Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2005-10-28 17:05:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Czy mo┼╝na zast─ůpi─ç Colina Firtha!!!

Film zapowiada si─Ö naprawd─Ö nie┼║le. Ale szczerze w─ůtpi─Ö, ┼╝e poprzestan─ů na napisach ;(

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#27 2005-10-28 19:10:52

angelix
U┐ytkownik

Caroline , ogl─ůda┼éam ten film w wersji angielskiej. I nie wy┼éapa┼éam takiej zmiany. Chyba w ca┼éym filmie( we wszystkich dialogach) przewija si─Ö tytu┼é Mr Darcy i nie ma odniesie┼ä do jego imienia.
Charles pojawia si─Ö w odniesieniu do pana Bingley'a.

A w jakim artykule to przeczyta┼éa┼Ť?

#28 2005-10-28 20:10:46

fringilla
U┐ytkownik

No ja głosuję zdecydowanie za działem pogaduszek, albo przymykaniem oka na offtopicowanie. Choć nie powinnysmy nazekać, nasze forum i tak sie ostatnio bardzo rozrosło wink

Co do MMcF to jestem nastawiona pozytywnie, cho─ç wci─ůz mi si─Ö nie podoba, g┼éos nie zrekompensuje kartoflanego nosa.
A Colin i tak zawsze pozostanie niedo┼Ťcignionym idea┼éem.

Dzi─Öki za stron─Ö z muzyk─ů Corpse Bride, rewelacja!
Te┼╝ bym bardzo chcia┼éa zobaczyc ten film, uwielbiam takie klimaty, uwielbiam Burtona, szkoda ┼╝e nie on realizowa┼é film o wied┼║minie, to by dopiero by┼éo co┼Ť! Wyobra┼║cie sobie wied┼║mina w klimacie Je┼║d┼║ca bez g┼éowy!

Ja też lubię rozmaite filmy, najważniejszym kryterium jest to, żeby był dobry - choć to bardzo subiektywne pojęcie wink Uwielbiam Jane Austen, Tolkiena i fantsy, angielkske komedie romantyczne, romansidła w stylu Angielskliego Pacjenta i seriale Buffy, pogromca wampirów i Kochane kłopoty i wiele innych wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#29 2005-10-28 21:35:31

Kazik
(Admin)

Zgody na offtopicowanie (fuj, jaki brzydki "polingliszowy" wyraz) nie ma i nie będzie. Skoro ten dział nosi nazwę "Duma i uprzedzenie" to trzymajmy się tego.

A g┼éosy poparcia dla lu┼║nego forum zg┼éaszajcie w ankiecie kt├│r─ů za┼éo┼╝y┼éem w dziale "Dla fan├│w". Zosta┼éo chyba jeszcze kilka dni.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#30 2005-10-28 23:03:39

Anonymous
GoŠ

Fringilla chyba jeste┼Ť moj─ů zagubion─ů kuzynk─ů ;-) Nie wspominaj mi o filmowej wersji Wied┼║mina, koszmar...A ksi─ů┼╝ka mistrzowska. Poleca┼éabym te┼╝ Martina Pie┼Ť┼ä Lodu i Ognia. Mog┼éaby Ci si─Ö spodoba─ç. Ja bym jeszcze doda┼éa Harry'ego Pottera do tej listy. "Corpse Bride" obejrz─Ö chyba jutro.
A MacFadyen'owi dajmy szans─Ö, to niez┼éy aktor. I tak trzeba czeka─ç do premiery, chyba ┼╝e si─Ö cud stanie i po premierze w USA pojawi─ů si─Ö w sieci albo na gie┼édach lepsze kopie.

