Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#351 2007-01-24 17:43:15

peri
U┐ytkownik

Re: Wra┼╝enia po obejrzeniu D&U 2005

Jednego nie rozumiem, wi─Öc mo┼╝e kto┼Ť mnie o┼Ťwieci wink

W wersji 2005 na balu w Meryton Elizabeth rzuca tekst - ┼╝e taniec sprzyja mi┼éo┼Ťci, czy co┼Ť w tym stylu...
Zastanawiam si─Ö co w tym takiego by┼éo, ┼╝e wszyscy si─Ö zachwycaj─ů? Moim zdaniem to wypowied┼╝ bez g┼é─Öbszego sensu, raczej nie wyra┼╝a pogl─ůd├│w Elizabeth a w dodatku ┼Ťwiadczy o tym, ┼╝e pods┼éucha┼éa prywatn─ů rozmow─Ö. Nie jest to dla mnie dowcipne, tylko aroganckie.. ot, ┼╝eby si─Ö odci─ůc...

Nawet MacFadyen tym si─Ö zachwyca: "...odkry┼é, ┼╝e zraniona duma mo┼╝e zar├│wno upokorzy─ç jak i wznieci─ç zainteresowanie. „To jest niesamowicie atrakcyjne kiedy twoja pompatyczno┼Ť─ç jest zauwa┼╝ona a zaraz potem publicznie wypunktowana. To jest wkurzaj─ůce i kr─Öpuj─ůce, nienawidzisz tej osoby. Kiedy Elizabeth upokarza Darcy’ego na balu w Meryton, dla niej to niesamowicie ┼Ťmieszne. My┼Ťl─Ö, ┼╝e on jest zraniony i nienawidzi jej, ale kiedy wraca do domu, zamyka wszystkie drzwi i histerycznie ┼Ťmieje si─Ö w poduszk─Ö. Oto dlaczego ona jest dla niego taka atrakcyjna.”

Ja nie potrafi─Ö... ale mo┼╝e kto┼Ť patrzy na to inaczej?

"... strze┼╝ si─Ö tak odda─ç serce pon─Ötom wy┼Ťnionym: kt├│┼╝ by┼é odblaskiem wody napojony, albo czy┼╝ kiedy kto b─Ödzie?"
Haffiz "Gazele"

#352 2007-01-25 07:20:17

pak4
U┐ytkownik

peri napisa│:

W wersji 2005 na balu w Meryton Elizabeth rzuca tekst - ┼╝e taniec sprzyja mi┼éo┼Ťci, czy co┼Ť w tym stylu...
Zastanawiam si─Ö co w tym takiego by┼éo, ┼╝e wszyscy si─Ö zachwycaj─ů? Moim zdaniem to wypowied┼╝ bez g┼é─Öbszego sensu, raczej nie wyra┼╝a pogl─ůd├│w Elizabeth a w dodatku ┼Ťwiadczy o tym, ┼╝e pods┼éucha┼éa prywatn─ů rozmow─Ö. Nie jest to dla mnie dowcipne, tylko aroganckie.. ot, ┼╝eby si─Ö odci─ůc...

My┼Ťl─Ö, ┼╝e co┼Ť w tym powiedzieniu Elizabeth jest. Mianowicie m┼éodzie┼╝ mia┼éa w sumie niewiele okazji do poznawania obcych ludzi. Przyj─Öte zasady post─Öpowania stawia┼éy do┼Ť─ç wysokie progi takim kontaktom. Tymczasem ta┼äce by┼éy ┼Ťwietn─ů okazj─ů, by pozna─ç partnera. Zreszt─ů jak bardzo by┼éy wa┼╝ne wiemy od samej JA, kt├│ra nakazuje pani Bennet wylicza─ç z kim ta┼äczy┼é pan Bingley.

