Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2006-09-01 07:58:01

Marija
U┐ytkownik

Re: Gdzie najch─Ötniej czytacie Jane i nie tylko?

Hehe, a kto musiał jako lekturę z filozofii czytać Lenina "Materializm a empiriokrytycyzm"? lol Mam wrażenie, że przeczytałam i zapamiętałam tylko tytuł dzieła, a dalej czarna dziura 8O Może by teraz przejrzeć, ale gdzie to dorwać?? Po studiach w ogóle starałam się być ambitniejsza filizoficznie, nawet przeczytałam "Świat Zofii", bo był modny onegdaj... :oops:

#127 2006-09-01 08:25:11

pak4
U┐ytkownik

To ja przerabiam odwrotn─ů ewolucj─Ö. Na studiach zaczytywa┼éem si─Ö w dialogach Platona mi─Ödzy zaj─Öciami (koledzy drwili, ┼╝e jestem chyba humanist─ů, kt├│ry zb┼é─ůdzi┼é na Politechnik─Ö) i czyta┼éem r├│┼╝ne rzeczy, cho─ç wcale nie musia┼éem (nie mia┼éem egzaminu z filozofii, a zaliczenie by┼éo jakie┼Ť ┼Ťmiesznie proste). Teraz za┼Ť "filozofia" budzi we mnie znudzenie lub ┼Ťmiech. Pozostaje mi popiera─ç Pascala ("Drwi─ç sobie z filozofii znaczy naprawd─Ö filozofowa─ç").

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#128 2006-09-01 08:45:15

Marija
U┐ytkownik

Ja ju┼╝ ewolucj─Ö sko┼äczy┼éam i jestem rodzajem ┼╝ywej skamienia┼éo┼Ťci lol A na filozofi─Ö nie mam niestety czasu, moje ambicje ko┼äcz─ů si─Ö na przem─ůdrza┼éych tekstach w kulturalnych dodatkach do czasopism, kt├│re czytam po ┼éebkach :oops: Kanta i Heideggera nawet nie b─Öd─Ö pr├│bowa┼éa rozgryza─ç. Ale- z przyjemno┼Ťci─ů czytam Jana Paw┼éa II, w ko┼äcu bardziej filozofa ni┼╝ teologa. Oczywi┼Ťcie nie wyk┼éady na KUL-u. Na swoje usprawiedliwienie dodam, ┼╝e tzw. prasa kobieca powala mnie na ziemi─Ö lol , wi─Öc mo┼╝e nie jest jeszcze tak ┼║le sad No, tak si─Ö dzisiaj zastanawiam nad sob─ů: na ile jeszcze p├│jd─Ö dalej, czy raczej b─Öd─Ö sobie p┼éywa─ç w znanym dobrze brodziku tudzie┼╝ gotowa─ç, sprz─ůta─ç i pra─ç. :?

#129 2006-09-01 09:46:05

AineNiRigani
U┐ytkownik

a ja si─Ö przyznam, ┼╝e na filozofi─Ö jestem zbyt leniwa... big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#130 2006-09-05 20:03:12

lemonick
U┐ytkownik

1. masz racj─Ö, Aine. moja szkola JEST dziwna. nie dziwota, ┼╝e nikt do niej nie ma zamiaru ucz─Öszcza─ç. z pierwszych klas ┼é─ůcznie s─ů 32 osoby. pami─Ötam te czasy, gdy 32 osoby by┼éy w jednej klasie, a takich klas by┼éo 7...
2. wszystkie moje najgrubsze ksi─ů┼╝ki pzreczyta┼éam jednocze┼Ťnie z moj─ů siostr─ů- np. "Zbrodnie i Kar─Ö", "Mistrza i Ma┼égorzat─Ö" czy "Lalk─Ö". nie m├│wi─ůc o (cienkiej, bo cienkiej-ale...) "Medalionach", "D┼╝umie", "Granicy" czy "Przedwio┼Ťniu"... i teraz niech inni pluj─ů sobie w twarz bo ja wi─Ökszo┼Ť─ç tegorocznych lektur przeczyta┼éam 2 lata temu:)
3. jedynym filozofem jakiego znam jest moja nauczycielka od polskiego... dlatego filozofi─Ö traktuj─Ö jak przymusowe siedzenie na nudnym wyk┼éadzie prowadzonym przez baardzo zamulon─ů nauczycielk─Ö... c├│┼╝, zacz─Ö┼éa si─Ö szko┼éa, wi─Öc zrobi┼éam si─Ö troch─Ö bardziej krytyczna wobec otoczenia w kt├│rym jestem zmuszona przebywac od 8.00 do 15.00, od poniedzia┼éku do pi─ůtku... wink

