Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-10-24 15:31:34

Joanna
U┐ytkownik

Czy mo┼╝na zast─ůpi─ç Colina Firtha!!!

Chcia┼éabym dowiedzie─ç si─Ö czego┼Ť o nowej ekranizacji P&P. Czy jest to mo┼╝liwe, aby mo┼╝na by┼éo zast─ůpi─ç Colina Firtha!!!!

#2 2005-10-24 17:43:18

agnes_13
U┐ytkownik

Re: Czy mo┼╝na zast─ůpi─ç Colina Firtha!!!

Pogreb" kochana. Pe┼éno link├│w poda┼éy┼Ťmy.

Oczywi┼Ťcie BOSKIEGO COLINA nie zastapi nikt :oops: , ale....
Widzia┼éam fragmenty i nowy Pan Darcy JEST ELEKRTRYZUJ─äCY..... No i oczywi┼Ťcie ma niesamowity G┼éOS.... wink

Agnes

#3 2005-10-24 21:02:08

angelix
U┐ytkownik

JA FILM JU┼╗ OBEJRZA┼éAM NO, I DLA MNIE TO TYLKO TEN G┼éOS JEST OK (CHO─ć I TAK WOL─ś G┼éOS COLINA). NIESTETY CO DO RESZTY OCENIAM "IN MINUS".
I CHOCIA┼╗ B─śDZIE ( I JEST ) TO PEWNIE MONOTONNE, ALE DLA MNIE DALEJ FIRTH POZOSTAJE NIEDO┼ÜCIGNIONYM WZOREM PANA DARCEGO :oops:

#4 2005-10-24 21:38:27

Admete
U┐ytkownik

Zacznę od etykiety - Angelix czy Twoja klawiatura się zepsuła? O ile mi wiadomu jest ogólnie przyjęte w Sieci, że używanie Caps Locka w taki sposób jak Ty to robisz, oznacza krzyk. Tak więc nieustannie krzyczysz w swoich wypowiedziach na tym forum. To w kwestii formalnej :-)
A je┼Ťli chodzi o meritum tej dyskusji, to jestem dobrej my┼Ťli. Pan MM aktorem jest dobrym, widzia┼éam du┼╝o materia┼é├│w z nowej D&U i obdarzam tw├│rc├│w tego filmu kredytem zaufania. Mam zamiar nie por├│wnywa─ç serialu z nowym filmem, bo jednak produkcja kinowa i produkcja telewizyjna rz─ůdz─ů si─Ö innymi prawami. Colin Firth jest jako pan Darcy przystojny, ale Macfadyen te┼╝ mi si─Ö podoba. Ma w sobie wra┼╝liwo┼Ť─ç, kt├│ra moim zdaniem w panu D istnieje :-) Czuj─Ö, ┼╝e wywi─ů┼╝e si─Ö tu w styczniu ciekawa dyskusja.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#5 2005-10-24 22:51:46

angelix
U┐ytkownik

Nie chcę być niegrzeczna, ale nigdzie o takowej etykiecie w sieci nie słyszałam, zawsze tak pisałam i nikomu to nie przeszkadzao. Uważam, że
nale┼╝y si─Ö skupi─ç na meritum tematu, jak to nazwa┼éa┼Ť, a nie czy pisz─Ö ma┼é─ů czy du┼╝─ů liter─ů.
A je┼Ťli chodzi o du┼╝─ů liter─Ö ┼é w tym tekscie, to mam rzeczywi┼Ťcie problem z klawiatur─ů i tego nie zmieni─Ö, przynajmniej na razie, ale nie omieszkam si─Ö dostosowa─ç do Twoich jak┼╝e cennych wskaz├│wek dotycz─ůcych etykiety.(Jak widzisz pisz─Ö ju┼╝ POPRAWNIE)
Reszty wypowiedzi co do gry aktorskiej pana MM nie zmieni─Ö.
W moim oczywi┼Ťcie subiektywnym odczuciu gra gorzej , i to by by┼éo na tyle. :!:

#6 2005-10-24 23:39:03

Kazik
(Admin)

Potwierdzam i popieram to, co Admete napisała o etykiecie sieciowej.

