Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2006-02-22 12:31:32

Gosia
Użytkownik

Re: M?skie postaci u Jane Austen

No to wyjdzie na to, ze ja czytalam ten artykul po angielsku, bo mam podobne uwagi co autorka, ale zabijcie mnie, ale nawet nie probowalam, bo z moim angielskim nawet nie usilowalam sie do tego zabierac, bo stwierdzilam ze cos zle zrozumiem, poknoce i tyle.
Sprawdzilam przed chwila w necie, ale nie moge niestety znalezc zadnego porzadnego zdjecia Marka Stronga, zwlaszcza z Emmy, dowiedzialam sie tylko, ze jest zdaje sie Wlochem (lub ma takie pochodzenie), stad pewnie ta smaglosc.

Co do glosu, to fakt, lubie niskie meskie glosy. big_smile

#52 2006-02-22 15:16:44

Gitka
Użytkownik

http://www.filmweb.pl/Person?id=64511
Wiadomo?ci o Marku, na tym zdj?ciu jest dopiero mroczny.
On gra? tak?e w Misji Sharpe'a, która uwielbiam.

#53 2006-02-22 17:50:10

Alison
Użytkownik

No ja Ci? przepraszam...intryguj?cy jest na tym zdj?ciu. wink
Salussolia jeden. Capo di tutti capi smile

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#54 2006-02-22 18:53:56

Diana
Użytkownik

Podobny jest na tym zdj?ciu do mojego ojca (w czasach m?odo?ci), cho? ten ostatnio do?? przyty?. Kiedy? Strong opowiada? na kanale TCM o jakim? filmie z Bogartem w roli g?ównej; te? ju? by? bardziej kr?g?y ni? w "Emmie". wink

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#55 2006-02-23 12:17:40

Gitka
Użytkownik

Nasi ulubiency powinni mie? zakaz starzenia si?!

#56 2006-02-23 13:22:20

Alison
Użytkownik

Nasi ulubiency powinni mie? zakaz starzenia si?!

A MY to niby nie? :cry:

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#57 2006-02-26 14:53:05

Jeanne
Użytkownik

Alison, chyba nie macie po 60 lat??? big_smile

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#58 2006-03-07 12:53:14

milosz
Użytkownik

A mnie zawsze u JA fascynuj? - pastorzy (pastorowie) - jak?? obsesj? baba ma na tym punkcie (mo?e Freud by co pomóg?).
A hitem dla mnie jest pu?kownik Brandon ( w wersji Anga wink )

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#59 2006-03-07 14:11:26

Bonduelle
Użytkownik

A hitem dla mnie jest pu?kownik Brandon ( w wersji Anga wink )

Nie tylko dla Ciebie roll :twisted:

#60 2006-03-07 18:16:03

Gosia
Użytkownik

Milosz, nic w tym dziwnego, bo w jej rodzinie byli duchowni.

#61 2007-04-02 15:29:03

mara7
Użytkownik

ja obstawiam na Jeremy Northamie...gra? w Emmie pana Kinigtleya
Palce liza? big_smile mrau... wink

Ostatnio edytowany przez mara7 (2007-04-02 15:30:08)

#62 2007-10-25 13:22:33

LadyDo
Użytkownik

agnes_13 napisał:

A jak Ci si? podoba?a Alan Rickman jako Pu?kownik Brandon w S&S???
On moim zdaniem mia? tego uroku 250%!!! Taki chmurny!! Ach!!!
Niemal jak Pan Darcy w pewnych sytuacjach. lol

Aga

có?... uwielbiam tak? chmurno?c spojrzenia.... i tego aktora... Gra? w Robin Hoodzie z Kevinem C. ale tam by?a jakis taki "nieswój" za to w teldysku zespo?u TEXAS jest boski.... big_smile

#63 2008-05-15 23:49:54

Mahoney
Użytkownik

Jak dla mnie to Edmund Bertram (grany przez Blake'a Ritsona), Mr Darcy (Matthew Macfadyen) i Kapitan Wentworth (Rupert Penry-Jones).

A man without fault?
That is not possible for anyone.
But it has been my study to avoid those weaknesses which expose ridicule...

#64 2008-05-16 13:54:19

alitah
Użytkownik

Na mnie wra?enie zrobi? JJ Feild nie swoj? urod? ale zachowaniem, nie mam na my?li jego g?upkowatych=dziwacznych min.

Np na pierwszym balu w Bath, gdy odprowadza obie panie na spoczynek, a kanap? zajmuj? obcy d?entelmeni gro?nie i zdecydowanie wodzi za nimi wzrokiem, ?eby ust?pili damom miejsce.

Lub gdy Kathy pyta go o znajomo?? pana Thorpa i jego opinie na temat rodziny Tilneyów, Henry? sw? mimik? wyra?a opini? o Thorpie i tym co on ma do powiedzenia.

Chodzi mi o to, ?e Henry jest nie tylko cukierkowy w swych minach i zachowaniu, ale te? pokazuje ?e wie czego oczekuje od innych i potrafi to egzekwowa?, nie jest ?liski wink
A to, ?e sprzeciwi? si? woli ojca i nie o?eni? si? maj?tnie tylko tego dowodzi!!!

P.S Film podoba? mi si? o wiele bardziej ni? ksi??ka, która jest przyd?ugawa i ma?o zabawna, a film w sam raz.

#65 2008-05-16 21:08:45

armalkolit
Użytkownik

LadyDo napisał:

có?... uwielbiam tak? chmurno?c spojrzenia.... i tego aktora... Gra? w Robin Hoodzie z Kevinem C. ale tam by?a jakis taki "nieswój" za to w teldysku zespo?u TEXAS jest boski.... big_smile

Alan Rickman gra? te? w "Szklanej pu?apce". Ta jego rola zej??a nawet jakie? szczytne miejsce w plebistycie na najgorszego z?ego w historii kina czy co? takiego (dok?adnie nie pami?tam, bo dawno o tym czyta?am).

Moim zdaniem najlepszy by? pan Knightley (Jeremy Northam). Po prostu marzenie. W ksi??ce nie robi? takiego wra?enia, ale w filmie...
Podoba? mi si? te? Edmund (Jonny Lee Miller). Innych wersji "MP" nie ogl?da?am, wi?c nie wiem.

Pan Bloch pisze równie? znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy?, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wp?ywu na jego psychik?, odpowiedzia?: "O, nie. Mam serce ma?ego ch?opca (...) Trzymam je w s?oiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#66 2008-05-17 00:32:49

AineNiRigani
Użytkownik

w rankingu chodzilo chyba jednak o szeryfa z Nottingam...

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#67 2008-05-17 19:45:09

armalkolit
Użytkownik

Oj nie. Tu akurat jestem pewna, bo jak o tym czyta?am to dopiero skojarzy?am, ?e on gra? tego z?ego ze "Szklanej pu?apki", wi?c mi si? to w pami?ci zakotwiczy?o wink

Pan Bloch pisze równie? znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy?, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wp?ywu na jego psychik?, odpowiedzia?: "O, nie. Mam serce ma?ego ch?opca (...) Trzymam je w s?oiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#68 2009-07-05 18:52:02

Lady
Użytkownik

Z m?skich postaci KOCHAM i UWIELBIAM Henry'ego Tilney'a. Jest po prostu wspania?y. Taki zabawny, taki kochany, tak s?odko przeprasza? Catherin za zachowanie swojego ojca smile Jest serdeczny i uprzejmy, jego maniery s? bez zarzutu a przy okazji jest bardzo otwarty co nie zawsze sz?o w parze wink

Stopka forum