Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2006-08-16 17:06:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Gdzie najch─Ötniej czytacie Jane i nie tylko?

Wi─Öcej -- wada wzroku 'od czytania' potrafi by─ç dziwnie asymetryczna -- staj─Ö si─Ö kr├│tkowidzem tylko w lewym oku...

To tak jak i ja big_smile Prawe mam natomiast dalekowzroczne big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#77 2006-08-16 22:55:20

megg
U┐ytkownik

Nie dobijajcie mnie....... :cry:

#78 2006-08-18 12:37:52

Dione
U┐ytkownik

A wracaj─ůc do czytania....
Ja najch─Ötniej czytam w domku (ale nie tu w Olsztynie, tylko w domciu rodzinnym na zielonych Mazurach) w swoim fotelu i z kocurkiem na kolanach. Ostatnio kocurka niestety nie posiadam, ale to tylko kwestiaczasu a┼╝ zdecyduj─Ö si─Ö na kolor jego sier┼Ťci, wi─Öc musi mi wystarczy─ç szata┼äsko mocna herbatka. A najcz─Ö┼Ťciej czytam w poci─ůgach. A autobusach si─Ö nie da. 8)

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#79 2006-08-18 12:46:18

Marija
U┐ytkownik

Eee, da si─Ö w autobusach, kwestia wprawy. Nie da si─Ö za to, jak si─Ö jedzie autkiem, bo jak: na kierownicy sobie roz┼éo┼╝y─ç? lol A najlepiej to tak: wzi─ů─ç prysznic, przebra─ç si─Ö w swobodne szaty, kawusia w ┼éadnej fili┼╝ance.... big_smile Tylko dlaczego te dzieci tak si─Ö wydzieraj─ů, Jezu... :twisted:

#80 2006-08-18 13:50:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja najch─Ötniej czytam w domku (...) z kocurkiem na kolanach.

Z moim kocurkiem nie da si─Ö czyta─ç. Ma zdecydowanie za du┼╝y ty┼éek. Jest przy tym tak zaborczy, ┼╝e w zasadzie wyklucza jakiekolwiek inne zaj─Öcie niz zajmowanie si─Ö jego osob─ů. No jedynie telewizje pozwoli ogladn─ů─ç. Ale z haftem czy robieniem na drutach mam olbrzymie problemy big_smile

#81 2006-08-18 20:27:55

Areliee
U┐ytkownik

A ja czytam wsz─Ödzie, gdzie si─Ö da.
A da si─Ö naprawd─Ö... wsz─Ödzie! tongue

Tata si─Ö ju┼╝ ze mnie ┼Ťmieje, ze ja non stop z nosem w ksi─ů┼╝ce.
Czytam w ┼é├│┼╝ku - rano, wieczorem (preferuj─Ö t─Ö drug─ů opcj─Ö), w toalecie :oops: , w wannie, przy jedzeniu, nad kuchenk─ů (a potem brat skar┼╝y rodzicom, ┼╝em ja wyrodna siostra i mu przypalony obiad daj─Ö), ogladaj─ůc telewizj─Ö (wyjatkiem jest LOST - nie potrafi─Ö tego ogl─ůda─ç czytaj─ůc. To jest zbyt fascynujace.), w samochodzie (siedz─Ö za kierowc─ů - gdybym prowadzi┼éa z pewno┼Ťci─ů bym tego nie robi┼éa wink), we wszystkich ┼Ťrodkach komunikacji miejskiej, w ogrodzie, na pla┼╝y, w szkole (na przerwach, lekcjach - tych nudnych), nawet na rodzinnych imprezkach mi si─Ö zdarza. To ju┼╝ swego rodzaju normalka, ┼╝e gdy starsza cz─Ö┼Ť─ç towarzystwa zaczyna rozmowy ┼Ťrednio interesuj─ůcych dla nas temat├│w, razem z trzy lata starsz─ů kuzynk─ů w odleg┼éy k─ůt pokoju/do innego pomieszczenia i ka┼╝da we w┼éasn─ů ksi─ů┼╝k─Ö. Na szcz─Ö┼Ťcie mam wyrozumia┼éa rodzin─Ö i nie odbieraj─ů tego za spory nietakt. Taki tylko tyci wink

#82 2006-08-20 13:53:23

Karenina
U┐ytkownik

Ech, szcz─Ö┼Ťciara... m├│j luby nie znosi ksi─ů┼╝ek (o niebiosa!) i irytuje si─Ö, gdy ja za d┼éugo czytam. Wtedy albo mnie podskubuje i ┼éaskocze, albo narzeka, ┼╝e "ju┼╝ mnie wcale nie kochasz", albo w┼Ťciubia sw├│j nos w ksi─ů┼╝k─Ö i niwinnie si─Ö pyta, jak straszna jest ksi─ů┼╝ka i "czy ona go kocha, a on umiera dla niej".....

