Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2005-11-18 14:59:52

AineNiRigani
Użytkownik

Re: LOTRY :D

A rzeczywi?cie. No ale pierwsze primo - Annie jest ?wietn? piosenkark? (uwielbiam "song for the vampire" mia?am kiedy? wersj? koncertow? - lepsza ni? studyjna) no i przez lata ?piewa?a live. Nie ba?a si?.
Swoj? drog? to daje do my?lenia. Mam kumpla - muzyka, który czasem pokazuje mi próbki swojego grania i co mo?na zrobic na konsoli. Z moich niezbyt czystych labiedze? wygenerowa? pi?kny ?piew Ewy Ma?as-Godlewskiej. A swoje "ramparamparam" przerobi? na Armstronga.
Wi?c je?li Enya nie koncertuje, a je?li ju? za?piewa?a na ?ywca tak kiepsko - to co? jest na rzeczy. Z tego co widzia?am i s?ysza?am - do siostry jej baaaardzo daleko.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#52 2005-11-18 17:17:29

fringilla
Użytkownik

Aine, zwraca mi maile do Ciebie, jaki? adres prosz? smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#53 2005-11-18 17:20:35

AineNiRigani
Użytkownik

Posz?o

#54 2005-11-18 17:39:02

fringilla
Użytkownik

Ok, odezwe si? wieczorem, bo wci?z jeszcze w pracy siedz? sad

Pozdr. Agata
gg 5739618

#55 2005-11-18 18:49:35

Diana
Użytkownik

Jednej rzeczy ?a?uj? w trylogii Jacksona: mianowicie tego, ?e Frodo nie za?piewa?(a przecie? p. Wood sko?czy? wokalistyk?, wi?c chyba móg?by). sad Uwielbiam, jak filmy maj? bogat? ?cie?k? d?wi?kow?!

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#56 2005-11-18 23:26:23

fringilla
Użytkownik

Heh, a propos ?cie?ki d?wiekowej podrzuc? Wam ciekawostk?, choc to raczej rarytas dla fanów i LOTR i serialu Buffy the Vampire Slayer.
Otó? jeden odcinek tego serialu to musical, zatytu?owany Once More with Feeling. Strona Once More with Hobbits to parodia i jednego i drugiego, piosenki z OMWF zosta?y przerobione tak, by pasowa?y do fabu?y LOTR. Nagrane zosta?y tylko 2, reszta niestety w formir tekstu. Je?li kogo? zainteresuje, mog? udost?pni? orygina?y dla porównania i zrobic krótkie wprowadzenie wink

www.omwh.com

smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#57 2005-11-18 23:44:02

AineNiRigani
Użytkownik

Wood sko?czy? wokalistyk?

Niby tak, ale zwró?cie uwag?, ?e ksi?zkowy Frodo jest bardziej hobbitowaty ni? Frodo filmowy. Filmowy jest bardziej melancholijny, zamy?lony. Cz??ciej si? u?miecha ni? ?mieje. owszem jest weso?y, ale mo?e Jakcsonowi psu?o to koncepcj?.

A Wood podobno za ga?? z LOTRa za?o?y? wytwórni? fonograficzn? dla muzyki new age i niekomercyjnej. big_smile Pierwszymi jego klientami mia? by? Viggo i Pippin big_smile

#58 2005-11-19 11:22:59

aire
Użytkownik

Na jednej z p?yt Vigga,chyba Pandemonium, jest utwór, w którym Billy Boyd gra na perkusji, Viggo te? na czym? wink , a Dominic M. i Wood w?asnie ?piewaj?...tyle,?e ?piewaj? pod wp?ywem...helu. Ich g?osiki s? ?liczne,tak jak i sama piosenka Half Fling....shubibubuuu.... mo?na zej?? ze ?miechu lol je?li jest kto? zaiteresowany - piszcie na maila :twisted:
pozdrawiam

#59 2005-11-19 11:59:07

Diana
Użytkownik

To pewnie brzmi tak jak piosenka "Ciemno ju?, zgas?y wszystkie ?wiat?a, ciemno ju?, noc nadchodzi..."Urocze! big_smile Chcia?abym kiedy? us?ysze? jednak Wooda w oryginale, a najlepiej na ?ywo, ach...

#60 2005-11-19 14:56:58

aire
Użytkownik

Owszem, urocze, czy jakby powiedzia?a moja przyjació?ka "ciucia?ne" :twisted: tylko tekst niezrozumia?y sad z du?? ilo?ci? "aaaaaaaaah" i cytuj? "shabadeedahpadeeshabadeeshoo" wink a ta p?yta vigga nazywa si? "pandemoniumfromamerica"...
wiem, ?e w kilku filmach,jeszcze jak bym zupe?nie ma?y Wood ?piewa? co?...ale,wybaczcie,wcale nie tak piknie roll mam np nagranie "You are my sunshine",ca?e 0:18 minuty,w którym zawooodzi :twisted:
Diana-zaiteresowana?to nie to samo co na ?ywo,taki malutki substytut,ale zawsze co? big_smile
pozdrawiam

#61 2005-11-19 16:10:30

Diana
Użytkownik

Doskonale kojarz? t? piosenk?(z filnu "Wiecznie m?ody" chyba)-rzeczywi?cie substytut big_smile Ale mo?e kiedy? za?piewa co? na powa?nie, mo?e wyda w?asn? p?yt?; licz? na to!

