Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-09-16 10:17:37

Aga85
U┐ytkownik

"Tysi─ůc akr├│w" z Colinem 21.09. w TVN7

No, fanki Colina, ju┼╝ 21.09 ( ┼Ťroda ) w TVN7 mo┼╝emy obejrzec film "Tysi─ůc akr├│w" big_smile . Nigdy go nie ogl─ůda┼éam i nie wiem kogo gra tam Colin, ale chocia┼╝by dla samego faktu, ┼╝e jest w obsadzie, warto obejrzec ten film. W┼éa┼Ťnie mam przed sob─ů program telewizyjny i pisze tu co┼Ť, ┼╝e film jest na motywach "Kr├│la Leara" Williama Szekspira. A tak w ogle, to czy kt├│ra┼Ť z Was ju┼╝ go wcze┼Ťniej ogl─ůda┼éa?

#2 2005-09-16 11:06:32

fringilla
U┐ytkownik

Re: "Tysi─ůc akr├│w" z Colinem 21.09. w TVN7

Ja ogl─ůda┼éam, jest raczej kiepski. Rozgrywa si─Ö wsp├│lcze┼Ťcnie na ameryka┼äskiej prowincji, je┼Ťli dobrze sobie przypominam Colin gra tam raczej antypatyczn─ů posta─ç. No ale obejrze─ç warto, ┼╝eby wyrobi─ç sobie w┼éasny pogl─ůd.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#3 2005-09-16 11:43:38

Aga85
U┐ytkownik

A ogl─ůda┼éa┼Ť "Zwi─ůzki rodzinne"? Ja jeszcze nie, ale teraz w niedziel─Ö 18.09. o godz. 15.30 film ten poleci w TV Puls wink

#4 2005-09-16 21:33:46

fringilla
U┐ytkownik

Taa, Zwi─ůzki rodzinne juz dobrych par─Ö razy - za ka┼╝dym razem mi sie podoba.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#5 2005-09-16 21:38:10

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ech!!! Dowiedzia┼éam si─Ö dzisiaj u psiapsi├│┼éki (dok┼éadnie podczas sp┼éukiwania farby z pasemek big_smile) i lecia┼éam jak na skrzyd┼éach my┼Ťl─ůc, ┼╝e strzel─Ö newsa. A tutaj mnie ubieg┼éa┼Ť :evil: . ┼╗ycie jest okrutne!!! :evil: :evil: :evil:
big_smilebig_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#6 2005-09-16 21:44:45

dorotka
U┐ytkownik

Mam nadziej─Ö, ┼╝e wygospodaruj─Ö troch─Ö czasu, ┼╝eby ten film obejrze─ç - szko┼éa da┼éa mi ostatnio niez┼éego kopa w ty┼éek, daj─ůc mi jednoznacznie do zrozumienia, ┼╝e wakacje nale┼╝─ů do wspomnie┼ä i czas si─Ö wzi─ů─ç do roboty. Wi─Öc si─Ö wzi─Ö┼éam, ale z takim skutkiem, ┼╝e nie zagl─ůda┼éam jaki┼Ť czas na forum. Ale sie rozpisali┼Ťcie big_smile
Nie wiem czy gdzie┼Ť to by┼éo poruszone, ale dorwa┼éam kr─ů┼╝─ůc─ů w necie wersj─Ö najnowszej P&P. Zacz─Ö┼éam dopiero ┼Ťci─ůga─ç, ale jak kopia b─Ödzie naprawd─Ö dobra, to dam wam zna─ç wink
W Teletygodniu jest krótki artykuł o Colinie - bardzo miły, tylko szkoda, że tak niewiele...

