Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#501 2006-04-05 21:33:28

GosiaJ
Użytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Dziwi? si? nie dziwi?. Mam tylko nadziej?, ?e nie zacz?? im sk?ada? tych niespodziewanych wizyt tak zaraz po ?lubie...

Maryann, co te? po g?owie Ci chodzi? ;-) Co prawda na Twoim avatarku cudnym Lizzy ma tak "podejrzany" przes?odki u?miech, ?e a? si? obawiam, co si? kryje w jej my?lach :-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#502 2006-04-06 10:52:12

Maryann
Użytkownik

A jak my?lisz? W?a?nie wzi??a ?lub, a teraz patrzy na swojego ?wie?o upieczonego, wymarzonego m??a.

#503 2006-04-06 17:26:38

Minia
Użytkownik

A co my?licie o Jane i jej zar?czynach?

Ostatnio trafi?am na fanfika, który da? mi do my?lenia: Jane ma swój dobry charakter, przebaczaj?cy, kocha go itd., ale jednak mimo tego - to ?e mu tak szybko i ?atwiutko przebaczy?a i zapomnia?a - to jest troch? "nieludzkie" - nierzeczywiste. :?
Fakt, ze on nie wiedzia?, ?e by?a w Londynie - ale wyjecha?, nie po?egnawszy si?, i nie wróci? przez rok - tylko z powodu gadania w?asnych sióstr. Nawet si? nie pofatygowa?, ?eby si? upewni? ?e maj? racj?, ani ?eby si? po?egna? i opu?ci? Netherfield we w?a?ciwy sposób. To ?e tak ?atwo sobie odpu?ci? (szczególnie ?e jego serce mu co? innego mówi?o, a by? do tego ca?kiem niezale?ny od sióstr, móg? im nawet nie mówi?, a odwiedzi? Benntów) to jednak w strasznie negatywnym ?wietle przedstawia jego "wielk?" mi?o??. :!:

I w tym ?wietle - strasznie jest jednak dziwne, ?e tak ?atwiu?ko mu przebaczy?a po ca?ym roku cierpie?, i tak ?atwo da?a si? przekona?, ?e on ogromnie j? kocha... To powoduje, ?e jej posta? jest jaka? niedopracowana, "nieludzka"... Nie wiemy o niej nic w tym czasie, Lizzy nie ma g?owy do obserwacji, ale jednak obserwatorka z niej by?a dobra, i jakby by?y jakie? wahania po stronie Jane, to by?my cosik mog?y wyczyta? ze stron ksi??ki. A tu nic... :evil:

Nie podoba mi si? to...

~Minia

#504 2006-04-06 17:53:33

Maryann
Użytkownik

Dla mnie Jane jest tego typu osob?, która zawsze szuka b??dów przede wszystkim u siebie, a u innych stara si? widzie? najlepsze intencje. Ona nie tyle nie widzia?a ludzkich wad, co nie chcia?a ich widzie?, bo my?l o czyjejkolwiek pod?o?ci sprawia?a jej przykro??.
Jej reakcja (czy raczej jej brak) na dezercj? Bingleya mnie nie dziwi - ona go kocha?a i to bardzo. Ja to pisa?a JA " to, co czu?a, zawiera?o w sobie ca?y ?ar pierwszej mi?o?ci, za? wiek u sopsobienie Jane sprawia?y, ?e by?o to uczucie g??bsze i trwalsze, ni? bywa zazwyczaj pierwsze zakochanie".
Gdyby by?o trzeba, wybaczy?aby mu znacznie wi?cej - przecie? nie przyje?d?a? tylko dlatego, ?e by? przekonany o jej oboj?tno?ci. No i w ko?cu wróci?...

#505 2006-04-07 01:07:11

GosiaJ
Użytkownik

A jak my?lisz? W?a?nie wzi??a ?lub, a teraz patrzy na swojego ?wie?o upieczonego, wymarzonego m??a.

I jest przecudna - wprost nie mog? oderwa? oczu od Twojego avatarka :-) Nie dziwi? si? Darcy'emu - mia? facet dobry gust :-)

#506 2006-04-07 08:33:18

Gitka
Użytkownik

To prawda avatarek Maryann jest ?liczny - tak patrzy zakochana kobieta.
http://img103.imageshack.us/img103/4344/usmiech6ko.jpg
a tu inny jej usmiech...

#507 2006-04-07 08:41:49

Trzykrotka
Użytkownik

No i same powiedzcie, czy milo?c na planie nie sprzyja dobrym uj?ciom?

#508 2006-04-07 14:54:10

ewelinka
Użytkownik

Oj tak smile

#509 2006-04-07 19:56:28

Maryann
Użytkownik

Szkoda tylko, ?e szybko si? sko?czy?a.

#510 2006-04-07 20:31:23

AineNiRigani
Użytkownik

Szkoda tylko, ?e szybko si? sko?czy?a.

Sko?czy? si? serial, sko?czy?y si? zdj?cia, sko?czy?a si? mi?o?? big_smilebig_smilebig_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#511 2006-04-07 20:44:14

Maryann
Użytkownik

Wi?c czy to by?a mi?o???