Zachwyty jednak mog─ů bra─ç si─Ö sk─ůdin─ůd. Towarzystwo ┼Ťwietnie si─Ö bawi i tylko pan Darcy, stoj─ůc z boku, jako┼Ť swoim kwa┼Ťnym humorem, nie pasuje. Elizabeth staje si─Ö w tej przyganie reprezentantk─ů ta┼äcz─ůcych, przeciwko jednemu, jedynemu, kt├│ry pota┼äc├│wk─Ö zakwasza. To za┼Ť prowadzi do reakcji znanej ┼Ťwietnie z ┼╝ycia politycznego -- znam nazwiska wielu publicyst├│w, kt├│rzy nic nie maj─ů do powiedzenia, ale s─ů chamscy wobec politycznych wrog├│w. To wystarcza, by ich polityczni zwolennicy widzieli w nich pe┼énych genialnego poczucia humoru geniusz├│w.

Za┼Ť sam pan Darcy -- c├│┼╝, trafi┼é na kobiet─Ö, kt├│ra potrafi┼éa si─Ö mu odci─ů─ç (fakt, odcinanie si─Ö Lizzy'05 nie wypada szczeg├│lnie inteligentnie). Poza tym cho─ç pods┼éuchano jego rozmow─Ö, to i sam ma powody do wyrzut├│w sumienia -- przecie┼╝ Lizzy by tego w oczy nie powiedzia┼é, co ona us┼éysza┼éa, przez jego brak pohamowania w skar┼╝eniu si─Ö przyjacielowi. (BTW. W DiU'95 wypada to lepiej -- tam Darcy m├│wi po prostu za g┼éo┼Ťno i wypada w tym arogancko. Taka chyba te┼╝ jest intencja JA, cho─ç mo┼╝e bardziej z naciskiem na zdenerwowanie Darcy'ego.)

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#353 2007-01-25 11:03:10

Dione
U┐ytkownik

Wiesz peri, w wersji 05 wiele rzeczy jest bez sensu. Tak jakby pr├│bowali wszyskto skr├│ci─ç a zarazem ┼╝adnej wypowiedzi nie straci─ç. W ksi─ů┼╝ce ta wypowied┼║ pojawia si─Ö podczas odwiedzi┼ä pani Bennet w Netherfield u chorej Jane i z punktu widzenia ca┼éej rozmowy jest ca┼ékiem na miejscu. W filmie kto┼Ť uzna┼é, ┼╝e jest to zbyt wa┼╝ne, ┼╝eby wyci─ů─ç, wi─Öc przekleili to gdzie indziej. I nie trafili. Wog├│le Lizzy z 05 jest cz─Östo arogancka i zdecydowanie dumna. Pami─Ötacie jej wej┼Ťcie do Netherfield? Tu by┼éo pokazane akurat to co zarzuca┼éa jej panna Bingley. W 95 spotka┼éa Darcy'ego na ┼Ťcie┼╝ce i musz─Ö powiedzie─ç, ze cho─ç tego w ksi─ů┼╝ce nie by┼éo, to bardzo mi tu pasowa┼éo wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#354 2007-01-26 02:17:59