#31 2005-10-28 23:09:33

Admete
U┐ytkownik

Wiadomo┼Ť─ç powy┼╝ej jest moja, zapomnia┼éam si─Ö zalogowa─ç. Przepraszam, ale to wina Gladiatora ;-D

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#32 2005-10-28 23:14:02

AineNiRigani
U┐ytkownik

A mnie, po ka┼╝dym obejrzeniu, Wied┼║min podoba si─Ö coraz bardziej. Muzyka REWELACJA!!!, ┼Ťwietne zdj─Öcia, trafnie dobrana obsada (chocia┼╝ jak us┼éysza┼éam, ┼╝e ma gra─ç Micha┼é Litwoojczyznomoja ┼╗ebrowski, by┼éam za┼éamana). Jedyne zastrze┼╝enia mam do scenariusza i efekt├│w (te gumowe jaszczurki - ┼Ťmieszne by┼éy big_smile). W tym przypadku z pr├│┼╝nego i Salomon nie naleje.
A zeby nie by┼éo, ┼╝e za┼Ťmiecam forum, stwierdzam, ┼╝e MM r├│wnie┼╝ coraz bardziej mi odpowiada jako Darcy. Chocia┼╝ zgadzam si─Ö z Fringill─ů. Z tak─ů twarz─ů m├│g┼éby bez charakteryzacji zagra─ç karczmarza albo wo┼║nic─Ö. Niekoniecznie pana Darcy'ego.

#33 2005-10-28 23:16:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

Przyznaj─Ö - nie┼║le wysz┼éo: jednym tchem P&P i Wiedzmin (w odwrotnej kolejno┼Ťci).
C├│z, dodam jeszcze swoje trzy grosze do listy lektur - Eddings. Cykle o Elenium i Pionek Proroctwa - trzymaj─ů klimat.

#34 2005-10-29 16:33:16

fringilla
U┐ytkownik

Hehe, pogaduchownia rzeczywi┼Ťcie by si─Ö nam przyda┼éa.

Ale do wied┼║mina nic mnie nie przekona. A nie by┼éam uprzedzona do ┼╗ebrowskiego - ani troch─Ö, zwsze uwa┼╝a┼éam go za dobrego aktora, a gdy zobaczy┼éam go w charakteryzacji by┼éam zachwycona. Ale da┼é plam─Ö, takim samym g┼éosem m├│wi┼é: "Utn─Ö ci ┼éeb kanalio" i "Witaj pi─Ökna Yennefer". Zamachowski jako Jaskier - pora┼╝ka, za stary, za gruby, Jaskier mia┼é by─ç dandysem, moim kandytatem od zawsze by┼é Piotr Adamczyk. A Gra┼╝yna Wolszczak, c├│┼╝, jest pi─Ökn─ů kobiet─ů, daj Bo┼╝e zdrowie wygl─ůda─ç tak w jej wieku, ale dobr─ů aktorka to ona nie jest, z ca┼é─ů sympati─ů.
I czy oni kupili prawa do ksi─ů┼╝ki bez listy dialogowej? Sapkowski ma tak lekkie pi├│ro, pisze takim wspania┼éym j─Özykiem, dlaczego uparli si─Ö ┼╝eby wszytsko pozmienia─ç? W naszej ukochanej DiU dialogi s─ů cz─Östo ┼╝ywcem wzi─Öte z ksi─ů┼╝ki i prosz─Ö, jaki znakomity efekt! A co do serialu Wied┼║min, to szkoda s┼é├│w, co oni tam nawymyslali...

A wracaj─ůc do listy lektur fantastcznych to ja polecam Brzezi┼äsk─ů - uwielbiam mroczny i zagmatwany klimat jej ksi─ůzek. Lubi─Ö te┼╝ Lyonesse Jacka Vance'a, jest taki bajkowy.

Corpse Bride skojarzy┼éo mi si─Ö z Seri─ů Niefortunnych Zdarze┼ä. Podobna plastycznie do filmu. Moja c├│rka sie tym zaczytuje, ja ci─ůgle nie mam czasu, ale film ogl─ůda┼éy┼Ťmy razem i ja by┼éam zachwycona, polecam.

Ale ┼╝eby nie narazi─ç si─Ö Kazikowi, chyba powinny┼Ťmy si─Ö z ta dyskusja przenie┼Ť─ç do w─ůtku "Co opr├│cz Jane"...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#35 2005-10-30 08:54:47

caroline
U┐ytkownik

A w jakim artykule to przeczyta┼éa┼Ť?

