Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2004-12-08 12:00:10

Loana
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Co do Mikołajek, to były jak co roku coraz mniej zauważalne. Dostałam 2 prezenciki, a oprócz tego słodycze od koleżanek w pracy. Innymi słowy, robię się już chyba za stara na takie święto, mimo, że ja ciągle daję prezenty z tej okazji. Ale nigdy nie chciałam do końca dorosnąć tongue.
Korzystając z okazji chciałam bardzo podziękować Monice - dzięki niej każdy słodycz smakował 10razy lepiej smile. Jesteś kochana! smile
A żeby ten post nie był całkiem poza tematem, to jeszcze chciałam zapytać, czy reflektujecie się dalej na przepisywanie pierwszej części? Jak znajdą się takie odważne to proszę o wiadomość, zacznę kserować tongue.
Pozdrawiam!


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#52 2004-12-08 12:38:43

KatA
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Co do wystawiania - wystawiam już film, to też łamanie praw autorskich. A wydawnictwo, które ma prawa do książek, już nie istnieje. Zresztą, ja tego chyba AŻ tak publicznie nie będę wystawiać,

Gdzie wystawilas film i jaki (na Twojej stonie nie znalazlam). Co do ksiazki to gdzie ewentualnie bedzie wystawiona, bo rozumiem, że nie na obecnej. Zastanawiam się czy praw autorskich nia załatwia w tym przypadku umieszczenie tekstu w kawalkach (kolejnych rozdzialach) a nie jako zwarty tekst. Można zreszta wslac zapytanie do wydawnictwa (wydaje mi sie, ze rowniez Prószynski wydal te pozycje). Moze sie zgodza, bo naklad im sie wyczerpal kilka lat temu.

Offline

 

#53 2004-12-08 12:47:51

Loana
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Kolega wystawił P&P1995 na swoim serwerze, a specjalnie do linków do torrentów powstała stronka tongue. Ale jak widać dobrze ukryta - adres do niej podałam tylko zainteresowanym. Takim sposobem mam też zamiast wystawić książkę. Zgadza się, we wcześniejszym poście pomyliłam się, tą autorkę wydało wydawnictwo Prószyński, które nadal istnieje. Pomyślę, co z tym zrobić, na razie mózg mi się "lansuje" z powodu dziur po wiedzy, którą miałam wczoraj na egzamin i dzisiaj intensywnie zapominam tongue.
Pozdrawiam!


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#54 2004-12-08 15:14:29

dorotka
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

To ja się zgłaszam na przepisywanie pierwszej części - w sumie to niezła zabawa big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#55 2004-12-08 16:12:14

KatA
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Co do praw autorskich to nie bedzie latwo. Zgodnie z tym co napisano na stronach Polskiej Biblioteki Internetowej http://www.pbi.edu.pl/o_pbi/index.php?id=03 bez ograniczen mozna publikowac dziela do których prawa autorskie wygasły z powodu upływu 70 lat od:
śmierci twórcy lub ostatniego ze współtwórców,
daty I rozpowszechnienia utworu twórcy nieznanego,
daty I rozpowszechnienia utworu, co do którego prawa posiada podmiot inny niż twórca lub utworu nieustalonego wcześniej w formie nadającej się do upowszechniania,
śmierci najpóźniej zmarłej osoby spośród grona twórców utworu multimedialnego wymienionych w ustawie.
Z tego co mi wiadomo E.Tennant jeszcze zyje (ur. w 1937).
Co do tlumaczenia to zapewne prawa ma Pruszunski. Sprobuje do nich napisac i zapytac co oni na publikacje w internecie. Jak sie nie zgodza, to trudno.

