Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2005-09-14 19:54:18

Aga85
U┐ytkownik

Re: Do ┼Ťci─ůgni─Öcia filmiki z nowej "Dumy i uprzedzenia&quot

Ja nie mam zamiaru przejmowac si─Ö Bingley'em. Je┼╝eli nawet, delikatnie m├│wi─ůc, nie wypadnie w filmie zbyt zachwycaj─ůco, to trudno. I tak najbardziej interesuje mnie w─ůtek Lizzy i Darcy'ego. A poza tym po tak wielu pochlebnych opiniach na temat tego filmu ( na zagranicznych forach jest ich ca┼ékiem sporo ) uwa┼╝am, ┼╝e ┼╝aden zaw├│d nam nie grozi. S─ůdz─Ö, ┼╝e mo┼╝emy oczekiwac mi┼éych niespodzianek big_smile

#27 2005-09-14 19:55:44

AineNiRigani
U┐ytkownik

I jak to się kończy banalne i bezsensowne listy:
"Czego sobie i Wam ┼╝ycz─Ö"
big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#28 2005-09-16 13:15:53

agnes_13
U┐ytkownik

Kto┼Ť gdzie┼Ť ju┼╝ pisa┼é o tym, ale na forum naszym nie by┼éo. Wejd┼║cie na www.keiraweb.com

Tam jest link do P&P i dwa ciekawe filmy dokumentalne oraz daty premier w Europie i na ┼Ťwiecie. I je┼Ťli nie mam znowu zamglonych oczu wink ( znowu ogl─ůda┼éam P&P 1995 do 1 am) to u nas premiera b─Ödzie 30 WRZE┼ÜNIA 2005. Chyba ┼╝e pomylili Poland i Holland??? lol OBY NIE!!!

Po obejrzeniu fragment├│w musz─Ö Wam powiedzie─ç ┼╝e jestem baaaardzo ciekawa tego filmu. Oczywi┼Ťcie P&P 1995 jest extra i wog├│le nie do pobicia, ale ta nowa ekranizacja wydaje mi si─Ö w pewien spos├│b bardziej realistyczna. Panny Bennet nie s─ů takie g┼éadkie, czyste i ufryzowane. S─ů jakie┼Ť takie bardziej dickensowskie. Takie bli┼╝sze postaciom z "Klubu Pickwika". Panowie zreszt─ů te┼╝.
Bardziej podoba mi si─Ö aktorka graj─ůca Jane. Jest rzeczywi┼Ťcie ┼éadniejsza w taki s┼éodki spos├│b od Lizzy. Tak jak w ksi─ů┼╝ce. A Lizzy jest taka bardziej trzpiotowata, sk┼éonna do ┼Ťmiechu, niezale┼╝na. ┼éobuzerska. Lizzy wg JE te┼╝ mia┼éa ten rys , ale jednak "dama w niej" przewa┼╝a┼éa.
Pan Darcy jest taki bardziej chmurny i wida─ç ┼╝e pod t─ů skorup─ů drzemie po prostu wulkan.
Nie mog─Ö si─Ö wporst doczeka─ç!!!

A tak nwcale nie a propos Jak wam si─Ö podoba┼éa scena z P&P 1995 kt├│rej Mary Bennet ┼Ťpiewa a psy na dziedi┼äcu WYJ─ä??? Ja po prostu .... lol

Filmików polecanych przez Agę 85 niestety nie udało mi się
zobaczy─ç. :cry:

Pozdr
Aga

Agnes

#29 2005-09-16 13:34:26

Aga85
U┐ytkownik

Filmików polecanych przez Agę 85 niestety nie udało mi się
zobaczy─ç. :cry:

