Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#501 2006-04-05 21:33:28

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: Wsp├│lne czytanie i komentowanie D&U

Dziwi─ç si─Ö nie dziwi─Ö. Mam tylko nadziej─Ö, ┼╝e nie zacz─ů┼é im sk┼éada─ç tych niespodziewanych wizyt tak zaraz po ┼Ťlubie...

Maryann, co te┼╝ po g┼éowie Ci chodzi? ;-) Co prawda na Twoim avatarku cudnym Lizzy ma tak "podejrzany" przes┼éodki u┼Ťmiech, ┼╝e a┼╝ si─Ö obawiam, co si─Ö kryje w jej my┼Ťlach :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#502 2006-04-06 10:52:12

Maryann
U┐ytkownik

A jak my┼Ťlisz? W┼éa┼Ťnie wzi─Ö┼éa ┼Ťlub, a teraz patrzy na swojego ┼Ťwie┼╝o upieczonego, wymarzonego m─Ö┼╝a.

#503 2006-04-06 17:26:38

Minia
U┐ytkownik

A co my┼Ťlicie o Jane i jej zar─Öczynach?

Ostatnio trafi┼éam na fanfika, kt├│ry da┼é mi do my┼Ťlenia: Jane ma sw├│j dobry charakter, przebaczaj─ůcy, kocha go itd., ale jednak mimo tego - to ┼╝e mu tak szybko i ┼éatwiutko przebaczy┼éa i zapomnia┼éa - to jest troch─Ö "nieludzkie" - nierzeczywiste. :?
Fakt, ze on nie wiedzia┼é, ┼╝e by┼éa w Londynie - ale wyjecha┼é, nie po┼╝egnawszy si─Ö, i nie wr├│ci┼é przez rok - tylko z powodu gadania w┼éasnych si├│str. Nawet si─Ö nie pofatygowa┼é, ┼╝eby si─Ö upewni─ç ┼╝e maj─ů racj─Ö, ani ┼╝eby si─Ö po┼╝egna─ç i opu┼Ťci─ç Netherfield we w┼éa┼Ťciwy spos├│b. To ┼╝e tak ┼éatwo sobie odpu┼Ťci┼é (szczeg├│lnie ┼╝e jego serce mu co┼Ť innego m├│wi┼éo, a by┼é do tego ca┼ékiem niezale┼╝ny od si├│str, m├│g┼é im nawet nie m├│wi─ç, a odwiedzi─ç Bennt├│w) to jednak w strasznie negatywnym ┼Ťwietle przedstawia jego "wielk─ů" mi┼éo┼Ť─ç. :!:

I w tym ┼Ťwietle - strasznie jest jednak dziwne, ┼╝e tak ┼éatwiu┼Ťko mu przebaczy┼éa po ca┼éym roku cierpie┼ä, i tak ┼éatwo da┼éa si─Ö przekona─ç, ┼╝e on ogromnie j─ů kocha... To powoduje, ┼╝e jej posta─ç jest jaka┼Ť niedopracowana, "nieludzka"... Nie wiemy o niej nic w tym czasie, Lizzy nie ma g┼éowy do obserwacji, ale jednak obserwatorka z niej by┼éa dobra, i jakby by┼éy jakie┼Ť wahania po stronie Jane, to by┼Ťmy cosik mog┼éy wyczyta─ç ze stron ksi─ů┼╝ki. A tu nic... :evil:

Nie podoba mi si─Ö to...

