Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2005-11-13 14:18:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Mulder i Scully - racja.
Dodam jeszcze Vianne i Roux z Czekolady

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#52 2005-11-18 19:04:30

Diana
U┐ytkownik

Pami─Ötam, jak si─Ö ekscytowa┼éam "zwi─ůzkiem" tej pary agent├│w; ale serial tak d┼éugo trwa┼é, ┼╝e w ko┼äcu nie wiem, czy co┼Ť z tego wysz┼éo. Natomiast u┼Ťwiadomi┼éy┼Ťcie mi, jak doskona┼é─ů par─ů s─ů ci z "Zagubionych"-sama bym ich sobie nie przypomnia┼éa. big_smile Ze starszych film├│w mog─Ö doda─ç "Anastazj─Ö" z moim ukochanym Yullem Brynerem i I.Bergman. Ona oczywi┼Ťcie gra┼éa tam zaginion─ů carewn─Ö, on-tego, kt├│ry j─ů odnajduje i zamierza zgarn─ů─ç kup─Ö kasy za przedstawienie jej Cesarzowej Matce(jej babci). Niechc─ůcy si─Ö w niej zakochuje, zreszt─ů z wzajemno┼Ťci─ů. Podobnie akcja zosta┼éa rozwini─Öta w animowanym filmie pod tym samym tytu┼éem(bodaj z 1998 roku).I jeszcze odrobin─Ö wpisuje si─Ö w ten schemat para g┼é├│wnych bohater├│w "Mumii"(nie pami─Ötam, jak si─Ö nazywaj─ů aktorzy).

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#53 2005-11-18 22:21:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

I jeszcze odrobin─Ö wpisuje si─Ö w ten schemat para g┼é├│wnych bohater├│w "Mumii"(nie pami─Ötam, jak si─Ö nazywaj─ů aktorzy).

Ona to chyba Reichel Weisz, ale onego nie znam

Co do film├│w podr├│┼╝niczo-awanturniczych, to chyba wi─Ökszo┼Ť─ç par z tego gatunku powiela w┼éa┼Ťnie ten schemat:
Krokodyl Dundee
Mi┼éo┼Ť─ç szmaragd i krokodyl
Kopalnie kr├│la Salomona
Indiany Jonesy
itp

#54 2005-11-18 23:40:40

fringilla
U┐ytkownik

On to bodaj┼╝e Brendan Fraser

Pozdr. Agata
gg 5739618

#55 2005-11-19 12:14:57

Diana
U┐ytkownik

Dzi─Öki za podanie obsady. smile Wczoraj przyszed┼é mi do g┼éowy jeszcze jeden przyk┼éad ciekawej pary, ale dzi┼Ť ju┼╝ mi to wylecia┼éo z g┼éowy.Ostatnio miewam zaniki pami─Öci, np. nie mog─Ö przypomnie─ç sobie jak si─Ö nazywa taki przybornik w formie prostok─ůta, o dw├│ch "skrzyd┼éach", jak otwieraj─ůca si─Ö ksi─ů┼╝ka, na kt├│rym mo┼╝na przytrzyma─ç kartki papieru(przy czym nie chodzi mi o segregator) tak─ů du┼╝─ů klamr─ů. To moja definicja, ale czego???

#56 2005-11-27 00:52:37

Ania
U┐ytkownik

A co powiecie na naszego poczciwego Sienkiewicza. Mam na my┼Ťli oczywi┼Ťcie Ole┼äk─Ö i Kmicica! Teraz sie ju┼╝ o nich z lekka zapomnia┼éo, zw┼éaszcza ┼╝e autor jest przez coraz mlodsze pokolenia coraz trudniej odczytywalny, ale to dopiero byla mi┼éo┼Ť─ç!
A tak z zupełnie innej beczki Bridget Jones i Mark Darcy - też z nawiazaniem do naszej ukochanej ksiazki - czy to nie strzał w dziesiatkę? lol