Szkoda, ┼╝e nie uda┼éo Ci si─Ö obejrzec tych filmik├│w sad U mnie te┼╝ wszystko wolno ┼Ťci─ůga :cry: i gdybym nie skorzysta┼éa z innego ( nie mojego ) komputera, to te┼╝ nic z tego by nie wysz┼éo.
A wracaj─ůc do tematu, kt├│ry poruszy┼éa┼Ť, czyli do strony www.keiraweb.com , to nied┼éugo powinna pojawic si─Ö ona w dziale link├│w, bo wczoraj albo przedwczoraj ( teraz ju┼╝ nie pami─Ötam ) zg┼éosi┼éam j─ů do administratora. Faktycznie s─ů tam fajne filmki o produkcji nowej wersji "D&U". Warto zatem tam zajrzec.
Pozdrawiam wink

#30 2005-09-16 16:28:34

AineNiRigani
U┐ytkownik

C├│┼╝, pocz─ůtkowo moja opinia na temat nowej Lizzy nie by┼éa obiektywna, bo lubie Keir─Ö, ale teraz coraz bardziej si─Ö przekonuj─Ö do tej postaci w jej wykonaniu. Pasuje wiekiem, bardziej mi pasuje urod─ů, wygl─ůdem, zachowaniem. W 100% zgadzam si─Ö z Tob─ů, Agnes. Wszystkie postaci s─ů takie bardziej angielskie. Nie umiem tego wyrazi─ç, ale w wersji serialowej jako┼Ť takie "zfrancurza┼ée". W┼é─ůcznie z tym ogrodem w Pemberley (kt├│ry zgodnie z opisem powinien by─ç angielski!!!!!!). Brakuje mi tej angielsko┼Ťci. Nie tyle w sposobie bycia, co w┼éasnie w typach urody.
I wiem, ┼╝e to co napisze, pewnie b─Ödzie profanacj─ů, a jak na razie Keira jest dla mnie Lizzy no 1 bij─ůc Ehle na g┼éow─Ö.
Nie wspominaj─ůc o reszcie si├│str big_smile

P.S. Miesi─ůc zastanawia┼éam si─Ö kogo przypomina mi nowa Jane. Nie dawa┼éo mi to spokoju. Wczoraj nagle si─Ö obudzi┼éam gdzie┼Ť ok. 4 rano ze ┼Ťwiadomo┼Ťci─ů, ┼╝e WIEM!!! Amelk─Ö big_smilebig_smile
I posz┼éam dalej w kimonko. Ze ┼Ťwi─Ötym spokojem.

#31 2005-09-16 17:54:49

Aga85
U┐ytkownik

A ja w┼éa┼Ťnie nigdy za Keir─ů nie przepada┼éam i to dzi─Öki "D&U" j─ů polubi┼éam. Zgadzam sie z Tob─ů, ┼╝e nie tylko Lizzy ale i pozosta┼ée siostry Bennet sa w tej wersji bardziej angielskie i do tego wiekiem pasuj─ů idealnie. Przecie┼╝ Jennifer Ehle pod wzgl─Ödem ( tak sie tu ┼éadnie wyra┼╝─Ö ) ilo┼Ťci wiosen w og├│le na Lizzy nie pasowa┼éa. Keira jest chyba dok┼éadnie w wieku Lizzy, ewentualnie mo┼╝e jest tam jaki┼Ť rok r├│┼╝nicy, ale tyle to nic. Jednak pod pewnym wzgl─Ödem na pewno starsza wersja "D&U" bij─Ö now─ů na g┼éow─Ö. Mianowicie chodzi mi tu o "budow─Ö" panien Bennet. W tamtych czasach dziewcz─Öta mia┼éy troch─Ö cia┼éa, a Keira? No c├│┼╝, jest bardzo ┼éadn─ů dziewczyn─ů, ale pod tym jednym wzgl─Ödem w og├│le nie pasuje do roli Lizzy. Przecie┼╝ ta suknia balowa, to dos┼éownie na niej wisi. ┼╗adnych krag┼éych kszta┼ét├│w jak w epoce, w kt├│rej ┼╝y┼éa i tworzy┼éa Jane Austen. Mnie to osobi┼Ťcie nie przeszkadza, polubi┼éam Keir─Ö, ale nie da si─Ö zaprzeczyc, ze pod tym wzgl─Ödem nowa "Duma..." nigdy nie dogoni starej. Ale to tylko jeden ma┼éy szkopu┼é wink Ja i tak uwa┼╝am, ze film b─Ödzie extra. Pi─Ökna muzyka ( mo┼╝na pos┼éuchac na oficjalnej stronie filmu), ┼Ťwietna obsada, bo moim zdaniem mimo tego szczeg├│┼éu, o kt├│rym wspomnia┼éam, obsada jest naprawde dobra big_smile A poza tym wystarczy poogl─ůdac filmiki czy chocia┼╝by sam trailer, ┼╝eby przekonac si─Ö, ┼╝e ten film to jednak b─Ödzie "co┼Ť" big_smile big_smile big_smile Ach, ju┼╝ nie mog─Ö si─Ö go doczekac wink

