Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2005-11-18 14:59:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: LOTRY :D

A rzeczywi┼Ťcie. No ale pierwsze primo - Annie jest ┼Ťwietn─ů piosenkark─ů (uwielbiam "song for the vampire" mia┼éam kiedy┼Ť wersj─Ö koncertow─ů - lepsza ni┼╝ studyjna) no i przez lata ┼Ťpiewa┼éa live. Nie ba┼éa si─Ö.
Swoj─ů drog─ů to daje do my┼Ťlenia. Mam kumpla - muzyka, kt├│ry czasem pokazuje mi pr├│bki swojego grania i co mo┼╝na zrobic na konsoli. Z moich niezbyt czystych labiedze┼ä wygenerowa┼é pi─Ökny ┼Ťpiew Ewy Ma┼éas-Godlewskiej. A swoje "ramparamparam" przerobi┼é na Armstronga.
Wi─Öc je┼Ťli Enya nie koncertuje, a je┼Ťli ju┼╝ za┼Ťpiewa┼éa na ┼╝ywca tak kiepsko - to co┼Ť jest na rzeczy. Z tego co widzia┼éam i s┼éysza┼éam - do siostry jej baaaardzo daleko.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#52 2005-11-18 17:17:29

fringilla
U┐ytkownik

Aine, zwraca mi maile do Ciebie, jaki┼Ť adres prosz─Ö smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#53 2005-11-18 17:20:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

Poszło

#54 2005-11-18 17:39:02

fringilla
U┐ytkownik

Ok, odezwe si─Ö wieczorem, bo wci─ůz jeszcze w pracy siedz─Ö sad

Pozdr. Agata
gg 5739618

#55 2005-11-18 18:49:35

Diana
U┐ytkownik

Jednej rzeczy ┼╝a┼éuj─Ö w trylogii Jacksona: mianowicie tego, ┼╝e Frodo nie za┼Ťpiewa┼é(a przecie┼╝ p. Wood sko┼äczy┼é wokalistyk─Ö, wi─Öc chyba m├│g┼éby). sad Uwielbiam, jak filmy maj─ů bogat─ů ┼Ťcie┼╝k─Ö d┼║wi─Ökow─ů!

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#56 2005-11-18 23:26:23

fringilla
U┐ytkownik

Heh, a propos ┼Ťcie┼╝ki d┼║wiekowej podrzuc─Ö Wam ciekawostk─Ö, choc to raczej rarytas dla fan├│w i LOTR i serialu Buffy the Vampire Slayer.
Ot├│┼╝ jeden odcinek tego serialu to musical, zatytu┼éowany Once More with Feeling. Strona Once More with Hobbits to parodia i jednego i drugiego, piosenki z OMWF zosta┼éy przerobione tak, by pasowa┼éy do fabu┼éy LOTR. Nagrane zosta┼éy tylko 2, reszta niestety w formir tekstu. Je┼Ťli kogo┼Ť zainteresuje, mog─Ö udost─Öpni─ç orygina┼éy dla por├│wnania i zrobic kr├│tkie wprowadzenie wink

www.omwh.com

smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#57 2005-11-18 23:44:02

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wood skończył wokalistykę

Niby tak, ale zwr├│─çcie uwag─Ö, ┼╝e ksi─ůzkowy Frodo jest bardziej hobbitowaty ni┼╝ Frodo filmowy. Filmowy jest bardziej melancholijny, zamy┼Ťlony. Cz─Ö┼Ťciej si─Ö u┼Ťmiecha ni┼╝ ┼Ťmieje. owszem jest weso┼éy, ale mo┼╝e Jakcsonowi psu┼éo to koncepcj─Ö.

A Wood podobno za ga┼╝─Ö z LOTRa za┼éo┼╝y┼é wytw├│rni─Ö fonograficzn─ů dla muzyki new age i niekomercyjnej. big_smile Pierwszymi jego klientami mia┼é by─ç Viggo i Pippin big_smile

#58 2005-11-19 11:22:59

aire
U┐ytkownik

Na jednej z p┼éyt Vigga,chyba Pandemonium, jest utw├│r, w kt├│rym Billy Boyd gra na perkusji, Viggo te┼╝ na czym┼Ť wink , a Dominic M. i Wood w┼éasnie ┼Ťpiewaj─ů...tyle,┼╝e ┼Ťpiewaj─ů pod wp┼éywem...helu. Ich g┼éosiki s─ů ┼Ťliczne,tak jak i sama piosenka Half Fling....shubibubuuu.... mo┼╝na zej┼Ť─ç ze ┼Ťmiechu lol je┼Ťli jest kto┼Ť zaiteresowany - piszcie na maila :twisted:
pozdrawiam

