Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-02-10 13:46:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

...of kors :twisted:

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#27 2006-02-10 14:20:13

Gosia
U┐ytkownik

"a ja mam dla niego tyle ciepłych uczuć, że dała bym mu buziaka, herbatki, a jakby poprosił, to nawet i łapkę. Ta Lizzy to normalnie jak Roman Bratny jest twarda! "

Alison, zbyt szybko ulegasz.
Tward─ů trzeba byc, nie mietk─ů! wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#28 2006-02-10 15:49:31

Alison
U┐ytkownik

Ja jak trzeba to jestem jako ta góra lodowa co przepołowiła Titanica, a jak trzeba to miętka ci ja jestem jak wosk przy płomyczku.
A płomyczkiem mym ci jest Mateuszek MacFadjuszek smile

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#29 2006-02-10 17:38:26

Georginia
U┐ytkownik

Echhh Mateuszek faktycznie ┼Ťwietny by┼é w o┼Ťwiadczynach....w og├│le to mi si─Ö podoba┼é w roli tego nieporadnego ch┼éopca...jego uczucia by┼éy tak troch─Ö jak odzienie wierzchnie co mnie uj─Ö┼éo bardzo!Nie obra┼║cie si─Ö ale MM by┼é bardziej ludzkim od CF Darcym.....Mo┼╝e to kwestia kryzysu m─Ösko┼Ťci i ujawniania tego,┼╝e m─Ö┼╝czyzna te┼╝ ma rozterki;-)

A sobie poogl─ůdam to wszystko raz jeszcze...w poniedzia┼éek b─Öde ju┼╝ mia┼éa film w domku:-)

#30 2006-02-10 19:43:56

Gosia
U┐ytkownik

Jak dla mnie CF byl bardzo meski, no i jeszcze to ze mial te zapiski w scenariuszu i je realizowal, hhmmmm, bardzo to ekscytujace wink

A jak wychodzil z wanny taki mokry ... wink

Z Południa na Północ:

#31 2006-02-10 20:32:44

Alison
U┐ytkownik

Obydwaj budz─ů we mnie ca┼é─ů gam─Ö uczu─ç ;-)
CF takich rzekłabym męsko-damskich yikes
MM zdecydowanie damsko-macierzy┼äskich, bo jest taki biedniusie┼äki, na tej plebanii, i jak go Lizzy nie chcia┼éa w tym deszczu, i jak si─Ö pyta┼é czy ma "nice trip" po Derbyshire, a ju┼╝ jak mu si─Ö p┼éyta zaci─Ö┼éa na I love you ┼Ťwitem bladym...
M├│j Bo┼╝e...przytuli┼éabym t─ů bidulin─Ö do serca ju┼╝ na wieczne pocieszenie wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#32 2006-02-10 20:46:40

Gosia
U┐ytkownik

Ja jednak wolalabym, zeby to facet mnie pocieszal i w ogole sie mna opiekowal, a nie odwrotnie big_smile
Tak by mi bylo dobrze pod tym jego plaszczem na srodku ulicy, nawet w zimie, w samych majtkach wink

Choc wiem, ze oni to generalnie duze dzieci ...
Ale połudzic sie mozna wink

Z Południa na Północ:

#33 2006-02-10 20:55:18

Georginia
U┐ytkownik

No jasne...┼╝e lepiej by─ç t─ů kt├│r─ů inni si─Ö opiekuj─ů, ale nie r├│bmy z m─Ö┼╝czyzn cyborg├│w, oni te┼╝ czuj─ů,oni te┼╝ chc─ů ┼╝eby kt├│┼Ť ich przytuli┼é i schowa┼é w plaszczu (o fuj...brzmi jak manifest radykalnego feminizmu;-)
MM jako┼Ť we mnie instynktu matki-Polki nie budzi....raczej mnie to wzrusza...i dobija gw├│┼║d┼║ do trumny....bo ze ┼Ťwiec─ů szuka─ç takiego!!!
Co si─Ö za┼Ť tyczy CF to bardzo mi si─Ö podoba┼é w Dzienniku BJ.....tylko na mi┼éo┼Ť─ç bosk─ů co on m├│g┼é widzie─ç w tej Bridget!.....bo ona mo┼╝e i kocha┼éa si─Ö w Darcym....ale do Lizzy to jej daleko....zw┼éaszcza je┼Ťli wzi─ůc pod uwage jej analityczne rozumowanie i w og├│le roztropno┼Ť─ç;-)

