Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2005-11-06 23:48:55

angelix
U┐ytkownik

Re: LOTRY :D

Czy m├│wimy o wydawnictwie Amber, czy o takich w zielonej twardej oprawie - wydawnictwa nie znam??

#27 2005-11-06 23:56:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

Czy m├│wimy o wydawnictwie Amber, czy o takich w zielonej twardej oprawie - wydawnictwa nie znam??

Amber. Ze z┼éoconymi literami. W I tomie jest na ok┼éadce Gandalf zapalaj─ůcy fajeczk─Ö i Frodo. W II t. Eowyn podaje Aragornowi puchar. W trzecim nie pami─Ötam.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#28 2005-11-06 23:58:02

AineNiRigani
U┐ytkownik

Acha, Gandalf, nie zapala Frodo, a sam─ů fajeczk─Ö. Frodo znajduje si─Ö onok big_smile

#29 2005-11-07 10:01:39

fringilla
U┐ytkownik

Fringillo, Jackson poprosi┼é obu pan├│w o wsp├│┼éprac─Ö i wykonanie projekt├│w wn─Ötrz, stroj├│w, krajobraz├│w. posta┼éo tysi─ůce prac, przy czym te wykonane przez Lee pos┼éu┼╝y┼éykostiumologom, charakteryzatorom do kreacji postaci, a Howe'a do krajobraz├│w, zewn─Ötrz(big_smile) i wn─Ötrz.

Wiem, o tym, ale mimo wszystko podobie┼ästwo jest zadziwiaj─ůce. Zw┼éaszcza jak najpierw widzia┼éo sie ilustracje.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#30 2005-11-07 19:39:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wiem, o tym, ale mimo wszystko podobie┼ästwo jest zadziwiaj─ůce. Zw┼éaszcza jak najpierw widzia┼éo sie ilustracje.

No tak - zdecydowanie. Na mnie wrażenie zrobiły tak naprawdę krajobrazy, właszcza Rohanu. Taki surowy, ale czysty i prawdziwy krajobraz. Do tych plenerów mieli duze problemy organizacyjne lol
Jak sobie przeczyta┼éam jak przygotowywano np. ┼Ťcie┼╝k─Ö umar┼éych czy pola Pelenoru - a┼╝ mi si─Ö wierzy─ç nie chcia┼éo big_smile

#31 2005-11-07 21:55:53

Kazik
(Admin)

Kurcze, rzeczywi┼Ťcie! W┼éa┼Ťnie chcia┼éam wykasowac sw├│j post bo wpisa┼é si─Ö podw├│jnie i nie mog─Ö. Mo┼╝e to specyfika pogaduchowni?

Już zmieniłem, możecie edytować i usuwać swoje posty.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#32 2005-11-07 22:09:13

Admete
U┐ytkownik

Dodatki do rozszerzonego wydania WP s─ů doskona┼ée. Rohan zosta┼é odtworzony z takimi szczeg├│┼éami, ┼╝e dech zapiera. Chyba w┼éa┼Ťnie ta staranno┼Ť─ç sprawi┼éa, ze sceny w Rohanie najbardziej zapad┼éy mi w pami─Ö─ç. Przy Gondorze nie mia┼éam ju┼╝ takiego wra┼╝enia. A szkoda...
Co do t┼éumacze┼ä to polecam Skibniewsk─ů, ale musze przyzna─ç, ┼╝e Fr─ůcowie te┼╝ wykonali niez┼é─ů robot─Ö. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e na stronie Amberu mo┼╝na zam├│wi─ç egzemplarze. Tolkiena mam w dw├│ch wydaniach polskich ( wydanie z pocz─ůtku lat 90 i p├│┼║niejsze Muzy ) i jednym angielskim. Kupi┼éam te┼╝ I tom w t┼éumaczeniu Fr─ůc├│w. Korci mnie, by sobie sprawi─ç nowe wydania Hobbita i Silmarillionu, bo moje ju┼╝ s─ů zaczytane.
Dzi─Öki Tolkienowi i potem dzi─Öki filmowi Jacksona pozna┼éam grup─Ö ┼Ťwietnych ludzi. Ta ksi─ů┼╝ka zawsze b─Ödzie dla mnie wyj─ůtkowa.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#33 2005-11-07 22:22:13

AineNiRigani
U┐ytkownik

A mnie si─Ö podoba wydanie w┼éoskie. Strasznie podobaj─ů mi si─Ö nazwy w┼éoskie big_smile Granpasso, Stregone lol

