Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2004-11-03 13:15:35

KatA
U┐ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Slowo "daleko" chyba jest kluczem. Nikt nie chce sie porownywa─ç do idea┼éow. A jak robi─ů to za niego (i to jego w┼éasna po┼é├│wka) to dla przeci─Ötnego faceta jest chyba nie do zniesienia.

A ja bym wetknęła kij w mrowisko. Patrz nowy post.

#27 2004-11-03 17:07:59

dorotka
U┐ytkownik

Bo zazwyczaj facetom jest ┼éyso, ┼╝e nie s─ů tacy cudowni jak pan Darcy i dlatego nie ogl─ůdaj─ů. Nie wiedz─ů co dobre smile

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#28 2004-11-03 19:53:46

Kazik
(Admin)

Czytam, czytam, czytam, czytam... i czuję że muszę zabrać głos.

Darcy jest super, och i ach? Idea┼é? ┼éatwo by─ç takim maj─ůc przys┼éowiowe "15 tysi─Öcy funt├│w rocznie", nie musz─ůc sp─Ödza─ç ca┼éych dni w pracy, a w nocy wstawa─ç do p┼éacz─ůcych bobas├│w. A poza tym moim zdaniem wcale nie jest taki cudowny:
1. Aroganckie zachowanie (jak odnosi si─Ö do Collinsa i innych), no ale mo┼╝e kobiety to lubi─ů???
2. Mrukliwe odzywki.
3. Głupkowate spojrzenie.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#29 2004-11-03 20:04:04

fringilla
U┐ytkownik

A propos stosunku facet├│w do DiU:

"Znowu ogl─ůdasz o tych brzykich kobietach i ziwnie ubranych facetach?"
"Czy w tym filmie nie robia nic innego tylko snuja sie i gadaj─ů, albo siedz─ů i gadaj─ů?"
"Co? Sze┼Ť─ç odcink├│w? Ale w ka┼╝dym tak samo sie snuj─ů i gadaj─ů."
"Ten film powinien sie nazywać Dupa i Owrzodzenie, bo od tego sieddzenia na pewno zrobiły im sie wrzody..."

Wszystkie cytaty sa autorstwa mojego m─Ö┼╝a.

A jak przymierza┼éam si─Ö do pisania pracy o Jane Austen, to m├│j promotor znalaz┼é sobie KONSULTANTK─ś ;-)

A co do idea┼éu, to wielu kobietom, niestety, tak┼╝e mi podobaj─ů si─Ö m─Ö┼╝czy┼║ni:
1. aroganccy
2. mrukliwi
3. co do głupkowatego spojrzenia, będę polemizować

Jenym s┼éowem: tak, kobiety to lubi─ů. Ale faceta, kt├│ry nie musia┼éby chodzi─ç do pracy w domu bym nie znios┼éa!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#30 2004-11-03 20:09:50

Kazik
(Admin)

No tak, to wszystko wyja┼Ťnia - i zachwyty nad Darcym (idea┼é mrukliwego aroganta) i nad tzw. zwyk┼éymi m─Ö┼╝czyznami (nieudane uciele┼Ťnienia w/w idea┼éu).

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#31 2004-11-03 20:15:17

fringilla
U┐ytkownik

Podobaj─ů si─Ö - owszem, ale wytrzyma─ç z takimi nie ┼éatwo. Moj prywatny mrukliwy arogant doprowadza mnie do sza┼éu. Ciekawe jak to by┼éo z Darcym i El┼╝biet─ů?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#32 2004-11-03 22:37:24

fringilla
U┐ytkownik

A tak a propos: koleżanka biadoliłła ostatnio, że jej syn nie ma prawidłowych męskich wzorców. Stwierdziłam: Moj też nie ma. Dlatego tak często puszczam mu Dumę i Uprzedzenie.
O tego czasu m├│j niespe┼éna dwuletni syn ma ksywk─Ö Fitzwilliam. Pieszczotliwie: Ficu┼Ť ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#33 2004-11-04 18:18:41

dorotka
U┐ytkownik

ciekawy pomys┼é z tym wychowywaniem syna na "P&P" . Tylko ┼╝eby nie przej─ů┼é zachowania Darcy'ego z pocz─ůtku filmu big_smile

#34 2004-11-04 23:02:55

winter_person
U┐ytkownik

Ja ciagle w sprawie zdjecia. Kojarze tylko jedno zdjecie "prywatne" pary aktorskiej z "Dumy". Colin ma na nim w─ůsy (bleee) ale gruby na nim nie jest. Ciekawa jestem jakie zdj─Öcie Gosc mia┼é na my┼Ťli.

To w┼éa┼Ťnie zdj─Öcie, ale┼╝ on JEST na nim gruby!
Sam Andrew Davies wypowiedzia┼é si─Ö, ┼╝e Colin musia┼é do roli schudn─ů─ç.