#59 2005-11-19 11:59:07

Diana
U┐ytkownik

To pewnie brzmi tak jak piosenka "Ciemno ju┼╝, zgas┼éy wszystkie ┼Ťwiat┼éa, ciemno ju┼╝, noc nadchodzi..."Urocze! big_smile Chcia┼éabym kiedy┼Ť us┼éysze─ç jednak Wooda w oryginale, a najlepiej na ┼╝ywo, ach...

#60 2005-11-19 14:56:58

aire
U┐ytkownik

Owszem, urocze, czy jakby powiedzia┼éa moja przyjaci├│┼éka "ciucia┼Ťne" :twisted: tylko tekst niezrozumia┼éy sad z du┼╝─ů ilo┼Ťci─ů "aaaaaaaaah" i cytuj─Ö "shabadeedahpadeeshabadeeshoo" wink a ta p┼éyta vigga nazywa si─Ö "pandemoniumfromamerica"...
wiem, ┼╝e w kilku filmach,jeszcze jak bym zupe┼énie ma┼éy Wood ┼Ťpiewa┼é co┼Ť...ale,wybaczcie,wcale nie tak piknie roll mam np nagranie "You are my sunshine",ca┼ée 0:18 minuty,w kt├│rym zawooodzi :twisted:
Diana-zaiteresowana?to nie to samo co na ┼╝ywo,taki malutki substytut,ale zawsze co┼Ť big_smile
pozdrawiam

#61 2005-11-19 16:10:30

Diana
U┐ytkownik

Doskonale kojarz─Ö t─Ö piosenk─Ö(z filnu "Wiecznie m┼éody" chyba)-rzeczywi┼Ťcie substytut big_smile Ale mo┼╝e kiedy┼Ť za┼Ťpiewa co┼Ť na powa┼╝nie, mo┼╝e wyda w┼éasn─ů p┼éyt─Ö; licz─Ö na to!

#62 2005-11-21 23:47:42

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aire - dzi─Öki big_smile

#63 2005-11-22 22:45:34

aire
U┐ytkownik

I ja dzi─Ökuj─Ö....a w weekend.....graaaaaaaaaaaaaam :twisted:
jak Ci idzie ze zrozumieniem Half Flinga?lepiej? :twisted: wink

#64 2005-11-22 22:57:10

AineNiRigani
U┐ytkownik

Lepiej...

#65 2005-11-22 22:57:30

AineNiRigani
U┐ytkownik

... nie m├│wi─ç :twisted: :twisted:

#66 2005-12-04 17:12:56

caroline
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie mia┼éam okazj─Ö obejrze─ç rozszerzon─ů wersj─Ö "Dru┼╝yny pier┼Ťcienia", ale nie wy┼éapa┼éam czym si─Ö r├│┼╝ni od pierwszej, mo┼╝ecie pom├│c?

Przysz┼éa mi do g┼éowy taka rzecz, LOTRanianki mo┼╝e si─Ö wkurz─ů, czy Wy te┼╝ przy czytaniu a jeszcze bardziej przy ogl─ůdaniu macie wra┼╝enie podobie┼ästwa niekt├│rych scen do Trylogii Sienkiewicza? Wiem, ┼╝e to dziwne mo┼╝e, ale na przyk┼éad ┼Ťmier─ç Boromira i ┼Ťmier─ç Podbipi─Öty, albo w Dw├│ch Wie┼╝ach te wypady dru┼╝yny za mury twierdzy, co┼Ť podobnego by┼éo chyba przy obronie Zamo┼Ťcia?

A┼╝ sobie sprawdzi┼éam, czy Trylogia by┼éa wydana wystarczaj─ůco wcze┼Ťnie, w katalogach Oxfordu jest "Pan Michael" smile z 1895 i "The Deluge" opisany jako sequel to "With fire and sword." Ciekawe, nie?!

#67 2005-12-04 17:19:36

caroline
U┐ytkownik

No tak, teraz już wiem, że Ameryki nie odkryłam, z Wikipedii o Tolkienie:
"Zna┼é (w r├│┼╝nym stopniu) ponad 30 j─Özyk├│w, g┼é├│wnie wymar┼éych, j─Özyk├│w germa┼äskich i celtyckich. (m.in. niemiecki, ┼éacin─Ö, staro┼╝ytn─ů grek─Ö, gocki, staroislandzki, nordycki, staroirlandzki, walijski, anglosaski, hebrajski, francuski, rosyjski, fi┼äski, holenderski, w┼éoski i r├│wnie┼╝ polski)."