#34 2005-11-07 23:43:24

fringilla
U┐ytkownik

Admete, Hobbita koniecznie w tłumaczeniu Pauliny Braiter!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#35 2005-11-08 08:09:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ze scen z TTT to uwielbiam tak┼╝e scene otoczenia naszej boskiej ekipy L&A&G (kolejno┼Ť─ç przypadkowa,zar─Öczam wink )przez ludzi Eomera i to jak E. k┼é├│ci si─Ö z Gimletem...i reakcja Legolasa...4 me-sweet, indeed. 8)

My tę scenę nazywamy "kłik spikli" (dokładnie w tej pisowni big_smile)

scena ┼Ťmierci Haldira...przez ca┼éy rok po Fotr na┼Ťmiewa┼éam si─Ö z niego,┼╝e jest bardziej nad─Öty ni┼╝ Lego┼Ť,a potem, jak zgin─ů┼é by┼éo mi b.przykro i b.g┼éupio :oops:

Mia┼éam to samo. I ta melodia przy ┼Ťmierci. taka sugestywna.

Bean jest ┼Ťwietny,a zauwa┼╝y┼éy┼Ťcie,┼╝e ten aktor w prawie ka┼╝dym filmie ma rozterki.. :? tricky...veery tricky :twisted:

Ja zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e Bean lbo ma rozterki albo usterki moralne. Do┼Ť─ç cz─Östo zdarza┼éo mu si─Ö gra─ç drani. Skarb Narod├│w ogl─ůdn─Ö┼éam tylko ze wzgl─Ödu na niego (po┼Ťwi─Öcenie me nie zna┼éo granic, bo NIE ZNOSZ─ś Cage'a). Podejrzewam, ┼╝e Kod Leonarda b─Ödzie dla mnie r├│wnie ┼Ťmieszn─ů komedi─ů big_smile

Co do scen rozszerzonych to nawet w nich ci─ůgle ZA MA┼éO Pippina!! :evil: Uwielbian t─Ö posta─ç,wi─Öc sceny tj w Fotr piosenka na stole,albo w TTT-jw i Isengard....ggrrrr... a┼╝ si─Ö cz┼éowiekowi ciep┼éo na sercu robi big_smile

W ksiazce jest tylko jedna scena w kt├│ej ta diabelska para jest taka jak przez ca┼éy film u Jacksona. Niestety by┼é to chwyt komercyjny. Kasowy film musi mie─ç mi┼éo┼Ť─ç (rozszerzony w─ůtek Arwen), mordobicie (tego to akurat nie brakowa┼éo big_smile), w─ůtek humorystyczny (hobbici i Gimli) i przes┼éanie (ka┼╝de zako┼äczenie kolejnej cz─Ösci). W┼é─ůdca Jacksona mia┼é wszystkie te elmenty, w jak najlepszym stylu. Gdyby kto┼Ť da┼é mi mo┼╝liwo┼Ť─ç wyboru i usuni─Öcia kt├│ego┼Ť z tych element├│w mo┼╝e zastanowi┼éabym si─Ö nad w─ůtkiem z Arwen, ale pewnie nie zmieni┼éabym nic. big_smile

Admete zgadzam sie z Tob─ů,Namiestnika to re┼╝yser s┼éabo dobra┼é sad

Mnie si─Ö nie podoba┼éo, ┼╝e zrobi┼é z niego psychicznego schizofrenika. Przecie┼╝ przez lata Denethor rz─ůdzi┼é m─ůdrze, sprawiedliwie. Gdyby tak nie by┼éo ani synowie ani poddani nie kochaliby go, nie szanowali i nie spe┼éniali jego rozkaz├│w. Na taki autorytet trzeba sobie zapracowa─ç.

A powiecie na "wspaniałego" Elijaha Wooda,czyli Froda?

G┼é├│wnym atutem by┼éy oczy. Zwr├│─çcie uwag─Ö. Pocz─ůtkowo niewinne, ze sk┼éonno┼Ťci─ů do humoru, zabawy. A potem coraz bardziej zacienione, a na ko┼äcu ostatecznie z┼ée i op─Ötane.
Facet ma rewelacyjne oczy i umie się nimi posługiwać.

#36 2005-11-08 08:13:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

Przyznam si─Ö, ┼╝e dosta┼éam na ostatni─ů Gwiazdk─Ö gr─Ö PC LOTR. I nie umiem wyj┼Ťc z Shire, bo si─Ö boj─Ö Nazgula big_smile