#512 2006-04-07 21:19:08

AineNiRigani
Użytkownik

I tu Marianno zada?a? dobre pytanie. Ale b?d?my szczerze - nie nam os?dza? szczero?? czyich? uczu?.

#513 2006-04-07 21:24:54

Gosia
Użytkownik

Aine, obserwuje Twoj avatar od paru dni i tak sie zastanawiam, kto to jest i dlaczego tak sie na nim miota i czemu jest tak zdziwiony? wink

#514 2006-04-07 21:30:59

AineNiRigani
Użytkownik

To upiornie cudny Attyla big_smile A czeu si? dziwi? Mo?e trafi? na Bridget Jones?

#515 2006-04-07 21:34:43

Gosia
Użytkownik

To by wiele wyjasnialo big_smile

#516 2006-04-07 22:50:15

ewelinka
Użytkownik

lol lol

#517 2006-04-08 12:24:05

Minia
Użytkownik

To upiornie cudny Attyla big_smile A czeu si? dziwi? Mo?e trafi? na Bridget Jones?

Widzia?am te? film z nim "Dear Frankie". Fajny smile I po fajnemu angielsku - z takim chyba szkockim akcentem.

~Minia

#518 2006-04-08 15:51:16

AineNiRigani
Użytkownik

Widzia?am te? film z nim "Dear Frankie". Fajny smile I po fajnemu angielsku - z takim chyba szkockim akcentem.

Szkoci tak fajnie szepleni? i szeleszcz? big_smile

#519 2006-04-08 22:51:58

GosiaJ
Użytkownik

Tym bardziej, ?e ?wie?o upieczony m?? tez si? cudownie u?miecha :-)
To, czego mi brak w serialu, to ekranizacja tych rozmów po ?lubie mi?dzy Darcym i Lizzie, ich przekomarzania si?, ?artów, zwierze? Darcy'ego na temat budzenia si? jego mi?o?ci. Chcia?abym zobaczy?, jak pan Darcy dzi?ki Elizabeth uczy si? ?mia? sam z siebie. "W?adca Pier?cieni" móg? mie? ze trzy zako?czenia i epilog, czemu tu nie dodano chocia? jednego?

#520 2006-04-08 23:00:32

Diana
Użytkownik

Widocznie wtedy tak realizowano seriale BBC- nie do??czano ?adnych scen dodatkowych czy w?a?nie epilogów. Serial ko?czy si? poca?unkiem (zreszt? wspania?ym!) i tym samym, jakby w domy?le: i ?yli d?ugo i szcz??liwie.

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#521 2006-04-09 12:19:16

Maryann
Użytkownik

To, czego mi brak w serialu, to ekranizacja tych rozmów po ?lubie mi?dzy Darcym i Lizzie, ich przekomarzania si?, ?artów, zwierze? Darcy'ego na temat budzenia si? jego mi?o?ci. Chcia?abym zobaczy?, jak pan Darcy dzi?ki Elizabeth uczy si? ?mia? sam z siebie. "W?adca Pier?cieni" móg? mie? ze trzy zako?czenia i epilog, czemu tu nie dodano chocia? jednego?

Mi nawet bardziej zabrak?o tych opisanych przez JA przekomarzanek mi?dzy zar?czynami a ?lubem, zw?aszcza ?e tyle razy sobie wyobra?a?am, jak te sceny mog?yby zosta? zagrane.

#522 2006-04-09 13:21:34

GosiaJ
Użytkownik

Mi nawet bardziej zabrak?o tych opisanych przez JA przekomarzanek mi?dzy zar?czynami a ?lubem, zw?aszcza ?e tyle razy sobie wyobra?a?am, jak te sceny mog?yby zosta? zagrane.

O tym te? my?la?am, zastosowa?am skrót my?lowy, ale chodzi?o mi te? o te chwile mi?dzy zar?czynami i ?lubem - ile by?oby cudnych scen z Colinem i Jennifer :-)

#523 2006-04-09 13:39:56

Maryann
Użytkownik

Jak na przyk?ad, gdy CF stara si? nie ucieka? przed wylewnymi uprzejmo?ciami sir Williama czy pastora...

#524 2006-04-09 21:55:01

ewelinka
Użytkownik

Aczkolwiek uwielbiam t? ekranizacj? to równie? brakuje mi scen zaraz po zar?czynach. Bardzo chcia?abym zobaczy? ich rozmowy oraz ich ?ycie po ?lubie. Niestety pozostaj? mi tylko domys?y smile

#525 2006-04-10 08:52:18

Trzykrotka
Użytkownik

Ja si? nawet lubi? tak domy?la?... wink
Mnie te? tego brakuje: to s? przepi?kne momenty w ksi??ce - mi?dzy bohaterami nie ma ju? nieporozumie?, mówi? do siebie po imieniu, rozmawiaj? otwarcie - to mog?yby by? ?adne sceny, cho? - jak ju? kiedy? tu wspomina?y?my - pewnie za ma?o filmowe.

Stopka forum