#57 2005-11-27 19:45:39

Diana
U┐ytkownik

U Sienkiewicza bardzo podoba┼éa mi si─Ö para pan Wo┼éodyjowski-Basia Wo┼éodyjowska. Tak d┼éugo ma┼éy rycerz zaj─Öty by┼é Krzysi─ů, ┼╝e nie zauwa┼╝a┼é "hajduczka"; w "Potopie" w─ůtek mi┼éosny by┼é od pocz─ůtku jasny-zaraz w pierwszych rozdzia┼éach g┼é├│wni bohaterowie co┼Ť do siebie poczuli. Potem to si─Ö ┼é─ůczyli, to zn├│w od siebie oddalali, ale w ko┼äcu mi┼éo┼Ť─ç zwyci─Ö┼╝y┼éa. Jednak przyznam, i┼╝ moment: "J─Ödru┼Ť, ran twoich niegodnam ca┼éowa─ç!"(tak┼╝e w filmie) by┼é bardzo wzruszaj─ůcy smile

#58 2005-11-27 20:01:23

aire
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö, je┼Ťli chodzi o Wo┼éodyjowskiego i Ba┼Ťk─Ö, to zreszt─ů moja ulubiona sienkiewiczowska para,ale co do filmu Potop...NIGDY nie mog┼éam znie┼Ť─ç p.Braunek i jej "ognistego" temperamentu :twisted:
pewnie nikt nie b─Ödzie kojarzy┼é :oops: ,ale jest taki "cykl" (w Polsce na razie wydane caaa┼ée trzy tomiki) o Anicie Blake,uwaga,pogromczyni wampir├│w big_smile ... to listy dopisa┼éabym j─ů w┼éa┼Ťnie i Jean-Claude'a, najsexowniejszego vampiego in da city :twisted: ... je┼Ťli kto┼Ť kojarzy... :oops:
pozdrawiam

#59 2005-11-27 21:25:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aire - zgadzam si─Ö w ca┼éej rozci─ůg┼éo┼Ťci. Braunek brakuje klasy i tego "czego┼Ť" szlacheckiego. Tego, co mia┼éa Brylska. A jej jest tak samo dobrze w blondach jak w czerniach. To by┼éa moja Ole┼äka big_smile
A w tej scenie "J─Ödru┼Ť n├│g twych... itp" Braunek kojarzy mi si─Ö z etykietk─ů denaturatu i t─ů czaszk─ů z piszczelami. Idento big_smile

#60 2005-11-28 19:28:15

aire
U┐ytkownik

Co┼Ť w tym jest, w tej czaszkach i piszczelach, indeed wink
a nie s─ůdzisz, ┼╝e one (czaszeczki i piszczeliki) maj─ů w sobie nieco wi─Öcej... ┼╝ycia i ekspresji? :twisted:
W┼éa┼Ťnie, ┼╝eby gra─ç damy trzeba mie─ç co┼Ť w sobie szlachetnego...a nie taka Keira lol z polskiego m┼éodego pokolenia aktor├│w ma to co┼Ť-wg mnie oczywi┼Ťcie-Cielecka. Z zagranicznych - Jennifer Connelly.
Do par doda─ç bym chcia┼éa tytu┼éow─ů Ameli─Ö i Nina, par─Ö g┼é├│wnych bohater├│w z "Down with Love" i Phillip─Ö i Phillipa z "Nieba" - co prawda nie ma iskrzenia, ale wr─Öcz uwielbiam te pary smile
pozdrawiam odchodz─ůc od topiku - b─Öd─ů "Podejrzani" w telewizorku :twisted: big_smile :twisted: aire

#61 2005-11-28 20:07:25

AineNiRigani
U┐ytkownik

No tak, takie czaszki i piszczele maj─ů sw├│j urok i ekspresje, ale Dance Macabre i rozmowy mistrza Polikarpa, to raczej nie w tym filmie.
Dla mnie Keira ma to "co┼Ť" filuterne "co┼Ť". Jak nasz hajduczek.
Ale moje zdanie jest czysto subiektywne bo ja bardzo lubie big_smile

#62 2005-12-01 09:43:01

fringilla
U┐ytkownik

pewnie nikt nie b─Ödzie kojarzy┼é :oops: ,ale jest taki "cykl" (w Polsce na razie wydane caaa┼ée trzy tomiki) o Anicie Blake,uwaga,pogromczyni wampir├│w big_smile ... to listy dopisa┼éabym j─ů w┼éa┼Ťnie i Jean-Claude'a, najsexowniejszego vampiego in da city :twisted: ... je┼Ťli kto┼Ť kojarzy... :oops:
pozdrawiam

