Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-10-31 12:09:47

agnes_13
U┐ytkownik

Gdzie najch─Ötniej czytacie Jane i nie tylko?

Było pytanie co oprócz Jane?
A ja pytam GDZIE?? big_smile big_smile

Moje typy to:
1) wanna z pachn─ůc─ů pian─ů
2) sofa z gor─ůc─ů herbat─ů i ciep┼éym pledem
3) przy jedzeniu ( wiem wiem to straszne ale zawsze powtarzam ┼╝e lepiej czyta─ç przy jedzeniu ni┼╝ nie czyta─ç wcale)
4) :oops: własna toaleta :oops: ( ale jestem niewinna mam to zapisane w DNA)

Agnes

#2 2005-10-31 14:41:15

Admete
U┐ytkownik

Re: Gdzie najch─Ötniej czytacie Jane i nie tylko?

Punkt drugi - uwielbiam czytać w zaciszu swojego pokoju, ale gddybym mogła czytac w ładnej altanie w ogródku latem to też chętnie. Przy jedzeniu też niestety czytam - mam mało czasu i wpadłam w nałóg ;-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#3 2005-10-31 16:00:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja najcz─Ösciej czytam w autobusach. Doje┼╝d┼╝am do pracy 15 min.+ ok. 30 min czekania+40 min. jazdy (to wszystko w jedn─ů stron─Ö).
Do tego w weekendy do szkoły: 15 min+przesiadkai dalej bez czekania 10 min+przesiadka i czekanie 20 min+przesiadka i podróż 40 min+czekanie 2,5 godz. na zajęcia przy zamkniętych sklepach, kinach, kawiarniach, restauracjach i wszelkich lokalach publicznych.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#4 2005-10-31 18:10:20

angelix
U┐ytkownik

Najwięcej czytam w wannie lub po prostu w łóżku " do poduchy". Czasem w autobusach, tramwajach,na ławeczce na dworze, a no i czasami :oops: kibelek się przydarzy, ale to naprawdę sporadycznie i jak nie mogę oderwać się od fajnej fabułki. :oops: lol

#5 2005-10-31 20:19:43

demi
U┐ytkownik

ja najcz─Ö┼Ťciej na rzeczonej sofie z kubeczkiem herbatki obok, czasem zda┼╝a si─Ö tez przed snem big_smile

#6 2005-10-31 21:21:01

fringilla
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie, komunikacja publiczna - mo┼╝e w┼éa┼Ťnie dlatego wci─ů┼╝ jeszcze nie zrobi┼éamn prawa jazdy? wink Wszyscy mi wsp├│lczuj─ů, ┼╝e jad─Ö godzin─Ö do pracy. C├│z, to wcale nie jest takie nieprzyjemne...
Poza tym wszystkie wymienione miejsca, w łóżku do bardzo późnych godzin i na spacerze z dzieckiem, na ławce na placu zabaw.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#7 2005-10-31 21:29:30

AineNiRigani
U┐ytkownik

No ┼╝e zawsze przyjemne, to nie powiem. Czasem jak zbyt mocno trzesie odzywa mi sie choroba lokomycyjna. A w├│wczas przyjemnie nie jest :evil:

#8 2005-10-31 21:35:08

fringilla
U┐ytkownik

Nie napisa┼éam, ┼╝e przyjemne, tylkjo, ┼╝e nie takie nieprzyjemne, to r├│┼╝nica wink Ja je┼╝d┼╝e do pracy na Groch├│w, Warszawaianki wiedz─ů co to znaczy - latem w godzinach szczytu, horror! Ale z ksi─ůzk─ů da si─Ö znie┼Ť─ç. Dlatego staram si─Ö wybiera─ç wydania, kt├│re daje si─Ö obs┼éugiwac jedn─ů r─Ök─ů. A DiU podtrzymywa┼éa mnie na duchu w poczekalni u dentysty. A ┼Ťci┼Ťlej m├│wi─ůc na oddizle chirurgii szc─Ökowej. I w og├│le umila czas we wszelkiego rodzaju poczekalniach wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#9 2005-10-31 21:40:30

angelix
U┐ytkownik

Nie ma to jak chirurgia szczękowa.Szkoda,że jak ja siedziałam w takiej poczekalni, to jeszcze nie wiedziałam o istnieniu "DiU".
Pewnie by pomogło lol wink