Natalia
U┐ytkownik

Dla mnie P&P 1995 jest wersj─ů idealn─ů, znakomity dob├│r aktor├│w, ka┼╝da z postaci pozostaje w pami─Öci, bez trudu mo┼╝na j─ů sobie przypomnie─ç i umiejscowi─ç w odpowiedniej scenie. Pan Darcy na zawsze b─Ödzie dla mnie mia┼é twarz Colina Firtha a Lizzy Jennifer Ehle. Stworzone przez nich kreacje s─ů znakomite! Wiem, ┼╝e to co napisa┼éam to nic odkrywczego, bo na tej stronce wszyscy(chyba) uwielbiamy Colinka ale musia┼éam to po raz enty napisa─ç. Colin tak wspaniale ukaza┼é uczucia Darcego, ┼╝e nasze "ochy" i "achy" s─ů w pe┼éni uzasadnione! Ta posta─ç ┼╝yje i zachwyca nas swoj─ů fizyczno┼Ťci─ů i swoim wn─Ötrzem. A te jego spojrzenia! On nie tylko gra┼é Darcego, on by┼é Darcym. Nie mog─Ö tego powiedzie─ç o bohaterach P&P2005, s─ů jacy┼Ť nijacy. Wyb├│r aktor├│w do g┼é├│wnych r├│l uwa┼╝am za zupe┼énie chybiony,zar├│wno pod wzgl─Ödem typu urody jak i umiej─Ötno┼Ťci aktorskich. Po obejrzeniu pierwszy raz najnowszej ekranizacji nie mia┼éam ochoty obejrze─ç jej po raz drugi, tak jak to by┼éo z moim ukochanym serialem(95).Nowa ekranizacja rozczarowa┼éa mnie, to raczej wariacje na temat ksi─ů┼╝ki JA ,nie odzwierciedla ona (moim zdaniem) tego wszystkiego co sprawia ┼╝e powie┼Ť─ç JA cieszy si─Ö nie s┼éabn─ůc─ů popularno┼Ťci─ů i jest uwielbiana przez rzesze czytelnik├│w. W serialu zachwyci┼éa mnie muzyka i uk┼éady taneczne (taniec Lizzy i Darcego-cude┼äko!) w filmie zwr├│ci┼é moj─ů uwag─Ö straszny gwar i wr─Öcz t┼éok na sali balowej, gdzie┼Ť prys┼é ca┼éy nastr├│j. Wiele postaci tak ciekawych w serialu jest w filmie pomini─Ötych lub sp┼éyconych. Bardzo lubi─Ö serialowych p.p.Gardiner s─ů ujmuj─ůcy, sympatyczni, eleganccy,emanuje z nich dobro─ç. W filmie nie podobali mi si─Ö zupe┼énie. Je┼╝eli chodzi o film to jedynie pan Bennet wyr├│┼╝nia┼é si─Ö na plus. Zw┼éaszcza ko┼äcowa scena (jego rozmowa z Lizzy) by┼éa bardzo wzruszaj─ůca. I bardziej rozbudowana ni┼╝ w serialu. Super! Okropnie zosta┼é przedstawiony dom p.p.Bennet (ruina i... ta chodz─ůca ┼Ťwinia). Jako┼Ť trudno mi wyobrazi─ç sobie w nim rodzin─Ö Bennet z roku 1995. Ale c├│┼╝ ka┼╝dy ma taki dom na jaki zas┼éuguje...
To tylko parę lużnych uwag na temat moich wrażeń po obejrzeniu DiU 2005

#355 2007-01-30 10:32:17

Nela
U┐ytkownik

Witam,

Jestem now─ů osob─ů na forum. DiU przeczyta┼éam w zesz┼éym tyg (pierwszy raz), natomiast film mam od dw├│ch tyg. Jestem pod ogromnym wra┼╝eniem. Serialu jeszcze nie widzia┼éam, ale i to narobi─Ö. Collina uwielbiam, wi─Öc mo┼╝liwe, ze MM straci w moich oczach, kiedy ju┼╝ poznam innego p.Darcego. Czyta┼éam troszk─Ö (nie wszystko) ot├│┼╝ dla mnie MM jest wspania┼éy. Taki m─Ö┼╝czyzna z krwi i ko┼Ťci. Bardzo mi pasuje do roli Darcego. Fakt, ze z Bingleya zrobili idiot─Ö, ale Darcy, jego postura. Rewelacja. Uwielbiam scen─Ö z wizyty u Lady Katarzyny, kiedy razem z pu┼ékownikiem i p. Collinsem stoj─ů, a El┼╝bieta ma zagra─ç. Nie wiem, czemu, ale on tam wygl─ůda strasznie m─Ösko;) Natomiast, je┼Ťli chodzi o Lizzy to ja bardzo lubi─Ö KK-cho─ç fakt za chuda jak na tamte czasu. Lidia jest boska- prawdziwe trzpiota. No i Papa-ostatnia scena bardzo wzruszaj─ůca. Tak wiec nie znaj─ůc serialu mog─Ö tylko napisa─ç, ┼╝e film bardzo bardzo pozytywnie odebra┼éam.

