Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2005-11-07 11:05:20

fringilla
Użytkownik

Wasze ulubione pary

W nawi?zaniu do dyskusji w innym watku otwieram nowy temat - wasze ulubione pary w kinie, literaturze i tv.
mam na my?li przede wszystkim takie, pomiedzy którymi caly czas iskrzy, a napiecie mozna by kroic no?em. Ale albo si? nie lubia i wci?z k?óc?, albo za jakiegos innego powodu nie chca lub nie patrofia zauwa?yc, ?e cos miedzy nimi jest. Mnóstwo seriali zbudowanych by?o na tej zasadzie: jest para g?ównych bohaterów, co? mi?dzy nimi iskrzy, a widz czeka, kiedy w ko?cu cos z tego wyniknie. Najcz?sciej nie wynika, albo wynika i jest koniec serialu wink
Ale wracaj?c do filmów. Chyba najbardziej wyrazistym przyk?adem jest "Przemin??o z wiatrem". Znajomo?c Rhetta i Scarlett burzliwie sie zaczyna i burzliwie ko?czy i jest doaskona?a ilustracja powiedzenie, ?e najtrudniej dostrzec to, co ma sie tuz pod nosem i ?e to, co mamy doceniamy dopiero, jak to tracimy.
Z innych starych filmów przypomina mi sie "Filadelfijska opowie??", napiecie pomiedzy tacy Lord i jej by?ym m??em dobitnie ?wiadczy o tym, ?e uczucia pomiedzy nimi wci?? s? zywe i gor?ce.

No nic, musze wraca? do pracy, mam nadziej?, ?e wróce do tego w?tku, a i wy do?ozycie swoje typy.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#2 2005-11-07 11:15:14

caroline
Użytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Maggie O'Connell i dr Fleischmann z Przystanku Alaska

#3 2005-11-07 11:47:34

fringilla
Użytkownik

Bingo, idealnie wpisywali sie w ten schemat.
?e te? mi od razu nie przyszli do g?owy!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#4 2005-11-07 12:29:30

Gitka
Użytkownik

To mo?e jeszcze teraz na czasie serial
Lost- Zagubieni [ja ju? widzia?am pierwsza seri?]
bohaterowie Kate Austin i James "Sawyer" Ford - ale? u nich iskrzy zdobyli tak?e 5 miejsce w?ród 10 najlepszych serialowych poca?unków.
Na pierwszym byli Ross i Rachel (David Schwimmer i Jennifer Aniston) Przyjaciele.

#5 2005-11-07 14:29:11

Admete
Użytkownik

Para bohaterów z "Masz wiadomo??" - Kathleen Kelly, Joe Fox. Na dodatek tam s? nawi?zania do Dumy i uprzedzenia - Kathleen poleci?a t? ksi??k? swojemu internetowemu przyjacielowi i jest scena, w której Joe próbuje j? czyta? ;-)
Z Fionavarskiego gobelinu - Diarmuid i Sharraz Cathalu - polecam przepi?kna ksi??ka autorstwa Kay'a.
"Ja ci? kocham a ty ?pisz" - Lucy i Jack - ?wietna scena, gdy Jack t?umaczy Lucy co to znaczy lgn?? do siebie :-)
Branshen i Althea z serii Robin Hobb "Kupcy i ich ?ywostatki".

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#6 2005-11-07 14:43:20

angelix
Użytkownik

Julianna Margulies i George Clooney w "Ostrym dy?urze"

#7 2005-11-07 14:45:18

angelix
Użytkownik

Julia Roberts i Hught Grant w "Nottig Hill"

#8 2005-11-07 14:53:06

angelix
Użytkownik

Z par literackich:Heathcliff i Cathy "Wichrowe Wzgórza"
Rochester i Jane Eyre ( tu oczywi?cie " sprawy ?ó?kowe" pomijam) wink

#9 2005-11-07 16:55:03

angelix
Użytkownik

Sorki, ?e tak na raty , ale co chwil? mi si? co? przypomina, a funkcja ZMIE? znikn??a z opcji forum

Wi?c do opcji zakochanych acz gniewnych dopisuj? Gabrysi? i Pyziaczka (nie ma to jak stara dobra lektura) lol

#10 2005-11-07 17:55:46

fringilla
Użytkownik

To mo?e jeszcze teraz na czasie serial
Lost- Zagubieni [ja ju? widzia?am pierwsza seri?]
bohaterowie Kate Austin i James "Sawyer" Ford - ale? u nich iskrzy zdobyli tak?e 5 miejsce w?ród 10 najlepszych serialowych poca?unków.
Na pierwszym byli Ross i Rachel (David Schwimmer i Jennifer Aniston) Przyjaciele.

Hehe, Sawyer to dra?, który ma mi z?ama? serce, jak zapewnia?a moja przyjació?ka, rzeczywi?cie uwielbiam taki typ, zimnych drani z rana w sercu...

Jak juz jeste?my przy serialach to musz? wymieni? mój ukochany:
Buffy i Spike - pogromczyni wampirów i wampir.
Najpierw ?miertelni wrogowie, potem sprzymierze?cy, w ko?cu kochankowie, a na koniec przyjaciele. Najpierw próbowali sie pozabija?, potem si? ci?gle nawzajem ratowali. Ci?gle ze soba walczyli, nie tylko wrbalnie. Piekna historia mi?osna bez happy endu. Napi?cie takie, ?e uh... Jak to okre?li? jeden z bohaterów: Buffy and Spike have some kind of history—you can feel the heat between them. Although, technically, as a vampire, he's room temperature.

