Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-08-06 18:31:04

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wywiad z Colinem Firthem

Mało kto wie, że scena wywiadu Bridget Jones z Colinem Firthem została nakręcona.
"Pewnego dnia po zako┼äczeniu zdj─Ö─ç, Renee zosta┼éa w stroju Bridget wczuwaj─ůc si─Ö ponownie w gran─ů posta─ç, a Colin przebra┼é si─Ö w swoje ciuchy i sta┼é si─Ö sob─ů. To jest wywiad Bridget Jones z Colinem Firthem"

BJ: Witam jestem na planie filmu...eee (zagl─ůda do notatek) "Peacebroker" by przeprowadzi─ç wywiad z Colinem Firthem, obiektem westchnie┼ä milion├│w pa┼ä i gwiazdorem wspania┼éej adaptacji BBC "Duma i Uprzedzenie"
C.F (krzywy u┼Ťmiech): Mi─Ödzy innymi. To by┼éo 10 lat temu.
BJ: Scena w kt├│rej wychodzisz z wody by┼éa i┼Ťcie nieziemska. Mi┼éo mi ci─Ö pozna─ç.
C.F: Mnie też bardzo miło cię poznać (chociaż my wiemy, że zaraz będzie tego żałował big_smilebig_smile)
BJ: Chcemy dzisiaj pozna─ç prawdziwego Colina Firtha, skomplikowanego m─Ö┼╝czyzn─Ö w mokrej koszuli.
Pami─Ötasz jak w "Dumie i Uprzedzeniu" musia┼ée┼Ť wskoczy─ç do jeziora?
C.F: Tak
BJ: Czy aby nakr─Öci─ç kolejne uj─Öciezdejmowa┼ée┼Ť mokr─ů koszul─Ö i zak┼éada┼ée┼Ť such─ů?
C.F: Chyba tak. Tak. A w tym filmie ... (zaczyna bawi─ç si─Ö palcami)
BJ: Ile uj─Ö─ç musieli┼Ťcie nakr─Öci─ç? Z nurkowaniem do jeziora.
C.F: Sceny ze mn─ů kr─Öcili┼Ťmy w zbiorniku na Ealingu. Scen─Ö w powietrzu nakr─Öcili z dublerem.
BJ (z oburzeniem): Wygl─ůda┼é jak pan Darcy!!
C.F (wymownie gestykuluj─ůc wok├│┼é twarzy): Mia┼é doklejone baki
BJ: A czy przy skoku do jeziora w "To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç" te┼╝ mia┼ée┼Ť dublera?
C.F: Nie tamto jezioro ma nieca┼éy metr g┼é─Öboko┼Ťci. Nakr─Öci┼éem scen─Ö siedz─ůc.
BJ (z triumfem): Wi─Öc to by┼ée┼Ť ty w wodzie?
C.F: No tak. Widać mi tylko głowę
B.J: A aktorka też siedziała? Ta miła Włoszka
C.F (patrz─ůc jak na UFO): Tak, oboje siedzieli┼Ťmy
BJ: Czy nie jest du┼╝o ni┼╝sza od ciebie
C.F: Jest. Może więc klęczała. Nie wiem. I jest z Portugalii
BJ: (konspiracyjnie szepcz─ůc) Nikt by nie pozna┼é (wzrok Colina wyra┼╝a mieszanin─Ö uczu─ç w┼Ťr├│d kt├│rych zdecydowanie dominuje panika).
Nie s─ůdzisz, ┼╝e re┼╝yser i scenarzysta filmu To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç - Richard Curtis sp┼éodzi┼é w┼éasny gatunek komedii wielonarracyjnej?
C.F: (z lekka zemdlony i obrzydzony) Słucham?
BJ: Spłodził ... własny ... gatunek
C.F: Chyba nie rozumiem pytania
BJ (wczuwaj─ůc si─Ö z zachwytem przy ka┼╝dym wymawianym wyrazie): No, czy sp┼éodzi┼é... w┼éasny gatunek? (wzrok triumfuj─ůco-wyczekuj─ůcy)
C.F: Film jest miejscami bardzo ┼Ťmieszny. Poza scenami z Hugh Grantem ( tutaj lekkie spalnie u┼Ťmieszkiem. Szybki rzut kamery na u┼Ťmiechni─Öt─ů Jones. Colin kontynuuje bawi─ůc si─Ö palcami). W filmie Peacebroker, w kt├│rym gram pracownika ONZ w Rwandzie...
BJ: Przepraszam, czy to prawda, ┼╝e w scenariuszu do "Dumy i uprzedzenia" (mina Colina wyra┼╝a "O matko, znowu!") mia┼ée┼Ť zapiski typu "wyobra┼║ sobie, ┼╝e pan Darcy dostaje wzwodu?" (dziwny triumf na twarzy panny Jones)
C.F: Tak, to prawda
BJ: Czy łatwo to było... no wiesz, zagrać?
C.F: Wzw├│d?
BJ: (pensjonarski chichocik)
C.F: Na szcz─Ö┼Ťcie robili uj─Öcia twarzy
BJ: Acha! (kolejny chichocik) Cz─Östo zdarza ci si─Ö grani takich scen?
C.F: Nie na szcz─Ö┼Ťcie tylko ten jeden raz musia┼éem symulowa─ç wzw├│d (wielce sugestywne spojrzenie "Chcia┼ébym by─ç gdzie┼Ť indziej big_smile)
BJ: W swoim nowym filmie nie wpadasz chyba do stawu?
C.F: Nie, akcja tego filmu rozgrywa si─Ö w pustynnym ...
BJ: Czy mog─Ö co┼Ť wyja┼Ťni─ç? Czy do sceny w mokrej koszuli, po skoku do jeziora (Colin wzdycha zrezygnowany), spryskiwali cie stale wod─ů?
C.F (z lekka zdenerwowany): Nie pami─Ötam. Chyba tak. Rzeczywi┼Ťcie tak by┼éo. Tak.
BJ:Dziękuję Colin. Powodzenia przy kręceniu nowego filmu. Wywiad z panem Darcym przeprowadziła Bridget Jones (chichocik). Przepraszam z Colinem Firthem na planie filmu Peacemaker ...
C.F: ... broker
BJ: Peacebroker. Dzi─Ökuj─Ö

