Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-02-08 21:04:15

Ammit
U┐ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

A ja nie ca┼ée trzy tygodnie i ju┼╝ si─Ö rozrabiam jak zaj─ůc w kapu┼Ťcie :twisted:

~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz ┼Ťwiat jest w sercach tych, kt├│rzy nas kochaj─ů...

#27 2006-03-30 21:09:10

ewelinka
U┐ytkownik

a ja mam pro┼Ťb─Ö czy kto┼Ť m├│g┼éy w skr├│cie opisa─ç co by┼éo w kontynuacji kt├│r─ů napias┼éa Emma Tennant? jestem ciekawa a nie mia┼éam okazji przeczyta─ç.by┼éabym wdzi─Öczna smile

#28 2006-03-30 21:17:23

Maryann
U┐ytkownik

naprawd─Ö jeste┼Ť ciekawa?

#29 2006-03-30 21:22:37

Alraune
U┐ytkownik

a ja mam pro┼Ťb─Ö czy kto┼Ť m├│g┼éy w skr├│cie opisa─ç co by┼éo w kontynuacji kt├│r─ů napias┼éa Emma Tennant? jestem ciekawa a nie mia┼éam okazji przeczyta─ç.by┼éabym wdzi─Öczna smile

Kilka słów na temat dzieła pani T. znajdziesz tu:
http://www.janeausten.pl/modules.php?na … p;start=50

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#30 2006-03-30 21:39:36

ewelinka
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö bardzo powoli zaczynam rozumie─ç dlaczego nie lubicie tej kontynuacji. Spodziewa┼éam si─Ö czego┼Ť innego.

#31 2006-03-30 21:42:16

Alraune
U┐ytkownik

No niestety, ┼╝adna kontynuacja nie przebije orygina┼éu. A je┼Ťli autork─ů orygina┼éu jest Jane Austen... to tym bardziej nie przebije big_smile

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#32 2006-03-30 21:51:01

Maryann
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö bardzo powoli zaczynam rozumie─ç dlaczego nie lubicie tej kontynuacji. Spodziewa┼éam si─Ö czego┼Ť innego.

Po pani Tennant nie spodziewaj się niczego dobrego i omijaj jej "dzieła" z daleka. Dla własnego dobrego samopoczucia.

#33 2006-03-31 15:06:00

Jeanne
U┐ytkownik

Hehe, jakie dobre rady Maryann... smile W┼éa┼Ťciwie to mam ochot─Ö co┼Ť tej pani przeczyta─ç. Jestem typowym empiryst─ů: jak czego┼Ť nie dotkn─Ö, zobacz─Ö czy (w tym przypadku) przeczytam nie uwierz─Ö. :twisted:

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#34 2006-03-31 19:54:38

Alraune
U┐ytkownik

Hehe, jakie dobre rady Maryann... smile W┼éa┼Ťciwie to mam ochot─Ö co┼Ť tej pani przeczyta─ç. Jestem typowym empiryst─ů: jak czego┼Ť nie dotkn─Ö, zobacz─Ö czy (w tym przypadku) przeczytam nie uwierz─Ö. :twisted:

A zatem czeka Ci─Ö du┼╝o pustego ┼Ťmiechu lub morderstwo w oczach. Albo jedno i drugie. Naprawd─Ö, czytaj─ůc te dzie┼éa mia┼éam ochot─Ö prze┼éo┼╝y─ç autork─Ö przez kolano i przem├│wi─ç jej do rozumu czym┼Ť przekonuj─ůcym. Drutem kolczastym dla przyk┼éadu.
Ale rozumiem chęć przeczytania, sama nie dałabym się odstraszyć lol [/url]

#35 2006-03-31 21:38:06

ewelinka
U┐ytkownik

To mo┼╝e rzeczywi┼Ťcie dla mojego dobrego samopoczucia nie b─Öd─Ö szuka┼éa tej ksi─ů┼╝ki smile My┼Ťla┼éam,┼╝e w kontynuacji znajd─Ö opis szcz─Ö┼Ťliwego ma┼é┼╝e┼ästwa pa┼ästwa Darcy a niestety tego nie znajd─Ö sad sad
A taka byłam ciekawa jak im się dalej ułoży sad sad

#36 2006-03-31 21:49:36

Alraune
U┐ytkownik

A taka byłam ciekawa jak im się dalej ułoży sad sad

Uruchom wyobra┼║ni─Ö, stworzy Ci najpi─Ökniejsze historie... Ja mam w┼éasn─ů wizj─Ö Lizzy i Darcy'ego oraz ich, ekhm, po┼╝ycia, i dobrze mi z tym. Chocia┼╝ m├│j w┼éasny prywatny wyobra┼╝ony Darcy m├│wi g┼éosem Matthew... wink

#37 2006-03-31 21:58:52

ewelinka
U┐ytkownik

I tak w┼éa┼Ťnie zrobi─Ö.Pozostan─Ö przy mojej wyobra┼║ni wink

#38 2006-03-31 21:59:37

Maryann
U┐ytkownik

Je┼Ťli bardzo zale┼╝y Ci na jakiej┼Ť kontynuacji, to tu jest link do najsympatyczniejszej, jak─ů czyta┼éam: http://www.tilneysandtrapdoors.com/fic/mop1.php
Jest jeszcze "zarozumia┼éo┼Ť─ç" Julii Barrett - ┼╝adna rewelacja, ale z pewno┼Ťci─ů bardziej strawna od wyrob├│w Mrs Tennant.