Angelix: na naszej stronce głównej o dalszych planach MacFadyena, informacja z filmwebu.

#36 2005-10-30 20:15:26

Kazik
(Admin)

Ale ┼╝eby nie narazi─ç si─Ö Kazikowi, chyba powinny┼Ťmy si─Ö z ta dyskusja przenie┼Ť─ç do w─ůtku "Co opr├│cz Jane"...

No ładnie, niedługo będziecie Kazikiem dzieci straszyć... Bajka o Czerwonym Kapturku i złym Kaziku... wink

Ale objaw z autocenzur─ů jak najbardziej poprawny.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#37 2005-10-30 21:46:13

Admete
U┐ytkownik

A co robi zły Kazik? wink No dobra, tak naprawdę wcale nie chcę wiedzieć. ;-)
Brzezi┼äsk─ů znam dobrze, nowy tom si─Ö teraz chyba pojawi┼é. Z lektur fantastycznych ┼Ťwietne s─ů te┼╝ ksi─ů┼╝ki Robin Hobb - seria o ┼╗ywostatkach ( niestety u nas nie wydano ostatniej cz─Ö┼Ťci ), seria Skrytob├│jcy i seria B┼éazna ( te dwie na szcz─Ö┼Ťcie wyda┼é teraz w ca┼éo┼Ťci Mag ). Ursula LeGuin to ju┼╝ klasyka, ale zawsze warto j─ů przypomnie─ç.
S┼éysza┼éam o Serii Niefortunnych Zdarze┼ä - musz─Ö kiedy┼Ť gdzie┼Ť to zdoby─ç. Ile lat ma Twoja c├│rka? My┼Ťl─Ö, ┼╝e powie┼Ťci Diane Wynne Jones mog┼éyby si─Ö jej spodoba─ç. Ostatnio Miyazaki zaadaptowa┼é jedn─ů z nich na film - "Ruchomy zamek Hauru". Film jak zwykle u tego re┼╝ysera klimatyczny, ale ksi─ů┼╝ka podoba┼éa mi si─Ö chyba bardziej.
A je┼Ťli chodzi o rzeczy bli┼╝sze powie┼Ťci obyczajowej z XIX wieku to bardzo dobrze czyta si─Ö powie┼Ťci Elizabeth Gaskell - North and South i Wives and Daughters ( jaka szkoda, ┼╝e nie s─ů przet┼éumaczone na polski ). To mo┼╝e rzeczywi┼Ťcie przenie┼Ťmy si─Ö do tego drugiego w─ůtku :-)
A Gnij─ůca panna m┼éoda to naprawd─Ö zabawny i sympatyczny film - szczerze sie u┼Ťmia┼éam w czasie ogl─ůdania. Nawet aluzje do Przemin─Ö┼éo z wiatrem by┼éy :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#38 2006-08-30 16:18:29

Parker
U┐ytkownik

Ludzie!!! TO WIADOMO┼Ü─ć DLA FANEK COLINA .
Napewno wszyscy wiedz─ů ┼╝e mo┼╝na ubra─ç Colina i Jeniffer na www.stardoll.com ale nie mo┼╝na zazwyczaj w┼é─ůczy─ç tej strony .Ale ja mam sposub (i przy okazji mog─Ö zareklamowa─ç swojego bloga),wejdzie na www.parker1995.blog.onet.pl i kliknijcie na link ubierz gwiazde.
Puźniej zjedzie na dół i kliknijcie na pride and prejudice w kolumnie others.

Barbara Sz.

#39 2006-08-31 11:01:18

elbereth
U┐ytkownik

Ta wiadomo┼Ť─ç pasowa┼éaby do dzia┼éu "Dla fan├│w". Jest tam nawet taki temat: "Paperdollheaven - ubierz Lizzy i Darcy'ego" big_smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

Stopka forum