#37 2005-11-08 11:01:36

fringilla
U┐ytkownik

No bo nazgule straszne s─ů. Tez bym si─Ö ba┼éa!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#38 2005-11-08 18:03:24

aire
U┐ytkownik

Oczy, owszem, wspania┼ée...ale...ale...ale te z─Öby...pami─Ötam,┼╝e jak zobaczy┼éam te-z─Öby-jak-gwiazdy-takie-jasne-nie-takie-oddalone to dosta┼éam niemal┼╝e ataku histerii-┼Ťmia┼éam si─Ö,bo smiesznie kole┼Ť z nim wygl─ůda,a p┼éaka┼éam, bo...Frodo z TAKIMI z─ůbkami?!?!ale teraz mog─Ö z czystym sumieniem stwierdzi─ç,┼╝e to kwestia przyzwyczajenia. roll
m├│j ulubiony Frodo to ten z hobbickiej knajpy biegaj─ůcy dooko┼éa sto┼éu (na kt├│rym stoj─ů i ┼Ťpiewaj─ů Pip i Merry) z kuflem piwa w gar┼Ťci :twisted:
Aine,czy┼╝by┼Ťcie sie na┼Ťmiewali/┼éy z wymowy Eomerka? wink
a co do Beana,to polecam Equilibrium...tam dopiero ma rozterki wink
Dziewczyyyynyyyyyyy.....przeeeeegraaaaaajcieeeee mi greeeee.... :oops: <robię WIEEEELKIE MAŚLAAAANE OCZKA>
pozdrawiam - aire :twisted:

#39 2005-11-08 18:52:13

AineNiRigani
U┐ytkownik

1. Z z─Öbami - zawsze przy takich rozmowie przypomina mi sie piosenka Edyty Jungowskiej (jeszcze chyba sprzed 10-13 lat) z kt├│rej┼Ť FAMY pt. "Z─Öby" big_smile

2. Ale┼╝ z Trzeciego Marsza┼éka Riddermarchii? ┼Ümia─ç si─Ö? Ale┼╝ sk─ůd big_smile. Po prostu kiedy┼Ť kt├│ra┼Ť z nas si─Ö przej─Özyczy┼éa (jeszcze na etapach trailera) i tak ju┼╝ zosta┼éo.

3. Equilibrium mam, ogl─ůda┼éam, nawet kilkakrotnie (du┼╝o bardziej mi si─Ö podoba ni┼╝ Matrix). W chwili obecnej szukam "Pola". Mam te┼╝ odcinek Bajarza, czy jak to tam przet┼éumaczy─ç (Storyteller) z beanem (True Bride) o trollicy, ksi─Ö┼╝niczce i ksi─Öciu. Bean gra┼é trollice big_smile big_smile

4. Zaraz sprawdz─Ö czy mog─Ö przegra─ç osobi┼Ťcie, czy musze isc do kumpla. Tak czy inaczej - podaj tylko adres (na maila) i ci prze┼Ťle big_smile

#40 2005-11-08 20:48:20

Admete
U┐ytkownik

Co do Hobbita to zamierzam w┼éa┼Ťnie kupi─ç w t┼éumaczeniu pani Braiter, tyle ┼╝e akurat nie w tym miesi─ůcu...
Co do hobbit├│w, to mnie si─Ö szalenie podba jak Pippin ┼Ťpiewa pie┼Ť┼ä w komnacie Denthora ( Billy Boyd ma niez┼éy g┼éos i ten akcent...;-) ):

Home is behind
The world ahead
And there are many paths to tread
Through shadow
To the edge of night
Until the stars are all alight
Lost in shadow
Cloud and shade
All shall fade
All shall... fade

Natomiast niesmakiem nape┼énia mnie spos├│b pokazania przez Jacksona Denethora. A ju┼╝ w tzw. pa┼éowaniu namiestnika przez Gandalfa re┼╝yser przeszed┼é samego siebie. No wiecie co, ┼╝eby czarodziej uderza┼é lask─ů namiestnika Gondoru! Scena szar┼╝y Gondorczyk├│w przeplatana uj─Öciami po┼╝eraj─ůcego kolacj─Ö Denethora te┼╝ okropna.
Nie uda┼éo si─Ö te┼╝ dobrze odtworzy─ç placu z Bia┼éym Drzewem - jak to okre┼Ťli┼éa jedna z moich przyjaci├│┼éek na tolkienowskiej grupie duskusyjnej - to by┼éo l─ůdowisko ;-) Akurat Powr├│t kr├│la wzbudzi┼é w┼Ťr├│d moich znajomych du┼╝e kontrowersje. Pozosta┼ée cz─Ö┼Ťci nie by┼éy tak krytykowane.
┼Üwietn─ů scen─ů by┼éa natomiast ta, w kt├│rej Gandalf opowiada Pippinowi o
przejrzystej zas┼éonie, srebrnej i szklanej, za kt├│r─ů znajduje si─Ö odleg┼éy zielony kraj w blasku wschodz─ůcego s┼éo┼äca. Nawi─ůzanie do snu Froda, kt├│ry przy┼Ťni┼é mu si─Ö w domu Toma Bombadila.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#41 2005-11-11 14:48:49

