Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-11-04 14:06:38

Admete
U┐ytkownik

Fragmenty D&U 2005

Pod tymi linkami znajdziecie kolejne filmiki z nowej wersji D&U. Trzy z nich stanowi─ů poszerzne wersje fragment├│w prezentowanych wcze┼Ťniej, a jeden jest ca┼ékiem nowy.
Nie wiem dlaczego, ale nowy pan Darcy bardzo mi sie podoba...Nic nie mog─Ö na to poradzi─ç ;-)

http://www.focusfeatures.com/viewer.php … &h=204

Jeszcze dwa i p├│┼é miesi─ůca...

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#2 2005-11-05 06:11:42

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Fragmenty D&U 2005

Trzecie mi si─Ö nie otwiera :evil:

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2005-11-05 14:29:47

aire
U┐ytkownik

AineNiRigani, pocieszy Ci─Ö fakt,┼╝e trzeci filmik jest najmniej ciekawy? wink nie wiem jak pom├│c :cry:
Natomiast jestem coraz bardziej ciekawa tego filmu i tego pana Darcy'ego... W pierwszym filmiku baaaaaardzo podoba mi si─Ö prowadzenie kamery na samym pocz─ůtku...wiem, ┼╝e to jest ma┼éo wa┼╝ne,ale lubi─Ö takie szczeg├│liki,smaczki big_smile , drugi filmik...hmm...powt├│rz─Ö,robi─Ö si─Ö coraz bardziej ciekawa... :twisted: ,a w trzecim lubi─Ö pani─ů Bennet big_smile
pozdrawiam i dzi─Öki Admete za linki - aire :twisted:

#4 2005-11-05 19:46:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aire - masz racj─Ö. Widzisz, w┼éa┼Ťnie w tych szczeg├│┼éach wida─ç kunszt re┼╝yserski.
Przecie┼╝ re┼╝yser ma tyle mo┼╝liwo┼Ťci wyrazu i korzystaj─ůc z nich tworzy sw├│j image. Przyznam si─Ö szczerze, ┼╝e ja w┼éa┼Ťnie na te szczeg├│liki zwracam uwage. Je┼Ťli film ma to "co┼Ť" potrafi─Ö i┼Ťc na niego kilka razy (na LOTRach by┼éam po 4-6 razy big_smile). Pierwszy raz patrze og├│lnie na akcj─Ö, ale cz─Östo ┼éapi─Ö si─Ö na tym ┼╝e patrz─Ö nie na pierwszy plan, tylko na drugi lub trzeci. wi─Öc je┼Ťli mnie to przyci─ůgnie, ogl─ůdam ponownie: jak jest prowadzona kamera, jekie s─ů rekwizyty, jaki zastosowano plan w uj─Öciach, jaka jest sceneria.
Dlatego czasem jest tak, ┼╝e film og├│lnie mi si─Ö nie podoba - widze luki i tandet─Ö w scenariuszu, ale doceniam kunszt re┼╝yserski big_smile

#5 2005-11-05 22:24:09

Admete
U┐ytkownik

W pierwszym fragmencie wyj─ůtkowo podoba mi si─Ö podekscytowanie si├│str Bennet, w tle wida─ç jak Lizzy ci─ůgnie za sob─ů Mary - po prostu porywa j─ů sprzed pianina :-) I biednam Mary jest zupe┼énie zdezorientowana, ca┼éy czas dopytuje si─Ö o kogo chodzi i kto ma by─ç przystojny.
┼Üwietna jest te┼╝ scena, gdy Lizzy i Charlotta prawie wpadaj─ů na Darcy'ego na balu. MacFadyen jest naprawd─Ö ca┼ékiem wysoki ;-)
Trzeci filmik warto obejrze─ç, mo┼╝e spr├│buj jeszcze raz?
On ma takie ┼Ťliczne oczy w tej scenie ;-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#6 2005-11-05 23:10:50

angelix
U┐ytkownik

Pierwszy raz patrze og├│lnie na akcj─Ö, ale cz─Östo ┼éapi─Ö si─Ö na tym ┼╝e patrz─Ö nie na pierwszy plan, tylko na drugi lub trzeci. wi─Öc je┼Ťli mnie to przyci─ůgnie, ogl─ůdam ponownie: jak jest prowadzona kamera, jekie s─ů rekwizyty, jaki zastosowano plan w uj─Öciach, jaka jest sceneria.
Dlatego czasem jest tak, ┼╝e film og├│lnie mi si─Ö nie podoba - widze luki i tandet─Ö w scenariuszu, ale doceniam kunszt re┼╝yserski big_smile