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#131 2007-04-19 18:20:48

Dorfi
U┐ytkownik

Kontynuuj─ůc w─ůtek g┼éosuj─Ö na wann─Ö pe┼én─ů piany.
W parku nie dam rady czyta─ç z powodu dzieci─Öcia, kt├│rego na chwil─Ö nie mo┼╝na spu┼Ťci─ç z oka. A wiadomo, ┼╝e jak ksi─ů┼╝ka wci─ůgnie, to nie wiadomo co si─Ö na ┼Ťwiecie dzieje. W autobusach/tramwajach nie czytam z podobnego wzgl─Ödu. Poza tym nie chcia┼éabym zosta─ç okradziona podczas pasjonuj─ůcej lektury, a kieszonkowcy nie ┼Ťpi─ů.
Wieczorem przed snem czytanie odpada, gdy┼╝ mam za ma┼ée mieszkanie. Nie mam swojego pokoju a trudno si─Ö czyta z latark─ů pod ko┼édr─ů, co w dodatku nie jest zdrowe dla oczu. Chocia┼╝ kupi┼éam sobie latark─Ö specjalnie do tego celu:)
Tak wi─Öc kiedy moi m─Ö┼╝czy┼║ni smacznie sobie ┼Ťpi─ů id─Ö sobie do ┼éazienki, ┼Ťwiat┼éo nikomu tam nie przeszkadza a ja mog─Ö sobie w spokoju poczyta─ç.

#132 2007-04-19 19:58:46

Loana
U┐ytkownik

O, ja mog─Ö si─Ö byczy─ç w ┼é├│┼╝ku, bo ostatnio dorobi┼éam si─Ö w┼éasnego z moj─ů po┼é├│wk─ů. Co prawda czyta─ç czasami musz─Ö przy bardzo nisko po┼éo┼╝onej lampce, ┼╝eby nie ┼Ťwieci┼éa mojej po┼é├│wce w twarz, ale co tam tongue. Niestety cz─Ö┼Ťciej jednak czytam w autobusach tongue. W ┼éazience to boj─Ö si─Ö, ┼╝e mi si─Ö ksi─ů┼╝ka zamoczy - jak to obchodzicie?

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#133 2007-04-20 13:08:31

Dorfi
U┐ytkownik

Opieram ┼éokcie na brzegach wanny i sobie czytam. Ksi─ů┼╝ka jest z dala od wody. Tyle, ┼╝e ja mam wann─Ö w kszta┼écie trapezu prostok─ůtnego i k┼éad─Ö si─Ö tam gdzie jest w─ůsko. Pozycja idealna do czytania. R─Öce podparte, plecy te┼╝, kran w zasi─Ögu r─Öki (w celu dolewania ciep┼éej wody jak woda w wannie wystygnie). Nawet mam miejsce na szklaneczk─Ö z soczkiem smile

#134 2007-04-20 16:53:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wanna jest jedynym miejscem w kt├│rym czytanie jest dla mnie niemo┼╝liwe. I to nie dlatego. ┼╝e jej nie mam. Nie potrafi─Ö si─Ö wy┼é─ůczy─ç z otaczaj─ůcego ┼Ťwiata, woda mnie rozprasza. nWspanie mi si─Ö w niej wypoczywa, ale na zasadzie odci─Öcia si─Ö. Nast─Öpuje u mnie totalny bezw┼éad umys┼éowy, mysli si─Ö rozpraszaj─ů.
Potem czuj─Ö si─Ö jak nowonarodzona big_smile

#135 2007-04-20 17:49:45

Marija
U┐ytkownik

Ja dostaj─Ö nerwicy, le┼╝─ůc w wannie hmm

#136 2007-04-20 21:24:07

AineNiRigani
U┐ytkownik

bo pewnie jest za mała... tongue

#137 2007-04-20 21:55:24

Marija
U┐ytkownik

Typowa blokowa, ┼Ťredni Jaruzelski, ┼╝aden biedermayer big_smile. No mo┼╝e dlatego...

