Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#26 2005-10-28 17:05:47

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Czy mo?na zast?pi? Colina Firtha!!!

Film zapowiada si? naprawd? nie?le. Ale szczerze w?tpi?, ?e poprzestan? na napisach ;(

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#27 2005-10-28 19:10:52

angelix
Użytkownik

Caroline , ogl?da?am ten film w wersji angielskiej. I nie wy?apa?am takiej zmiany. Chyba w ca?ym filmie( we wszystkich dialogach) przewija si? tytu? Mr Darcy i nie ma odniesie? do jego imienia.
Charles pojawia si? w odniesieniu do pana Bingley'a.

A w jakim artykule to przeczyta?a??

#28 2005-10-28 20:10:46

fringilla
Użytkownik

No ja g?osuj? zdecydowanie za dzia?em pogaduszek, albo przymykaniem oka na offtopicowanie. Cho? nie powinnysmy nazeka?, nasze forum i tak sie ostatnio bardzo rozros?o wink

Co do MMcF to jestem nastawiona pozytywnie, cho? wci?z mi si? nie podoba, g?os nie zrekompensuje kartoflanego nosa.
A Colin i tak zawsze pozostanie niedo?cignionym idea?em.

Dzi?ki za stron? z muzyk? Corpse Bride, rewelacja!
Te? bym bardzo chcia?a zobaczyc ten film, uwielbiam takie klimaty, uwielbiam Burtona, szkoda ?e nie on realizowa? film o wied?minie, to by dopiero by?o co?! Wyobra?cie sobie wied?mina w klimacie Je?d?ca bez g?owy!

Ja te? lubi? rozmaite filmy, najwa?niejszym kryterium jest to, ?eby by? dobry - cho? to bardzo subiektywne poj?cie wink Uwielbiam Jane Austen, Tolkiena i fantsy, angielkske komedie romantyczne, romansid?a w stylu Angielskliego Pacjenta i seriale Buffy, pogromca wampirów i Kochane k?opoty i wiele innych wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#29 2005-10-28 21:35:31

Kazik
(Admin)

Zgody na offtopicowanie (fuj, jaki brzydki "polingliszowy" wyraz) nie ma i nie b?dzie. Skoro ten dzia? nosi nazw? "Duma i uprzedzenie" to trzymajmy si? tego.

A g?osy poparcia dla lu?nego forum zg?aszajcie w ankiecie któr? za?o?y?em w dziale "Dla fanów". Zosta?o chyba jeszcze kilka dni.

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#30 2005-10-28 23:03:39

Anonymous
Gość

Fringilla chyba jeste? moj? zagubion? kuzynk? ;-) Nie wspominaj mi o filmowej wersji Wied?mina, koszmar...A ksi??ka mistrzowska. Poleca?abym te? Martina Pie?? Lodu i Ognia. Mog?aby Ci si? spodoba?. Ja bym jeszcze doda?a Harry'ego Pottera do tej listy. "Corpse Bride" obejrz? chyba jutro.
A MacFadyen'owi dajmy szans?, to niez?y aktor. I tak trzeba czeka? do premiery, chyba ?e si? cud stanie i po premierze w USA pojawi? si? w sieci albo na gie?dach lepsze kopie.

#31 2005-10-28 23:09:33

Admete
Użytkownik

Wiadomo?? powy?ej jest moja, zapomnia?am si? zalogowa?. Przepraszam, ale to wina Gladiatora ;-D

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#32 2005-10-28 23:14:02

AineNiRigani
Użytkownik

A mnie, po ka?dym obejrzeniu, Wied?min podoba si? coraz bardziej. Muzyka REWELACJA!!!, ?wietne zdj?cia, trafnie dobrana obsada (chocia? jak us?ysza?am, ?e ma gra? Micha? Litwoojczyznomoja ?ebrowski, by?am za?amana). Jedyne zastrze?enia mam do scenariusza i efektów (te gumowe jaszczurki - ?mieszne by?y big_smile). W tym przypadku z pró?nego i Salomon nie naleje.
A zeby nie by?o, ?e za?miecam forum, stwierdzam, ?e MM równie? coraz bardziej mi odpowiada jako Darcy. Chocia? zgadzam si? z Fringill?. Z tak? twarz? móg?by bez charakteryzacji zagra? karczmarza albo wo?nic?. Niekoniecznie pana Darcy'ego.

#33 2005-10-28 23:16:59

AineNiRigani
Użytkownik

Przyznaj? - nie?le wysz?o: jednym tchem P&P i Wiedzmin (w odwrotnej kolejno?ci).
Cóz, dodam jeszcze swoje trzy grosze do listy lektur - Eddings. Cykle o Elenium i Pionek Proroctwa - trzymaj? klimat.

#34 2005-10-29 16:33:16

fringilla
Użytkownik

Hehe, pogaduchownia rzeczywi?cie by si? nam przyda?a.

