn─Ötrzn─ů stron─Ö d┼éoni, to by┼éoby takie czu┼ée, a tak? Co to mia┼éo by─ç? B├│g zap┼éa─ç, ┼╝e si─Ö nie da┼ée┼Ť trwale odstraszy─ç? :?
No dobra, niechby si─Ö i nie ca┼éowali, ale mogli si─Ö chocia┼╝ przytuli─ç rado┼Ťnie po wyj┼Ťciu Lizzy z tatowego gabinetu. A tak, my┼Ťmy w Europie musia┼éy si─Ö obej┼Ť─ç smakiem a Amerykanki dosta┼éy budy┼ä z cukru polany syropem klonowym.
BOŻE! Czy ja nie mam większych zmartwień?? Zaczynam się o siebie bać. Idę na odwyk. Nie płaczcie kiedy odjadę...

#165 2006-02-11 10:31:20

Georginia
U┐ytkownik

oj marudzicie....widzia┼éy┼Ťcie jak─ů Keira mia┼éa min─Ö jak go zobaczy┼éa id─ůcego w tym p┼éaszczu!?Jak dla mnie scena by┼éa urocz....s┼éoneczko mi─Ödzy noskami za┼Ťwieci┼éo....tylko fakt ta ko┼äc├│wka troch─Ö rozmazana....mogli chocia┼╝ pokaza─ç jak si─Ö Mateuszek u┼Ťmiecha (oj raz si─Ö u┼Ťmiechn─ů┼é przy siostrze i mnie powali┼é t─ů rado┼Ťci─ů!).
Zdecydowanie odnosz─Ö wra┼╝enie,┼╝e w tym filmie to darcy jest niespokojn─ů dusz─ů...┼╝e si─Ö miota, robi z siebie idiote,p┼éaszczy si─Ö,a Lizzy g├│r─ů!
No mo┼╝e poza scen─ů gdy m├│wi┼éa,┼╝e spotka┼éa pana Darcy i jej ta ┼éezka pop┼éyne┼éa...
Wiecie co,ja mam za 3 godziny egzamin.....chyba te┼╝ nie mam co ze sob─ů zrobi─ç i odwyk by si─Ö przyda┼é;-)

#166 2006-02-11 10:37:09

Georginia
U┐ytkownik

. A tak, my┼Ťmy w Europie musia┼éy si─Ö obej┼Ť─ç smakiem a Amerykanki dosta┼éy budy┼ä z cukru polany syropem klonowym.
.

budyn?nie ┼╝artuj,widzia┼éam t─ů scene!dzi─Öki o losie,┼╝e nie by┼éo jej w naszych kinach....chyba dos┼╝┼éabym wtedy do wniosku,┼╝e film jest maksymalnie kiczowaty...a fuj.....mi te 'poca┼éunki' w og├│le ,ale to w og├│le nie pasowa┼éy do klimatu filmu!
Przecie┼╝ tam (jak ┼Ťpiewa┼é Krawczyk) nawet powietrze ma elektryczny smak;-) i nawet nie musz─ů si─Ö ca┼éowa─ç ,┼╝eby si─Ö czu┼éo,┼╝e to tzw 'big love";-)
BTW, tygodnik polityka wydaje od czasu do czasu taki niezb─Ödnik inteligenta(bzdurna nazwa) w ostatnim jest artyku┼é na temat romantycznej mi┼éo┼Ťci autorstwa Kuligowskiego
http://www.polityka.pl/polityka/index.j … ;page=text
To tylko fragment,je┼Ťli kogo┼Ť interesuj─ů takie smaczki,mog─Ö zrobi─ç foto cyfrowe z mojego niezb─Ödniczka apierowego;-)i przes┼éa─ç mailem:-)

#167 2006-02-11 10:46:25

Georginia
U┐ytkownik

te fragmenty mo┼╝na sci─ůgn─ůc chyba z keria web....zdecydowanie nie polceam amerykanskiego zakonczenia...dla mnie prostackie bardzo....nie wiem, takie mam odczucia

#168 2006-02-11 11:54:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

wol─Ö takie bardziej zywio┼éowe zakonczenie ni┼╝ bez tej zywio┼éowo┼Ťci w og├│le mi nie pasujace