Pozdrawiam.

#356 2007-01-30 11:10:28

Vasco
Administrator

Mimo, ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç os├│b (w tym ja) uwa┼╝a DiU2005 za film dobry (a cz─Ö┼Ť─ç zupe┼énie go nie trawi...), to my┼Ťl─Ö, ┼╝e jednak MM du┼╝o straci po obejrzeniu DiU95... Serial jest naprawd─Ö rewelacyjny i w niewielu sprawach mo┼╝na si─Ö do niego przyczepi─ç. Tak wi─Öc jest szansa, ┼╝e spodoba Ci si─Ö jeszcze bardziej, co mo┼╝e w tej chwili wydawa─ç si─Ö troch─Ö niemo┼╝liwe wink

#357 2007-01-30 14:54:36

Nela
U┐ytkownik

Jest to całkiem możlwe, bo jak pisałam uwielbiam Collina-szczególnie za rolę w Love Actually- fajny tam byłwink

A jeszcze mia┼éam napisa─ç, ┼╝e za bardzo skr├│cono w─ůtek Caroliny Bingly. Ja w sumie dopiero z ksi─ů┼╝ki si─Ö dowiedzia┼éam, ┼╝e ona by┼éa taka zaborcza w stosunku do Darcego. W filmie by┼é tylko jeden moment i bardziej mnie zastanawia┼é ,ni┼╝ upewni┼é w tym, ┼╝e ona si─Ö w nim podkochuje.

#358 2007-01-31 14:42:51

AineNiRigani
U┐ytkownik

A ja ostatnio maj─ůc du┼╝o czasu ogl─ůdam nowe i powtarzam ogladanie starych filmow. W tym P&P '80. I ten ekranizacji chyb nic nie ratuje. Darcy niczym u BJ - jakby mu w┼éo┼╝yli pogrzebacz i zabronili wyciagac...
Ale na ko┼äcu przynajmniej o ┼Ťlimakach nie rozmawiaj─ů ... big_smilebig_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#359 2007-01-31 14:46:26

Vasco
Administrator

U Mag si─Ö sporo nabijali┼Ťmy z tej "kreacji"...

Ja filmu ca┼éego nie ogl─ůda┼éem (nie mam napis├│w sad ). Zerkn─ů┼éem tylko na fragmenty, gdy Darcy powinien mie─ç bardziej "ludzk─ů" twarz, ale chyba mi jego emocje umkn─Ö┼éy...