Polecam poni┼╝sze linki, tam mo┼╝na (warto / trzeba) zapozna─ç si─Ö z netykiet─ů, czyli zasadami dobrego wychowania przy korzystaniu z Sieci:

- http://www.pnj.pl/Netykieta.htm
- http://www.netykieta.prv.pl/
- http://www.pg.gda.pl/~agatek/netq.html
- http://banita.pl/reg/netykieta.html

Ka┼╝da spo┼éeczno┼Ťc w internecie rz─ůdzi si─Ö swoimi prawami, na grupach dyskusyjnych i forach przyj─Öte s─ů pewne og├│lne zasady i nale┼╝y si─Ö do nich stosowa─ç. Dla leniwych kilka cytat├│w:

"· nie pisz bez potrzeby du┼╝ymi literami, gdy┼╝ oznaczaj─ů one raczej krzyk i nie nadu┼╝ywaj tego"

"· pisz rzeczowo i konkretnie, tak a┼╝eby ka┼╝dy Ci─Ö zrozumia┼é"

"· pami─Ötaj zawsze, ┼╝e nie jeste┼Ť sam jeden na ┼Ťwiecie i ┼╝e nie jeste┼Ť najwa┼╝niejszy"

"Staraj si─Ö pisa─ç na temat. Wi─Ökszo┼Ť─ç os├│b bior─ůcych udzia┼é w dyskusjach w obr─Öbie danej grupy oczekuje list├│w zwi─ůzanych w┼éa┼Ťnie z jej tematyk─ů. Przed wej┼Ťciem do grupy dyskusyjnej sp├│jrz na 1-liniowy opis, jaki posiada ka┼╝da grupa."

"Mimo ┼╝e nie istnieje ┼╝adna centralna zwierzchno┼Ť─ç pilnujaca przestrzegania zasad netykiety, za ich ┼éamanie gro┼╝─ů r├│┼╝norakie konsekwencje, poczynaj─ůc od reprymendy przes┼éanej listem prywatnym, poprzez publiczne napi─Ötnowanie, a sko┼äczywszy na bardziej drastycznych posuni─Öciach takich jak kasowanie list├│w, skre┼Ťlenie z listy subskrybent├│w, lub powiadomienie Twojego administratora"

I pami─Ötajcie - forum dyskusyjne to nie rozmowa na GG. Wasze s┼éowa trafiaj─ů do wielu os├│b, a jak m├│wi stare polskie przys┼éowie: "s┼éowo wylatuje z ust wr├│blem, a powraca wo┼éem".

Przepraszam za off-topic, ale my┼Ťl─Ö ┼╝e trzeba by┼éo.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#7 2005-10-25 08:39:21

angelix
U┐ytkownik

OK!OK! Dw├│ch na jednego.Obiecuj─Ö popraw─Ö.

#8 2005-10-25 11:16:54

agnes_13
U┐ytkownik

A tak wracaj─ůc do meritum : GDZIE??? 8O

Gdzie widzia┼éa┼Ť ten film?? W niejednej dyskusji obieca┼éy┼Ťmy sobie ┼╝e damy cynk w tej sprawie kt├│ra niejednej z nas sp─Ödza sen z powiek lol lol lol lol lol lol

My też bysmy chciały :oops:

Agnes

#9 2005-10-25 11:46:27

angelix
U┐ytkownik

Jestem w posiadaniu divixa. Kiepska kopia. Nagrana w kinie. Mog─Ö udost─Öpni─ç - o ile kto┼Ť zechce. Wiem,┼╝e wiele os├│b woli poczeka─ç i obejrze─ç w kinie. Mo┼╝e to i racja.
Ale jakby co - (to odst─ůpi─Ö - za koszt wysy┼éki)

#10 2005-10-25 21:50:41

Admete
U┐ytkownik

Na razie jeszcze poczekam. Gdyby divix by┼é dobrej jako┼Ťci, to pewnie bym nie wytrzyma┼éa. Nie wiem jednak, co b─Ödzie dalej. Doczeka┼éam kinowej premiery wszystkich cz─Ö┼Ťci W┼éadcy pier┼Ťcieni, mimo ┼╝e za pierwszym razem by┼éo to zadanie prawie ponad moje si┼éy ;-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#11 2005-10-26 13:13:50

angelix
U┐ytkownik

Nie ma to jak "Gnij─ůca panna m┼éoda" BRRRRRRRR..
kto taki tytu┼é wymy┼Ťli┼é
Mo┼╝na obejrze─ç i owszem sad 8O we wszystkich multikinach w Polsce
PORA┼╗KA :!: :!: :!:

#12 2005-10-26 14:49:33

agnes_13
U┐ytkownik

No c├│┼╝ .... Ja jestem zdesperowana.... roll

Do Angelix :
W moim profilu jest email. Napisz , a ja podam Ci sw├│j adres. big_smile