My┼Ťl─Ö ,┼╝e zawsze b─Ödzie si─Ö ocenia─ç film przez pryzmat por├│wna┼ä, je┼Ťli nie z kolejnymi wersjami(pewnie jak by powta┼éa jedna nie mia┼éyby┼Ťmy o czym dyskutowa─ç wink ) to z sam─ů powie┼Ťci─ů.Aine pisze o rekwizytach,uj─Öciach, etc. I o te szczeg├│┼éy chodzi, bo przecie┼╝ w "Dumie z 40 roku" ma prawo RAZI─ć MNIE styl ubioru czy uczesania, sceneria - przystaj─ůca raczej do filmu "Przemin─Ö┼éo z wiatrem". Tak jak w obecnej wersji klimat "Wichrowych wzg├│rz" przeplataj─ůcy si─Ö z "N─Ödznikami"(sorry tu ju┼╝ pewnie przesadzi┼éam roll )
No, nie wiem ja po prostu czytaj─ůc " Dum─Ö.." wyobra┼╝am sobie sceny inaczej ..
Co do trzeciego filmiku, jest to jedna jedyna scena w kt├│rej MM, wygl─ůda jak powinien wygl─ůda─ç w ca┼éym filmie - DUMNY, z┼éy, ura┼╝ony, a jednocze┼Ťnie ZAKOCHANY po uszy.... i w kt├│rej NIE wygl─ůda (pewnie z racji uj─Öcia - (nie wida─ç kulfoniastego nosa)) jak "wo┼éek zbo┼╝owy" wink , a tak swoj─ů drog─ů ciekawe okre┼Ťlenie roll lol

#7 2005-11-06 00:31:14

aire
U┐ytkownik

Angelix, "N─Ödznikami" z Liamem Neelsonem?
Ja na przyk┼éad zwr├│ci┼éam uwag─Ö na obrazy wisz─ůce na ┼Ťciane w filmiku z rozmow─ů mi─Ödzy Bennetami wink
A propos - kolejne spostrze┼╝enie, o kt├│rym zapomnia┼éam wcze┼Ťniej...ale┼╝ Keira-Lizzy jest p┼éaska...p-fuj wink
:twisted: wiem,czepiam si─Ö, ale pann─Ö KK lubi─Ö tylko w "Bunkrze",pasuje tam do postaci wink
AineNiRigani...to tak poza tematem,wi─Öc szeptusiem,┼╝eby Kazik nas nie zgarn─ů┼é-TTT,scena w Helmowym,burza.Twarzyczki A. i L.Mjodzio.A z moich znajomych widzi to tylko 1...powiedz,┼╝e Ty te┼╝...poooooowiedz. :oops:
pozdrawiam - aire
PS. Pan Darcy coraz lepszy...je┼Ťli przyjdzie nam czeka─ç jeszcze d┼éuuuugo to mog─Ö doj┼Ť─ç do baaardzo nieoczekiwanych wniosk├│w...musz─Ö si─Ö strzec :twisted:

#8 2005-11-06 08:35:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

"wo┼éek zbo┼╝owy" wink , a tak swoj─ů drog─ů ciekawe okre┼Ťlenie roll lol

Jam ci to sama, nie chwal─ůc si─Ö wymy┼Ťli┼éa. big_smile

#9 2005-11-06 14:49:37

Admete
U┐ytkownik

Aire - też zwróciłam uwagę na te obrazy :-)
MM mi si─Ö podoba, to dobry aktor. :-) Natomiast okre┼Ťlenie "wo┼éek zbo┼╝owy" od razu skojarzy┼éo mi si─Ö z pewnym starym skeczem kabaretowym Grzegorza Halam, w kt├│rym pewien cz┼éowiek przychodzi do lekarza, bo si─Ö zakocha┼é nieszcz─Ö┼Ťliwie w ...wo┼éku zbo┼╝owym ;-) Jak wida─ç wszystko jest mo┼╝liwe ;-)
Ch─Ötny by┼éby kto┼Ť, ┼╝eby w Pogaduchowni porozmawia─ç o ekranizacji W┼éadcy Pier┼Ťcieni?