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#7 2005-09-16 22:12:48

Aga85
U┐ytkownik

Och, Dorotko znam ten b├│l. Dopiero p├│┼é roku temu wylaz┼éam z budy, mam tu oczywi┼Ťcie na my┼Ťli szko┼é─Ö ┼Ťreni─ů wink i ledwo zakosztowa┼éam wolno┼Ťci, a tu od pa┼║dziernika studia. I znowu b─Ödzie nauka :cry: Jednak nie to jest najgorsze. Nie b─Öd─Ö mia┼éa w mieszkaniu studenckim netu i pozostan─ů mi tylko kafejki internetowe, a to przecie┼╝ nie to samo co sta┼éy net, tak jak teraz mam w domu sad Od kilku dni tak fajnie si─Ö tu zadomowi┼éam na tym forum i wiem, ze b─Ödzie mi brakowa┼éo cz─Östego z nim kontaktu, m├│wie tu o Was dziewczyny smile No, ale si┼éa wy┼╝sza! A p├│ki co, mam jeszcze pe┼éne dwa tygodnie, wi─Öc dobre i to big_smile
A wracaj─ůc do tematu, to mam nadziej─Ö, ze uda Ci si─Ö ┼Ťci─ůgn─ůc "P&P" i ┼╝e odbi├│r b─Ödzie niez┼éy. Czekamy zatem na wie┼Ťci od Ciebie. M├│wi─Ö w liczbie mnogiej, bo wszystkie dziewczyny te┼╝ na pewno z niecierpliwo┼Ťci─ů oczekuj─ů informacji.
Pozdrawiam big_smile big_smile big_smile

#8 2005-09-16 22:26:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

To może ja nie powinnam się przyznawać, że stoję "po tej srugiej stronie". I że dzisiaj znowu kartkóweczkę strzeliłam? :oops:

#9 2005-09-16 22:38:00

fringilla
U┐ytkownik

Internet ponad podziałami! lol

Pozdr. Agata
gg 5739618

#10 2005-09-16 22:45:32

Aga85
U┐ytkownik

Uczysz historii, tak? Po ostatnim po┼Ťcie zerkn─Ö┼éam na Tw├│j profil. A co tam, nie kr─Öpuj si─Ö big_smile moi rodzice te┼╝ s─ů nauczycielami. Mama co prawda juz na emeryturze - odesz┼éa po 30 latach pracy na wcze┼Ťniejsz─ů, a tata... nadal uczy fizyki w szkole ┼Ťredniej. No a ja wyobra┼║ sobie mia┼éam i┼Ťc na filologi─Ö polsk─ů albo angielsk─ů, ale w┼éasnie fakt, ┼╝e by┼éabym po tym nauczycielk─ů, odstraszy┼é mnie. Nie chodzi o to, ze mam co┼Ť do nauczycieli, praca jak ka┼╝da inna, ale zarobki niestety nie najlepsze :cry: Wiem to z do┼Ťwiadczenia, w ko┼äcu mam rodzic├│w belfr├│w wink A poza tym wol─Ö ju┼╝ siedziec przed kompem, liczyc cos, grzebac w papierkach itp. Wybra┼éam finanse i bankowo┼Ťc. Mo┼╝e nie odpadn─Ö po pierwszym roku wink Dziewczyny, trzymajcie za mnie kciuki!!! A propos historii, moja mama zacz─Ö┼éa wiele lat temu studiowac histori─Ö, ale po pierwszym semestrze zrezygnowa┼éa. Dosz┼éa do wniosku, ┼╝e to nie dla niej - za ci─Ö┼╝kie. Ja tam zwsze ry┼éam hist─Ö na pami─Öc. Z polskiego nie musia┼éam, ale z historii robi┼éam obszerne notatki i ry┼éam ile si┼é. Teraz ju┼╝ nic nie pami─Ötam, ale nie szkodzi, na finansach nie b─Ödzie mi to potrzebne wink
Pozdrawiam wink wink wink wink wink

#11 2005-09-16 22:57:00

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja te┼╝ jestem dzieci─Ö nauczycielskie. Ale i tak nie mia┼éam szans na to aby sko┼äczy─ç wymarzony kierunek (Bozia rozumu i zdolno┼Ťci posk─ůpi┼éa). A los wybra┼é, ┼╝e je┼Ťli ju┼╝ zmiana plan├│w, to b─Ödzie to historia (wypad┼é orze┼é big_smile)
C├│┼╝, kasa - rzecz wa┼╝na, ale w tym zawodzie problemem nie s─ů zarobki, ale sam fakt znalezienia pracy. Osobi┼Ťcie korzystam ze stanu panie┼äskiego i po┼éow─Ö pensji wydaj─Ö na ksi─ů┼╝ki i DVD big_smile
Co do historii, je┼Ťli si─Ö posiada odrobin─Ö my┼Ťlenia humanistycznego - przedmiot jest banalny. I tak ┼Ťci┼Ťle powi─ůzany z j─Özykiem polskim, ┼╝e dobra znajomo┼Ť─ç zagadnie┼ä z polskiego nie jeden raz uratowa┼éa mnie na studiach, a znajomo┼Ť─ç historii pomog┼éa na maturze z polskiego:D
Tak naprawdę w historii jest mało pamięciówek. jedynie Daty, miejsca, nazwiska. Tego staram się uczyć dzieciaki na lekcji. Samodzielnego myslenia.