BJ: Posz┼éo ┼Ťwietne!!! Dzi─Öki. Ale nie rozmawiali┼Ťmy o twoim nowym filmie
C.F (ze szcz─Ösciem w oczach ┼╝e to ju┼╝ koniec i sztucznym u┼Ťmiechem): Nie szkodzi.
BJ: Miło cię było w końcu poznać. Nie pogniewasz się, jak zapytam jeszcze o scenę w mokrej koszuli?
C.F: Słucham.
BJ: Wiesz, że ci było widać sutki?
C.F: Cudownie było cię poznać ( i tutaj Colin dał dyla)
BJ: Pa!! (tutaj panna Jones prezentuje seri─Ö u┼Ťmiech├│w, chichot├│w "och├│w" i "ach├│w" nastolatki, kt├│ra spotka┼éa s┼éynnego gwiazdora i uderzy┼éo jej troch─Ö na g┼éow─Ö ).

Og├│lnie dodam, ┼╝e przez ca┼éy wywiad Colin patrzy┼é na Bridget z przera┼╝eniem i obrzydzeniem, czasem pomieszanym z panik─ů. Zw┼éaszcza przy pytaniu o gatunek wielonarracyjny big_smile (ja tak zawsze patrz─Ö na szara┼äcze i inne pochodne jej padalce, a m├│j brat na dzieci). Wyj─ůtek stanowi moment po stwierdzeniu, ┼╝e sceny z Hugh w "To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç" nie s─ů do┼Ť─ç ┼Ťmieszne. Wida─ç, ┼╝e pan Fith pek┼é i si─Ö lekko spali┼é - co jest moj─ů ulubionym momentem w tym wywiadzie big_smile big_smile - Ale kamer─Ö umiej─Ötnie przenisiono na pann─Ö Jones. Ona jako blondynka mog┼éa si─Ö ┼Ťmia─ç big_smilebig_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#2 2005-09-16 12:42:12

agnes_13
U┐ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Gdzie to mo┼╝na zobaczy─ç?? Pop┼éaka┼éam sie ze ┼Ťmiechu!!! lol

Czy┼╝by tylko na DVD??