Aire koniecznie prosz─Ö o wi─Öcej szczeg├│┼é├│w, ja jestem wielbicielk─ů wszelkich pogromczy┼ä wampir├│w!
A najseksowniejszy wampir u mnie na ikonce wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#63 2005-12-04 13:36:37

aire
U┐ytkownik

Sorry,że tak późno, ale dopiero teraz wróciłam do domku smile
To o czym pisa┼éam to ksi─ů┼╝ki autorstwa pani Laurell K. Hamilton. Pierwszy tom to "Grzeszne rozkosze", drugi - "U┼Ťmiechni─Öty nieboszczyk", trzeci - "Cyrk pot─Öpie┼äc├│w" (dodam, ┼╝e wszystkie nazwy to nazwy knajp i innych podejrzanych lokali wink ). Tyle wydano w naszej wspania┼éej Polszcze, w Stanach jest tego wszystkiego podobno 12, 13 tom├│w.
Akcja dzieje si─Ö w niedalekiej przysz┼éo┼Ťci, w St. Louis.
G┼é├│wna bohaterka - Anita Blake jest "animatork─ů" zajmuj─ůc─ů si─Ö wskrzeszaniem umar┼éych(np. kiedy nieznany jest testament nieboszczyka itp),a przy okazji czasami "poluje" na wampiry, w zasadzie na wampir├│w-renegat├│w, albo takich chc─ůcych przej─ů─ç w┼éadz─Ö nad ┼Ťwiatem wink ...a, przepraszam za chaotyczno┼Ť─ç,ale zapomnia┼éabym doda─ç, ┼╝e wampiryzm w niekt├│rych stanach zosta┼é zalegalizowany i wampirki maj─ů nawet swoje dzielnice, nie wspominaj─ůc ju┼╝ o klubach, pubach itepe itede big_smile
A co do Jean-Claude...jest trzystuletnim wampirem, kt├│ry ubzdura┼é sobie, ┼╝e Anita zostanie jego "ludzk─ů s┼éu┼╝ebnic─ů"..jakkolwiek dziwnie by to nie brzmia┼éo :twisted:
Niom... i tu zaczyna si─Ö akcja-Anita mimo tego,┼╝e wygl─ůda na s┼éabiutk─ů, malutk─ů kobietk─Ö "umi" dokopa─ç komu trza i kiedy trza :twisted:
Fringilla, je┼Ťli ci─ůgle jeste┼Ť zainteresowana to ja dysponuj─Ö tomem 1 i 2 big_smile
Pozdrawiam - aire

#64 2005-12-04 13:39:04

aire
U┐ytkownik

ah, zapomnia┼éam doda─ç, ┼╝e J-C jest sexi wink , a ca┼éo┼Ť─ç nieco szpanerska :twisted:

#65 2005-12-04 20:30:28

fringilla
U┐ytkownik

Jestem, jestem, coraz bardziej zainteresowana.
Chetnie bym od Ciebie pozyczyła, jak tak miło proponujesz wink Zgadamy się na priva: agatadorota@o2.pl

Hehe, moja ukochana Buffy tez jest malutka i drobniutka kobietk─ů, ale z wampirami radzi sobie w pe┼éni profesjonalnie. No z wyjatkiem tych, w kt├│rych si─Ö zakochuje wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#66 2005-12-04 20:31:54

fringilla
U┐ytkownik

A wracaj─ůc do tematu, przegl─ůdaj─ůc ostatnio Sapkowskiego trafi┼éam na kolejne iskrzenie: Cahir i Milva

Pozdr. Agata
gg 5739618

#67 2005-12-05 00:09:07

Ania
U┐ytkownik

Sorry, ale ja musz─Ö wr├│ci─ç do Kmicica i Ole┼äki :oops: , bo za bardzo skupi┼éy┼Ťcie si─Ö na filmie, a Braunek rzeczywi┼Ťcie zawsze pozostanie tylko lalk─ů o nieco ko┼äskiej twarzy :? . Pisa┼éam tylko i wy┼é─ůcznie o parze powie┼Ťciowej, gdzie, co prawda Billewicz├│wna by┼éa J─Ödrusiowi testamentem przeznaczona, ale przecie┼╝, cho─ç by┼é si─Ö dla niej got├│w da─ç pokroi─ç, wola┼éa do klasztoru ni┼╝ za niego - przynajmniej do cytowanych ju┼╝ (cho─ç nie ca┼ékiem dok┼éadnie) "J─Ödru┼Ť, ran twoich ..." big_smile
A je┼Ťli ju┼╝ o filmie mowa - to Brylska , cho─ç klas─Ö ma niew─ůtpliwie, nijak mi do tej roli nie przystaje. lol
Do galerii par natomiast dorzucam Perry'ego i Lydi─Ö z "Fisher Kinga", cho─ç mo┼╝e oni nie najlepiej pasuj─ů do definicji z pocz─ůtku dyskusji, ale przy ca┼éej swej ┼╝yciowej niezaradno┼Ťci i pomieszaniu jak┼╝e s─ů rozbrajaj─ůcy i cudni.