#12 2005-09-17 10:55:08

Aga85
U┐ytkownik

Och, a ja tu w┼éa┼Ťnie mia┼éam dylemat, bo zawsze z i polskiego i z matmy by┼éam dobra. Nie chwal─ůc si─Ö, napisa┼éam przepi─Ökn─ů prace maturaln─ů - tak mi powiedzia┼éa potem polonistka big_smile big_smile big_smile No ale i tak w ko┼äcu porzuci┼éam polski i posz┼éam w kierunku matematycznym. Zobaczymy, co z tego b─Ödzie lol
Ach, z tego wszystkiego zapomnia┼éam odpowiedziec na Tw├│j wczorajszy post o "psiapsi├│┼éce" i "Zwi─ůzkach rodzinnych" z Colinem. Nie przejmuj si─Ö wink , od pa┼║dziernika ja b─Öd─Ö biegac po ┼é├│dzkich bibliotekach, a Ty z pewno┼Ťci─ů dostarczysz sporo news├│w na to forum. Czego i Tobie i pozosta┼éym dziewczynom szczerze ┼╝ycz─Ö. W ko┼äcu nadal, choc juz rzadziej b─Öd─Ö tu zagl─ůdac i w┼é─ůczac si─Ö do dyskusji. Tak ┼éatwo si─Ö mnie nie pozb─Ödziecie big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile Teraz, ju┼╝ za nic w ┼╝yciu nie opu┼Ťci┼éabym Was, nareszcie mam z kim pogadac o mioch, a w┼éasciwie o naszych wsp├│lnych zainteresowanich wink
No to o czym teraz gadamy? big_smile Proponuje kto┼Ť jaki┼Ť ciekawy temat? 8)

#13 2005-09-17 14:42:28

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ech... Ja od pa┼║dziernika te┼╝ zaczynam szko┼é─Ö (jak ju┼╝ pisa┼éam, zacz─Ö┼éam si─Ö przekwalifikowywa─ç) i dodatkowo kontynuuj─Ö kurs w┼éoskiego. Jak ja si─Ö wyrobi─Ö - nie wiem. Ale te┼╝ nie mam zamiaru odpu┼Ťci─ç sobie. Pr─Ödzej nie do┼Ťpi─Ö, ni┼╝ zrezygnuj─Ö big_smilebig_smilebig_smile

#14 2005-09-17 16:18:38

Aga85
U┐ytkownik

No, dok┼éadnie. Teraz takie czasy. Trzeba isc do przodu i nie warto rezygnowac. Moja mama nawet po 40-stce te┼╝ musia┼éa robic jakie┼Ť kursy, bo w przeciwnym razie zwolniliby j─ů z pracy :?
O kurcz─Ö! Uczysz si─Ö w┼éoskiego?! Jak fajnie wink Ja sobie tak my┼Ťl─Ö, ze mo┼╝e zapisze si─Ö w ┼éodzi na hiszpa┼äski... Zobaczymy... wink

#15 2005-09-17 16:54:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

big_smilebig_smilebig_smile Troszkę na odwrót mi się ułożyło. Najpierw wyjazd do Włoch, potem nauka języka big_smilebig_smile
Ale muszę powiedzieć, że jezyk jest bardzo ładny. I w sumie niezbyt trudny.

#16 2005-09-17 17:25:10

Aga85
U┐ytkownik

Tak, to prawda. Włoski jest bardzo ładnym językiem, ale czy niezbyt trudnym, to nie wiem.
Ja w dw├│ch ostatnich klasach liceum wzi─Ö┼éam si─Ö porz─ůdnie za angielski. I teraz jak s┼éysz─Ö Colina i ten jego cudny akcent, to dos┼éownie kolana si─Ö pode mn─ů uginaj─ů big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