Offline

 

#56 2004-12-12 18:38:20

moniczek
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Co do przepisywania - to ja też się zgłaszam. A przy okazji - Loana możesz podać mi linka (na GG) do tej strony z torrentami do "P&P". Coś mi się stało z 5 odcinkiem! W ogóle nie chce odpalić!!! A tak niedawno wypowiadałam sie na innej stronie forum, że jakby coś mi się stało z 5 odcinkiem to bym rzuciła czymś ciężkim w telewizor!!! O ironio - chyba wywołałam wilka z lasu. W telewizor jednak jnie rzuciłam... wink
Ale jestem załamana, bo nie mogę oglądać mojego ulubionego o9dcinka, więc chciałabym sobie ściągnąć - nietstey dopiero next month sad
Loana - jak tam te 21 dni? Nie odzywasz się. A ja Ci przeciez miałam przesłać nagrodę...

Offline

 

#57 2004-12-13 17:46:33

Justtynna
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Bardzo wszystkich przepraszam ale dopiero dziś (:!smile otrzymałam tekst który został wysłany ponad 3 tygodnie temu (ukłon w stronę Poczty Polskiej). Nie pisałam wcześniej gdyż myślałam że jako osoba niezbyt zaangażowana w to forum nie byłam zbyt wiarygodna w związku z tym tekst nie został do mnie wysłany. Jeżeli mój fragment nie został jeszcze przepisany to zobowiązuję się uczynic to w przeciągu tygodnia. Proszę o wyrozumiałość

Justyna

Offline

 

#58 2004-12-14 10:12:31

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Justtynna nie przejmuj się, niedawno słyszałam, że babka dostała list od ukochanego po pięćdziesięciu paru latach lol swoją drogą, dlaczego to rachunki np. tak długo nie krążą..... wink

Offline

 

#59 2004-12-14 19:32:10

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

No dobra, to ja też się zgłaszam, chociaż wcale mi nie spieszno do czytania znowu tych bzdetów.... ale idą święta i będzie może jakaś chwilka wolna, to wstyd byłoby nie pomóc smile a Przy okazji mam postulat, może przepiszmy coś innej autorki..... może będzie lepiej??!!

Offline

 

#60 2004-12-15 14:31:51

dorotka
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

A znasz jakąś inną? No i najważniejsze pytanie - czy ktoś pisze normalniejsze kontynuacje, bo rzeczywiście, "Niedobraną parę", czy jak to tam było można czytać tylko dla poprawienia sobie humoru i nie wolno brać tego zbyt serio, bo się można zrazić...


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#61 2004-12-15 14:43:57

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Znać to znam, ale tylko z tego co Loana napisała w artykułach, ale pytanie, czy ktoś by to miał do skserowania. Julia Barrett napisała kontynuację P&P pt. "Zarozumiałość" wink swoją drogą to też się nie wysliliła w wymyślaniu tytułu.
Nie mam pojęcia co to i czy będzie lepsze od tego co pisała Emma Tennant, ale z drugiej strony czy może być cośjeszcze gorszego?? wink

Offline

 

#62 2004-12-17 10:45:09

KatA
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Dla zaostrzenia apetytu podaje opis Zarozumiałości z anglo języcznych stron:
Kontynuacja opisuje dalesze losy Georgiany Darcy, która musi wybrać pomiędzy dwoma kandydatami do jej ręki: dobrze się zapowiadającym kapitanem marynarki i młodym architektem. Znakomita adaptacja orginalnego dziewiętnastowiecznego stylu Austen. Zarozumiałość przywraca do życia najważniejsze postaci z pierwowzoru: Bennetów, Darcych, Colinsów i rodzinę de Bourgh.

Podobno styl J.Barrett jest lepszy od Tennant. Co ciekawe obydwie książki Zarozumiałość i Pemberley wyszły w tym samym roku 1993.[/list]

Offline

 

#63 2004-12-17 11:32:15

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Dzięki Kata, brzmi całkiem rozsądnie, tylko czy uda nam sięzdobyć tą książkę...

Offline

 

#64 2004-12-17 11:40:30

KatA
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Mogą być trudności. Przejrzałam katalogi internetowae bibliotek w W-wie i nie znalazłam tego tytułu. Wydawnictwo natomiast chyba sie ukrywa, bo nigdzie nie ma do nich kontaktu adresowego lub telefonicznego. Znalazłam jeden adres z telefonem, ale zglasza sie tam anonimowy automat. Nagrałam się. Poczekamy zobaczymy.