#62 2005-11-21 23:47:42

AineNiRigani
Użytkownik

Aire - dzi?ki big_smile

#63 2005-11-22 22:45:34

aire
Użytkownik

I ja dzi?kuj?....a w weekend.....graaaaaaaaaaaaaam :twisted:
jak Ci idzie ze zrozumieniem Half Flinga?lepiej? :twisted: wink

#64 2005-11-22 22:57:10

AineNiRigani
Użytkownik

Lepiej...

#65 2005-11-22 22:57:30

AineNiRigani
Użytkownik

... nie mówi? :twisted: :twisted:

#66 2005-12-04 17:12:56

caroline
Użytkownik

W?a?nie mia?am okazj? obejrze? rozszerzon? wersj? "Dru?yny pier?cienia", ale nie wy?apa?am czym si? ró?ni od pierwszej, mo?ecie pomóc?

Przysz?a mi do g?owy taka rzecz, LOTRanianki mo?e si? wkurz?, czy Wy te? przy czytaniu a jeszcze bardziej przy ogl?daniu macie wra?enie podobie?stwa niektórych scen do Trylogii Sienkiewicza? Wiem, ?e to dziwne mo?e, ale na przyk?ad ?mier? Boromira i ?mier? Podbipi?ty, albo w Dwóch Wie?ach te wypady dru?yny za mury twierdzy, co? podobnego by?o chyba przy obronie Zamo?cia?

A? sobie sprawdzi?am, czy Trylogia by?a wydana wystarczaj?co wcze?nie, w katalogach Oxfordu jest "Pan Michael" smile z 1895 i "The Deluge" opisany jako sequel to "With fire and sword." Ciekawe, nie?!

#67 2005-12-04 17:19:36

caroline
Użytkownik

No tak, teraz ju? wiem, ?e Ameryki nie odkry?am, z Wikipedii o Tolkienie:
"Zna? (w ró?nym stopniu) ponad 30 j?zyków, g?ównie wymar?ych, j?zyków germa?skich i celtyckich. (m.in. niemiecki, ?acin?, staro?ytn? grek?, gocki, staroislandzki, nordycki, staroirlandzki, walijski, anglosaski, hebrajski, francuski, rosyjski, fi?ski, holenderski, w?oski i równie? polski)."

#68 2005-12-04 20:29:09

aire
Użytkownik

A propos znajomo?ci niemieckiego...przy okazji pisania pracy musia?am przejrze? ksi??k? niemieckiego pisarza (romantycznego) - Ernesta Hoffmana. W opowiadaniu, którego tytu?u nie pamietam, g?ówny bohater nazywa si? Peregrin Tyss. Niby nic, ale podobie?stwo jest :? no i przyznaj? si?, ?e si? przeje?am wink
A co do ?mierci Boromira - te? mia?am takie wra?enie :cry:

#69 2005-12-04 21:02:21

AineNiRigani
Użytkownik

W?a?nie mia?am okazj? obejrze? rozszerzon? wersj? "Dru?yny pier?cienia", ale nie wy?apa?am czym si? ró?ni od pierwszej, mo?ecie pomóc?

Kilka, po pierwsze: elfy, po drugie podroz a Aragornem przez mokradla, po trzecie rozszerzone sceny na Wichrowym Czubie, w Morii, w Lothlorien itp. <lol>

co? podobnego by?o chyba przy obronie Zamo?cia?

Sorki, moze jestem upierdliwa, ale to byl Zbaraz.

#70 2005-12-04 21:18:19

caroline
Użytkownik

Dzi?ki Aine! Jeszcze sobie wytropi? ró?nice, lubi? takie rzeczy.

Sorki, moze jestem upierdliwa, ale to byl Zbaraz.

Dobrze, ?e jeste? upierdliwa, wstyd nie pami?ta?, strasznie dawno to czyta?am!

#71 2005-12-10 16:39:35

dorotka
Użytkownik

No, z powstania Chmielnickiego to musz? przyzna?, ?e niez?a jestem wink O wiele bardziej mnie to rajcuje ni? potop szwedzki, nie wiedzie? czemu wink Chocia? sienkiewiczowski "Potop"... ech, mi?o si? czyta?o wink

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#72 2005-12-10 16:46:08

AineNiRigani
Użytkownik

A ja jako? najwi?kszy sentyment odczuwam do Potopu. Chocia? Sienkiewicz wielkim bajkopisarzem by? smile

#73 2005-12-24 23:39:30

Admete
Użytkownik

Mnie si? wypady za mury Helmowego Jaru z "wycieczkami" Kmicica pod Cz?stochow? kojarzy?y ;-) Nawet si? dzieli?am tymi skojarzniami z przyjació?k? podczas seansu :-) A co do wersji rozszerzonych, to w przypadku Dwóch wie? ró?nica jest chyba najwi?ksza. Jest tam dodana mi?dzy innymi przepi?kna scena pogrzebu Theodreda, w czasie którego Eowina ?piewa pie?? po?egnaln?. Cudna scena - smutna i przejmuj?ca.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#74 2005-12-25 02:32:48

AineNiRigani
Użytkownik

Mnie si? wypady za mury Helmowego Jaru z "wycieczkami" Kmicica pod Cz?stochow? kojarzy?y ;-) Nawet si? dzieli?am tymi skojarzniami z przyjació?k? podczas seansu :-)

A mnie to skojarzenie jakos nie przysz?o do g?owy. Ale zbie?no?? jest rzeczywi?cie uderzaj?ca. podejrzewam ze Jackson jest nie tylko fanem Tolkiena, ale i naszego sienkiewicza smile

#75 2005-12-25 22:02:32

Admete
Użytkownik

W?tpi?, ?eby zna?. Zbie?no?c wynika raczej z tego, ?e ka?da bitwa jest do siebie podobna ;-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Stopka forum