#10 2005-10-31 21:41:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

Duma i komedie Oscara Wilde'a big_smile
Najgorzej w miejscach publicznych czyta si─Ö Lesia Chmielewskiej, Wszystko czerwone (tej samej autorki), czy naprawde dobre komedie - np. 4 wesela Curtisa - lepsze ni┼╝ film big_smile, scenopis Mayday, kolacji dla g┼éupca itp. (czarna dziura, nie porzychodzi mi do g┼éowy nic wi─Öcej , a jest tego kilkana┼Ťcie sztuk big_smile)
Ja nie umiem ┼Ťmia─ç si─Ö cicho, rykn─Ö na ca┼éy g┼éos, a potem wszyscy si─Ö na mnie patrz─ů big_smile

#11 2005-10-31 21:48:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hm, zawsze jako┼Ť moje najpiekniejsze wspomnienia sa zwiazane z zebami big_smile

#12 2005-10-31 21:48:29

angelix
U┐ytkownik

To tak jak ja. Czasem potrafi─Ö si─Ö pop┼éaka─ç,┼╝e ┼Ťmiechu. Ostatnio tak si─Ö " ry┼éam", ┼╝e nie mog┼éam doczyta─ç strony do ko┼äca. A czyta┼éam wywiad Bridget Jones z Colinem Firthem .Ludzie patrzyli na mnie jak na ...

Staj─Ö sie monotematyczna
Koniec z Firthem
roll NIE, NIE , zdecydowanie NIE........... : :?: :!: roll

#13 2005-10-31 21:54:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

A mnie wywiad z Firthem tylko momentami roz┼Ťmieszy┼é. Ale ┼╝ebym p┼éaka┼éa - tego nie powiem.
Natomiast moim ulubionym zdaniem z Brifget jest to na samym poczatku jak spot

#14 2005-10-31 22:26:06

fringilla
U┐ytkownik

Ja mam kilka p┼éyt, gdzie opr├│cz muzyki z mojego serialu, s─ů te┼╝ fragmenty dialog├│w. Cz─Östo jad─Ö ze s┼éuchawkami na uszach i rechocz─Ö. Tak samo mia┼éam na ┼Ťcie┼╝ce d┼║wi─Ökowej z 4 wesel - przed kt├│r─ů┼Ť piosenk─ů jest ta rozmowa: jak tam twoja dziwczyna, nie jest ju┼╝ moj─ů dziweczyn─ů..., wiecie o co chodzi, te┼╝ zawsze w tedy mam atak ┼Ťmiechu.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#15 2005-10-31 22:30:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja wole fragment z długopisem big_smile
Og├│lnie ksi─ůzka by┼éa bardziej rozbudowana i du┼╝o ┼Ťmieszniejsza big_smile

#16 2005-10-31 22:34:43

Admete
U┐ytkownik

Doje┼╝d┼╝am do pracy 12 kilometrow, ale niestety nie mog─Ö w autobusie czyta─ç. Szkoda, bo marnuj─Ö codziennie ponad godzin─Ö...

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#17 2005-10-31 22:38:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

Przepraszam za ciekawo┼Ť─ç, ale Admete, czy stoisz w korkach tak d┼éugo? Mnie dojazd busikiem 25 kilos├│w zajmuje 40 min. a 35km. 70 min

#18 2005-10-31 22:43:54

Admete
U┐ytkownik

Nie, liczy┼éam w obie strony. Dojazd zajmuje mi jakie┼Ť 30 - 35 minut w jedn─ů stron─Ö. Przy czym w taki dzie┼ä jak dzisiaj, gdy ruch jest du┼╝y faktycznie zwi─Öksza si─Ö to do 45 - mamy tak─ů jedn─ů ulic─Ö, kt├│ra jest przy wi─Ökszych ┼Ťwi─Ötach zawsze zapchana i przejazd ni─ů mo┼╝e trawa─ç nawet 15 minut.

#19 2005-11-02 17:07:13

agnes_13
U┐ytkownik

Lata 80-te.....tAk.... to by┼éy pi─Ökne czasy.... ile┼╝ ja ksi─ů┼╝ek przeczyta┼éam w tych kolejkach..... lol lol lol

autobusy, PKP te┼╝, niestety odk─ůd posiadam CAR odpada ta niew─ůtpliwa przyjemno┼Ť─ç :?