Proponuj─Ö wys┼éa─ç petycj─Ö do realizator├│w, aby zako┼äczono film oberkiem. Ona i on w ┼Ťwietle zachodz─ůcego s┼éo┼äca tanecznym krokiem wchodz─ů w noiwe ┼╝ycie big_smile

#169 2006-02-11 12:05:30

AineNiRigani
U┐ytkownik

A tak og├│lnie to si─Ö zgadzam i co ┼Ťmieszne - z wami wszystkimi.
O┼Ťwiadczyny '95 s─ů nudne - jakby rozmawiali o wp┼éywie pogody na ┼╝ywotno┼Ť─ç ┼Ťlimak├│w. I nie chodzi o s┼éowa, a o uczucia i emocje. Tam niczego po prostu nie ma.
O┼Ťwiadczyny 2005 - to lekka odchy┼éka w drug─ů stron─Ö. Zbyt wsp├│┼éczesne, ale za to ile emocji.
I mimo wszystko wol─Ö s┼éodkie o┼Ťwiadczyny 2005 w┼éa┼Ťnie ze wzgl─Ödu na ten ┼éadunek emocjonalny. Tam jest wszystko. I

#170 2006-02-11 12:05:36

Kaziuta
U┐ytkownik

Oj chyba si─Ö troszeczk─Ö czepiacie i jak si─Ö okazuje to Wy macie rozdwojenie ja┼║ni, a nie ja. Niby wam si─Ö ameryka┼äskie zako┼äczenie nie podoba, ale jednoczesnie chcia┼éyby┼Ťcie na ko┼äcu poca┼éunki, przytulanka etc, etc. Oj dziewczynki wi─Öcej konsekwencji.
Ja m├│wi─Ö otwarcie. Zako┼äczenie podoba┼éo mi si─Ö bardziej ni┼╝ w P&P z Colinem. Co to by┼éo za wyznanie mi┼éo┼Ťci? Szli, pogadali, poszli. A tu si─Ö chocia┼╝ musn─Öli i to nic, ┼╝e tylko w r─ůczki albo zrobili sobie noski eskimoski. I jako Polka czuj─Ö sie poszkodowana brakiem sceny ko┼äcowej!

#171 2006-02-11 12:46:15

Gosia
U┐ytkownik

No dobra, ja tez wrzuce kamyczek do tego ogrodka pod tytulem: wersja z 1995 r.
Mnie tez scena drugich oswiadczyn nieco rozczarowala. Jakos tak obojetnie szli sobie dalej, jakby nic sie nie stalo.
Nie zadam chyba zbyt wiele, przeciez nie mowie, zeby Darcy szalenczo wpil sie w nia swoimi ustami, zeby zaraz rzucili sie na siebie i zdarli z siebie ubranie .... choc byloby to mile wink
Ale mogliby nieco ocieplic te scene.
Wystarczyloby jakby ja za raczke scisnal, no moze nawet ucalowal te dlon, chocby nawet przystaneli na chwile i gleboko spojrzeli sobie w oczy, no cos w tym rodzaju.
A oni szli i szli i szli ...

W ksiazce to chociaz jeszcze rozpamietywali, jak to sie stalo, ze sie w sobie zakochali, a tu ... za szybko to wszystko i jakos tak na chlodno ... bo poza tym: "najdrozsza najukochansza Elzbieto", czulosci w tym niewiele bylo, a szkoda ....

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#172 2006-02-11 13:41:03

Alison
U┐ytkownik

Georginia napisa│:

. budyn?nie ┼╝artuj,widzia┼éam t─ů scene!dzi─Öki o losie,┼╝e nie by┼éo jej w naszych kinach....

Nie żartuję. Nie cierpię budyniu, a syrop klonowy wywołuje u mnie odruch wymiotny, dlatego użylam takiego zestawienia. Misunderstanding ;-)

#173 2006-02-11 13:48:32

Alison
U┐ytkownik

Oj chyba si─Ö troszeczk─Ö czepiacie i jak si─Ö okazuje to Wy macie rozdwojenie ja┼║ni, a nie ja. Niby wam si─Ö ameryka┼äskie zako┼äczenie nie podoba, ale jednoczesnie chcia┼éyby┼Ťcie na ko┼äcu poca┼éunki, przytulanka etc, etc. Oj dziewczynki wi─Öcej konsekwencji.