~Minia

#504 2006-04-06 17:53:33

Maryann
U┐ytkownik

Dla mnie Jane jest tego typu osob─ů, kt├│ra zawsze szuka b┼é─Öd├│w przede wszystkim u siebie, a u innych stara si─Ö widzie─ç najlepsze intencje. Ona nie tyle nie widzia┼éa ludzkich wad, co nie chcia┼éa ich widzie─ç, bo my┼Ťl o czyjejkolwiek pod┼éo┼Ťci sprawia┼éa jej przykro┼Ť─ç.
Jej reakcja (czy raczej jej brak) na dezercj─Ö Bingleya mnie nie dziwi - ona go kocha┼éa i to bardzo. Ja to pisa┼éa JA " to, co czu┼éa, zawiera┼éo w sobie ca┼éy ┼╝ar pierwszej mi┼éo┼Ťci, za┼Ť wiek u sopsobienie Jane sprawia┼éy, ┼╝e by┼éo to uczucie g┼é─Öbsze i trwalsze, ni┼╝ bywa zazwyczaj pierwsze zakochanie".
Gdyby by┼éo trzeba, wybaczy┼éaby mu znacznie wi─Öcej - przecie┼╝ nie przyje┼╝d┼╝a┼é tylko dlatego, ┼╝e by┼é przekonany o jej oboj─Ötno┼Ťci. No i w ko┼äcu wr├│ci┼é...

#505 2006-04-07 01:07:11

GosiaJ
U┐ytkownik

A jak my┼Ťlisz? W┼éa┼Ťnie wzi─Ö┼éa ┼Ťlub, a teraz patrzy na swojego ┼Ťwie┼╝o upieczonego, wymarzonego m─Ö┼╝a.

I jest przecudna - wprost nie mogę oderwać oczu od Twojego avatarka :-) Nie dziwię się Darcy'emu - miał facet dobry gust :-)

#506 2006-04-07 08:33:18

Gitka
U┐ytkownik

To prawda avatarek Maryann jest ┼Ťliczny - tak patrzy zakochana kobieta.
http://img103.imageshack.us/img103/4344/usmiech6ko.jpg
a tu inny jej usmiech...

#507 2006-04-07 08:41:49

Trzykrotka
U┐ytkownik

No i same powiedzcie, czy milo┼Ťc na planie nie sprzyja dobrym uj─Öciom?

#508 2006-04-07 14:54:10

ewelinka
U┐ytkownik

Oj tak smile

#509 2006-04-07 19:56:28

Maryann
U┐ytkownik

Szkoda tylko, że szybko się skończyła.

#510 2006-04-07 20:31:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

Szkoda tylko, że szybko się skończyła.

Sko┼äczy┼é si─Ö serial, sko┼äczy┼éy si─Ö zdj─Öcia, sko┼äczy┼éa si─Ö mi┼éo┼Ť─ç big_smilebig_smilebig_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#511 2006-04-07 20:44:14

Maryann
U┐ytkownik

Wi─Öc czy to by┼éa mi┼éo┼Ť─ç?

#512 2006-04-07 21:19:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

I tu Marianno zada┼éa┼Ť dobre pytanie. Ale b─ůd┼║my szczerze - nie nam os─ůdza─ç szczero┼Ť─ç czyich┼Ť uczu─ç.

#513 2006-04-07 21:24:54

Gosia
U┐ytkownik

Aine, obserwuje Twoj avatar od paru dni i tak sie zastanawiam, kto to jest i dlaczego tak sie na nim miota i czemu jest tak zdziwiony? wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#514 2006-04-07 21:30:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

To upiornie cudny Attyla big_smile A czeu się dziwi? Może trafił na Bridget Jones?

#515 2006-04-07 21:34:43

Gosia
U┐ytkownik

To by wiele wyjasnialo big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#516 2006-04-07 22:50:15

ewelinka
U┐ytkownik

lol lol

#517 2006-04-08 12:24:05

Minia
U┐ytkownik

To upiornie cudny Attyla big_smile A czeu się dziwi? Może trafił na Bridget Jones?

Widziałam też film z nim "Dear Frankie". Fajny smile I po fajnemu angielsku - z takim chyba szkockim akcentem.

~Minia

#518 2006-04-08 15:51:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Widziałam też film z nim "Dear Frankie". Fajny smile I po fajnemu angielsku - z takim chyba szkockim akcentem.