Aga

Agnes

#3 2005-09-16 13:42:17

Aga85
U┐ytkownik

Tak, ten wywiad, podobnie z reszt─ů jak wiele innych dodatk├│w specjalnych, jest na DVD. Jest naprawde super lol

#4 2005-09-16 14:27:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

Acha, na DVD. Mog─Ö przegra─ç. Mam BJ I i II z dodatkami big_smile

#5 2005-09-16 14:41:06

Aga85
U┐ytkownik

Ja te┼╝ to mam je┼Ťli chcesz ( obie cz─Ö┼Ťci ). Mog─Ö Ci przegrac albo razem z filmem albo tylko same dodatki wink

#6 2005-09-16 14:58:34

agnes_13
U┐ytkownik

Oczywi┼Ťcie ..
i teraz kt├│r─ů mam wybra─ç??? lol

Aga85 ponieważ znasz mój adres to poproszę info dot. szczegółów na pocztę smile
Aga z Lublina wink

Agnes

#7 2005-09-22 14:42:01

agnes_13
U┐ytkownik

lol lol lol lol Po prostu p┼éaka┼éam ze ┼Ťmiechu. Biedy Colin!!!

Agnes

#8 2005-09-22 17:19:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

lol lol lol lol

#9 2005-09-28 14:32:04

agnes_13
U┐ytkownik

Przeczytłam już setki wypowiedzi Colina firth nt. jego niechęci do roli Pana Darcy. Wyobraźcie sobie że w jednym z wywiadów stwierdził : "All in all, I can't complain," he concludes with a wry smile. "I'm not mobbed on the streets. Which is just as well because most of my fans are very old ladies." lol lol lol lol

No to nas podsumował!!! lol lol lol

Inne wywiady na stronce :
http://www.geocities.com/kgjart/CFCareer_Index.html

A tak wracaj─ůc do jego niech─Öci to wcale mu si─Ö nie dziwi─Ö. Dla aktora to kl─Öska. U nas podobnie by┼éo z S.Mikulskim i J.Gajosem. Ale my┼Ťl─Ö , ┼╝e inne role CF s─ů r├│wnie fascynuj─ůce. Wczoraj obejrza┼éam ponownie "Angielskiego Pacjenta" . Film kupiony tylko dla jego roli. i obejrza┼éam tylko klatki z CF :oops: Tak na marginesie to RFiennes jest "przera┼╝aj─ůco zimn─ů ryb─ů". wink

W jednym z wywiad├│w CF pyta┼é co jest takiego seksownego i poci─ůgaj─ůcego dla kobiet w s┼éawetnym skoku do wody w P&P.
I tak sobie pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e poza czysto fizycznym pi─Öknem CF jako m─Ö┼╝czyzny tj. wysoka i szczup┼éa figura, ach!! te bary , do┼éeczek w brodzie i policzkach :oops: :oops: :oops: etc etc etc etc
to stworzył w roli Pana Darcy kreację męzczyzny o którym każda z nas marzy.
M─Öskiego, "twardego" , mo┼╝e nawet nieco ch┼éodnego i osch┼éego na zewn─ůtrz. A w ┼Ťrodku istny wulkan, nami─Ötny, czu┼éy, "kind", my┼Ťl─Ö ┼╝e wrecz czasami nie┼Ťmia┼éy ( przypomnijecie sobie ten rozdzial gdzie t┼éumaczy si─Ö Lizzy i P┼ék. Fitzwilliamowi dlaczego nie ta┼äczy┼é podczas pierwszego spotkania z Lizzzy). 8O
A naj┼Ťmieszniejsze jest to ┼╝e sam CF w ocenie postaci Pana Darcy stwierdzi┼é ┼╝e by┼é on brdzo nami─Ötnym cz┼éowiekiem. I tak go zagra┼é.
I co si─Ö teraz dziwi ┼╝e my staruszki tak szalejemy??? wink

Agnes

#10 2005-09-28 15:25:58

fringilla
U┐ytkownik

Zgadzam się ze wszystkim oprócz tego co dotyczy Rappha Fiennesa. Uwielbiam go w Angileskim Pacjencie! Jak stoi na schodach hotelu, albo ich rozmowa w wannie, albo ta scena miłosna w czasie bozonarodzeniowego przyjęcia, mmmm.... Uwielbiam, w żadnym razie zimny, absolutnie nie! wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#11 2005-09-28 16:48:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

most of my fans are very old ladies." lol lol lol lol
No to nas podsumował!!! lol lol lol
I co si─Ö teraz dziwi ┼╝e my staruszki tak szalejemy??? wink

Ech, z tego wynika, ┼╝e chyba czas zastanowi─ç si─Ö nad swom leciwym wiekiem i pomy┼Ťle─ç o emeryturze big_smile

#12 2006-02-03 22:59:32

Caitriona
U┐ytkownik

Sorki, że odrzebuję stary temat, ale ja mam DVD "Dziennika..." i tam nie ma takiego wywiadu. A chciałbym go zobaczyć...

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#13 2006-02-03 23:04:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hmm. Sa 2 wersje DVD - z dodatkami i bez.

#14 2006-02-03 23:09:25

Caitriona
U┐ytkownik

Hmm. Sa 2 wersje DVD - z dodatkami i bez.

Ale moje wydanie posiada dodatki 8) np. 2 teledyski, sceny usunięte, artykuły prasowe. smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#15 2006-02-03 23:20:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wejd┼║ do bonus├│w, a nast─Öpnie wybierz sobie Marka Darcyego i tak druga pozycja to jest TEN wywiad.

#16 2006-02-03 23:24:35

Caitriona
U┐ytkownik

Wejd┼║ do bonus├│w, a nast─Öpnie wybierz sobie Marka Darcyego i tak druga pozycja to jest TEN wywiad.

Dzi─Öki za pomoc Aine, ale ja mam chyba jakie┼Ť okrojone te dodatki. Nie mam mo┼╝liwo┼Ťci wyboru postaci... Nic trudno. Czytaj─ůc Tw├│j tekst te┼╝ si─Ö na┼Ťmia┼éam big_smile

#17 2006-02-03 23:28:45

AineNiRigani
U┐ytkownik

No to mnie zaskoczy┼éa┼Ť. U mnie producentem jest Universal Pictures Poland

Na okładce jest opis materiałów dodatkowych. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja mam zaznaczony wywiad jako przedostatni podpunkt.

#18 2006-02-03 23:32:34

Caitriona
U┐ytkownik

Już mówię co jest u mnie: Komentarze reżysera, Za kulisami, Artykuły prasowe, Sceny niewykorzystane, Dwa teledyski.

#19 2006-02-03 23:39:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może my mówimy o II czesci, a Ty o I?

Jesli jednak obie my┼Ťlimy o Pogoni za rozumem to oto m├│j spis materia┼é├│w:
- wypad do Austrii - jak krecono sceny na stoku
- sceny usuni─Öte z komentarzem re┼╝ysera
- przewodnik po tajlandii - jak krecono sceny w tropikach
- bojka miedzy Danielem a Markiem
- quiz interaktywny - jaki jest twoj ideal faceta
- mark i Bridget na zawsze? Colin Firth i Renee Zellweger analizuj─ů zwi─ůzek Marka i Brisget
- wywiad Bridget Jones z Colinem Firthem
- efekty specjalne - opustoszały Londyn

#20 2006-02-03 23:46:03

Caitriona
U┐ytkownik

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może my mówimy o II czesci, a Ty o I?

Matko!!! Ale ja ograniczona jestem :oops: :oops: Pewnie, ze my┼Ťl─Ö o pierwszej cz─Ö┼Ťci. O matko...

#21 2006-02-03 23:48:38

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tak my┼Ťla┼éam jak napisa┼éa┼Ť o dw├│ch teledyskach big_smile

#22 2006-02-03 23:51:16

Caitriona
U┐ytkownik

To teraz wszystko jasne big_smile big_smile

#23 2006-02-04 01:22:29

Kaziuta
U┐ytkownik

A propos wywiad├│w, to w lutowym numerze PANI jest prawdziwy wywiad z Colinem. Bardzo lubi─Ö Colina, a po przeczytaniu tego wywiadu jeszcze bardziej.

#24 2006-02-04 15:19:53

Caitriona
U┐ytkownik

A propos wywiad├│w, to w lutowym numerze PANI jest prawdziwy wywiad z Colinem. Bardzo lubi─Ö Colina, a po przeczytaniu tego wywiadu jeszcze bardziej.

Lutowy numer PANI powiadasz? Trzeba b─Ödzie si─Ö zainteresowa─ç big_smile

#25 2006-02-08 20:15:27

zandam
U┐ytkownik

Mam nadziej─Ö,┼╝e jeszcze jest do zdobycia :? Lubi─Ö Colinka i ogl─ůda┼éam prawie wszystkie filmy wydane w Polsce i nie tylko,w kt├│rych gra┼é jakie┼Ť role. Eh wzdycha┼éam przy "Dziewczyna z per┼é─ů" , "Duma i uprzedzenie" oraz "Bridget Jones" ,a ┼Ťmia┼éam si─Ö np. przy "B─ůd┼║my powa┼╝ni na serio" i " Czego pragn─ů dziewczyny"(scena z lustrem;-)
Aha i moje gratulacje dla AineNiRigani ,kt├│ra ┼Ťwietnie opisa┼éa wyrazy twarzy Colina lol

Stopka forum