Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2005-11-13 14:18:35

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Mulder i Scully - racja.
Dodam jeszcze Vianne i Roux z Czekolady

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#52 2005-11-18 19:04:30

Diana
Użytkownik

Pami?tam, jak si? ekscytowa?am "zwi?zkiem" tej pary agentów; ale serial tak d?ugo trwa?, ?e w ko?cu nie wiem, czy co? z tego wysz?o. Natomiast u?wiadomi?y?cie mi, jak doskona?? par? s? ci z "Zagubionych"-sama bym ich sobie nie przypomnia?a. big_smile Ze starszych filmów mog? doda? "Anastazj?" z moim ukochanym Yullem Brynerem i I.Bergman. Ona oczywi?cie gra?a tam zaginion? carewn?, on-tego, który j? odnajduje i zamierza zgarn?? kup? kasy za przedstawienie jej Cesarzowej Matce(jej babci). Niechc?cy si? w niej zakochuje, zreszt? z wzajemno?ci?. Podobnie akcja zosta?a rozwini?ta w animowanym filmie pod tym samym tytu?em(bodaj z 1998 roku).I jeszcze odrobin? wpisuje si? w ten schemat para g?ównych bohaterów "Mumii"(nie pami?tam, jak si? nazywaj? aktorzy).

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#53 2005-11-18 22:21:15

AineNiRigani
Użytkownik

I jeszcze odrobin? wpisuje si? w ten schemat para g?ównych bohaterów "Mumii"(nie pami?tam, jak si? nazywaj? aktorzy).

Ona to chyba Reichel Weisz, ale onego nie znam

Co do filmów podró?niczo-awanturniczych, to chyba wi?kszo?? par z tego gatunku powiela w?a?nie ten schemat:
Krokodyl Dundee
Mi?o?? szmaragd i krokodyl
Kopalnie króla Salomona
Indiany Jonesy
itp

#54 2005-11-18 23:40:40

fringilla
Użytkownik

On to bodaj?e Brendan Fraser

Pozdr. Agata
gg 5739618

#55 2005-11-19 12:14:57

Diana
Użytkownik

Dzi?ki za podanie obsady. smile Wczoraj przyszed? mi do g?owy jeszcze jeden przyk?ad ciekawej pary, ale dzi? ju? mi to wylecia?o z g?owy.Ostatnio miewam zaniki pami?ci, np. nie mog? przypomnie? sobie jak si? nazywa taki przybornik w formie prostok?ta, o dwóch "skrzyd?ach", jak otwieraj?ca si? ksi??ka, na którym mo?na przytrzyma? kartki papieru(przy czym nie chodzi mi o segregator) tak? du?? klamr?. To moja definicja, ale czego???

#56 2005-11-27 00:52:37

Ania
Użytkownik

A co powiecie na naszego poczciwego Sienkiewicza. Mam na my?li oczywi?cie Ole?k? i Kmicica! Teraz sie ju? o nich z lekka zapomnia?o, zw?aszcza ?e autor jest przez coraz mlodsze pokolenia coraz trudniej odczytywalny, ale to dopiero byla mi?o??!
A tak z zupe?nie innej beczki Bridget Jones i Mark Darcy - te? z nawiazaniem do naszej ukochanej ksiazki - czy to nie strza? w dziesiatk?? lol

#57 2005-11-27 19:45:39

Diana
Użytkownik

U Sienkiewicza bardzo podoba?a mi si? para pan Wo?odyjowski-Basia Wo?odyjowska. Tak d?ugo ma?y rycerz zaj?ty by? Krzysi?, ?e nie zauwa?a? "hajduczka"; w "Potopie" w?tek mi?osny by? od pocz?tku jasny-zaraz w pierwszych rozdzia?ach g?ówni bohaterowie co? do siebie poczuli. Potem to si? ??czyli, to znów od siebie oddalali, ale w ko?cu mi?o?? zwyci??y?a. Jednak przyznam, i? moment: "J?dru?, ran twoich niegodnam ca?owa?!"(tak?e w filmie) by? bardzo wzruszaj?cy smile

#58 2005-11-27 20:01:23

aire
Użytkownik

Zgadzam si?, je?li chodzi o Wo?odyjowskiego i Ba?k?, to zreszt? moja ulubiona sienkiewiczowska para,ale co do filmu Potop...NIGDY nie mog?am znie?? p.Braunek i jej "ognistego" temperamentu :twisted:
pewnie nikt nie b?dzie kojarzy? :oops: ,ale jest taki "cykl" (w Polsce na razie wydane caaa?e trzy tomiki) o Anicie Blake,uwaga,pogromczyni wampirów big_smile ... to listy dopisa?abym j? w?a?nie i Jean-Claude'a, najsexowniejszego vampiego in da city :twisted: ... je?li kto? kojarzy... :oops:
pozdrawiam

