Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2005-11-01 21:06:42

AineNiRigani
Użytkownik

By?o "co", by?o "gdzie", to teraz b?dzie

Zgodnie z tematem: by?o co czytamy, by?o gdzie czytamy, to teraz b?dzie przy czym czytamy big_smile
Nie wiem jak wy, ale ja czytaj?c lubi? sobie stworzy? klimat. Wprawdzie pasjonuj?ca lektura odrywa mnie ca?kowicie od ?wiata realnego, ale lubi? jak docieraj? do mnie d?wi?ki odpowiedniej muzyki.
Przy Jane cz?sto s?ucham irlandzkich i angielskich szlagierów, z Greensleeves na czele (kolekcjonuj? ró?ne wydania tej melodii - ot hobby big_smile), Danny Boy, Amazing Greace itp. Ale dobór zale?y od humoru.
Do Oscara Wildea zwykle dobieram dobry zestaw szant.
Fantastyce i historii towarzyszy zwykle Clannad, Gaelforce Dance, Loreena McKennitt, scie?ka d?wi?kowa z króla Artura, Ostatniego Mohikanina, wied?mina i Gangów NY.
Do ksi??ek historycznych o tematyce ?redniowiecznej zwykle dobieram sobie chóry gregoria?skie (np. Gregorians) lub cokolwiek orientalizuj?cego (np. Loreene).
A chocia? uwielbiam równie? mocne uderzenie gitar i perkusji, nigdy nie mog? s?ucha? rocka i hardrocka, bo zbyt mocno mnie rozprasza big_smile

A jak jest u was?

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#2 2005-11-01 21:13:47

Admete
Użytkownik

Re: By?o "co", by?o "gdzie", to teraz b?dzie

Widz?, ?e s?ucham podobnej muzyki. Dorzuci?abym jeszcze Dead Can Dance, Lis? Gerard, muzyk? z Black Howk Down i Gwiezdnych wojen. Ale szczerze mówi?c, gdy si? anprawd? zaczytam, to nie s?ysz? muzyki i odwrotnie, gdy naprawd? s?ucham, nie robi? nic innego.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#3 2005-11-01 21:35:29

AineNiRigani
Użytkownik

Widz?, ?e s?ucham podobnej muzyki. Dorzuci?abym jeszcze Dead Can Dance, Lis? Gerard, muzyk? z Black Howk Down i Gwiezdnych wojen. Ale szczerze mówi?c, gdy si? anprawd? zaczytam, to nie s?ysz? muzyki i odwrotnie, gdy naprawd? s?ucham, nie robi? nic innego.

Przyznam si?, ?e nale?e do osób, które robi? kilka czynno?ci jednocze?nie. Pisz?, poprawiam prace, haftuj? przy telewizorze, radiu rozmowie itp. Moim rekordem by?o jednoczesne czytanie, pisanie, ogl?danie i s?uchanie radia. Ale to by?o bardzo dawno, kiedy jeszcze ?wiczy?am swoje umiej?tno?ci.
Ale czytaj?c dobr? ksi??k? wy??czam umys?. Jestem w ksi??ce, tu? obok bohaterów. Oddycham tym samym powietrzem, marzn? razem z nimi. Nie s?ysz? co si? obok mnie dzieje.
Niestety ostatnimi czasy jedynym miejscem gdzie mog? sobie pozwoli? na czytanie - to busy. W domu siedze przy kompie - robi? testy, szukam materia?ów, przygotowywuj? si? do lekcji. Przy okazji dla relaksu odpowiem na forum big_smile
W busach jednak du?o rzeczy mnie rozprasza. To klakson, to rozmowy wokó? mnie. S?uchawki z muzyk? pozwalaj? mi si? wy??czy? i razem z Lizzy ta?czy? z panem Darcym, razem z Harrym walczy? z Voldemortem, razem z Geraltem wykoa?cza? kolejnego potwora. A i tutaj nieodpowiednia muzyka równie? mnie rozproszy big_smile

#4 2005-11-01 21:43:03

angelix
Użytkownik

Gregorian, Clannad, Enya, Fleetwood Mac (ale tu wczesne utwory instrumentalne),Cohen
No i muzyczka filmowa wszelkiej tre?ci
patrz Clannad, Enya,
"Notting Hill" czy nawet ostatnio Sk?adaneczka "Dziennik Bridget Jones"
a ponadto
D?em, Tadziu Nalepa, Brekaut (ogólnie muzyczka bluesowa)