#360 2007-01-31 21:45:07

Romy
U┐ytkownik

Nie b─Öd─Ö chyba zbyt oryginalna je┼Ťli napisz─Ö, ┼╝e wersja'95 to jest jednak to. Film z 2005 roku obejrza┼éam z mieszanymi uczuciami. Drugi i trzeci raz by┼éo ju┼╝ troch─Ö lepiej, ale p┼éyt─Ö po paru dniach odda┼éam bez ┼╝alu. Mo┼╝e jeszcze kiedy┼Ť obejrz─Ö.
Poniewa┼╝ ta wersja trwa du┼╝o kr├│cej, konieczne by┼éy skr├│ty w─ůtk├│w, przy okazji tych moich ulubionych.
Nie mogę jednak powiedzieć, że całkiem mi się nie podobał. Jest sprawnie zrobiony, dopieszczony w szczegółach, piękne zdjęcia.
Je┼╝eli chodzi o aktor├│w to te┼╝ mam mieszane odczucia. Wol─Ö np. p├│┼║niejsz─ů wersj─Ö Karoliny Bingley - no bo czy┼╝ zwyci─Östwo nad "Kaczym Dziobem" by┼éoby takie satysfakcjonuj─ůce?
Mniej przerysowany jest te┼╝ pan Collins, chocia┼╝ ten serialowy, rozpoczynaj─ůcy uroczy┼Ťcie taniec z Lizzy rozczula mnie wr─Öcz i ogl─ůdam t─Ö scen─Ö z przyjemno┼Ťci─ů (i bardzo cz─Östo).
Aktorzy graj─ůcy g┼é├│wne role mog─ů si─Ö podoba─ç. Wyj─ůtkiem jest to nieporozumienie - pan Bingley. Ja na miejscu Jane w ┼╝yciu nie zobaczy┼éabym m─Ö┼╝czyzny w kim┼Ť takim, chocia┼╝... jak pomy┼Ťl─Ö o tych pi─Öciu tysi─ůcach rocznego dochodu hm...
Jane z wersji 1995 nigdy nie nazwa┼éabym ┼Ťliczn─ů, natomiast ta p├│┼║niejsza - jak obrazek. Oczywi┼Ťcie gusta nie podlegaja dyskusji - m├│wi─Ö tu wy┼é─ůcznie o swoich.
My┼Ťl─Ö, ┼╝e film podoba si─Ö przede wszystkim tym, kt├│rzy wcze┼Ťniej nie widzieli wersji poprzedniej. A mo┼╝e to kwestia wieku widza - film zrobiony jest "po nowemu" i pewnie lepiej go odbiera m┼éodsze pokolenie.

A czy to przypadkiem nie jest jaka┼Ť prawid┼éowo┼Ť─ç? Mo┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç fan├│w wersji p├│┼║niejszej zobaczy┼éa j─ů jako pierwsz─ů? Moje wyobra┼╝enie tej historii ukszta┼étowa┼éa ksia┼╝ka i potem serial. Wersja najnowsza do niej jako┼Ť nie do ko┼äca pasuje.

Pozdrawiam szacowne grono
Romy

#361 2007-01-31 22:07:34

lady_kasiek
U┐ytkownik

W sumie mo┼╝e racja ja w┼éa┼Ťnie najpierw widzialam nowsz─ů wersj─Ö i dlatego mo┼╝e bardziej mi si─Ö ona podoba┼éa

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#362 2007-01-31 22:33:38

Vasco
Administrator

> pan Collins, (...) ten serialowy, rozpoczynaj─ůcy uroczy┼Ťcie taniec z Lizzy rozczula mnie wr─Öcz (...)

To jest moment, w kt├│rym dos┼éownie p─Ökam ze ┼Ťmiechu!!!

#363 2007-02-01 00:47:28

Natalia
U┐ytkownik

Ja te┼╝ uwielbiam Collinsa z serialu i ten jego taniec z Lizzy(ach te jego czarne ,skacz─ůce n├│┼╝ki),posta─ç ta budzi mimo wszystko sympati─Ö po┼é─ůczon─ů ze szczerym ┼Ťmiechem(a te jego o┼Ťwiadczyny i powody do zawarcia ma┼é┼╝e┼ästwa-wprost cudne!). Lubi─Ö wi─Öc t─Ö scen─Ö gdy Collins ta┼äczy z Lizzy,myli kroki irytuj─ůc tym sw─ů partnerk─Ö, kt├│ra na dodatek czuje na sobie wzrok Darcego i widzi jego u┼Ťmieszek,co tym bardziej j─ů z┼éo┼Ťci. Gdy mi szaro i nieciekawie lubi─Ö sobie pu┼Ťci─ç ten fragmencik filmu-taniec Lizzy z Collinsem i zaraz potem z Darcym(zawsze dzia┼éa).Oczywi┼Ťcie, nie jest to m├│j jedyny ulubiony fragment. Serialowy p.Collins to pocieszny, zabawny cz┼éowieczek, o ma┼éym rozumku ale wysokim mniemaniu o swojej osobie i pozycji ┼╝yciowej. W filmie natomiast(DiU2005)jak Collins zjawi┼é si─Ö w domu pa┼ästwa Bennet by┼é powa┼╝ny i ch┼éodny . W┼éa┼Ťciwie nie wiadomo czego si─Ö po nim mo┼╝na by┼éo spodziewa─ç i gdybym nie zna┼éa dalszego rozwoju wydarze┼ä albo gdyby to by┼é inny film np. horror mog┼éabym podejrzewa─ç go o sk┼éonno┼Ťci psychopatyczne (pierwsze wra┼╝enie). Mo┼╝e troszk─Ö przesadzi┼éam z biednym Collinsem ale tak mi si─Ö skojarzy┼éo.