#35 2004-11-05 10:15:08

Loana
U┐ytkownik

E tam, niewa┼╝ne zachowanie, patrzcie na jego IDEALNY wygl─ůd!!! wink
Oczywi┼Ťcie ┼╝artuj─Ö z tym idea┼éem, Mr Darcemu troch─Ö brakuje do tego, ale zawsze mo┼╝na si─Ö pocieszy─ç ogl─ůdaj─ůc go i my┼Ťl─ůc, ┼╝e gdyby nasi panowie tacy byli...by┼éoby nudno wink.
Wcale nie uwa┼╝am, ┼╝e Mr Darcy jest mrukliwy. Po prostu ┼║le si─Ö czuje w wi─Ökszym towarzystwie, kt├│rego nie zna, to przecie┼╝ ┼╝aden grzech. Arogancki...na pocz─ůtku na pewno, ale z czasem poprawi┼é si─Ö. A przy takich idiotach jak Mr Collins to si─Ö n├│┼╝ w kieszeni otwiera, wi─Öc lepiej by─ç lekko aroganckim, mo┼╝e si─Ö Mr Collins zniech─Öci...
G┼éupkowate spojrzenie...kiedy┼Ť kolega zwr├│ci┼é mi uwag─Ö, ┼╝e nie pyta si─Ö faceta o urod─Ö innego, bo nie b─Ödzie umia┼é oceni─ç jak kobieta tongue.
Doskonale zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e nie ma idea┼é├│w i nawet nie warto szuka─ç ich w ┼╝yciu, bo si─Ö straci czas na co┼Ť, co nie istnieje. Ale je┼Ťli mam bohatera, kt├│ry bardzo odpowiada mojemu pogl─ůdowi na to, jaki powinien by─ç d┼╝entelmen (Mr Darcy po zmianie smile ), to czemu go nie reklamowa─ç tongue.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#36 2004-11-07 19:05:00

fringilla
U┐ytkownik

Och, a mi si─Ö tak strasznie podoba Colin jako Mark Darcy! Og┼é─ůdam w tv zapowiedzi BJ - w pogoni za rozumem i nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç kiedy zobacze film. Pewnie dopiero pod koniec tygodnia... :-( On tam sie usmiecha z takim b┼éyskiem w oku, ┼╝e uch...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#37 2004-11-08 15:26:22

dorotka
U┐ytkownik

ja si─Ö wybieram w sobot─Ö z kumpel─ů, kt├│ra ma obsesj─Ö na punkcie Colina. Nie wiem czy dobrze robie bo b─Ödzie mi piszcze─ç p├│┼é filmu smile

#38 2004-11-08 19:50:21

fringilla
U┐ytkownik

Ja b─Öd─Ö wzdycha─ç ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#39 2004-11-09 19:52:48

Kaziuta
U┐ytkownik

Ja te┼╝ uwielbiam Colina. Jest boski. Przekopa┼éam chyba ca┼éy internet na jego temat. Super stronke zrobi┼éy na jego temat w┼éoszki ( On ma ┼╝on─Ö w┼éoszk─Ö - ┼Ťliczn─ů, a to troch─Ö zobowi─ůzuje rodaczki). Wszystkim fankom Dumy i Briget J. proponuj─Ö stron─Ö na kt├│rej jest ┼Ťwietny videoclip. Por├│wanie Dumy i Briget na podk┼éadzie hitu z Briget J. Oto adres:
green-sector.de
Po otwarciu po lewej stronie wej┼Ťc w other shows i tam chyba jako drugi jest clip.
Polecam.

#40 2004-11-09 22:30:38

fringilla
U┐ytkownik

Cóż, ja zawsze twierdziłam, że Wickhama najlepiej zagrała Hugh Grant.

A za pomoc─ů jakiego programu odtwarzasz ten plik, bo mi nie chce si─Ö otworzy─ç :-(?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#41 2004-11-09 23:08:34

Kaziuta
U┐ytkownik

M├│wi─ůc szczerze nie mam poj─Öcia. ┼Üci─ůgne┼éam go, potem otworzy┼éam i gra┼éo. Jedyne co Ci mog─Ö podpowiedzie─ç to tyle ze typ pliku to Real Media file, a otwierany jest (tak jest napisane we w┼éasciwo┼Ťciach) za pomoc─ů Media Player Classic.
Czy ta propozycja roli dla H.Granta to taka troszeczk─Ö zlo┼Ť┼éiwa?
Chyba czyta┼éa┼Ť ostatni "Film" i wypowied┼║ Granta o Colinie. Umys┼é pantofelka (tego jednokom├│rkowca) jak powiedzia┼éa o nim Karolina Korwin-Piotrowska i mia┼éa racje.