#32 2005-09-16 18:08:25

demi
U┐ytkownik

przegl─ůdaj─ůc polecone przez was linki stwierdzam, ze coraz bardziej mi si─Ö nowa wersja podoba, klimat powinien byc utrzymamy, co do aktor├│w za┼Ť to powoli tez si─Ö coraz bardziej przekonuj─Ö.
mam jednak spostrze┼╝enia:
1. Lidia w wersji z 95 roku by┼éa chociaz ┼éadna, skoro ma byc taka kokietk─ů to powinna byc ┼éadna, za┼Ť w tej wersji mi si─Ö ni epodoba, taka pospolita jest
2. dopiero ogl─ůdaj─ůc te fragmenty dosz┼éam do wniosku ze rol─Ö Karoliyn Bingley gra moja ulubiona ostatnio aktorka angielska, z tym ze nadak nie znam jej nazwiska dlatego dopiero jak j─ů zobaczy┼éam to j─ůpozna┼éam, bo gra┼éa w obu cz─Ö┼Ťciach Smaku ┼╝ycia i by┼éa ┼Ťwietna wi─Öc tym bardziej czekam aby zobaczy─ç j─ů w tym filmie
3. Wickam w tym filmie jest o wiele lepiej dobramy, taki w┼éa┼Ťnie szelma ale jednocze┼Ťnie przystojny i nie wygl─ůdaj─ůcy jak kto┼Ť kto oszukuje

#33 2005-09-16 18:17:25

demi
U┐ytkownik

a i jeszcze jedno, pan Bennet jest jaki┼Ť taki niezdecydowany, brak mu tej stanowczosci i sarkazmu kt├│ry ma w ksi─ůzce, a zas pani Bennet nie jest a┼╝ tak bardzo rozchisteryzowana, i to tez niestety szkoda

#34 2005-09-16 21:13:14

fringilla
U┐ytkownik

Nie widziałam tych filmików, tylko trailer, ale wierzę w Brende Blethyn, to jedna z moich ulubionych aktorek i pasuje na pania Bennet jak ulał smile

Og├│lnie si─Ö z Wami zgazam, ale Mathew McFayden wci─ůz mi sie nie podoba i chyba nic juz tego nie zmieni.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#35 2005-09-16 21:29:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

Pewnie i racja, ale szczerze powiedziawszy jako┼Ť nie stanowi to dla mnie wady.

#36 2005-09-16 21:30:41

AineNiRigani
U┐ytkownik

Chodziło mi o biust Keiry big_smile

#37 2005-09-16 21:38:02

fringilla
U┐ytkownik

Eeee, mi┼éo by┼éo by powzdycha─ç do Darcy'ego to jednak elektryzuj─ůca posta─ç literacka, jak j─ů ubra─ç w przystojn─ů twarz i ┼éadne cia┼éo, mo┼╝na by mie─ç o czym my┼Ťle─ç w pochmurne jesienne wieczory;)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#38 2005-09-16 22:00:18