#10 2005-11-06 15:06:20

AineNiRigani
U┐ytkownik

w┼éa┼Ťnie o tym my┼Ťla┼éam. Przeciez ten dzia┼é w┼éasnie po to zosta┼é za┼éozony big_smile

#11 2005-11-06 15:12:37

demi
U┐ytkownik

wiecie, mam wra┼╝enie, ┼╝e w scence trzeciej, tych nieszcz─Ösnych pierwszych o┼Ťwiadczyn, Darcy wygl─ůda jakby mia┼é zaraz Lizzie poca┼éowa─ç, cho─ç ona w┼éa┼Ťnie sko┼äczy┼éa wykrzykiwac mu prosto w twarz, ze jest ostatnim m─Ö┼╝czyzn─ů na ┼Ťwiecie jakiego mog┼éaby po┼Ť┼éubi─ç, zreszt─ů ona wcale nie wygl─ůda inaczej.
a mo┼╝e to tylko ja tak to widze :?:

#12 2005-11-06 15:22:26

Admete
U┐ytkownik

Demi - ja te┼╝ mam takie wra┼╝enie i szczerze m├│wi─ůc takie zagranie tej sceny, cho─ç niezgodne z kanonem, bardzo mi si─Ö podoba. Obydwoje wygladaj─ů jakby nie mogli si─Ö zdecydowa─ç, co tak naprawd─Ö do siebie czuj─ů.
Aine - to trzeba b─Ödzie w Pogaduchowni za┼éo┼╝y─ç odpowiedni w─ůtek na temat WP.

#13 2005-11-06 15:26:45

AineNiRigani
U┐ytkownik

C├│┼╝, nie b─Öde oryginalna i si─Ö z Wami zgodz─Ö. Chocia┼╝ ja to bardziej dostrzeg┼éam u Lizzy (mo┼╝e dlatego, ┼╝e nie ogl─ůda┼éam 3 filmu, jedynie w kt├│rym┼Ť z trailer├│w by┼éa taka scena, a kamera skierowana by┼éa bardziej na nia).
Swoj─ů drog─ů zmiana mo┼╝e teoretycznie wyj┼Ťc na lepsze. Deszcz i ogie┼ä - dwa archetypy - stwarzaj─ů klimat. Ile┼╝ to romantycznych wyzna┼ä odby┼éo si─Ö w strugach deszczu albo przy kominku, czy ognisku (po┼╝ary tutaj wykluczam big_smile)

#14 2005-11-06 15:28:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

Zapomnia┼éam doda─ç - temat ju┼╝ stworzy┼éam. Ozdobi┼éam go ┼Ťlicznym ortografem :evil: :evil:

#15 2005-11-06 15:33:18

Admete
U┐ytkownik

Zauwa┼╝y┼éam ten nowy w─ůtek w Pogaduchowni :-) Te┼╝ nie widzia┼éam filmu,ale scena pierwszych o┼Ťwiadczyn to w┼éa┼Ťnie ten trzeci link. Masz racj─Ö - te strugi deszczu sprawiaj─ů, ┼╝e scena staje si─Ö bardzo romantyczna ;-) Mokre w┼éosy i rz─Ösy ;-)

#16 2005-11-06 21:53:52

aire
U┐ytkownik

Dziewcz─Öta!Ale ile romantycznych scen "odbywa┼éo" si─Ö w strugach deszczu!?!Ca┼éa masa, pocz─ůwszy od "Czterech wesel..." :? a ogie┼ä z kolei kojarzy mi si─Ö z serialami z lat '80 i '90,gdzie scena "erotyczna" zaczyna┼éa si─Ö na ┼é├│┼╝ku albo wspania┼éej sk├│rze nied┼║wiedzia,a potem kamera przenosi┼éa si─Ö na kominek....pami─Ötacie to? lol Ale szczerze m├│wi─ůc mimo tego, ┼╝e mam dosy─ç wszelkich na pokaz rozbuchanych scenek wink to o┼Ťwiadczyny podobaj─ů mi si─Ö w┼éa┼Ťnie dlatego,┼╝e pokazane s─ů ca┼ékowicie inaczej ni┼╝ w serialu :twisted:
a teraz truchcikiem p─Ödze do Pogaduchowni wink
pozdrawiam z nadziej─ů,┼╝e polski dystrybutor ulituje si─Ö nad nami - aire :twisted:

#17 2005-11-06 21:58:30

Admete
U┐ytkownik

Niestety ┼╝aden z polskich dystrybutor├│w si─Ö nad nami nie ulituje. Oni nie maj─ů serca, rozumu zreszt─ů te┼╝ nie. Ja ju┼╝ zbieram na dvd - wed┼éug plotek na www.pemberley.com w Anglii ma sie ukaza─ç podobno ju┼╝ w lutym i zamierzam zam├│wi─ç.
Co do tego ognia, to przypomina mi si─Ö seans Dziewi─ůtych wr├│t w kinie - scena mi┼éosna mi─Ödzy Corso a diablic─ů ;-) a w tle p┼éon─ůcy zamek. Komentarz kolegi:"Zamek p┼éonie i oni te┼╝ p┼éon─ů" wink