#68 2005-12-05 00:37:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hmmm. Mnie sie tak zlala Braunek, ze czytajac powiesc, widze ja. Li i jedynie. I bardzo mnie to wkurza.

#69 2006-01-21 17:04:51

Gitka
U┐ytkownik

A pami─Ötacie jeszcze tak─ů ksi─ů┼╝k─Ö "Tajemniczy opiekun" Jean Webster?
Oto historia siedemnastoletniej Agaty Abbott, wychowanki domu sierot, kt├│r─ů spotyka niespodziewany u┼Ťmiech losu. Jeden ze sta┼éych opiekun├│w ochronki postanawia sfinansowa─ç dalsz─ů nauk─Ö Agaty, zastrzegaj─ůc sobie wszak┼╝e pe┼én─ů anonimowo┼Ť─ç. Aga ma tylko regularnie pisa─ç do niego listy. Ksi─ů┼╝ka stanowi w┼éa┼Ťnie zbi├│r owych list├│w - pe┼énych humoru, pogodnych i serdecznych.

Tajemniczy opiekun nie do ko┼äca jednak pozostaje "tajemniczy" - rozwi─ůzanie zagadki jest zaskakujace i niespodziewane.
Te┼╝ moja ulubiona para.

#70 2006-01-21 17:24:12

Diana
U┐ytkownik

Nie czyta┼éam tej ksi─ů┼╝ki, ale ogl─ůda┼éam jaki┼Ť film czy bajk─Ö animowan─ů na podstawie tego utworu. Niestety to by┼éo do┼Ť─ç dawno i nie pami─Ötam ju┼╝, kto by┼é tytu┼éowym opiekunem. sad

#71 2006-01-21 19:56:44

Nastazja
U┐ytkownik

- Lizzie i Fitzwilliam
- Marianna i pułkowik Brandon
- Griet i Johannes Vermeer
- Nastazja Filipowna Baraszkova i Parfion Rogo┼╝yn
- Sonia i Raskolnikov
- Chopin i jego utwory
- Anna Karenina i Aleksy Wroński
- Josephine i Friedrich Baer ( Little women)
- moi rodzice
- mój chłopak i ja
- Colin Firth i ja wink
- Matthew Macfadyen i ja;)
- Jane Ahonen i ja. wink
- Vincent Cassel i ja wink

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#72 2006-01-21 20:10:47

Diana
U┐ytkownik

Ach! Marzenia- dobra rzecz! smile W moim przypadku, gdyby tak:
B. E. Romoeren i ja... :oops:

#73 2006-01-21 20:18:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

lol lol lol
No to w takim przypadku Feliks Meliniarz i ja big_smile
Sean Connery i ja
Sean Bean i ja
Sean Patric Flannery i ja
Robert Żołędziewski i ja
Mark Darcy i ja
Jean Reno i ja
Wied┼║min i ja
Michał Żebrowski i ja
Tomasz Kot i ja
Maciej Zako┼Ťcielny i ja
Mark Dacascos i ja
Nicolas Rogers i ja
i chyba najbardziej nieprawdopodobna para: Rupert Everett i ja lol lol lol

#74 2006-01-21 20:22:34

Nastazja
U┐ytkownik

Zapomniałam o :
MICK JAGGER i ja. :oops:

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#75 2006-01-21 22:50:42

caroline
U┐ytkownik

- Chopin i jego utwory

big_smile big_smile dobrana para

- moi rodzice
- mój chłopak i ja
- Colin Firth i ja wink
- Matthew Macfadyen i ja;)
- Jane Ahonen i ja. wink
- Vincent Cassel i ja wink

Koleżanka pojechała, od Colina Firtha zaczyna się ławka rezerwowych big_smile big_smile big_smile
A propos "Tajemniczego opiekuna" - jest ┼Ťwietny, zw┼éaszcza z ilustracjami smile "Drogi Ojczulku-Paj─ůczku..." big_smile

Stopka forum