Agnes

#13 2005-10-26 19:35:58

Admete
U┐ytkownik

Wiem, ┼╝e to nie na temat, ale musze wspomnie─ç o "Gnij─ůcej pannie m┼éodej". Po angielsku to "Corpse Bride" - po polsku tytu┼é faktycznie makabryczny, ale sam film ( animowany ) zapowiada si─Ö ciekawie. Nie ka┼╝demu si─Ö spodoba, ale je┼Ťli kto┼Ť lubi czarny humor spod znaku Tima Burtona ( Edrward No┼╝ycor─Öki, Je┼║dziec bez g┼éowy ), to b─Ödzie zachwycony. Film ma genialny dubbing angielski 9 oby go tylko nie zmienili na polski ) - w obsadzie Helena Bohnam - Carter, Johnny Depp, Emily Watson, Christoper Lee. W stylistyce ta produkcja nawi─ůzuje do wcze┼Ťniejszego filmu Burtona "Nightmare before Christmas" czyli do "Miasteczka Halloween". Ca┼ékiem du┼╝o ludzi lubi takie filmy. To na swoj spos├│b film noszowy - tak jak filmy wed┼éug prozy Austen smile Ka┼╝dy z nas ma swoje fiksacje ;-D Akurat na "Corpse Bride" si─Ö wybior─Ö z ch─Öcia i obejrza┼éabym "Wiernego ogrodnika" - ma bardzo dobre recenzje.

#14 2005-10-26 19:38:22

Admete
U┐ytkownik

Powy┼╝ej mia┼éo by─ç "niszowy" ;-D Tak to jest jak si─Ö wcze┼Ťniej nie zaznaczy "podgl─ůdu" ;-)

#15 2005-10-26 20:49:28

angelix
U┐ytkownik

Nie wiem, ale chyba już zupełnie podpadłam Admete roll lol

Wiem i znam ludzi, kt├│rzy uwielbiaj─ů takie filmy i pewnie s─ů w tzw. "wi─Ökszo┼Ťci ", a my ogl─ůdaj─ůcy adaptacje Austen jeste┼Ťmy w "mniejszo┼Ťci" i dlatego b─Ödziemy czeka─ç cztery miesi─ůce na premier─Ö " Dumy ....

Ja za " No┼╝ycor─Ökim" nie przepadam i nie ogl─ůdam tego typu film├│w.
Wprawdzie pr├│bowa┼éam obejrze─ç "Je┼║dzca bez g┼éowy" niestety zasn─Ö┼éam w po┼éowie (nie wiem czy to z powdu p├│┼║nej pory nadawania - czy raczej z innego bardziej przyziemnego powodu - ┼╝e mnie takie filmy "nie kr─Öc─ů" sad

#16 2005-10-26 21:43:33

Admete
U┐ytkownik

Dlaczego podpad┼éa┼Ť? ;-) Moja najbli┼╝sza przyjaci├│┼éka patrzy┼éa na mnie w ostatni─ů sobot─Ö dziwnie, bo si─Ö zwiastunem "Corpse Bride" zachwyca┼éam, ona zawsze przed obejrzeniem filmu pyta, czy historia si─Ö dobrze ko┼äczy, bo inaczej nie ogl─ůda ;-) - nie wszyscy maj─ů podobne gusta. Ja lubi─Ö du┼╝o r├│znych gatunk├│w filmowych - w zasadzie nie lubi─Ö tylko film├│w g┼éupich ;-D Mog─Ö ogl─ůda─ç prawie wszystko pod warunkiem, ┼╝e jest dobrze zrobione. W "Corpse Bride" jest genialna muzyka ( piosenki ), bo to tak┼╝e film muzyczny. Tu s─ů cztery utwory - ┼Ťwietne jest Tears to shed. "I know I'm dead, but I still have same tears to shed." :-) Wedding song te┼╝ jest ciekawa.
http://www.warnerbrosrecords.com/corpsebride/
Dodam jeszcze, ┼╝eby temat si─Ö cho─ç troch─Ö zgadza┼é, ┼╝e moja przyjaci├│┼éka bardzo chce obejrze─ç now─ů wersj─Ö D&U, ale jest zdecydowana nie lubi─ç nowego pana Darcy'ego ;-D Uwielbia Colina Firtha w tej roli.