#364 2007-02-01 09:44:59

lady_ania
U┐ytkownik

Z calym szacunkiem dla wielbicieli P&P 2005 ale dla mnie ten film byl TOTALNA chala. Wiele rzeczy tak strasznie razilo, ze nie obejrzalam do konca za pierwszym razem. Ogladalam to po kawalku (wyszlam z kina ok polowy filmu bo mialam dosc) i za kazdym nastepnym myslalam ze oszaleje. Rozpuszczone wlosy, wszedzie ciemno, Knightley niewydarzona, Darcy przepraszajacy ze zyje... To tylko niektore rzeczy nie pozwalajace mi tego ogladac. A finalowa scena? Z tego co pamietam Darcy mial rozpiera koszule!! FE. Poza tym brakuje kilku postaci ktore powinny byc bezwzglednie. Np panstwo Hurst. Ogolne wrazenie... (az przykro mowic)

Jak kocha─ç to ksi─Öcia, jak kra┼Ť─ç to miliony!

#365 2007-02-06 19:42:55

Romy
U┐ytkownik

Mi tez brakowa┼éo pana Hursta. Taki ┼Ťwiatowiec lol

#366 2007-02-07 09:04:38

Natalia
U┐ytkownik

P.Hurst mia┼é ┼Ťwietn─ů rol─Ö-przewa┼╝nie drzema┼é(po wcze┼Ťniejszym napitku) i nikomu to nie przeszkadza┼éo, nawet p.Darcemu. Ciekawe jak przebiega┼é casting,chyba w tym przypadku brali pod uwag─Ö "walory" zewn─Ötrzne. Mnie r├│wnie┼╝ brakuje tej postaci w P&P2005, jak i pani Hurst. Tak jako┼Ť bez nich pusto... (zw┼éaszcza w posiad┼éo┼Ťci Darcego, cho─ç nie tylko).

#367 2007-02-07 12:53:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

Natalia napisa│:

P.Hurst mia┼é ┼Ťwietn─ů rol─Ö-przewa┼╝nie drzema┼é([

Ale za to robił to perfekcyjnie... big_smile

#368 2007-02-07 19:38:18

Natalia
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

Ale za to robił to perfekcyjnie... big_smile

Bardzo. Nie spos├│b go nie zauwa┼╝y─ç i nie zapami─Öta─ç ( np. w scenie, gdy nagle budzi si─Ö z g┼éo┼Ťnym chrz─ůkni─Öciem m├│wi─ůc, ┼╝e "to by┼é stracony wiecz├│r"). Ale potrafi┼é te┼╝ ta┼äczy─ç.

#369 2007-02-07 22:35:31

ahinoor
U┐ytkownik

w moim odczuciu MM ani nie stracił ani nie zyskał po obejrzaniu serialu. obydwoje darcy sa dla mnie swietnie dobrani. w sumie trzeba mieć troche dystansu. ciesze sie ze go nie stracilam, bo moge docenić dwa naprawde dobre dzieła.