Szkoci tak fajnie szepleni─ů i szeleszcz─ů big_smile

#519 2006-04-08 22:51:58

GosiaJ
U┐ytkownik

Tym bardziej, ┼╝e ┼Ťwie┼╝o upieczony m─ů┼╝ tez si─Ö cudownie u┼Ťmiecha :-)
To, czego mi brak w serialu, to ekranizacja tych rozm├│w po ┼Ťlubie mi─Ödzy Darcym i Lizzie, ich przekomarzania si─Ö, ┼╝art├│w, zwierze┼ä Darcy'ego na temat budzenia si─Ö jego mi┼éo┼Ťci. Chcia┼éabym zobaczy─ç, jak pan Darcy dzi─Öki Elizabeth uczy si─Ö ┼Ťmia─ç sam z siebie. "W┼éadca Pier┼Ťcieni" m├│g┼é mie─ç ze trzy zako┼äczenia i epilog, czemu tu nie dodano chocia┼╝ jednego?

#520 2006-04-08 23:00:32

Diana
U┐ytkownik

Widocznie wtedy tak realizowano seriale BBC- nie do┼é─ůczano ┼╝adnych scen dodatkowych czy w┼éa┼Ťnie epilog├│w. Serial ko┼äczy si─Ö poca┼éunkiem (zreszt─ů wspania┼éym!) i tym samym, jakby w domy┼Ťle: i ┼╝yli d┼éugo i szcz─Ö┼Ťliwie.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#521 2006-04-09 12:19:16

Maryann
U┐ytkownik

To, czego mi brak w serialu, to ekranizacja tych rozm├│w po ┼Ťlubie mi─Ödzy Darcym i Lizzie, ich przekomarzania si─Ö, ┼╝art├│w, zwierze┼ä Darcy'ego na temat budzenia si─Ö jego mi┼éo┼Ťci. Chcia┼éabym zobaczy─ç, jak pan Darcy dzi─Öki Elizabeth uczy si─Ö ┼Ťmia─ç sam z siebie. "W┼éadca Pier┼Ťcieni" m├│g┼é mie─ç ze trzy zako┼äczenia i epilog, czemu tu nie dodano chocia┼╝ jednego?

Mi nawet bardziej zabrak┼éo tych opisanych przez JA przekomarzanek mi─Ödzy zar─Öczynami a ┼Ťlubem, zw┼éaszcza ┼╝e tyle razy sobie wyobra┼╝a┼éam, jak te sceny mog┼éyby zosta─ç zagrane.

#522 2006-04-09 13:21:34

GosiaJ
U┐ytkownik

Mi nawet bardziej zabrak┼éo tych opisanych przez JA przekomarzanek mi─Ödzy zar─Öczynami a ┼Ťlubem, zw┼éaszcza ┼╝e tyle razy sobie wyobra┼╝a┼éam, jak te sceny mog┼éyby zosta─ç zagrane.

O tym te┼╝ my┼Ťla┼éam, zastosowa┼éam skr├│t my┼Ťlowy, ale chodzi┼éo mi te┼╝ o te chwile mi─Ödzy zar─Öczynami i ┼Ťlubem - ile by┼éoby cudnych scen z Colinem i Jennifer :-)

#523 2006-04-09 13:39:56

Maryann
U┐ytkownik

Jak na przyk┼éad, gdy CF stara si─Ö nie ucieka─ç przed wylewnymi uprzejmo┼Ťciami sir Williama czy pastora...

#524 2006-04-09 21:55:01

ewelinka
U┐ytkownik

Aczkolwiek uwielbiam t─ů ekranizacj─Ö to r├│wnie┼╝ brakuje mi scen zaraz po zar─Öczynach. Bardzo chcia┼éabym zobaczy─ç ich rozmowy oraz ich ┼╝ycie po ┼Ťlubie. Niestety pozostaj─ů mi tylko domys┼éy smile

#525 2006-04-10 08:52:18

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ja si─Ö nawet lubi─Ö tak domy┼Ťla─ç... wink
Mnie te┼╝ tego brakuje: to s─ů przepi─Ökne momenty w ksi─ů┼╝ce - mi─Ödzy bohaterami nie ma ju┼╝ nieporozumie┼ä, m├│wi─ů do siebie po imieniu, rozmawiaj─ů otwarcie - to mog┼éyby by─ç ┼éadne sceny, cho─ç - jak ju┼╝ kiedy┼Ť tu wspomina┼éy┼Ťmy - pewnie za ma┼éo filmowe.

Stopka forum