Ale do wied?mina nic mnie nie przekona. A nie by?am uprzedzona do ?ebrowskiego - ani troch?, zwsze uwa?a?am go za dobrego aktora, a gdy zobaczy?am go w charakteryzacji by?am zachwycona. Ale da? plam?, takim samym g?osem mówi?: "Utn? ci ?eb kanalio" i "Witaj pi?kna Yennefer". Zamachowski jako Jaskier - pora?ka, za stary, za gruby, Jaskier mia? by? dandysem, moim kandytatem od zawsze by? Piotr Adamczyk. A Gra?yna Wolszczak, có?, jest pi?kn? kobiet?, daj Bo?e zdrowie wygl?da? tak w jej wieku, ale dobr? aktorka to ona nie jest, z ca?? sympati?.
I czy oni kupili prawa do ksi??ki bez listy dialogowej? Sapkowski ma tak lekkie pióro, pisze takim wspania?ym j?zykiem, dlaczego uparli si? ?eby wszytsko pozmienia?? W naszej ukochanej DiU dialogi s? cz?sto ?ywcem wzi?te z ksi??ki i prosz?, jaki znakomity efekt! A co do serialu Wied?min, to szkoda s?ów, co oni tam nawymyslali...

A wracaj?c do listy lektur fantastcznych to ja polecam Brzezi?sk? - uwielbiam mroczny i zagmatwany klimat jej ksi?zek. Lubi? te? Lyonesse Jacka Vance'a, jest taki bajkowy.

Corpse Bride skojarzy?o mi si? z Seri? Niefortunnych Zdarze?. Podobna plastycznie do filmu. Moja córka sie tym zaczytuje, ja ci?gle nie mam czasu, ale film ogl?da?y?my razem i ja by?am zachwycona, polecam.

Ale ?eby nie narazi? si? Kazikowi, chyba powinny?my si? z ta dyskusja przenie?? do w?tku "Co oprócz Jane"...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#35 2005-10-30 08:54:47

caroline
Użytkownik

A w jakim artykule to przeczyta?a??

Angelix: na naszej stronce g?ównej o dalszych planach MacFadyena, informacja z filmwebu.

#36 2005-10-30 20:15:26

Kazik
(Admin)

Ale ?eby nie narazi? si? Kazikowi, chyba powinny?my si? z ta dyskusja przenie?? do w?tku "Co oprócz Jane"...

No ?adnie, nied?ugo b?dziecie Kazikiem dzieci straszy?... Bajka o Czerwonym Kapturku i z?ym Kaziku... wink

Ale objaw z autocenzur? jak najbardziej poprawny.

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#37 2005-10-30 21:46:13

Admete
Użytkownik

A co robi z?y Kazik? wink No dobra, tak naprawd? wcale nie chc? wiedzie?. ;-)
Brzezi?sk? znam dobrze, nowy tom si? teraz chyba pojawi?. Z lektur fantastycznych ?wietne s? te? ksi??ki Robin Hobb - seria o ?ywostatkach ( niestety u nas nie wydano ostatniej cz??ci ), seria Skrytobójcy i seria B?azna ( te dwie na szcz??cie wyda? teraz w ca?o?ci Mag ). Ursula LeGuin to ju? klasyka, ale zawsze warto j? przypomnie?.
S?ysza?am o Serii Niefortunnych Zdarze? - musz? kiedy? gdzie? to zdoby?. Ile lat ma Twoja córka? My?l?, ?e powie?ci Diane Wynne Jones mog?yby si? jej spodoba?. Ostatnio Miyazaki zaadaptowa? jedn? z nich na film - "Ruchomy zamek Hauru". Film jak zwykle u tego re?ysera klimatyczny, ale ksi??ka podoba?a mi si? chyba bardziej.
A je?li chodzi o rzeczy bli?sze powie?ci obyczajowej z XIX wieku to bardzo dobrze czyta si? powie?ci Elizabeth Gaskell - North and South i Wives and Daughters ( jaka szkoda, ?e nie s? przet?umaczone na polski ). To mo?e rzeczywi?cie przenie?my si? do tego drugiego w?tku :-)
A Gnij?ca panna m?oda to naprawd? zabawny i sympatyczny film - szczerze sie u?mia?am w czasie ogl?dania. Nawet aluzje do Przemin??o z wiatrem by?y :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#38 2006-08-30 16:18:29

Parker
Użytkownik

Ludzie!!! TO WIADOMO?? DLA FANEK COLINA .
Napewno wszyscy wiedz? ?e mo?na ubra? Colina i Jeniffer na www.stardoll.com ale nie mo?na zazwyczaj w??czy? tej strony .Ale ja mam sposub (i przy okazji mog? zareklamowa? swojego bloga),wejdzie na www.parker1995.blog.onet.pl i kliknijcie na link ubierz gwiazde.
Pu?niej zjedzie na dó? i kliknijcie na pride and prejudice w kolumnie others.

Barbara Sz.

#39 2006-08-31 11:01:18

elbereth
Użytkownik

Ta wiadomo?? pasowa?aby do dzia?u "Dla fanów". Jest tam nawet taki temat: "Paperdollheaven - ubierz Lizzy i Darcy'ego" big_smile

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

Stopka forum