#17 2005-10-26 22:58:45

angelix
U┐ytkownik

To powiedz swojej przyjaci├│┼éce, ┼╝e si─Ö z ni─ů zgadzam big_smile Oczywi┼Ťcie mam na my┼Ťli CF :oops: :oops: :oops: :oops:

#18 2005-10-27 12:37:00

caroline
U┐ytkownik

Fajne te piosenki z "Gnij─ůcej..." smile Dzi─Öki Admete
Ech, bardzo potrzebny ten dział do pogaduszek... big_smile

#19 2005-10-27 12:55:32

Kazik
(Admin)

Jak na razie nie zanosi się na ten dział. Za mało głosów poparcia...

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#20 2005-10-27 18:13:58

Admete
U┐ytkownik

Ja popieram, nawet mia┼éam pyta─ç dlaczego nie ma takiego dzia┼éu na forum. Pogaduszki, ploteczki przy herbacie...Co┼Ť takiego :-D

#21 2005-10-27 18:48:12

angelix
U┐ytkownik

Ja, r├│wnie┼╝ popieram. Tyle tylko, ┼╝eby┼Ťmy si─Ö w tych pogaduchach big_smile big_smile big_smile big_smile nie zap─Ödzi┼éy i nie zapomnialy czemu roll , a mo┼╝e komu roll roll jest ta strona po┼Ťwi─Öcona. lol lol lol roll wink wink wink

#22 2005-10-27 20:40:58

moniczek
U┐ytkownik

Ja te┼╝ ju┼╝ ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam t─ů now─ů wersj─Ö, ale ze wzgl─Ödu na jako┼Ť─ç (wersja kinowa) chcia┼éam twardo czeka─ç do premiery w Polsce. Jednak po przeczytaniu tych wszystkich post├│w jestem tak bardzo ciekawa, ┼╝e nie wiem czy wytrzymam.... Mam obejrze─ç? Czy czeka─ç? wink

#23 2005-10-27 21:15:50

angelix
U┐ytkownik

Ja obejrza┼éam, i nie ┼╝a┼éuj─Ö. Bo mnie si─Ö film ┼Ťrednio (to ma┼éo powiedziane) podoba┼é.Poza gr─ů Keiry, i pozosta┼éych panienek Bennet no i mo┼╝e jedn─ů jedyn─ů scen─ů o┼Ťwiadczyn MM(pana Darcy), gdzie jeszcze mo┼╝na si─Ö by┼éo "rozczuli─ç", w moim oczywi┼Ťcie odczuciu film jest przeci─Ötny. Postacie potraktowane powierzchownie. Ma┼éo wyrazista gra - pani Bennet, Lady Katarzyny, leciwe w├│jostwo Gardiner (a przecie┼╝ w ksi─ů┼╝ce takowe nie by┼éo - przynajmniej pani Gardiner, kt├│ta by┼éa przecie┼╝ m┼éodsza od pani Bennet . W filmie wygl─ůda raczej jak jej o 10 lat starsza siostra) . Pan Bingley - ( tutaj raczej " m┼éokos" Bingley ) wygl─ůdaj─ůcy w jednej ze scen jakby za┼╝y┼é " niedozwolone ┼Ťrodki halucynogenne" (zreszt─ů gdzie┼Ť to ju┼╝ na naszym forum czyta┼éam i chcia┼éam zacytowa─ç - ale nie znalaz┼éam na pr─Ödce).

Ale┼╝ obrzydzam innym ten film.
Naprawd─Ö nie chc─Ö - obejrzyjcie, ale poczekajcie na premier─Ö 8O 8O
w kinie, bo może lol wink ja nie ten :?: roll film widziałam
i najlepiej to chyba zamilknę do stycznia, bo mnie dziewczyny oskubiecie zwłaszcza Admete - bo wiem że ma w 100% odmienne ode mnie zdanie big_smile big_smile i pewnie mnie zlinczuje jak nie zamilknę lol lol

#24 2005-10-28 15:40:41

caroline
U┐ytkownik

A propos informacji z ostatniego artyku┼éu nt. dalszych plan├│w Matthew MacFadyena, Angelix czy mo┼╝esz potwierdzi─ç, ┼╝e w filmie zmieniono Darcy'emu imi─Ö na Charles? Zdaje si─Ö, ┼╝e Ty jedna z naszego grona widzia┼éa┼Ť film.

#25 2005-10-28 16:51:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Admete, co to jest za melodia w trailerze? Znam j─ů dobrze z dzieci┼ästwa, ale nigdy nikt mi nie powiedzia┼é co to jest. Uwielbiam to. Co┼Ť mi si─Ö pl─ůcze po g┼éowie jaskinia kr├│la g├│r, czy Kr├│l Olch, ale nie mam poj─Öcia. Pomo┼╝esz mi?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Stopka forum