Kiedy pr├│bowa┼éam wyci─ůgn─ů─ç go na D&U do kina, stwierdzi┼é, ┼╝e ma do takich film├│w UPRZEDZENIE

Ach, nie┼éatwo mie─ç ┼Ťcis┼éy umys┼é za m─Ö┼╝a....

┼Üwiat widzie─ç w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro┼╝nej koniczynie, d┼éoni─ů ogarn─ů─ç Niesko┼äczono┼Ť─ç, a Wieczno┼Ť─ç zamkn─ů─ç w godzinie...

#83 2006-08-20 22:40:09

lemonick
U┐ytkownik

Karenina, nie wiem czemu, ale kojarzysz mi si─Ö z ta Ann─ů Karenin─ů...

faceci og├│lnie rzecz bior─ůc uciekaj─ů od poezji romantycznej. chociaz kiedy┼Ť w autobusie widzia┼éam faceta czytaj─ůcego Harlequina... to chyba musia┼é by─ç naprawd─Ö zdesperowany facet smile wink
┼Ťmia┼éam si─Ö z mojego "ex" ┼╝e nigdy nie b─Ödzie w stanie zrozumie─ç prawdziwej kobiety... zmusi┼éam go do wypo┼╝yczenia "Love Story"... wyszed┼é po p├│┼é godzinie i nie wr├│ci┼é... c├│┼╝, to by┼é poprostu "facet bez serca", za to na mecze ┼éazi┼é na┼éogowo... ech, Ci m─Ö┼╝czy┼║ni...

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#84 2006-08-20 22:53:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

faceci og├│lnie rzecz bior─ůc uciekaj─ů od poezji romantycznej.

A czy wzi─Ö┼éa┼Ť pod uwag─Ö, ┼╝e najpi─Ökniejsz─ů poezj─Ö rozmatyczn─ů tworz─ů m─Ö┼╝czy┼║ni? W tym ┼Ťwietle Twoja teoria si─Ö nieco wali big_smile
Nie, nie uwa┼╝am, ze m─Ö┼╝czy┼║ni uciekaj─ů od poezji romantycznej. Oni j─ů lubi─ů i cz─Östo bardzo cenia. Tylko oni zachwycaj─ů si─Ö ciut inaczej.

#85 2006-08-20 23:24:06

lemonick
U┐ytkownik

mo┼╝e masz racj─Ö. ja za ma┼éo mam do czynienia z "dojrza┼éymi przyk┼éadami".. faceci kt├│rych znam uwa┼╝aj─ů, ┼╝e powie┼Ť─ç romantyczna to "Dziady" i "Szatan z si├│dmej klasy". nawet o "Anu z Zielonego Wzg├│rza" zapominaj─ů. przecie┼╝ Ania wychodzi za Gilberta...

ech... znowu musz─Ö Ci podzi─Ökowa─ç, Aine...

a faktycznie, m─Ö┼╝czy┼║ni pisali zdecydowanie wi─Öcej ksi─ů┼╝ek, bo powie┼Ťci napisane przez kobiety by┼éy "niezbyt popularne". to by┼éy czasy, gdy kobieta by┼éa "gorszym gatunkiem". nawet siostry Bronte pisa┼éy pod postaci─ů m─Ö┼╝czyzn. ju┼╝ nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç, kiedy b─Ödzie odwrotnie... wink

Paulo Coelho

#86 2006-08-21 00:01:05

AineNiRigani
U┐ytkownik

lemonick, po prostu chciej ich pozna─ç. Ja w czasach licealnych mia┼éam wspania┼éych kumpli, kt├│rzy czytali poezje, czasem sami pisali, ale jednocze┼Ťnie moje kole┼╝anki m├│wi┼éy o nich to, co Ty o swoich kolegach. Nie zada┼éy sobie trudu aby wyj┼Ťc poza stereotyp, a oni nie byli przy nich tak otwarci. Chowali si─Ö do skorup os┼éaniaj─ůc si─Ö przed wy┼Ťmianiem. Mo┼╝e Twoi koledzy tez si─Ö chowaj─ů? Mo┼╝e po prostu wystarczy zada─ç sobie troszk─Ö trudu ┼╝eby ich naprawd─Ö pozna─ç?
I nie wierzę, że czasy zmieniły sie aż tak bardzo big_smile