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aire - gotowe!!! Czekam tylko na wysyłkę i Twój adres:D

#42 2005-11-11 18:29:58

aire
U┐ytkownik

AAAAAAAAAAAAAAAA......AVE! 8O trwam w szoku nad Twoj─ů dobroci─ů i bije pok┼éony....<bije....bije....bije....bije....au─ç> 8O
Dziekowa─ç po stokro─ç :oops: i pozdrawia─ç i czci─ç i w og├│le 8O
zszokowana dobroci─ů ludzk─ů oraz podbudowana ow─ů wysy┼éam zaraz mailka - aire

#43 2005-11-17 17:32:32

Diana
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö Admete smile za zamieszczenie s┼é├│w pie┼Ťni Pippina,kt├│ra mi te┼╝ bardzo si─Ö podoba; pami─Ötam, ┼╝e jak widzia┼éam t─Ö scen─Ö w kinie, to szcz─Öka opad┼éa mi do ziemi z zachwytu.A swoj─ů drog─ů, to w ksi─ů┼╝ce (o ile pami─Ötam) zdaje si─Ö wcale nie ma takiego momentu: Namiestnik, co prawda, prosi hobbita, by mu co┼Ť za┼Ťpiewa┼é, ale ten raczej nie ma na to ochoty. Co do Froda za┼Ť, to te jego oczy przera┼╝onej sarenki, sprawi┼éy, ┼╝e w og├│le posz┼éam na "W┼éadc─Ö" do kina! roll W og├│le wszyscy w tym filmie s─ů tacy pi─Ökni, ┼╝e si─Ö tak wyra┼╝─Ö- dopracowani...I cudownie pasuje do ca┼éej atmosfery"Powrotu kr├│la" piosenka A.Lennox, promuj─ůca film- taka spokojna na poz├│r, ale z ukryt─ů rzewn─ů nutk─ů...

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#44 2005-11-17 17:38:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mam soundtrack do wszystkich LOTRów w mp3. Mogę przesłać (piosenka Pippina też jest big_smile)

Na mnie najwi─Öksze wra┼╝enie robi melodia towarzysz─ůca Rihirrimom. Te skrzypce mmm. W tej melodii jest wszystko dziko┼Ť─ç i wolno┼Ť─ç otwartych po┼é─ůci przestrzeni, po┼╝├│┼ék┼ée trawy ko┼éysz─ůce si─Ö na wietrze, galopuj─ůce konie, r├│g Eola M┼éodego. POo prostu kwintesencja Rohanu.
Jak us┼éysza┼éam to w kinie, a┼╝ mnie dreszcze przesz┼éy i przechodz─ů ka┼╝dorazowo. Wiedzia┼éam, ze MUSZ─ś mie─ç soundtrack do wszystkich cz─Ö┼Ťci big_smile

#45 2005-11-17 17:44:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aire - doszło? Wracaja mi wiadomosci do ciebie

#46 2005-11-17 19:43:41

Diana
U┐ytkownik

Z pi─Öknych melodii to jeszcze wymieni─Ö muzyk─Ö towarzysz─ůca ruszeniu ent├│w do boju w "Dw├│ch wie┼╝ach"-jest ,powiedzia┼éabym ,lekko niepokoj─ůca. Zreszt─ů trudno mi wymieni─ç moj─ů ulubion─ů melodi─Ö, bo wszystkie mi si─Ö podobaj─ů; tylko piosenka promuj─ůca TT jest do┼Ť─ç dziwna, jej wykonawczyni ma g┼éos podobny do Biork. Enya natomiast -OK smile Po odwiedzeniu tego forum natychmiast si─Ögn─Ö┼éam po OST z film├│w Jacksona, bo dawno ju┼╝ sobie tego nie s┼éucha┼éam; takie jakby natchnienie?Jak d┼éugo mo┼╝na w ko┼äcu rozmy┼Ťla─ç o remoncie ┼éazienki??

#47 2005-11-17 21:22:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ale na Oscarach Enya ca┼ékowice zma┼Ťci┼éa. W zasadzie nie ┼Ťpiewa koncert├│w, zajmuje si─Ö wy┼é─ůcznie nagrywaniem w studiu. Wi─Öc wprawy nie ma big_smile

#48 2005-11-17 23:48:36

aire
U┐ytkownik

Aine-nie..ee nic :cry:

#49 2005-11-17 23:59:50

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hmmm. :? :? Poczekajmy do poniedziałku

#50 2005-11-18 09:38:10

Diana
U┐ytkownik

Ale za to A.Lennox na Oscarach pokazała klasę, szkoda, że sobie nie nagrałam z gali "Into the West"... :cry:

Stopka forum