Tu nie chodzi o konsekwencj─Ö, ale o dobry smak. S─ů poca┼éunki i poca┼éunki. W zako┼äczeniu po tak d┼éugiej "separacji" na w┼éasne ┼╝yczenie, po wyja┼Ťnieniu wszystkich niedom├│wie┼ä ogl─ůdacz(ki) pragn─ů postawienia kropki nad "i" w postaci okazania przez par─Ö jakiej┼Ť odrobiny zbli┼╝enia, tzn. przej┼Ťcia na kolejny etap powstawania zwi─ůzku. W ko┼äcu jeste┼Ťmy wychowane, na starych romansach, gdzie w scenie fina┼éowej g┼é├│wna para si─Ö najcz─Ö┼Ťciej na zako┼äczenie szcz─Ö┼Ťliwie ca┼éuje czy chocia┼╝ przytula (i ┼╝yli d┼éugo i szcz─Ö┼Ťliwie), a my zosta┼éy┼Ťmy tego "nowocze┼Ťnie" pozbawione. Pewnie re┼╝yser liczy┼é na nasz─ů wybuja┼é─ů fantazj─Ö. I poniek─ůd mia┼é racj─Ö ;-)

#174 2006-02-11 13:53:54

Alison
U┐ytkownik

No dobra, ja tez wrzuce kamyczek do tego ogrodka pod tytulem: wersja z 1995 r.
Mnie tez scena drugich oswiadczyn nieco rozczarowala. Jakos tak obojetnie szli sobie dalej, jakby nic sie nie stalo.
Nie zadam chyba zbyt wiele, przeciez nie mowie, zeby Darcy szalenczo wpil sie w nia swoimi ustami, zeby zaraz rzucili sie na siebie i zdarli z siebie ubranie .... choc byloby to mile wink

Ej Gosiu, Gosiu wink

Ale mogliby nieco ocieplic te scene.
Wystarczyloby jakby ja za raczke scisnal, no moze nawet ucalowal te dlon, chocby nawet przystaneli na chwile i gleboko spojrzeli sobie w oczy, no cos w tym rodzaju.
A oni szli i szli i szli ...

Mam takie same odczucia. Colin tak tylko za┼Ťwieci┼é oczami i zrobi┼é taki ruch laseczk─ů co┼Ť a'la premier Marcinkiewicz ze swoim "yes, yes" ale potem ┼╝eby jej cho─ç rami─Ö poda┼é, albo co. Kana┼é po prostu. No ale przynajmniej mia┼éy┼Ťmy scen─Ö ┼Ťlubu i ten absolutnie klasyczny fina┼é w powozie, a tu dosta┼éy┼Ťmy guzik z p─Ötelk─ů...
P.S. Mia┼éam by─ç na odwyku, ale wida─ç nie mog─Ö bez Was ┼╝y─ç. A tak naprawd─Ö to moja robota tak mi dzi┼Ť nie idzie, ┼╝e musz─Ö wykonywa─ç jakie┼Ť dzia┼éania zast─Öpcze, tzn. udziela─ç sie na forum wink

#175 2006-02-11 16:40:15

Diana
U┐ytkownik

Rzeczywi┼Ťcie w serialu o┼Ťwiadczyny by┼éy bardzo spokojne (stonowane nawet), ale pami─Ötam, jak po raz pierwszy to ogl─ůda┼éam, to w┼éa┼Ťnie mia┼éam taki jakby niedosyt i wyczekiwa┼éam, ┼╝e mo┼╝e jednak co┼Ť si─Ö stanie na samym ko┼äcu. I wydaje mi si─Ö, ┼╝e to by┼éo ca┼ékiem fajne takie przetrzymanie widza. Jak ju┼╝ wsiedli do tego powozu i zacz─Öli patrze─ç sobie w oczy z takim nat─Ö┼╝eniem, to ju┼╝ wiedzia┼éam, ┼╝e jednak doczekam si─Ö czego┼Ť fajnego! Z drugiej strony w wersji 2005 podoba┼éo mi si─Ö, ┼╝e filmowcy w scenie powt├│rnych o┼Ťwiadczyn nie "przegi─Öli pa┼éy" i nie rozckliwili widza. wink

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

Stopka forum