#138 2007-06-09 19:51:01

lizzzi
U┐ytkownik

Wanna fajne miejsce do czytania, ale od czasu, gdy wpad┼éa mi ca┼éa ksia┼╝ka do wody nie czytam w wannie. A zreszt─ů ju┼╝ nie przesiaduje w wannie, tylko bior─Ö kr├│tki prysznic. Oszcz─Ödzam wod─Ö. Lubi─Ö czyta─ç tu┼╝ przed za┼Ťni─Öciem, a najchetniej przy jedzeniu. Podobno to nie zdrowe i zjada si─Ö wi─Öcej, ale co tam. Moja c├│rka nic nie zje bez ksi─ů┼╝ki przed nosem. W takim razie ta przypad┼éo┼Ť─ç jest rodzinna.

#139 2007-06-10 08:21:41

pak4
U┐ytkownik

To mnie ucieszy┼éa┼Ť smile Mam kogo obwinia─ç za ten paskudny zwyczaj wink
Inna sprawa, ┼╝e powie┼Ť─ç wymaga zwykle 'd┼éugiego oddechu' i nie bardzo nadaje si─Ö do czytania przy jedzeniu. Cho─ç z drugiej strony ostatnio czytana przy jedzeniu przeze mnie powie┼Ť─ç (bo takie wyj─ůtki si─Ö trafiaj─ů) by┼éa napisana w┼éa┼Ťnie przez Jane Austen...

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#140 2007-06-10 09:59:06

lizzzi
U┐ytkownik

To jest nas wi─Öcej-czytajacych przy jedzeniu. Te┼╝ mnie ucieszy┼ée┼Ť.

#141 2007-06-15 11:12:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja nie czytam przy jedzeniu odk─ůd po chrupni─Öciu pod z─Öbami zauwa┼╝y┼éam p┼éywaj─ůce w kaka┼éku g─ůsieniczki jakiego┼Ť ┼Ťwi┼ästwa.
Wprawdzie to by┼éo we W┼éoszech (u mnie nie robi sie zapas├│w,a je┼Ťli s─ů - z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů ich okres wa┼╝no┼Ťci nie up┼éyn─ů┼é 3 lata temu ...), ale si─Ö zrazi┼éam.
Prze┼╝yta trauma zwi─ůzana z tym wydarzeniem spowodowa┼éa uraz wewn─Ötrzny ... big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

#142 2007-06-15 13:45:50

Dione
U┐ytkownik

Ja jestem stworek-podr├│┼╝niczek, wi─Öc po┼éow─Ö swoich lektur czyta┼éam w poci─ůgach. Autobusy - nigdy w ┼╝yciu, s─ů fuuujj wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#143 2007-06-15 14:17:06

pak4
U┐ytkownik

Potwierdzam. Chcia┼éem kiedy┼Ť "J├│zefa i jego braci" czyta─ç w autobusie big_smile
Poci─ůg to jedno z lepszych miejsc na lektur─Ö, pod warunkiem, ┼╝e obrazy za oknem nie przyci─ůgaj─ů za bardzo wzroku smile
Troch─Ö jeszcze zale┼╝y jak daleko si─Ö jedzie i jak cz─Östo zatrzymuje. No, ale ja to mam ju┼╝ chyba po temu skrzywienie, by dobiera─ç lektur─Ö -- inn─ů do poci─ůgu, inn─ů do czytania na kanapie, a jeszcze inn─ů do ┼Ťniadania smile

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Stopka forum