Offline

 

#65 2004-12-17 12:04:11

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Ok, daj znać jakby ktoś się odezwał. Ja też szperałam trochę w internecie, znalazłam tylko oryginały, ale niestety w żadnej polskiej księgarni.
Ale tutaj : http://www.amazon.com/gp/reader/0226038 … eader-page
choć w słabej jakości można przeczytać 1 i 2 rozdział smile

Offline

 

#66 2004-12-19 14:24:20

KatA
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Udało mi się skontaktować z wydawcą. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to będę miała książkę w środę! Trzymajcie kciuki big_smile

Offline

 

#67 2004-12-19 17:07:17

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

wow gratulacje!!! ale czy to oznacza, że książkę można jeszcze zakupić?

Offline

 

#68 2004-12-20 12:31:09

KatA
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Prawdopodobnie tak. Wydawca miał sprawdzić dostępną ilość. Może jeśli jest tego trochę, to zrobić dystrybucję przez stronę. Co na to Kazik?

Offline

 

#69 2004-12-20 22:04:03

Kazik
(Admin)

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Wszyscy narzekają na brak czasu więc i ja pozwolę sobie na marudzenie - życie ma swoje prawa i tej zimy z różnych ważnych względów jestem absolutnie nieczasowy i co najmniej do marca nie będę nic robił na stronie, poza zatwierdzaniem nadsyłanych przez Was (bardzo rzadko) materiałów. Tak więc jeśli chcecie ustalić jakiś sposób dystrybucji to zróbcie to między sobą.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#70 2004-12-21 15:19:24

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

No tak, z tym czasem to faktycznie krucho.
Kata ja w każdym bądź razie, piszę się w razie czego na tę książkę. Mam nadzieję, że jest tego warta.....
gdyby nie chciało Ci się tego załatwiać to daj jakiś namiar na to wydawnictwo.

Offline

 

#71 2005-01-06 14:42:44

KatA
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Dawno sie nie odzywalam,bo wyjechalam, ale zakupilam i przeczytalam wspomniany dalszy ciąg Dumy czyli Zarozumialość i musze powiedzieć, że jest o niebo lepszy niż cd pani Tennant. Nie ma tych nonsensów i nieścisłości. Ksiązkę kupilam bezposrednio od wydawcy. Jesli ktoś bylby zainteresowany jej nabyciem to moge skontaktowac sie z wydawca i moze namowic go na wystawienie jej na sprzedaz w internecie. Z tego co wiem nakład jest na wyczerpaniu.

Offline

 

#72 2005-08-23 21:10:34

Julianna
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Dziewczyny - i co z tą książką? przepisałyście ją, bo jestem bardzo ciekawa! Od niedawna jestem na tym formu i bardo żałuję, że nie brałam udziału w tym wielkim przedsięwzięciu! Następnym razem bierzcie mnie też pod uwagę! Ni o koniecznie odpiszcie co z tą książką!


Tylko wiara prowadzi do cudu...

Offline

 

#73 2005-09-04 21:39:36

moniczek
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

No właśnie Loana! Wiem, że jesteś teraz bardzo zapracowana, ale może prześlesz zainteresowanym osobom chociaż to co masz? Ja mogę nawet dokończyć przepisywanie tej części, która brakuje i poskładać to wszystko w całość. Tylko przeslij mi "materiały". Co Ty na to?

Offline

 

#74 2006-01-17 23:19:27

Anonymous
Go¶æ

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Gdzie można zdobyć "Zarozumiałość"? Jakie to wydawnictwo? Czy ktoś ma kontakt? I moze podać?

 

#75 2006-01-18 19:27:13

Maryann
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Julia Barrett "Zarozumiałość" - wydawnictwo "Rachocki i s-ka".

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB