Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#276 2006-03-20 19:23:53

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Uch! Tak si─Ö rozemocjonowa┼éam dzisiejszymi Spooksami, ┼╝e nie mog─Ö zasn─ů─ç.

Rzeczywi┼Ťcie ┼Ťwietny odcinek. Ogl─ůda┼éam dopiero drugi, wi─Öc nie jestem w temacie - kim jest Vicky?
Przy okazji - czy na polskim BBC Prime nadaj─ů to z napisami?

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#277 2006-03-20 22:18:44

Trzykrotka
U┐ytkownik

Vicky jest niejako towarem zast─Öpczym wink
Ot├│┼╝: Tom jest (jak wida─ç) m─Ö┼╝czyzn─ů po przej┼Ťciach, kt├│rego w┼éa┼Ťnie zdecydowanie i brutalnie porzuci┼éa ukochana Ellie. Nie znios┼éa prawdy o tym, kim on jest i czym si ─Ö zajmuje. Vicky jest lekark─ů, pierwsz─ů, kt├│ra si─Ö nawin─Ö┼éa po zerwaniu. Ot, "przej┼Ťci├│wka". Jak wida─ç, niekoniecznie wierzy, ┼╝e Tom jest tajniakiem.

#278 2006-03-20 22:19:39

Trzykrotka
U┐ytkownik

No i - tak, za napisami nadaj─ů.

#279 2006-03-20 22:36:15

Caitriona
U┐ytkownik

W jakie dni i o kt├│rej nadaj─ů Spooks?

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#280 2006-03-20 22:38:04

GosiaJ
U┐ytkownik

No i - tak, za napisami nadaj─ů.

Ja ogl─ůdam bez napis├│w - nie mam takiej mo┼╝liwo┼Ťci. Niestety, bo z moj─ů znajomo┼Ťci─ů angielskiego nie wszystkie zdania rozumiem. Ale si─Ö staram - jakby co, b─Öd─Ö Ci─Ö podpytywac o niekt├│re w─ůtki, ok? :-)

#281 2006-03-20 22:39:27

GosiaJ
U┐ytkownik

W jakie dni i o kt├│rej nadaj─ů Spooks?

BBC Prime w niedzielę o północy :-)

#282 2006-03-20 22:41:36

GosiaJ
U┐ytkownik

Vicky jest niejako towarem zast─Öpczym wink
Ot├│┼╝: Tom jest (jak wida─ç) m─Ö┼╝czyzn─ů po przej┼Ťciach, kt├│rego w┼éa┼Ťnie zdecydowanie i brutalnie porzuci┼éa ukochana Ellie. Nie znios┼éa prawdy o tym, kim on jest i czym si ─Ö zajmuje. Vicky jest lekark─ů, pierwsz─ů, kt├│ra si─Ö nawin─Ö┼éa po zerwaniu. Ot, "przej┼Ťci├│wka". Jak wida─ç, niekoniecznie wierzy, ┼╝e Tom jest tajniakiem.

Tak, rzeczywi┼Ťcie wygl─ůda na niezbyt szcz─Ö┼Ťliwego i "pouk┼éadanego" w ┼╝yciu prywatnym. Natomiast zawodowo radzi sobie doskonale... jak wczoraj :-)

#283 2006-03-20 22:46:20

Caitriona
U┐ytkownik

BBC Prime w niedzielę o północy :-)

Dzi─Öki!
Kolejna super godzina i zarwana nocka... Ale zaczn─Ö ogl─ůda─ç! big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#284 2006-03-20 22:54:46

Trzykrotka
U┐ytkownik

Wczoraj nie mog┼éam och┼éon─ů─ç z emocji! Matthew gra tam znakomicie. Wida─ç, ┼╝e ma nie tylko talent, ale i ten bezcenny szekspirowski warsztat. Odcinki z Ellie (nie ogl─ůda┼éam wszystkich, niestety) pokazywa┼éy mi─Ökk─ů, ciep┼é─ů stron─Ö jego postaci: by┼é taki szorstko-aksamitny. wink
Na stronie Spooks sa streszczenia odcink├│w, ale tylko og├│lne zarysy, wi─Öc b─Ödziemy wyja┼Ťnia─ç w─ůtpliwo┼Ťci big_smile

#285 2006-03-20 22:56:17

Trzykrotka
U┐ytkownik

A w ogóle - mogłaby nasza kochana telewizja kupić ten serial. Echch...

#286 2006-03-21 00:06:23

GosiaJ
U┐ytkownik

Wczoraj nie mog┼éam och┼éon─ů─ç z emocji! Matthew gra tam znakomicie. Wida─ç, ┼╝e ma nie tylko talent, ale i ten bezcenny szekspirowski warsztat. Odcinki z Ellie (nie ogl─ůda┼éam wszystkich, niestety) pokazywa┼éy mi─Ökk─ů, ciep┼é─ů stron─Ö jego postaci: by┼é taki szorstko-aksamitny. wink
Na stronie Spooks sa streszczenia odcink├│w, ale tylko og├│lne zarysy, wi─Öc b─Ödziemy wyja┼Ťnia─ç w─ůtpliwo┼Ťci big_smile

Dzięki, dzięki :-) Szkoda, że nie widziałam tych odcinków... Czyli ona go rzuciła z powodu jego pracy, tak?
Zagra┼é doskonale, szczeg├│lnie w ostatnich scenach zrobi┼é na mnie wra┼╝enie. No w┼éa┼Ťnie, jakie by┼éy tak mniej wi─Öcej te ostatnie s┼éowa, kt├│re powiedzia┼é przez telefon, jesli mog─Ö zapyta─ç?

#287 2006-03-21 00:21:45

Trzykrotka
U┐ytkownik

Powiedzia┼é jej, kiedy narzeka┼éa, ┼╝e j─ů wystawi┼é i wszyscy si─Ö na ni─ů gapili w restauracji jak na porzucon─ů kobiet─Ö - ┼╝e nic si─Ö jej nie dzieje, siedzi po prostu w modnym lokalu i m├│wi ci─ůgle tylko o sobie, a potem - bardzo szybko i brutalnie - ┼╝e z nia zrywa.
Problem z Ellie - na ile zorientowa┼éam si─Ö z r├│┼╝nych streszcze┼ä - zasadza┼é si─Ö na tym, ┼╝e poznali sie kiedy on by┼é w pracy - czyli podczas akcji i wyst─Öpowa┼é pod imieniem Matthew. Wi─Öc zacz─Ö┼éo sie ju┼╝ niedobrze, bo kiedy zdecydowali si─ů na wsp├│lne ┼╝ycie, ona przezy┼éa traum─Ö, dowiedziawszy si─Ö, ┼╝e tak naprawd─Ö by┼éa przez ca┼éy czas ok┼éamywana i nie zna ani to┼╝samo┼Ťci ani nawet imienia swojego partnera. Nie znios┼éa fakt├│w ("I'm a spy"), Tom bardzo walczy┼é o to, ┼╝eby go nie opuszcza┼éa, pojawi┼é sie jej ex-m─ů┼╝. Potem by┼é naprawd─Ö straszny odcinek (opowiem Ci na ┼╝yczenie smile ) z IRA w tle, po kt├│rym si─Ö rozstali na amen.
My sobie rozmawia┼éy┼Ťmy na ten temat z Gitk─ů w watku Spooks w Ekranizacjach.

#288 2006-03-21 08:24:18

Gitka
U┐ytkownik

Tak Trzykrotko, ja te┼╝ oglada┼éam niedzielnych Tajniak├│w. Zako┼äczenie mnie porazi┼éo. Kt├│ra┼Ť z Was pisa┼éa o jego d ┼é u g i c h rz─Ösach i wiecie co wczoraj troch─Ö poprzewija┼éam ta┼Ťm─Ö z niedzielnym odcinkiem i musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e jest tak istotnie.
Szkoda, ┼╝e nie ogl─ůdamy tego serialu od pierwszego odcinka, ta nasza telewizja...
Mnie ca┼éy czas chodzi┼éo po g┼éowie sk─ůd ja jeszcze znam aktora graj─ůcego jako Harry Pearce czyli Peter Firth
http://www.filmweb.pl/Peter,Firth,filmo … on,id=6274
i już wiem był taki serial "Żarty na bok"
http://www.filmweb.pl/%AFarty,na,bok,%2 … m,id=99990

#289 2006-03-21 12:53:14

Alison
U┐ytkownik

Czy ten Peter Firth to jest ten brat Colina? Jezu, jaki on brzydki!!!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#290 2006-03-21 13:31:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

Czy ten Peter Firth to jest ten brat Colina? Jezu, jaki on brzydki!!!

No i w ko┼äcu to przyzna┼éa┼Ť!!! :twisted: :twisted:
Akurat tutaj zaistnia┼éa chyba zbie┼╝no┼Ť─ç nazwisk. Z tego co pamieta, Boski "C" ma tylko brata i siostre, z czego tylko brat jest r├│wnie┼╝ aktorem.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#291 2006-03-21 13:43:54

Alison
U┐ytkownik

No i w ko┼äcu to przyzna┼éa┼Ť!!! :twisted: :twisted:
Akurat tutaj zaistnia┼éa chyba zbie┼╝no┼Ť─ç nazwisk. Z tego co pamieta, Boski "C" ma tylko brata i siostre, z czego tylko brat jest r├│wnie┼╝ aktorem.

No co przyzna┼éam? Przecie┼╝, nie ┼╝e Colin jest brzydki, bo nie jest i nie wywleczecie takiego o┼Ťwiadczenia ze mnie i ko┼ämi i wo┼éami. Brzydki ten go┼Ť─ç na zdj─Öciu pt. Peter Firth. I dalej nie wiem czy to brat czy zbie┼╝no┼Ť─ç nazwisk.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#292 2006-03-21 14:02:21

AineNiRigani
U┐ytkownik

Powiedzmy, że interpretować można różnie. Kwadratowo i podłużnie :twisted: :twisted:

To zbie┼╝no┼Ť─ç nazwisk. Na filwebie jest ok 20 aktor├│w o nazwisku Firth big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#293 2006-03-21 15:10:35

Alison
U┐ytkownik

To znaczy, ze Colin to taki bardziej Nowak-Kowalski, a ja my┼Ťla┼éam, ┼╝e on jest Zatoczka, jedyna w swoim rodzaju wink

#294 2006-03-21 15:24:50

Alraune
U┐ytkownik

A w ogóle - mogłaby nasza kochana telewizja kupić ten serial. Echch...

Taak. Pozostaje mi tylko ┼╝a┼éowa─ç, ┼╝e nie mam BBC Prime. I zazdro┼Ťci─ç tym, kt├│rym dane jest ogl─ůda─ç Matthew przynajmniej raz w tygodniu... :cry:

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#295 2006-03-21 16:51:28

GosiaJ
U┐ytkownik

Powiedzia┼é jej, kiedy narzeka┼éa, ┼╝e j─ů wystawi┼é i wszyscy si─Ö na ni─ů gapili w restauracji jak na porzucon─ů kobiet─Ö - ┼╝e nic si─Ö jej nie dzieje, siedzi po prostu w modnym lokalu i m├│wi ci─ůgle tylko o sobie, a potem - bardzo szybko i brutalnie - ┼╝e z nia zrywa.

Acha, to dobrze my┼Ťla┼éam - zrozumia┼éam to, jak wyrzuca jej, ┼╝e ci─ůgle m├│wi o sobie, siedz─ůc w tej "posh restaurant", nie by┼éam tylko pewna jego ostatnich s┼é├│w. Dzi─Öki :-)

Potem był naprawdę straszny odcinek (opowiem Ci na życzenie smile ) z IRA w tle, po którym się rozstali na amen.
My sobie rozmawia┼éy┼Ťmy na ten temat z Gitk─ů w watku Spooks w Ekranizacjach.

Jasne ┼╝e chc─Ö streszczenie strasznego odcinka :-) Chyba ┼╝e jest w tym w─ůtku, o kt├│rym m├│wisz, to sobie tam p├│jd─Ö, ┼╝eby poczyta─ç.

#296 2006-03-21 19:11:14

Gosia
U┐ytkownik

To znaczy, ze Colin to taki bardziej Nowak-Kowalski, a ja my┼Ťla┼éam, ┼╝e on jest Zatoczka, jedyna w swoim rodzaju wink

alez Alison, oczywiscie ze to zatoczka jedyna w swoim rodzaju, taki atol, czy inna ciepla przystan, w ktorej bym zacumowala moj okrecik big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#297 2006-03-21 19:26:32

Trzykrotka
U┐ytkownik

GosiaJ, jestem i pisz─Ö obiecane streszczenie.
Ot├│┼╝: Ellie porzuca najpierw Toma dowiedziawszy si─Ö prawdy o jego to┼╝samo┼Ťci, ale postanawia jednak spr├│bowa─ç jeszcze raz - i ona i jej dziecko bardzo go kochaj─ů. Tom szaleje ze szcz─Ö┼Ťcia, a poniewa┼╝ E. ma obsesj─Ö na punkcie bezpiecze┼ästwa, sprowadza specjalist├│w z firmy i zamienia dom w twierdz─Ö, ┼╝eby czu┼éa si─Ö dobrze: nie do sforsowania okna i drzwi, zabezpieczenia, specjalne materia┼éy. Wszystko zamykane na centralny zamek i otwierane kart─ů.
Potem, w ramach tematu g┼é├│wnego odcinka, dostaje od tajnego informatura, cz┼éonka IRA* laptop z danymi, dzi─Öki kt├│rym MI5 uniemo┼╝liwia atak Al Qaidy na zak┼éady zbrojeniowe. Po udanej akcji wraca do domu, chowa laptop do szuflady w sypialni i idzie do swoich kobiet, kt├│re w kuchni piek─ů ciasteczka.

*Przecudne by┼éo spotkanie z owym IRA: na pustej, p┼éaskiej ┼é─ůce panowie stali na przeciwko siebie i - kawalek po kawa┼éku rozbierali sie do roso┼éu ┼╝eby zademonstrowa─ç brak broni i pods┼éuchu. Kamera pojecha┼éa w g├│r─Ö na etapie chwytu za gumk─Ö bokserek. Ale na pewno kiedy┼Ť doczekamy si─Ö Matthew Blue big_smile

#298 2006-03-21 19:32:17

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ufff. A wi─Öc przekomarzaj─ů si─Ö w kuchni, jak prawdziwa szcz─Ö┼Ťliwa rodzina, a Tomowi dzwoni kom├│ra - taka specjalna, tylko do tych kontakt├│w z IRA. Wychodzi z ni─ů na zewn─ůtrz i s┼éyszy: sorry bracie, ale nasi zostawili ci bomb─Ö w komputerze. Jemu wida─ç,┼╝e w┼éosy staja na glowie, wrzeszczy: ale ja jestem w domu! a oni na to - och, my┼Ťleli ┼╝e pojedziesz do biura. Tom okr─Öca si─Ö na pi─Öcie i gna do domu, a tu drzwi - te z centralnym zamkiem zatrza┼Ťni─Öte, pewnie sam je zamkn─ů┼é wychodz─ůc. Dzwoni do Ellie, ┼╝eby otworzy┼éa. Ona bierze kart─Ö, a karta ca┼éa upaprana mas─ů ciasteczkow─ů. Nawet po wytarciu nie dzia┼éa. Kobiety s─ů w ┼Ťrodku twierdzy razem z bomb─ů, Tom sam na zewn─ůtrz.

#299 2006-03-21 19:39:27

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ja już wiedziałam, że nockę mam z głowy.
Tom staraj─ůc sie o maksymalny spok├│j m├│wi Ellie ┼╝eby zabezpieczy┼éa dziecko, a potem o tej bombie. Wyr─Öca numer Danny'ego, specjalisty od rozbrajania i zaczynaj─ů j─ů instruowa─ç prze telefon i szpar─Ö w skrzynce na listy, jak ma szuka─ç tego cholerstwa w komputerze. Ellie trz─Ös─ů si─Ö r─Öce, ale znajduje ma┼éy zegar na samym dnie. Zegara jednak nie da sie ani wyj─ů─ç ani zatrzyma─ç. Czasu jest na nim tak ma┼éo, ┼╝e Ellie przestaje walczy─ç. Bierze na r─Öce ma┼é─ů, kt├│ra ju┼╝ si─Ö znudzi┼éa i wysz┼éa ze sk┼éadzika "dlaczego nikt mnie nie szuka??" i w ostatniej scenie filmu id─ů - ka┼╝de po swojej stronie ┼Ťciany - patrz─ů─ç na siebie po raz ostatni przez okno.

#300 2006-03-21 19:48:14

GosiaJ
U┐ytkownik

Trzykrotko, uk┼éony stukrotne i podzi─Ökowania za to, ┼╝e chcia┼éo Ci si─Ö to pisa─ç. Gdybym tylko wiedzia┼éa, kt├│ry to odcinek, na pewno bym go ┼Ťci─ůgn─Ö┼éa sk─ůdkolwiek - widz─Ö, ┼╝e jest tyle scen wartych zobaczenia... :-) Prze┼╝ywa┼éam dramatyzm odcinka, tylko czytaj─ůc o tym.

Stopka forum