#17 2005-09-17 17:36:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

C├│┼╝, chodzi┼éam do klasy z profilem angielskim, wi─Öc angielski umia┼éam nie┼║le. Ale przez ostatnie 8 lat w┼éa┼Ťciwie straci┼éam JAKIKOLWIEK kontakt z j─Özykiem. I teraz mam problemy. Wszystkiego musze si─Ö uczy─ç od nowa. A ju┼╝ nie mam 8 godzin angielskiego tygodniowo, wi─Öc idzie powoli :x
Pami─Ötam ┼╝e nasza lektorka zawsze powtarza┼éa, ┼╝e najbardziej podoba jej si─Ö angielski BBC. Bo jest czysty, poprawny i literacki. Bardzo dobry do nauki j─Özyka. W├│wczas, jako m┼éoda nastolatka, nie zgadza┼éam si─Ö z ni─ů. Bardziej mi le┼╝a┼é np. ameryka┼äski. Bo mi─Ökki, ┼é─ůtwy w wymowie itp. Teraz wkurza mnie ta niechlujno┼Ť─ç, be┼ékot i mam┼éanina. W pe┼éni zgadzam si─Ö, ┼╝e angielski angielski jest naj┼éadniejszy. Chocia┼╝ australijski i irlandzki te┼╝ mi le┼╝─ů big_smile
Co do w┼éoskiego, to naj┼éadniejszy jest z centrum W┼éoch. Na obrze┼╝ach s─ů straszne nalecia┼éo┼Ťci i strasznie szumi─ů. W brzmieniu przypomina portugalski big_smile

#18 2005-09-17 18:25:48

Aga85
U┐ytkownik

No, ja jeszcze kilka lat temu tez wola┼éam ameryka┼äski, ale teraz widz─Ö sw├│j b┼é─ůd. Brytyjczycy m├│wi─ů takim pi─Öknym, czystym angielskim, och... a ten akcent wink Jaki┼Ť czas temu z nud├│w w┼é─ůczy┼éam telewizor i akurat lecia┼é jakis autralijski serial dla m┼éodzie┼╝y "Wyspy pirat├│w", czy jako┼Ť tak. I wiesz... masz racj─Ö, angielski w Australii tez jest bardzo ┼éadny. Australijczycy maj─ů taki fajny, zupe┼énie inny od Brytyjczyk├│w akcent. Podoba mi si─Ö big_smile
Hmm, szkoda, ┼╝e zerwa┼éa┼Ť kontakt z angielskim :cry: Ponowna nauka j─Özyka jest bardzo trudna. Prawie wszystko zd─ů┼╝y wyleciec ju┼╝ z g┼éowy :? Ja na przyk┼éad w podstaw├│wce uczy┼éam si─Ö niemieckiego, w szkole ┼Ťredniej mia┼éam angielski i rosyjski. A teraz jestem z niemieckiego dos┼éownie zielona. Nic nie pami─Ötam. No, ale z ludzk─ů pami─Öci─ů tak to ju┼╝ jest, niestety :cry:
Hmm, no ale zesz┼éy┼Ťmy z tematu. Gadamy sobie i gadamy o r├│┼╝nych rzeczach tylko nie o tym czego dotyczy to forum.
Sorry Dziewczyny! Mam nadziej─Ö, ┼╝e nam wybaczycie t─ů pogadank─Ö "sam na sam", ale to tak samo jako┼Ť zesz┼éo w innym kierunku :oops:

#19 2005-09-17 18:40:25

AineNiRigani
U┐ytkownik

na koniec dodam tylko tyle, ┼╝e angielski uliczny jest ju┼╝ mniej ciekawy (┼╝e o dykcji nie wspomn─Ö big_smile)
Ale ten akcent pozostaje bez zmian big_smile big_smile

#20 2005-09-19 21:35:17

dorotka
U┐ytkownik

Ja mam zamiar zdawa─ç matur─Ö z historii, w dodatku rozszerzon─ů, bo wybieram si─Ö na cudowny kierunek: stosunki mi─Ödzynarodowe wink W moim przypadku to mo┼╝e do┼Ť─ç wcze┼Ťnie na takie deklaracje, ale ja lubi─Ö sobie ustala─ç wcze┼Ťniej.
Aine, r├│b kartk├│wki, masz racj─Ö, nic tak nie motywuje uczni├│w do roboty jak strach przed odpowiedzi─ů big_smile Znam to z w┼éasnego przyk┼éadu.
Ja bym nie mog┼éa by─ç nauczycielk─ů, bo chyba pozabija┼éabym te biedne dzieci po paru dniach wink
┼╗ycz─Ö wszystkim ucz─ůcym si─Ö, studiuj─ůcym i dokszta┼écaj─ůcym mi┼éego siedzenia nad ksi─ů┼╝kami wink Oby wam wiedza wchodzi┼éa lekko i bezbole┼Ťnie...