#34 2006-02-10 21:01:57

Gosia
U┐ytkownik

Moze wlasnie dlatego budzila w nim opiekuncze uczucia wink

Z Południa na Północ:

#35 2006-02-10 21:06:34

Georginia
U┐ytkownik

no ale bez przesady,to ma by─ç analogia do naszego Mateuszka....┼╝e niby on taki nieporadny jak Bridget?;-)

#36 2006-02-10 21:10:01

Gosia
U┐ytkownik

Ja bym sie bala uzywac tu takiego porownania wink

Z Południa na Północ:

#37 2006-02-10 21:34:00

Bonduelle
U┐ytkownik

Ha, kolejna nawr├│cona na MM ^^ On chwilami jest rozkoszny, scena na plebanii to chyba jedna z moich ukochanych... I mina Darcy'ego, gdy m├│wi "Mr Wickham?" - wida─ç, ┼╝e ma ochot─Ö zacz─ů─ç kl─ů─ç i rzuca─ç ci─Ö┼╝kimi przedmiotami. A chwil─Ö wcze┼Ťniej przy "Please give me the honour of accepting my hand" by┼é cichy, skruszony i taki OCH, ┼╝e b─Öd─ůc na miejscu Lizzy nie waha┼éabym si─Ö ani chwili wink

#38 2006-02-10 21:36:09

Gosia
U┐ytkownik

Ja tam nie dam sie nawrocic na MM. Jestem wierna CF lol

Z Południa na Północ:

#39 2006-02-10 21:37:13

Georginia
U┐ytkownik

A chwil─Ö wcze┼Ťniej przy "Please give me the honour of accepting my hand" by┼é cichy, skruszony i taki OCH, ┼╝e b─Öd─ůc na miejscu Lizzy nie waha┼éabym si─Ö ani chwili wink

A gdzie to by┼éo?bo co┼Ť nie kojarze?

PS.odwiedza kto┼Ť ten czat bo siedze ju┼╝ tam p├│┼é godziny:-(

#40 2006-02-10 21:43:59

Alison
U┐ytkownik

Moze wlasnie dlatego budzila w nim opiekuncze uczucia wink

Ja nigdy nie zrozumiem co budzi┼éo w nim te uczucia. Bridget generalnie, by┼éa, oble┼Ťna, przyg┼éupia i og├│lnie disgusting. Podobno przeciwie┼ästwa si─Ö przyciagaj─ů, ale jak eleganckiego m─Ö┼╝czyzn─Ö mo┼╝e przyci─ůga─ç taki t┼éumok? yikes

#41 2006-02-10 21:44:59

Bonduelle
U┐ytkownik

Na pocz─ůtku o┼Ťwiadczyn... (blablablabla)
Lizzy: (...)I don't understand
Darcy: I love you. Most ardently. Please, give me the honour of accepting my hand.

(+ mina pt. jestem taki biedny i bezbronny *omdlewa*)

A za postaci─ů Bridget nie szalej─Ö hmm

#42 2006-02-10 21:45:22

Alison
U┐ytkownik

A chwil─Ö wcze┼Ťniej przy "Please give me the honour of accepting my hand" by┼é cichy, skruszony i taki OCH, ┼╝e b─Öd─ůc na miejscu Lizzy nie waha┼éabym si─Ö ani chwili wink

A gdzie to by┼éo?bo co┼Ť nie kojarze?

W czasie o┼Ťwiadczyn oczywizda. Tych "deszczowych".

#43 2006-02-10 21:48:02

Georginia
U┐ytkownik

T┼éumok jak t┼éumok...ale tak bywa,┼╝e si─Ö t┼éumokom tacy m─Ö┼╝czy┼║ni dostaj─ů:-(
O ile ka┼╝da kobieta chcia┼éaby si─Ö uto┼╝samia─ç z Lizzy....to ja si─Ö pytam kt├│ra chce si─Ö uto┼╝sami─ç z Bridget?bo w ko┼äcu kto┼Ť t─ů ksi─ů┼╝ke kupowa┼éa i podobno kobiety si─Ö odnalaz┼éy w tj bohaterce...

ok....za takiego mężczyzne to ja mogłabym się z Bridget utożsamić;-)

#44 2006-02-10 21:55:48

Gosia
U┐ytkownik

No tu nie bede sie spierac.
Ja tez Darcy`ego nie rozumiem co widzial w Bridget, ale w koncu kto zrozumie mezczyzn.
Moze raczej chodzilo o to, ze kazda kobieta, nawet glupia, moze znalezc takiego ksiecia z bajki.