#42 2004-11-10 00:13:16

fringilla
U┐ytkownik

Hehe, nie czytałam jeszcze Filmu, ale Daniel Cleaver nieodparcie kojarzy mi się z Wikhamem, Mark Darcy reaguje na niego dokładnie tak samo jak Pan Darcy na Wikhama.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#43 2004-11-10 00:15:39

fringilla
U┐ytkownik

Aha, a Media Player niestety nie czyta u mnie tego filmu, nie wiem czemu, b─Öd─Ö co┼Ť jeszcze kombinowa─ç, gdyby ktos mia┼é jaki┼Ť pomys┼é, b─Öd─Ö wdzi─Öczna za pomoc.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#44 2004-11-10 15:40:50

ula
U┐ytkownik

Pewnie trzeba ┼Ťci─ůgn─ů─ç Real Player spr├│buj na tej stronie http://uk.real.com/radiopass/?&src=ZG.uk.idx jest bezp┼éatna wersja do ┼Ťci─ůgni─Öcia na 14 dni.

#45 2004-11-10 16:53:12

dorotka
U┐ytkownik

w┼éa┼Ťnie widzia┼éam ten klip, bardzo fajny, ale jak si─Ö go ┼Ťci─ůga skompresowanego to jako┼Ť─ç pozostawia wiele do ┼╝yczenia. Dobrze, ┼╝e niekt├│rym chce si─Ö robi─ç takie rzeczy smile

#46 2004-11-10 19:13:20

Ismena
U┐ytkownik

Widzia┼éam "Dziewczyn─Ö z per┼é─ů" na du┼╝ym ekranie, pamietam te┼╝ Colina z kilku innych r├│l i dlatego napisa┼éam, ┼╝e gra siebie, zawsze pozostaje taki, no wiecie "angielski". Nawet te jego wyg┼éupy w filmie " Czego pragnie dziewczyna by┼éy takie sztuczne. On jak nikt inny rezerwuje sobie role sztywnych gentelman├│w. Sam kiedy┼Ť powiedzia┼é, ┼╝e dziwi si─Ö ludziom, kt├│rzy uwierzyli, ┼╝e ma talent- czy jako┼Ť tak- mo┼╝e co┼Ť w tym jest...
Poza tym Colina bardzo lubi─Ö jako aktora (bo te┼╝ nie znam go osobi┼Ťcie wink ), poza tym rola w P&P by┼éa wyborna i jeszcze dodam, ┼╝e on musia┼é mie─ç wrodzone cechy, ┼╝eby tak dobrze wypa┼Ť─ç!

#47 2004-11-10 19:25:42

Ismena
U┐ytkownik

Faceci nie lubi─ů P&P, bo boj─ů si─Ö por├│wna┼ä z "idea┼éami" , w takim pojedynku mog─ů wypa┼Ť─ç ┼Ťrednio, ┼╝le albo bardzo ┼║le, poza tym jak pomy┼Ťl─ů, ┼╝e nawet w┼éasne syn b─Ödzie wychowywany przez Darcego to w┼é─ůcza im si─Ö m─Öska duma i uprzedzenie.

#48 2004-11-10 20:25:28

fringilla
U┐ytkownik

Faceci nie lubia Dumy, bo uwa┼╝aj─ů, ┼╝e jest nudna. ┼╗eby sie wci─ůgn─ů─ç trzeba troch─Ö poogl─ůda─ç, a to przeciez takie niem─Öskie ogl─ůda─ç film kostiumowy, no chyba z─Ö jest to film o wojnie. No a poza tym nie oszukujmy si─Ö: to literatura/ filmy przede wszystkim o kobietach i dla kobiet. Poza chlubnymi wyj─ůtkami potwierdzaj─ůcymi regu┼é─Ö, jak mi┼éo┼Ťciwie nam panuj─ůcy, faceci takich opowie┼Ťci nie lubi─ů ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#49 2004-11-10 22:17:33

Kaziuta
U┐ytkownik

My┼Ťl─Ö ┼╝e panowie tylko tak udaj─ů ┼╝e ich takie filmy nie interesuj─ů. Kiedy┼Ť w czasach kiedy jeszcze magnetowidu nie by┼éo w ka┼╝dym domu i spotykali┼Ťmy si─Ö u kogo┼Ť kto go mia┼é zadr─Öcza┼éy┼Ťmy naszych koleg├│w filmem Hoffmana "Tr─Ödowata" z L.Teleszy┼äskim i E.Starosteck─ů. Niby kpili. niby to ich nie interesowa┼éo ale gdy pojawia┼éy si─Ö sceny romantyczne albo tkliwe dziwnie milkli i niby to nie ogl─ůdaj─ůc rzucali okiem bez ┼╝adnego komentarza. Wi─Öc jak to jest z wami panowie naprawd─Ö?

#50 2004-11-11 13:55:20

ula
U┐ytkownik

wiecie co, niedawno zn├│w obejrza┼éam film "Masz wiadomo┼Ť─ç" z Meg Ryan i Tomem Hanksem. Jest w nim mowa o P&P i stosunku facet├│w do tej powie┼Ťci. Warto zobaczy─ç min─Ö Hanksa kiedy pr├│buj─Ö przebrn─ů─ç przez t─ů powie┼Ť─ç wink robi chyba w imieniu wszystkich a ju┼╝ na pewno wi─Ökszo┼Ťci facet├│w - cute smile

Stopka forum