AineNiRigani
U┐ytkownik

Eeee, mi┼éo by┼éo by powzdycha─ç do Darcy'ego to jednak elektryzuj─ůca posta─ç literacka, jak j─ů ubra─ç w przystojn─ů twarz i ┼éadne cia┼éo, mo┼╝na by mie─ç o czym my┼Ťle─ç w pochmurne jesienne wieczory;)

Po fakcie zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e wysz┼éo dwuznacznie, wi─Öc w┼éa┼Ťnie dlatego doda┼éam, ┼╝e chodzi┼éo mi, ┼╝e biust (czy jego brak) Keiry nie stanowi dla mnie wady big_smile

Co do Pana Darcyego - te┼╝ chcia┼éabym sobie pooglada─ç fajnego faceta graj─ůcego fajnego faceta. Mo┼╝e gdyby Mc Faydenn mia┼é inn─ů fryzur─Ö, ┼╝wirkowomuchomorkowy nos nie by┼éby tak widoczny, a przez to twarz nie wygl─ůda┼éaby tak bardzo pospolicie.
Ale jak ju┼╝ wspomina┼éam, fizycznie mi nie pasuje, ale bardzo bardzo chcia┼ébym si─Ö da─ç zaskoczy─ç. Mo┼╝e podaruje panu Darcyemu osobowo┼Ť─ç, na miar─Ö naszych wymaga┼ä? Naprawd─Ö bardzo bym chcia┼éa big_smile

#39 2005-09-18 22:24:31

Admete
U┐ytkownik

Co do MM w roli Darcy'ego to jestem dobrej my┼Ťli. Wypowiedzi os├│b, kt├│re ten film ju┼╝ widzia┼éy sa raczej pozytywne. A dal mnie on ma wspania┼éy g┼éos. Kto┼Ť na Pemberlry si─Ö wyrazi┼é, ┼╝e MM m├│g┼éby tylko czyta─ç powie┼Ť─ç i to by wystarczy┼éo ;-) Co prawda dla mnie najlepszy g┼éos ma Sean Bean, ale MM znajduje si─Ö wysoko w rankingu ;-) Podaj─Ö tutaj link do obszernego komentarza na temat r├│l Firtha i McFaydena:
http://www.pemberley.com/bin/pp/pp.cgi?read=148073

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#40 2005-09-20 01:37:40

Marianna
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö, ┼╝e panu Bennetowi zdecydowanie czego┼Ť brakuje, jest jaki┼Ť md┼éy. Bingley wygl─ůda na g┼éupkowatego. Bardzo lubi─Ö "starego" Bingleya, jest taki uroczy, dobroduszny i naiwny, ale przy tym nie jest g┼éupi. Ponadto Mary wydaje mi si─Ö za ┼éadna, chocia┼╝ mo┼╝e w starej wersji by┼éa troch─Ö przerysowana. W┼éa┼Ťciwie szafujemy opiniami troch─Ö na wyrost, bo dopiero po obejrzeniu filmu, b─Ödziemy mog┼éy wyrobi─ç sobie zdanie na temat aktor├│w, ale musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e do┼Ť─ç przyjemne jest takie analizowanie ka┼╝dego obejrzanego fragmentu filmu i ka┼╝dego zdj─Öcia i oczekiwanie na premier─Ö

#41 2005-09-20 10:16:36

agnes_13
U┐ytkownik

Dziewczyny!!!
Kiedy b─Ödzie polska premiera??? Na stronie keiry napisano ze 30 wrze┼Ťnia. Czy to tylko ja widz─Ö??? roll
GDZIE???