P.S. Dzisiaj kobiety pisz─ů pod ┼╝e┼äskimi pseudonimami, a i tak uwa┼╝am, ┼╝e poezja romantyczna m─Ö┼╝czyzn jest bardziej romantyczna. Bardziej do mnie przemawia i bardziej mi sie podoba.
[/img]

#87 2006-08-21 13:41:37

elbereth
U┐ytkownik

Tak wracaj─ůc do samego czytania - zdarza mi sie nieraz, ┼╝e b─Öd─ůc w ksi─Ögarni wezm─Ö do r─Öki co┼Ť interesuj─ůcego, ot tak, ┼╝eby to przejrze─ç i zobaczy─ç, czy to co┼Ť warte. Po jakiej┼Ť godzinie orientuj─Ö si─Ö, ┼╝e zdr─Ötwia┼é mi kr─Ögos┼éup, a sprzedawcy zaczynaj─ů dziwnie na mnie patrzy─ç wink No ale wtedy jestem zwykle ju┼╝ w po┼éowie ksi─ů┼╝ki... big_smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#88 2006-08-21 17:47:59

pak4
U┐ytkownik

M├│j znajomy w ksi─Ögarni:
-- Zapakowa─ç panu?
-- Nie, dzi─Ökuj─Ö! Przeczytam na miejscu!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#89 2006-08-21 17:52:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mnie swego czasu wywalili w ksi─Ögarni za czytanie ...

#90 2006-08-21 19:19:11

Katarzyna
U┐ytkownik

I w┼éa┼Ťnie dlatego uwa┼╝am, ┼╝e je┼╝eli si─Ö idzie do ksi─Ögarni to tylko w du┼╝ym mie┼Ťcie. Kiedy wchodz─Ö do ksi─Ögarni u siebie i przebieram w ksi─ů┼╝kach i pozwalam sobie nawet niekt├│re otworzy─ç 8O sprzedawczyni patrzy na mnie takim wzrokiem jakby chcia┼éa mnie zabi─ç :?

#91 2006-08-21 19:24:53

AineNiRigani
U┐ytkownik

to zale┼╝y od ksi─Ögarni i ksiegarza. Mnie wywalili w du┼╝ym mie┼Ťcie.
Og├│lnie rzecz bior─ůc nie lubi─Ö ksi─Ögar┼ä krakowskich.

#92 2006-08-21 20:16:32

megg
U┐ytkownik

A ja wrocławskich...
Aine, ja te┼╝ wol─Ö poezj─Ö romantyczn─ů facet├│w, a nawet mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e jako badacze literatury te┼╝ tak w 70% si─Ö lepiej sprawdzaj─ů ni┼╝ kobiety niestety :evil:

#93 2006-08-21 20:49:56

lady_kasiek
U┐ytkownik

za to na mecze łaził nałogowo... ech, Ci mężczyźni.

Hej ma kto┼Ť co┼Ť przeciwko meczom???

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#94 2006-08-21 20:52:43

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja tak mysla┼éam i zastanawia┼éam si─Ö dlaczego w┼éasnie meska poezj─Ö ceni─Ö sobie bardziej. I przychodzi mi na my┼Ťl tylko to, ┼╝e nie jest przegadana. Zwykle trafia w sedno i nawet jak nie jest dos┼éowna, zwykle jest konkretna.
Kobiety si─Ö rozpisuj─ů i cz─Östo schodz─ů z tematu (ze znanych mi potek, jedynie Pawlikowsk─ů - Jasnorzewsk─ů inaczej pisa┼éa big_smile)

#95 2006-08-26 11:59:54

Robert_Benett
U┐ytkownik

Czytanie przy kawie? To dosy─ç trudna sztuka...pomijam fakt czytania na ulicy( uda┼éo mi sie usia┼Ť─ç na masce samochodu) w poci─ůgu, autobusie, w pracy, ale przy jedzeniu i kawie to ju┼╝ dla mnie trudno┼Ť─ç..wszystkie moje ksi─ů┼╝ki nosz─ů ┼Ťlady kawy lub plamy po jedzeniu...i jak tu uwa┼╝a─ç jak si─Ö cz┼éowiek zapami─Öta w lekturze?