Pamietam jeszcze serial "Na wariackich papierach" z Brucem Willisem (takim m?odzitkim) i Cybil Sheppard - tam te? napi?cie by?o spore i ci?g?e k?otnie podgrzewaj?ce atmosfer?.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#11 2005-11-07 17:58:05

fringilla
Użytkownik

Julia Roberts i Hught Grant w "Nottig Hill"

No nie wiem, czy oni mi do tej kategorii pasuj?...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#12 2005-11-07 18:12:37

angelix
Użytkownik

Dlaczego Ci nie pasuj?? Najpierw si? poznali , potem nawet przespali, nast?pnie pok?Ócili , by w ko?cu pobra? i dorobi? dzidziusia roll

#13 2005-11-07 18:14:08

fringilla
Użytkownik

Za ma?e napi?cie wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#14 2005-11-07 18:44:03

Justtynna
Użytkownik

Ania Shirley i Gilbert Blythe wink

#15 2005-11-07 19:09:04

fringilla
Użytkownik

Brawo! Tym dwojgu zdecydowanie nalezy si? miejsce na czele listy! smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#16 2005-11-07 20:33:53

caroline
Użytkownik

Ze staroci:
Clark Gable i Claudette Colbert w "Ich noce" Franka Capry.
"Masz wiadomo??" to ciekawy je?li chodzi cytaty i zapo?yczenia film, np. "Shop around the corner" z Jamesem Stewartem - fenomenalny praszczur wszystkich dobrych komedii romantycznych.

Idea? zwi?zku typu mi?o??-nienawi??: Katharine Hepburn i Spencer Tracy.

#17 2005-11-07 21:27:28

Admete
Użytkownik

Sklepik za rogiem i Ich noce! Uwielbialam stare filmy. Szkoda, ze teraz w TV nic takiego jak stare kino nie istnieje :-( Sabrina - ale stara wersja, te? ?wietna :-)
A do spisu Rick i Ilsa :-) ( Casablanca )

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#18 2005-11-07 21:42:53

AineNiRigani
Użytkownik

serial Lost- Zagubieni(...) bohaterowie Kate Austin i James "Sawyer" Ford - ale? u nich iskrzy

Tak w ramach bawienia si? w bojcor? (:twisted: ) a nie wiem czy wiecie, aktorka - Evangelline Lilly, odtwórczyni Katie, zar?czy?a si? niedawno z naszym hobbitem - Merrym big_smile :twisted:

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#19 2005-11-07 21:45:57

AineNiRigani
Użytkownik

Lord Artur Goring i Mabel Chiltern big_smile

#20 2005-11-07 21:58:21

AineNiRigani
Użytkownik

Kate (Meg Ryan) i Luca (Kevin Kline) w Francuskim poca?unku
Amsterdam (DiCaprio) i Jenny (cameron Diaz) w Gangach NY
Harry (Billy Cristal) Sally (Meg Ryan)
Sabrina (Audrey Hapburn) i Linus (Humphrey Bogard)
Achilles (Pitt) i Bryzeida (bu?)
no i oczywi?cie pary z to w?asnie mi?o??: Premier (Grant) i Natalie (bu?)
Aurelia i Jamie.

#21 2005-11-08 07:55:15

AineNiRigani
Użytkownik

Wiem, ?e nie na temat, ale w ko?cu to pogaduchownia big_smile
Justtynno, czy masz co? wspólnego z Halkatl??

#22 2005-11-08 11:08:37

fringilla
Użytkownik

Idea? zwi?zku typu mi?o??-nienawi??: Katharine Hepburn i Spencer Tracy.

Prosze o tytu?y wink
Kolejna para, mi?dzy która zawsze iskrzy?o na ekranie Lauren Bacall i Humprey Boggart.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#23 2005-11-08 11:33:31

caroline
Użytkownik

"Katharine Hepburn and Spencer Tracy acted together in 9 movies: Adam's Rib (1949), Desk Set (1957), Keeper of the Flame (1942), Pat and Mike (1952), The Sea of Grass (1947), State of the Union (1948), Without Love (1945), Guess Who's Coming to Dinner (1967) and Woman of the Year (1942)."

"?ebro Adama" i "Zgadnij, kto przychodzi na obiad" pami?tam najlepiej.

KH stworzy?a równie? ?wietn? par? z Humphreyem Bogartem w "Afryka?skiej Królowej"

#24 2005-11-08 11:41:05

fringilla
Użytkownik

W Zgadnij kto przyjdzie na obiad, to oni graja stare ma??e?stwo i mimo, ?e jak zwykle sa elektryzuj?c? para, to nie ma tu mowy o takiej chemii, jak? mai?am na mysli wink
W ogóle oni cz?sto grywali ma??e?stwo i mimo, ?e ciagle sie k?ocili i przekomarzali, to nie by?o tu takiego napi?cia.

Nie to co w przypadku Lauren Bacall i Bogarta. Pamietacie t? scen? z Mie? i nie mie?, jak ona mówi: jak b?dzies chcia?, zebym przysz?a, to zagwi?d?? Czy cos takiego. oboje maja kamienne twarze, leckkie usmiechy, spokojny ton, ale widzowie i tak nie daja sie oszuka?... smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#25 2005-11-08 11:59:56

caroline
Użytkownik

Rzeczywi?cie w "Zgadnij..." oni ju? wiedz?, ?e co? mi?dzy nimi jest big_smile , wi?c nie podpadaj? pod definicj? z 1. postu, ale i tak s? ?wietni, a ich przekomarzanki zabawne, szczerze mówi?c, maj? w sobie wi?cej ?ycia ni? m?oda para.

Stopka forum