A tak wracajac do wersji z 1995 r., ogladam sobie wlasnie scene z kapiela w stawie big_smile i zauwazylam po raz pierwszy, ze Darcy ma mokra grzywke juz przed skokiem do wody. Nie zauwazylam tego wczesniej, i chyba nikt o tym nie pisal jako o "mistake".

Swoja droga, swietna ma mine Ehle, jak go widzi mokrego, jakos tak zerka w dol, jakby wiedziala, co ma napisane w scenariuszu wink

Z Południa na Północ:

#45 2006-02-10 21:57:35

Georginia
U┐ytkownik

a je┼Ťli mog─Ö zapyta─ç.....to o co chodzi w tej scenie z k─ůpiel─ů w stawie....?

#46 2006-02-10 21:59:50

Alison
U┐ytkownik

┼╗eby si─Ö uto┼╝sami─ç z Bridget trzeba by─ç ju┼╝ mniej wi─Öcej w jej wieku tzn. mie─ç nieuzasadnione sk┼éonno┼Ťci do tycia, s┼éysze─ç tykanie zegara biologicznego, mie─ç problemy z rzuceniem palenia i zapami─Ötaniem nad jakim morzem le┼╝─ů Niemcy, a takich kobiet w Polsce s─ů miliony (i na ┼Ťwiecie te┼╝). My┼Ťl─Ö, ┼╝e dzia┼éa┼éy tu wy┼é─ůcznie feromony, albo Darcy mia┼é jakis wynaturzony gust. Albo postanowi┼é po┼Ťwi─Öci─ç si─Ö i wychowa─ç j─ů w celu przywr├│cenia jej na ┼éono spo┼éecze┼ästwa ;-)

#47 2006-02-10 22:01:14

Alison
U┐ytkownik

Nigdy nie zrozumiem istoty tego zwi─ůzku, bo Darcy nawet o ile nie przestraszy┼é si─Ö samej Bridget, to juz powinien da─ç dyla na widok przysz┼éej te┼Ťciowej...

#48 2006-02-10 22:04:31

Alison
U┐ytkownik

A tak wracajac do wersji z 1995 r., ogladam sobie wlasnie scene z kapiela w stawie big_smile i zauwazylam po raz pierwszy, ze Darcy ma mokra grzywke juz przed skokiem do wody. Nie zauwazylam tego wczesniej, i chyba nikt o tym nie pisal jako o "mistake".

Może mu się łepek spocił pod cylindrem, w którym przygalopował z Londynu...

Swoja droga, swietna ma mine Ehle, jak go widzi mokrego, jakos tak zerka w dol, jakby wiedziala, co ma napisane w scenariuszu wink

Gosiu, m─Ö┼╝czy┼║nie po k─ůpieli w ch┼éodnym stawie nawet scenariusz nie pomo┼╝e...
Jezu ale si─Ö robimy obsceniczne :oops:

#49 2006-02-10 22:05:03

Gosia
U┐ytkownik

a je┼Ťli mog─Ö zapyta─ç.....to o co chodzi w tej scenie z k─ůpiel─ů w stawie....?

Nie mow ze nie znasz tej kultowej sceny!
8O

Z Południa na Północ:

#50 2006-02-10 22:06:21

Georginia
U┐ytkownik

a mo┼╝e chodzi┼éo o to,┼╝e ona w swej g┼éupocie by┼éa poniek─ůd urocza....aon wola┼éa tak─ů hmmm 'szczera'? kobiet─Ö ni┼╝ te wyfiokowane hetery....sama ju┼╝ nie wiem....jak dla mnie to bujda:
1.takie kobiety nie rozkochaj─ů w sobie takich m─Ö┼╝czyzn....je┼Ťli ju┼╝ to znaczy ┼╝e s─ů oni tacy sami jak te kobiety
2.takich Darcych nie ma
3.idiotek cała masa
......jakie┼Ť marne konkluzje na dobranoc :-(

Stopka forum