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#96 2006-08-27 19:17:14

pak4
U┐ytkownik

Hm... przy kawie nie czytam, z bardzo prostego zreszta powodu -- kawy niemal nie pijam. A przy jedzeniu i owszem, byle tylko nikt nie widzia┼é. Tyle, ┼╝e nigdy powie┼Ťci. No, niemal nigdy smile W ka┼╝dym razie do poci─ůgu, czy jedzenia wol─Ö czyta─ç jakie┼Ť kr├│tkie eseje, albo ksi─ů┼╝ki historyczne, czy popularnonaukowe. Czyli albo takie, gdzie rozdzia┼éy s─ů tak kr├│tkie, ┼╝e nie zapomn─Ö wysi─ů┼Ť─ç na w┼éa┼Ťciwej stacji pr├│buj─ůc doczyta─ç do ko┼äca rozdzia┼éu; albo takie, gdzie z ┼éatwo┼Ťci─ů przerywam lektur─Ö w dowolnym momencie. No i ksi─ů┼╝ki do jedzenia... ju┼╝ kupuj─ůc ksi─ů┼╝k─Ö my┼Ťl─Ö, czy nie jest ona zbyt ┼éadnie wydana, by wystawia─ç j─ů na zaplamienie smile W ka┼╝dym razie tych naj┼éadniej wydanych na pewno przy jedzeniu nie czytam.

PS.
Kiedy┼Ť czyta┼éem pianistyczne opowie┼Ťci Charlesa Rosena. Opowiada on, ┼╝e do ─çwiczenia na fortepianie czyta krymina┼éy i gazety. Nigdy poezji, czy dobrej artystycznie prozy, gdy┼╝ ma ona sw├│j rytm, i mog┼éaby go podczas gry myli─ç. Z ca┼é─ů poprawk─ů na proporcje -- jak dla mnie jedzenie te┼╝ ma sw├│j rytm, to jeden z powod├│w unikania powie┼Ťci.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#97 2006-08-27 21:03:39

lemonick
U┐ytkownik

po tygodniowym pobycie w Krakowie i dokladnym poznaniu krakowskich kork├│w dochodz─Ö do wniosku, ┼╝e czytanie w pojazdach transportu (autobusy, poci─ůgi, pksy...) jest super smile gorzej je┼Ťli kto┼Ť ma chorob─Ö lokomocyjn─ů, tak jak np ja. c├│┼╝... wtedy nie ma bata, trzeba siedzie─ç i patrze─ç przez okno. a┼╝ b─Ödzie mo┼╝na umrze─ç z nud├│w...

a tak wracaj─ůc do "facet├│w i poezji romantycznej"... mam w klasie dok┼éadnie 7 ch┼éopak├│w (w tym 3 kompletnych mato┼é├│w- za lektur─Ö nieobowi─ůzkow─ů, kt├│ra powinna by─ç na poziomie gimnazjalnym wybrali sobie "Ten Obcy" i "Opowie┼Ť─ç Wigilijna". "O W" owszem, jest lektur─ů przerabian─ů w 1 klasie gimnazjum. ale ta ksi─ů┼╝ka ma 30 stron!)
a pisz─ůc "moi koledzy" mia┼éam na my┼Ťli tych 3 wyj─ůtkowych, kt├│rzy ze mn─ů rozmawiaj─ů. bo w tym wieku (tnz 15-16 lat) dla ch┼éopc├│w dziewczyny, kt├│re czytuj─ů sobie (┼╝e si─Ö tak wyra┼╝─Ö) dojrza┼ée i romantyczne ksi─ů┼╝ki s─ů jak tr─Ödowate.... taki wiek neutral

Paulo Coelho

#98 2006-08-27 22:35:44

AineNiRigani
U┐ytkownik

lemonick moje wyrazy wsp├│┼éczucia. Jaka┼Ť dziwna ta szko┼éa ...

#99 2006-08-28 19:52:50

megg
U┐ytkownik

Eee....no i co z tego, ┼╝e "Opowie┼Ť─ç Wigilijna" ma 30 stron?....nie rozumiem chyba.....

#100 2006-08-28 20:24:05

lady_kasiek
U┐ytkownik

Jak nie?
Skoro wybierali chłopcy to poszli po najmniejszej lini oporu czyli to co najcieńsze

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Stopka forum