#5 2005-11-01 22:08:35

Admete
Użytkownik

W autobusach mog? co najwy?ej s?ucha?, czyta? nie dam rady. Te? potrafi? robi? kilka rzeczy jednocze?nie i pracuj? w podobny sposób jak Ty ( przy okazji te? ucz? w szkole ), ale je?li naprawd? s?ucham lub czytam, wówczas ca?owicie mnie to poch?ania. Lubi? s?uchac muzyki i nie robi? nic innego - niestety na taki luksus niecz?sto mog? sobie pozwoli?.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#6 2005-11-01 22:15:09

AineNiRigani
Użytkownik

Ja tam potrafi? czyta? nawet ?ci?ni?ta jak ?led?, na stoj?co big_smile

#7 2005-11-02 16:28:41

dorotka
Użytkownik

Ja te? big_smile

Co do muzyki - u mnie ca?y dzie? leci radio, nawet gdy nikt specjalnie si? nie przys?uchuje muzyce. Dopiero gdy kto? ?ciszy, zaczynamy si? zastanawia? co jest nie tak wink
Ja ostatnio na nowo odkrywam U2 i Coldplay. Problem w tym, ?e moje zapotrzebowanie na muzyk? wci?? si? zmienia. Jedyne co pozostaje niezmienne, to niech?? do hiphopu i innych pseudomonologów wink I wybaczcie, ale te wszystkie "Majteczki w kropeczki" te? jako? mi nie le?? big_smile

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#8 2005-11-02 17:13:44

agnes_13
Użytkownik

Co "leci" podczas czytania jest mi , niestety, oboj?tne :oops:
gdy? lektura powoduje wy??czeniu mojego odbioru. Po prostu nie rejestruj? co sie wokó? dzieje.
"Dzi?ki " temu kilkakrotnie ( kiedy czyta?am np. w autobusie lub PKP) przejecha?am mój przystanek albo wr?cz wsiad?am do z?ego ?rodka transp. i wyl?dowa?am na drugim ko?cu miasta. roll

Agnes

#9 2005-11-03 12:08:56

Anonymous
Gość

Ja jestem od muzyki uzale?niona, mog?abym s?ucha? non stop. Ale tylko tego co samam wybiore, dlatego w radiu s?ucham tylko rozmów.
I przyznam, ?e muzyk? wybieram kieruj?c si? swoim nastrojem, rzadziej dopasoweje do lektury. Inna sprawa, ?e ksi?zka na ogó? nie pozostaje bez wp?ywu na mój nastrój.

Podoba mi sie jednak muzyka z najnowszej ekranizacji DiU, przynajmniej z tego, co s?ysza?am na stronie, by? mo?e b?dzie mi towarzyszy? podczaslektury JA.

Ale prawda jest taka, ?e jak si? wci?gn? w ksi?zk?, to szybko przestaj? zwraca? uwag? na cokolwiek, na muzyke równie?.

A ostatnio s?ucham g?ównie starego punk rocka: Ramonesów, The Clash, Buzzkocksów, zawsze i wsz?dzie Red Hotów, troch? nowszego rocka, z Nickelback na czele, a na ukojenie nerwów j?cz?ce kobitki, jak je nazywa mój m??: Alison Krauss, Natalie Merchant, Sarah McLahlan, Dido...
W sumie guzta mam do?? rozleg?e, d?ugo mo?na by pisa?, ale da si? je okresli?, jako szeroko poj?ty rock.

#10 2005-11-03 16:02:58

AineNiRigani
Użytkownik

Hmm u mnie w?sko poj?ty rock (raczej klasyczny i hard rock z tym "czym?")+ muzyka filmowa i celtycka.
Ale przyznam, ?e dawno nic nie zrobi?o na mnie takiego wra?enia jak clip do Someday Nickelback.

#11 2005-11-03 16:17:24

fringilla
Użytkownik

Nie widzia?am tego klipu, kurcze, natomist uwielbiam t? piosenk?, zw?aszcza jej akustyczn? wersj?.Chyba musze cz??ciej ogl?da? MTV Classic.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#12 2005-11-03 20:23:11

AineNiRigani
Użytkownik

Nie widzia?am tego klipu, kurcze, natomist uwielbiam t? piosenk?, zw?aszcza jej akustyczn? wersj?.Chyba musze cz??ciej ogl?da? MTV Classic.