Ostatnio edytowany przez ahinoor (2007-02-07 22:36:45)

#370 2007-02-08 09:17:34

lady_ania
U┐ytkownik

ahinoor napisa│:

w moim odczuciu MM ani nie stracił ani nie zyskał po obejrzaniu serialu. obydwoje darcy sa dla mnie swietnie dobrani. w sumie trzeba mieć troche dystansu. ciesze sie ze go nie stracilam, bo moge docenić dwa naprawde dobre dzieła.

Mysle ze Darcy z filmu traci przez cala oprawe filmu. oolnie w filmie mialy miejsce rzeczy ktore byly w tamtych czasach nie do pomyslenia. A sam w sobie odtworca Darcy'ego gdyby dac mu dobre tlo to pewnie wzbudzilby nie mniejszy podziw niz CF.

#371 2007-02-14 13:13:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

Osobiscie uważam, że scenariusz był zmaszczony.
Oprawa filmu i zdj─Öcia bardzo mi si─Ö podobaj─ů. Obsada na sw├│j spos├│b r├│wnie┼╝. Ale to jak re┼╝yser pokierowa┼é aktorami, to jaki by┼é scenariusz - ... bez komentarza...

#372 2007-02-15 08:30:35

lady_ania
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

Osobiscie uważam, że scenariusz był zmaszczony.
Oprawa filmu i zdj─Öcia bardzo mi si─Ö podobaj─ů. Obsada na sw├│j spos├│b r├│wnie┼╝. Ale to jak re┼╝yser pokierowa┼é aktorami, to jaki by┼é scenariusz - ... bez komentarza...

Mnie raza bardzo takie drobiazgi jak rozpuszczone wlosy u Knightley albo to ze ona siedzi oparta o drzewo w trakcjie rozmowy. To bylo straszne...

#373 2007-02-15 12:59:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mniet e┼╝ to razi, ale to nie jest wina zdj─Ö─ç, ale faktu, ┼╝e oszcz─Ödzali na konsultacjach historycznych. To typowe dla produkcji hollywodzkich. Historykom zwykle wystarczy umieszczenie nazwiska w czo┼é├│wce (np. tak mia┼éo by─ç w Troi), ale nie pogodz─ů si─Ö z tym, aby to nazwisko tam widnia┼éo po zmianach zrobionych przez Ma┼éego Jasia kt├│ry sobie wyobra┼╝a jak wygl─ůda┼éy obyczaje, stroje i zachowanie w epoce Regencji.

#374 2007-02-20 10:22:23

Ritta
U┐ytkownik

Gdybym nie ogl─ůda┼éa serialu (i gdybym przedewxzystkim nuie czyta┼éa ksi─ů┼╝ki wink ) jeszcze wtedy co lecia┼é w tv a p├│┼║niej nie przypomnia┼éabym go sobie z powodu 'przyjaci├│┼éki' to musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e DiU 2005 podoba┼éaby mi si─Ö, mo┼╝e nie bardzo ale... W┼éasnie ale... Po prostu jak dla mnie ten film mo┼╝e by─ç.

#375 2007-02-21 08:35:29

pak4
U┐ytkownik

Brak satysfakcji ma podobno stanowi─ç wyraz r├│┼╝nicy mi─Ödzy oczekiwaniami i tym, co dostajemy. Co sprawia, ┼╝e istniej─ů dwie mo┼╝liwe strategie: mniej chciec, albo skuteczniej stara─ç o to, czego pragniemy.

W ka┼╝dym razie -- problemem DiU'05 jest to, ┼╝e wiele oczekujemy -- tu wszyscy znaj─ů powie┼Ť─ç i widz─ů jak sp┼éaszczono postacie; wi─Ökszo┼Ť─ç zna DiU'95 i wie, ┼╝e mo┼╝e by─ç znacznie lepiej. Gdyby nie to, film by┼éby ca┼ékiem przyjemny. Zreszt─ů w gruncie rzeczy, to przyjemny i tak pozostaje.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Stopka forum