#68 2005-12-04 20:29:09

aire
U┐ytkownik

A propos znajomo┼Ťci niemieckiego...przy okazji pisania pracy musia┼éam przejrze─ç ksi─ů┼╝k─Ö niemieckiego pisarza (romantycznego) - Ernesta Hoffmana. W opowiadaniu, kt├│rego tytu┼éu nie pamietam, g┼é├│wny bohater nazywa si─Ö Peregrin Tyss. Niby nic, ale podobie┼ästwo jest :? no i przyznaj─Ö si─Ö, ┼╝e si─Ö przeje┼éam wink
A co do ┼Ťmierci Boromira - te┼╝ mia┼éam takie wra┼╝enie :cry:

#69 2005-12-04 21:02:21

AineNiRigani
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie mia┼éam okazj─Ö obejrze─ç rozszerzon─ů wersj─Ö "Dru┼╝yny pier┼Ťcienia", ale nie wy┼éapa┼éam czym si─Ö r├│┼╝ni od pierwszej, mo┼╝ecie pom├│c?

Kilka, po pierwsze: elfy, po drugie podroz a Aragornem przez mokradla, po trzecie rozszerzone sceny na Wichrowym Czubie, w Morii, w Lothlorien itp. <lol>

co┼Ť podobnego by┼éo chyba przy obronie Zamo┼Ťcia?

Sorki, moze jestem upierdliwa, ale to byl Zbaraz.

#70 2005-12-04 21:18:19

caroline
U┐ytkownik

Dzi─Öki Aine! Jeszcze sobie wytropi─Ö r├│┼╝nice, lubi─Ö takie rzeczy.

Sorki, moze jestem upierdliwa, ale to byl Zbaraz.

Dobrze, ┼╝e jeste┼Ť upierdliwa, wstyd nie pami─Öta─ç, strasznie dawno to czyta┼éam!

#71 2005-12-10 16:39:35

dorotka
U┐ytkownik

No, z powstania Chmielnickiego to muszę przyznać, że niezła jestem wink O wiele bardziej mnie to rajcuje niż potop szwedzki, nie wiedzieć czemu wink Chociaż sienkiewiczowski "Potop"... ech, miło się czytało wink

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#72 2005-12-10 16:46:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

A ja jako┼Ť najwi─Ökszy sentyment odczuwam do Potopu. Chocia┼╝ Sienkiewicz wielkim bajkopisarzem by┼é smile

#73 2005-12-24 23:39:30

Admete
U┐ytkownik

Mnie si─Ö wypady za mury Helmowego Jaru z "wycieczkami" Kmicica pod Cz─Östochow─ů kojarzy┼éy ;-) Nawet si─Ö dzieli┼éam tymi skojarzniami z przyjaci├│┼ék─ů podczas seansu :-) A co do wersji rozszerzonych, to w przypadku Dw├│ch wie┼╝ r├│┼╝nica jest chyba najwi─Öksza. Jest tam dodana mi─Ödzy innymi przepi─Ökna scena pogrzebu Theodreda, w czasie kt├│rego Eowina ┼Ťpiewa pie┼Ť┼ä po┼╝egnaln─ů. Cudna scena - smutna i przejmuj─ůca.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#74 2005-12-25 02:32:48

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mnie si─Ö wypady za mury Helmowego Jaru z "wycieczkami" Kmicica pod Cz─Östochow─ů kojarzy┼éy ;-) Nawet si─Ö dzieli┼éam tymi skojarzniami z przyjaci├│┼ék─ů podczas seansu :-)

A mnie to skojarzenie jakos nie przysz┼éo do g┼éowy. Ale zbie┼╝no┼Ť─ç jest rzeczywi┼Ťcie uderzaj─ůca. podejrzewam ze Jackson jest nie tylko fanem Tolkiena, ale i naszego sienkiewicza smile

#75 2005-12-25 22:02:32

Admete
U┐ytkownik

W─ůtpi─Ö, ┼╝eby zna┼é. Zbie┼╝no┼Ťc wynika raczej z tego, ┼╝e ka┼╝da bitwa jest do siebie podobna ;-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Stopka forum