A mo┼╝e kto┼Ť ju┼╝ ma...??? Tak nie┼Ťmia┼éo zapytam??? :oops:
Aga

Agnes

#42 2005-09-20 14:50:07

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja si─Ö dopatrzy┼éam Poland 30 wrze┼Ťnia i 27 stycznia. Teraz pytanie, kt├│ra data jest prawid┼éowa? A mo┼╝e Polska b─Ödzie wyj─ůtkowym pa┼ästwem z dwiema premierami? big_smilebig_smile

#43 2005-09-20 15:14:12

agnes_13
U┐ytkownik

Och!! jakbym chciała lol lol lol

Agnes

#44 2005-09-20 17:39:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

ech, nie Ty jedna :d

#45 2005-09-20 17:47:23

demi
U┐ytkownik

wiecie, ja tez si─Ö nie moge doczeka─ç, ale na oficjalnej stronie "Dumy" do kt├│rej link znalaz┼éam tutaj w┼éa┼Ťnie, ale nie wiem kt├│ry to by┼é onkretnie, znalaz┼éam jednak dat─Ö 27 stycznia 2006 w Polsce :cry: wi─Öc niestety b─Ödziemy musia┼éy poczeka─ç :cry:

#46 2005-09-20 21:51:42

Admete
U┐ytkownik

Na Filmwebie podano dat─Ö 13 stycznia. To straszliwie p├│┼║no... :cry:

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#47 2005-09-20 22:11:27

Admete
U┐ytkownik

Dwa nowe filmiki na stronie oficjalnej -
http://java.europe.yahoo.com/uk/uip/pri … shSite.htm
Jeden w Characters - Mary Bennet, a drugi znajdziecie klikaj─ůc na s┼éowo Prejudice u g├│ry strony, a potem na Lizzy Bennet. Warto zobaczy─ç. Rozmowa podczas ta┼äca w Netherfield i Lizzy w Hunsford smile

#48 2005-09-20 23:08:30

Marianna
U┐ytkownik

A propos premiery, to na pocztku wrze┼Ťnia wszedl do polskich kin film Bride and Prejudice i by─ç mo┼╝e m.in. dlatego, ┼╝e oba filmy maj─ů taki sam tytul w przekladzie producenci nie chcieli, ┼╝eby pojawily si─Ö w tym samym czasie. Chocia┼╝ z drugiej strony to nie tlumaczy przesuni─Öcia premiery a┼╝ o trzy miesi─ůce. Wla┼Ťciwie powinny┼Ťmy si─Ö cieszy─ç zwa┼╝ywszy na to, ┼╝e Bride and Prejudice to produkcja z 2003 roku, a dopiero teraz wchodzi do polskich kin smile
Cierpliwo┼Ťci ┼╝ycz─Ö sobie i Wam smile

#49 2005-09-21 15:09:47

Admete
U┐ytkownik

Te┼╝ s─ůdz─Ö, ┼╝e dystrybutorzy bali si─Ö pu┼Ťci─ç dw├│ch ( ich zdaniem ) podobnych film├│w w tym samym czasie. Szczerze m├│wi─ůc Bride and Prejudice mogli da─ç od razu na video/dvd i nie zwleka─ç z premier─ů Dumy i uprzedzenia. Ja nie mam ju┼╝ cierpliwo┼Ťci. Wyczerpa┼éa mi si─Ö przy trzech kolejnych premierach W┼éadcy pier┼Ťcieni ;-) A potem przy oczekiwaniu na rozszerzone wydanie dvd ;-)

#50 2005-09-21 19:16:42

caroline
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö, ┼╝e lepiej by┼éoby pu┼Ťci─ç B&P od razu na DVD, tym bardziej, ┼╝e premiera by┼éa bardzo op├│┼║niona w stosunku do ┼Ťwiatowej, a film nie wszed┼é nawet do pierwszej dziesi─ůtki BoxOffice'u. Ale to dw├│ch r├│┼╝nych dystrybutor├│w i nie dziwi─Ö si─Ö, ┼╝e wstrzymali premier─Ö Dumy2005, ludzie myl─ů oba filmy, to tylko zapale┼äcy, tacy r├│┼╝ni, wiecie, maniacy.... big_smile je rozr├│┼╝niaj─ů.
No a teraz mamy klops, nie ukrywam, ┼╝e mimo uruchomienia wszelkich zasob├│w w zakresie silnej woli mog─Ö nie wytrzyma─ç do stycznia i piractwo p├│jdzie w ruch

Stopka forum