#21 2005-09-19 21:49:18

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dorotko, w razie czego, w miar─Ö moich skormnych mo┼╝liwo┼Ťci - s┼éu┼╝─Ö pomoc─ů big_smile
Chocia┼╝ zastanawia mnie czy jest to w jakikolwiek spos├│b powi─ůzane z profilem Twojego liceum? Od biedy mo┼╝na poszuka─ç big_smile
Swoj─ů drog─ů wcze┼Ťniej usalony cel zwi─Öksza szanse na dotarcie do niego. Mo┼╝e te┼╝ dac czas, na zmian─Ö decyzji. Naprawd─Ö dobrze kombinujesz big_smile

#22 2005-09-19 22:19:32

dorotka
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö, pewnie skorzystam, bo m├│j historyk awansowa┼é na wicedyrektora i nie mo┼╝e nas ju┼╝ uczy─ç. Dlatego dali nam profesora, kt├│remu wszystko si─Ö myli: daty, kolejno┼Ť─ç chronologiczna... Ostatnio wygra┼é monologiem w stylu Hamleta: "Batory oddzieli┼é od kr├│lewszczyzny... ale w sumie nie oddzieli┼é... chocia┼╝ w┼éa┼Ťciwie to oddzieli┼é... czekajcie, sprawdz─Ö potem." I nikt do tej pory nie wie, co ta enigmatyczna informacja mia┼éa znaczy─ç...
Jestem w klasie dziennikarskiej z poszerzon─ů histori─ů, wi─Öc profil jak najbardziej odpowiedni big_smile
A ci─ůgnie mnie jeszcze na kulturoznawstwo, znalaz┼éam nawet ciekawe po┼é─ůczenie: kulturoznawstwo mi─Ödzynarodowe. Z tym, ┼╝e na UJ, czyli dostanie si─Ö graniczy z cudem big_smile Ale ja wierz─Ö w cuda, bo z mojej szko┼éy du┼╝o os├│b trafia na ten uniwersytet wink

#23 2005-09-19 23:14:37

Aga85
U┐ytkownik

No niez┼éy ten monolog wink Podoba mi si─Ö big_smile . Ale ten Tw├│j historyk cos przynajmniej sam pr├│buje m├│wic, a ┼╝e mu nie zawsze wychodzi, to ju┼╝ swoj─ů drog─ů... wink Ja na przyk┼éad mia┼éam w liceum nauczycielk─Ö geografii, kt├│ra nic nie robi┼éa tylko siedzia┼éa przy biurku i czyta┼éa nam wszystko z podr─Öcznika. Od siebie praktycznie nigdy nic nie doda┼éa. Katastrofa! Chyba dlatego po dzis dzie┼ä mam uraz do tego przedmiotu, no i oczywi┼Ťcie prawie nic nie umiem big_smile big_smile big_smile

#24 2005-09-21 15:53:46

dorotka
U┐ytkownik

Hehe, ja miałam jeszcze ciekawiej w podstawówce.
Matematyk─Ö, biologi─Ö, fizyk─Ö mieli┼Ťmy z nauczycielk─ů uprawnion─ů do nauczania pierwszych trzech klas podstaw├│wki.
Geografi─Ö mieli┼Ťmy z panem od plastyki, kt├│ry kaza┼é nam przepisywa─ç ksi─ů┼╝k─Ö big_smile
Histori─Ö najpierw z matematyczk─ů, a potem panem od muzyki.
Czasem się dziwię, że w ogóle napisałam testy gimnazjalne po takiej edukacji wink

#25 2005-09-21 16:04:45

Aga85
U┐ytkownik

No to rzeczywi┼Ťcie ciekaw─ů edukcj─Ö mia┼éa┼Ť big_smile big_smile big_smile
Ja mia┼éam w podstaw├│wce histori─Ö z nauczycielem, kt├│ry mia┼é naprawd─Ö obszern─ů wiedz─Ö ze swojego przedmiotu, ale niestety nie umia┼é nam jej przekazac :cry: Kaza┼é nam tylko czytac na lekcji jakis temat, a sam wychodzi┼é na papierosa :twisted: Nic dziwnego, ┼╝e po podstaw├│wce nikt nic z historii nie umia┼é, no ale szo┼éa ┼Ťrednia to ju┼╝ na szcz─Ö┼Ťcie odr─Öbny rozdzia┼é big_smile big_smile big_smile
A zmieniaj─ůc temat... Jak tam Dorotko? Uda┼éo Ci sie ┼Ťci─ůgn─ůc now─ů wersj─Ö "Dumy i uprzedzenia"?

Stopka forum