#39 2006-03-31 22:20:38

ewelinka
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö dzi─Ökuj─Ö wink

#40 2006-04-30 17:35:10

Maryann
U┐ytkownik

A' propos - "Mistress of Pemberley" doczekała się zakończenia. http://www.tilneysandtrapdoors.com/fic/mop8.php

#41 2006-07-03 11:40:07

Dione
U┐ytkownik

Hej! W┼éasnie dzi┼Ť do┼éaczy┼éam do tego forum i mam nadziej─Ö, ┼╝e zostan─Ö tu d┼éu┼╝ej. Je┼Ťli chodzi o kontynuacje pisane prrzez innych autor├│w, to jestem wi─Öcej ni┼╝ sceptyczna. Czyta┼éam kilka lat temu, t─Ö kontynuacj─Ö DiU: Pemberly. Moge powiedzie─ç, ┼╝e to totalna cha┼éa. Autor nie tylko zmieni┼é za┼éo┼╝enia J.Austin, ale pozbawi┼é nasz─ů heroin─Ö charakteru. :evil: :evil: :evil: W DiU El┼╝bieta by┼éa siln─ů kobiet─ů, kt├│ra wiedzia┼éa czego chce (no poza tym, ┼╝e nie rozumia┼éa swoich uczu─ç do ko┼äca). Nie pozwala┼éa sob─ů pomiata─ç, cho─çby przez lady Cathrine. Natomiast w "Pemberly" zrobiono z niej zahukan─ů i przepraszaj─ůc─ů za to, ┼╝e ┼╝yje. Ta ksi─ů┼╝ka mo┼╝e si─Ö spodoba─ç jedynie komu┼Ť, kto nie czyta┼é orygina┼éu DiU.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#42 2006-07-05 00:46:39

mara7
U┐ytkownik

Ooo to nie ma nawet co czyta─ç tych ksi─ůzek anny tennat(celowo tu pisze z ma┼éej litery) .

#43 2006-07-05 09:58:39

Dione
U┐ytkownik

Nie czyta┼éam innych jej autorstwa, wi─Öc nie b─Öd─Ö si─Ö wypowiada─ç. Jednak moim zdaniem, kobieta zgubi┼éa gdzie┼Ť g┼é├│wne za┼éo┼╝enie JA w Dumie... wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#44 2006-07-06 16:22:59

Katarzyna
U┐ytkownik

Mam pytanko poniewaz nie wiem czy to ploty czy prawda. Czy to prawda,że ma byc nakręcona kontynułacja Dumy " Mr. Darcy Takes a Wife" i jeszcze na dodatek o główna rolę w niej stara się :? Ashley Olsen. Mam nadzieje, że to tylko plota.

#45 2006-07-07 11:43:05

elbereth
U┐ytkownik

Oj, ja te┼╝ mam tak─ů nadziej─Ö! Sk─ůd ty wzi─Ö┼éa┼Ť t─Ö plotk─Ö, Katarzyno?!

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#46 2006-07-07 15:09:15

Katarzyna
U┐ytkownik

Cz─Östo siadam czy komputerze i wpisuj─Ö do wyszukiwarki Duma i uprzedzenie tym razem wpisa┼éam DiU blog i wyskoczy┼é mi m.in. blog o Ashley Olsen tam w┼éa┼Ťnie to znalaz┼éam.

#47 2006-10-17 19:40:34

Lilia
U┐ytkownik

Widz─Ö, ze nie tylko ja jestem tu nowa smile Chcia┼éam sie wypowiedzie─ç, na temat kontynuacji DiU i musze stwierdzic, ze Pemberley bardzo mi sie podoba┼éo, choc wiadomo, ze nie by┼éo to juz to samo co pierwsza cz─Ö┼Ť─ç.
A co do tej nocy po┼Ťlubnej Lizzy i Darcy'ego to trzeba miec wyobra┼║nie ┼╝eby to opisa─ç big_smile

#48 2006-10-18 01:19:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

ma byc nakręcona kontynułacja Dumy " Mr. Darcy Takes a Wife" i jeszcze na dodatek o główna rolę w niej stara się :? Ashley Olsen.

A co, stara si─Ö o rol─Ö pana Darcyego :twisted: :twisted:

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#49 2006-10-18 06:25:30

Angel
U┐ytkownik

Wprawdzie nie czyta┼éam ┼╝adnej kontynuacji DiU,ale ju┼╝ mnie odrzuca. Uwa┼╝am pdobnie jak wi─Ökszo┼Ť─ç z nas,┼╝e powinny┼Ťmy poprzesta─ç na w┼éasnej wyobra┼║ni,by potem unikn─ů─ç rozczarowa┼ä,je┼Ťli owa kontynuacja oka┼╝e si─Ö (a jest tak w 99% przypadk├│w) kompletnie beznadziejna.

Angels falls down first...

#50 2006-10-18 07:43:44

Balbina
U┐ytkownik

Czyta┼éam Pemberly i bardzo tego ┼╝a┼éuje baznadzieja :evil: strasznie ┼ézawa powiastka co┼Ť na kszta┼ét Harlekina, powiedzia┼éam sobie, ┼╝e w ┼╝yciu nie przeczytam ┼╝adnej kantynuacji Jane Austen.

szalej─ůca czterdziestka

Stopka forum