#59 2005-11-27 21:25:56

AineNiRigani
Użytkownik

Aire - zgadzam si? w ca?ej rozci?g?o?ci. Braunek brakuje klasy i tego "czego?" szlacheckiego. Tego, co mia?a Brylska. A jej jest tak samo dobrze w blondach jak w czerniach. To by?a moja Ole?ka big_smile
A w tej scenie "J?dru? nóg twych... itp" Braunek kojarzy mi si? z etykietk? denaturatu i t? czaszk? z piszczelami. Idento big_smile

#60 2005-11-28 19:28:15

aire
Użytkownik

Co? w tym jest, w tej czaszkach i piszczelach, indeed wink
a nie s?dzisz, ?e one (czaszeczki i piszczeliki) maj? w sobie nieco wi?cej... ?ycia i ekspresji? :twisted:
W?a?nie, ?eby gra? damy trzeba mie? co? w sobie szlachetnego...a nie taka Keira lol z polskiego m?odego pokolenia aktorów ma to co?-wg mnie oczywi?cie-Cielecka. Z zagranicznych - Jennifer Connelly.
Do par doda? bym chcia?a tytu?ow? Ameli? i Nina, par? g?ównych bohaterów z "Down with Love" i Phillip? i Phillipa z "Nieba" - co prawda nie ma iskrzenia, ale wr?cz uwielbiam te pary smile
pozdrawiam odchodz?c od topiku - b?d? "Podejrzani" w telewizorku :twisted: big_smile :twisted: aire

#61 2005-11-28 20:07:25

AineNiRigani
Użytkownik

No tak, takie czaszki i piszczele maj? swój urok i ekspresje, ale Dance Macabre i rozmowy mistrza Polikarpa, to raczej nie w tym filmie.
Dla mnie Keira ma to "co?" filuterne "co?". Jak nasz hajduczek.
Ale moje zdanie jest czysto subiektywne bo ja bardzo lubie big_smile

#62 2005-12-01 09:43:01

fringilla
Użytkownik

pewnie nikt nie b?dzie kojarzy? :oops: ,ale jest taki "cykl" (w Polsce na razie wydane caaa?e trzy tomiki) o Anicie Blake,uwaga,pogromczyni wampirów big_smile ... to listy dopisa?abym j? w?a?nie i Jean-Claude'a, najsexowniejszego vampiego in da city :twisted: ... je?li kto? kojarzy... :oops:
pozdrawiam

Aire koniecznie prosz? o wi?cej szczegó?ów, ja jestem wielbicielk? wszelkich pogromczy? wampirów!
A najseksowniejszy wampir u mnie na ikonce wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#63 2005-12-04 13:36:37

aire
Użytkownik

Sorry,?e tak pó?no, ale dopiero teraz wróci?am do domku smile
To o czym pisa?am to ksi??ki autorstwa pani Laurell K. Hamilton. Pierwszy tom to "Grzeszne rozkosze", drugi - "U?miechni?ty nieboszczyk", trzeci - "Cyrk pot?pie?ców" (dodam, ?e wszystkie nazwy to nazwy knajp i innych podejrzanych lokali wink ). Tyle wydano w naszej wspania?ej Polszcze, w Stanach jest tego wszystkiego podobno 12, 13 tomów.
Akcja dzieje si? w niedalekiej przysz?o?ci, w St. Louis.
G?ówna bohaterka - Anita Blake jest "animatork?" zajmuj?c? si? wskrzeszaniem umar?ych(np. kiedy nieznany jest testament nieboszczyka itp),a przy okazji czasami "poluje" na wampiry, w zasadzie na wampirów-renegatów, albo takich chc?cych przej?? w?adz? nad ?wiatem wink ...a, przepraszam za chaotyczno??,ale zapomnia?abym doda?, ?e wampiryzm w niektórych stanach zosta? zalegalizowany i wampirki maj? nawet swoje dzielnice, nie wspominaj?c ju? o klubach, pubach itepe itede big_smile
A co do Jean-Claude...jest trzystuletnim wampirem, który ubzdura? sobie, ?e Anita zostanie jego "ludzk? s?u?ebnic?"..jakkolwiek dziwnie by to nie brzmia?o :twisted:
Niom... i tu zaczyna si? akcja-Anita mimo tego,?e wygl?da na s?abiutk?, malutk? kobietk? "umi" dokopa? komu trza i kiedy trza :twisted:
Fringilla, je?li ci?gle jeste? zainteresowana to ja dysponuj? tomem 1 i 2 big_smile
Pozdrawiam - aire

#64 2005-12-04 13:39:04

aire
Użytkownik

ah, zapomnia?am doda?, ?e J-C jest sexi wink , a ca?o?? nieco szpanerska :twisted:

#65 2005-12-04 20:30:28

fringilla
Użytkownik

Jestem, jestem, coraz bardziej zainteresowana.
Chetnie bym od Ciebie pozyczy?a, jak tak mi?o proponujesz wink Zgadamy si? na priva: agatadorota@o2.pl

Hehe, moja ukochana Buffy tez jest malutka i drobniutka kobietk?, ale z wampirami radzi sobie w pe?ni profesjonalnie. No z wyjatkiem tych, w których si? zakochuje wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#66 2005-12-04 20:31:54

fringilla
Użytkownik

A wracaj?c do tematu, przegl?daj?c ostatnio Sapkowskiego trafi?am na kolejne iskrzenie: Cahir i Milva

Pozdr. Agata
gg 5739618

#67 2005-12-05 00:09:07

Ania
Użytkownik

Sorry, ale ja musz? wróci? do Kmicica i Ole?ki :oops: , bo za bardzo skupi?y?cie si? na filmie, a Braunek rzeczywi?cie zawsze pozostanie tylko lalk? o nieco ko?skiej twarzy :? . Pisa?am tylko i wy??cznie o parze powie?ciowej, gdzie, co prawda Billewiczówna by?a J?drusiowi testamentem przeznaczona, ale przecie?, cho? by? si? dla niej gotów da? pokroi?, wola?a do klasztoru ni? za niego - przynajmniej do cytowanych ju? (cho? nie ca?kiem dok?adnie) "J?dru?, ran twoich ..." big_smile
A je?li ju? o filmie mowa - to Brylska , cho? klas? ma niew?tpliwie, nijak mi do tej roli nie przystaje. lol
Do galerii par natomiast dorzucam Perry'ego i Lydi? z "Fisher Kinga", cho? mo?e oni nie najlepiej pasuj? do definicji z pocz?tku dyskusji, ale przy ca?ej swej ?yciowej niezaradno?ci i pomieszaniu jak?e s? rozbrajaj?cy i cudni.

#68 2005-12-05 00:37:52

AineNiRigani
Użytkownik

Hmmm. Mnie sie tak zlala Braunek, ze czytajac powiesc, widze ja. Li i jedynie. I bardzo mnie to wkurza.

#69 2006-01-21 17:04:51

Gitka
Użytkownik

A pami?tacie jeszcze tak? ksi??k? "Tajemniczy opiekun" Jean Webster?
Oto historia siedemnastoletniej Agaty Abbott, wychowanki domu sierot, któr? spotyka niespodziewany u?miech losu. Jeden ze sta?ych opiekunów ochronki postanawia sfinansowa? dalsz? nauk? Agaty, zastrzegaj?c sobie wszak?e pe?n? anonimowo??. Aga ma tylko regularnie pisa? do niego listy. Ksi??ka stanowi w?a?nie zbiór owych listów - pe?nych humoru, pogodnych i serdecznych.

Tajemniczy opiekun nie do ko?ca jednak pozostaje "tajemniczy" - rozwi?zanie zagadki jest zaskakujace i niespodziewane.
Te? moja ulubiona para.

#70 2006-01-21 17:24:12

Diana
Użytkownik

Nie czyta?am tej ksi??ki, ale ogl?da?am jaki? film czy bajk? animowan? na podstawie tego utworu. Niestety to by?o do?? dawno i nie pami?tam ju?, kto by? tytu?owym opiekunem. sad

#71 2006-01-21 19:56:44

Nastazja
Użytkownik

- Lizzie i Fitzwilliam
- Marianna i pu?kowik Brandon
- Griet i Johannes Vermeer
- Nastazja Filipowna Baraszkova i Parfion Rogo?yn
- Sonia i Raskolnikov
- Chopin i jego utwory
- Anna Karenina i Aleksy Wro?ski
- Josephine i Friedrich Baer ( Little women)
- moi rodzice
- mój ch?opak i ja
- Colin Firth i ja wink
- Matthew Macfadyen i ja;)
- Jane Ahonen i ja. wink
- Vincent Cassel i ja wink

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#72 2006-01-21 20:10:47

Diana
Użytkownik

Ach! Marzenia- dobra rzecz! smile W moim przypadku, gdyby tak:
B. E. Romoeren i ja... :oops:

#73 2006-01-21 20:18:03

AineNiRigani
Użytkownik

lol lol lol
No to w takim przypadku Feliks Meliniarz i ja big_smile
Sean Connery i ja
Sean Bean i ja
Sean Patric Flannery i ja
Robert ?o??dziewski i ja
Mark Darcy i ja
Jean Reno i ja
Wied?min i ja
Micha? ?ebrowski i ja
Tomasz Kot i ja
Maciej Zako?cielny i ja
Mark Dacascos i ja
Nicolas Rogers i ja
i chyba najbardziej nieprawdopodobna para: Rupert Everett i ja lol lol lol

#74 2006-01-21 20:22:34

Nastazja
Użytkownik

Zapomnia?am o :
MICK JAGGER i ja. :oops:

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#75 2006-01-21 22:50:42

caroline
Użytkownik

- Chopin i jego utwory

big_smile big_smile dobrana para

- moi rodzice
- mój ch?opak i ja
- Colin Firth i ja wink
- Matthew Macfadyen i ja;)
- Jane Ahonen i ja. wink
- Vincent Cassel i ja wink

Kole?anka pojecha?a, od Colina Firtha zaczyna si? ?awka rezerwowych big_smile big_smile big_smile
A propos "Tajemniczego opiekuna" - jest ?wietny, zw?aszcza z ilustracjami smile "Drogi Ojczulku-Paj?czku..." big_smile

Stopka forum