Jak znajd? u siebie - prze?l? ci. Ca?y smak i sens klipu to ostatnie 10 sekund. I w momencie kiedy masz je za sob? i ogl?dniesz jeszcze raz - patrzysz na niego zupe?nie inaczej. Naprawd? robi wra?enie.

#13 2005-11-03 21:05:50

Kazik
(Admin)

My?l?, ?e ta dyskusja "dojrza?a" do przej?cia do lu?nej cz??ci forum.

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#14 2005-11-03 22:06:03

fringilla
Użytkownik

To mo?e by przenie?c ca?y w?tek?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#15 2005-11-03 22:43:04

AineNiRigani
Użytkownik

Posz?o

#16 2005-11-03 22:58:44

fringilla
Użytkownik

Mówisz, masz wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#17 2005-11-04 00:04:47

Marianna
Użytkownik

A ja nie jestem Napoleonem, nie potrafi? robi? porz?dnie kilku rzeczy na raz. Mog? czyta? na stoj?co na przystanku, w poci?gu na korytarzu przygnieciona do szyby itp, ale kiedy slucham muzyki,uaktywnia si? moja wyobra?nia, a to zazwyczaj koliduje z czytaniem.Z kolei kiedy czytam, to calkowicie si? wyl?czam, jakbym ogl?dala film, a nie potrafi? ogl?da? filmów i slucha? muzyki jednocze?nie. Dlatego dla mnie do czytania najbardziej porz?dana jest cisza i spokój (znios? halas uliczny i inne niedogodno?ci [np. plotki starych bab-cz?sto czytam w poci?gu], ale najlepiej mi si? czyta wieczorami w cieplej po?cieli:)

A tak nawiasem mówi?c, to o?widczyny pana Collinsa czytalam na dworcu kolejowym i naprawd? z trudem si? powstrzymalam, ?eby nie wybuchn?? glo?nym ?miechem w miejscu publicznym:lol:

#18 2005-11-04 05:20:22

AineNiRigani
Użytkownik

Mówisz, masz wink

Mam i próbowa?am przes?a? - ale za du?e :cry:

#19 2005-11-04 13:34:21

fringilla
Użytkownik

Jak ma ponad 10 MB to nie przejdzie sad
Spróbuj? sobie ?ciagn??.

Rany, o to za barbarzy?ska godzina przy Twoim po?cie?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#20 2005-11-04 13:40:11

AineNiRigani
Użytkownik

Rany, o to za barbarzy?ska godzina przy Twoim po?cie?

Godzina w której, w dniach od czwartku do poniedzia?ku, czekam a? mi w?osy wysch? :evil: :evil:

#21 2005-11-04 13:51:11

fringilla
Użytkownik

To straszne i niedopuszczalne, i powinno by? zakazane. Ja mam dzi? wolne i ?eby zrekompensowa? sobie codzienne wstawanie przed 8, le?a?am w wyrku prawie do 10 :oops: Ne cierpi? rano wstawa?...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#22 2005-11-04 13:55:18

AineNiRigani
Użytkownik

Ale nie b?d? ju? pisa?, ze warto, bo jeszcze si? nastawisz na maksa i potem si? rozczarujesz big_smile

#23 2005-11-04 13:58:28

AineNiRigani
Użytkownik

Te? nie lubi?, ale jak si? nie ma co si? lubi, to si? lubi co si? ma big_smile
A ilo?? dni wolnych stanowi niezaprzeczalny atut, prawda? big_smile

Mam wtorki i ?rody, gdzie mog? si? wyspa? a? do 8:30 big_smile

#24 2005-11-10 13:14:38

fringilla
Użytkownik

Ale nie b?d? ju? pisa?, ze warto, bo jeszcze si? nastawisz na maksa i potem si? rozczarujesz big_smile

Obejrza?am, rzeczywi?cie fajny, ale przewidzia?am pointe przed ko?cem wink
Natomiast coraz bardziej podoba mi sie wokalista - ale chyba ze wzgledu na muzyke, bo jest zupelnie nie w moim typie... Hehe

Pozdr. Agata
gg 5739618

#25 2005-11-10 15:47:29

AineNiRigani
Użytkownik

Obejrza?am, rzeczywi?cie fajny, ale przewidzia?am pointe przed ko?cem ;)Natomiast coraz bardziej podoba mi sie wokalista - ale chyba ze wzgledu na muzyke, bo jest zupelnie nie w moim typie... Hehe

Z tym "hehe" zgadzam si? w pe?ni big_smile

Stopka forum