#18 2005-11-06 22:16:33

aire
U┐ytkownik

P┼éon─ůcy zamek to wyraz megalomanii i pewnego kompleksu pana P.,re┼╝ysera wink :twisted:
Admete, jak si─Ö big_smile ,pozdrawiam :twisted:

#19 2005-11-06 22:30:28

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mo┼╝e i megaloman, ale magaloman-geniusz big_smile

#20 2005-11-07 10:12:58

fringilla
U┐ytkownik

wiecie, mam wra┼╝enie, ┼╝e w scence trzeciej, tych nieszcz─Ösnych pierwszych o┼Ťwiadczyn, Darcy wygl─ůda jakby mia┼é zaraz Lizzie poca┼éowa─ç, cho─ç ona w┼éa┼Ťnie sko┼äczy┼éa wykrzykiwac mu prosto w twarz, ze jest ostatnim m─Ö┼╝czyzn─ů na ┼Ťwiecie jakiego mog┼éaby po┼Ť┼éubi─ç, zreszt─ů ona wcale nie wygl─ůda inaczej.
a mo┼╝e to tylko ja tak to widze :?:

No w┼é─ůsnie o to chodzi, ta chemia, to napiecie! Nie ma ┼╝adnej przyjemnosci w sledzeniu w─ůtku Jane i Bingleya, o kt├│rych wiadomo od poczatku, ┼╝e czuja do siebie miet─Ö! Takie pary sa najfajniejsze, pocz─ůwszy od Przemin─Ö┼éo z wiatrem, a nwet wcze┼Ťniej (mia┼éam na mysli filmy), k┼é├│c─ů si─Ö, nie mog─ů si─Ö na wzajem znie┼Ť─ç, a ko┼äcu ko┼äcz─ů w ┼é├│┼╝ku albo na ┼Ťlubnym kobiercu wink

To mo┼╝e nowy watek w pogadychowni o takich w┼éa┼Ťnie parach?
I mo┼╝e o Dziewiatych wrotach i Klubie Dumas, jak juz poruszy┼éy┼Ťmy ten temat, a zw┼éaszcza kwesteie magalomanii pana P.? wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#21 2005-11-07 14:16:34

Admete
U┐ytkownik

Mo┼╝e by─ç w─ůtek o namietnych i/lub romantycznych parach z ksi─ů┼╝ek i film├│w. :-) O ksi─ů┼╝kach Pereza - Reverte tez ch─Ötnie porozmawiam :-)

#22 2005-11-07 19:46:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

No w┼é─ůsnie o to chodzi, ta chemia, to napiecie! Nie ma ┼╝adnej przyjemnosci w sledzeniu w─ůtku Jane i Bingleya, o kt├│rych wiadomo od poczatku, ┼╝e czuja do siebie miet─Ö! Takie pary sa najfajniejsze, pocz─ůwszy od Przemin─Ö┼éo z wiatrem, a nwet wcze┼Ťniej (mia┼éam na mysli filmy), k┼é├│c─ů si─Ö, nie mog─ů si─Ö na wzajem znie┼Ť─ç, a ko┼äcu ko┼äcz─ů w ┼é├│┼╝ku albo na ┼Ťlubnym kobiercu wink
To mo┼╝e nowy watek w pogadychowni o takich w┼éa┼Ťnie parach?
I mo┼╝e o Dziewiatych wrotach i Klubie Dumas, jak juz poruszy┼éy┼Ťmy ten temat, a zw┼éaszcza kwesteie magalomanii pana P.? wink

Szczerze powiedziawszy ani w ksi─ůzce, ani w P&P '95 jako┼Ť nie chcia┼éo mi si─Ö sledzi─ç w─ůtku Jane-Bingley. Burzliwe pary, sprzeczki s┼éowne - s─ů rzeczywiscie interesujace.

Co do reszty temat├│w - zawsze si─Ö pisz─Ö na rozmow─Ö big_smile Tyle, ze o Klubie Dumas'a nie mam zielonego poj─Öcia.
O megalomanii pana P. mo┼╝emy pogada─ç. Z g├│ry uprzerzam jednak, ze ┼╝ywi─Ö do niego tyle szacunku, ┼╝e ┼╝adne wybryki mi nie przeszkadzaj─ů.
┼╗ADNE!!! :twisted:
Proponuj─Ö r├│wnie┼╝ Sapka. ka┼╝da z nas go lubi lub przynajmniej czyta┼éa (a przynajmniej du┼╝a wi─Ökszo┼Ť─ç).
Proponowa┼éabym r├│wnie┼╝ satelity Tolkiena (Yeskova, Pierumowa). Ostatni w┼éadca pier┼Ťcienia zrobi┼é na mnie kolosalne wra┼╝enie big_smile

Stopka forum