Agnes

#20 2006-02-23 22:55:49

Beata
U┐ytkownik

Zgadza si─Ö. W┼éa┼Ťnie wtedy przeczyta┼éam po raz pierwszy DiU . W kolejce po cukier albo co┼Ť... Wspania┼ée to by┼éy czasy! lol

Beata

#21 2006-02-24 13:40:51

Mag
U┐ytkownik

Duma i komedie Oscara Wilde'a big_smile
Najgorzej w miejscach publicznych czyta si─Ö Lesia Chmielewskiej, Wszystko czerwone (tej samej autorki), czy naprawde dobre komedie - np. 4 wesela Curtisa - lepsze ni┼╝ film big_smile, scenopis Mayday, kolacji dla g┼éupca itp. (czarna dziura, nie porzychodzi mi do g┼éowy nic wi─Öcej , a jest tego kilkana┼Ťcie sztuk big_smile)
Ja nie umiem ┼Ťmia─ç si─Ö cicho, rykn─Ö na ca┼éy g┼éos, a potem wszyscy si─Ö na mnie patrz─ů big_smile

ja mam to samo lol jak je┼╝dzi┼éam PKP 2 h w jedn─ů stron─Ö to czyta┼éam ogromne ilo┼Ťci ksi─ů┼╝ek, a jak nie bylo nic nowego to Chmielewska na okr─ůg┼éo z przerw─ů na Dum─Ö lol Dodam KLIN i Ca┼ée zdanie nieboszczyka, a we Wszystko czerwone ten policjant: azali by┼éo was mrowie?-kwicz─Ö na samo wspomnienie
Kiedy┼Ť nawet jedna pani uciek┼éa z przedzia┼éu, wystraszona moimi wybuchami ┼Ťmiechu roll lol a ja zacz─Ö┼éam si─Ö jeszcze g┼éo┼Ťniej ┼Ťmia─ç lol

A poza tym czytam wsz─Ödzie! Tylko jak prowadz─Ö nie mog─Ö :cry:

GG 6318358

#22 2006-02-24 14:19:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ro ja polecam Eddingsa Pionek Proroctwa. tam tez tak pisz─ů big_smile. ci─ůgle Azali┼╝...
Kiedy┼Ť ┼Ťmia┼éam si─Ö z przyjaci├│┼ék─ů z jej ch┼éopaka Szwajcara. Facet ma talent j─Özykowy i ┼éapie s┼éowka polskie (i wymowie!!) bardzo szybciutko. A ja wtedy doszta┼éca┼éam sw├│j angielski na podstawie orygina┼é├│w P&P (film i ksi─ů┼╝ka). Tak si─Ö zastanawialismy czy nie ┼éapie jaki┼Ť staroangielskich zwrot├│w. I jakby to by┼éo da─ç jej facetowi np. Krasickiego, czy Trylogi─Ö. I si─Ö nauczy polskiego wa┼Ťnie jak Pan Mulgaaard big_smile
Azaliż było ich mrowie a mrowie?
He he

#23 2006-02-24 15:13:45

Caitriona
U┐ytkownik

Ksi─ů┼╝ki wszelakie, nie tylko JA czytam najcz─Ö┼Ťciej:
- w moim wygodniutkim fotelu z kubkiem czekolady/kawy/herbaty
- w autobusach i metrze (gdy wychodz─Ö z domu zawsze mam co┼Ť do czytania)
- w łóżku przed snem

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#24 2006-02-24 15:39:55

Alison
U┐ytkownik

Ksi─ů┼╝ki wszelakie, nie tylko JA czytam najcz─Ö┼Ťciej:
- w moim wygodniutkim fotelu z kubkiem czekolady/kawy/herbaty
- w autobusach i metrze (gdy wychodz─Ö z domu zawsze mam co┼Ť do czytania)
- w łóżku przed snem

Ja identycznie. Jednym s┼éowem co by┼Ťmy pocz─Ö┼éy bez ┼Ťrodk├│w komunikacji miejskiej ;-) Ja to nawet ze wzgl─Ödu na to je┼╝d┼╝e do pracy tramwajem zamiast samochodem bo w autku, wiadomo oczy dooko┼éa g┼éowy a poczyta─ç by si─Ö chcia┼éo, ┼╝e hej. Ale najbardziej to lubi─Ö w lesie pod drzewem, albo na jakiej┼Ť hali w g├│rach, tam to mog─Ö od wschodu do zachodu s┼éo┼äca na dowolnie wybranym boku ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#25 2006-02-24 15:51:49

Deska
U┐ytkownik

"a zatem morderca obarczon przybywał" ;D

Trochę już późno, ale nie mogłam się powstrzymać przed zamieszczeniem tego cytaciku* ;D

*powinnam to wpisa─ç w kr─Ö─çkach - mam mani─Ö cytowania wszelkich r├│┼╝no┼Ťci :oops:

Stopka forum