Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2004-10-25 17:21:31

Kazik
(Admin)

Porcelana

Czy zwr├│cili┼Ťcie (przepraszam - zwr├│ci┼éy┼Ťcie smile ) uwag─Ö na porcelan─Ö w "Dumie i uprzedzeniu" z 1995 r.? Podoba┼éa Wam si─Ö zastawa sto┼éowa pa┼ästwa Bennet├│w?

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#2 2004-10-25 17:52:08

dorotka
U┐ytkownik

Re: Porcelana

mi si─Ö w og├│le podoba ten styl. Porcelana jest rzeczywi┼Ťcie bardzo ┼éadna, moja ukochana babcia mia┼éa podobn─ů i mam w zwi─ůzku z tym jeszcze przyjemne skojarzenia big_smile

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2004-10-26 13:21:35

ula
U┐ytkownik

ja poza porcelan─ů pr├│buj─Ö kompletowa─ç drobiazgi do domu - ┼Ťwieczniki, kinkiety, stolik do kawy a ostatnio znalaz┼éam komod─Ö wypisz wymaluj pasuj─ůc─ů do tej, kt├│ra sta┼éa w salonie w Longbourn , cho─ç niestety na razie jest poza moim zasi─Ögiem finansowym :cry:

#4 2004-10-26 13:55:09

dorotka
U┐ytkownik

a tak zmieniaj─ůc troch─Ö temat - co my┼Ťlicie o sukienkach noszonych w tamtych czasach. Dla mnie nie s─ů one szczeg├│lnie pi─Ökne, a jednak ich skromno┼Ťc i prostota ujmuj─ů.

#5 2004-10-26 18:20:50

ula
U┐ytkownik

oj no sukienki to przecie┼╝ hit sezonu, zwlaszcza, ze moga znakomicie ukryc "drobne" niedoskona┼éo┼Ťci figury :oops: a tak serio to wygl─ůdaj─ů na pierwszy rzut oka mo┼╝e ma┼éo kobieco, ale chyba jednak mimo wszystko dodaj─ů uroku.

#6 2004-10-26 21:16:30

Kazik
(Admin)

Patrz─ůc z "m─Öskiego" punktu widzenia to ├│wczesna moda damska nie by┼éa zbyt atrakcyjna. To ju┼╝ raczej m─Öskie stroje mog┼éy przyci─ůga─ç kobiece oko, zw┼éaszcza te obcis┼ée spodnie... 8O

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#7 2004-10-27 18:54:45

dorotka
U┐ytkownik

no w┼éa┼Ťnie ciekawe jak oni si─Ö czuli w takich portkach. ja raczej nie lubi─Ö obcis┼éych, ale tamte po prostu si─Ö opina┼éy 8O

#8 2004-10-27 21:10:26

Kazik
(Admin)

Czuli się pewnie tak samo jak kobiety które gorsetami na siłę poprawiały sobie sylwetkę (aż taki obyty nie jestem i nie wiem czy dotyczy to też czasów Jane wink

#9 2004-10-28 10:16:15

dorotka
U┐ytkownik

chyba nosiły gorsety, ale pewna nie jestem, bo te suknie były tak szyte, że w ogóle nie widać talii

#10 2004-10-28 10:46:13

ula
U┐ytkownik

gorsety chyba wesz┼éy nieco p├│┼║niej w uzycie wraz z mod─ů na tali─Ö osy i suknie ze stela┼╝em wink

#11 2005-03-03 14:31:12

aga
U┐ytkownik

W biografii o JA czytałam wzmiankę o ubiorach kobiecych. Otóż były one bardzo drogie, nawet guziki! A pranie też było bardzo pracochłonne!
Nawet si─Ö zastanawiam, po ile sztuk sukien mniej wi─Öcej posiada┼éy ├│wczesne panie niezbyt zamo┼╝ne, jak Elzbieta i Jane Bennet. O bogatych nawet nie wspomn─Ö. O ile wiem, wiele ubior├│w nawet przekazywano w spadku, b─ůd┼║ noszono ca┼éymi latami. Niestety tego w ┼╝adnym filmie nie uwidzisz. Przytocz─Ö dla przyk┼éadu, ile to Fanny musia┼éa si─Ö nam─Öczy─ç, aby si─Ö ubra─ç na przyj─Öcie do pa┼ästwa Grant├│w i jak Mary jej w tym pomaga┼éa.

#12 2005-03-04 22:05:31

karolcia
U┐ytkownik

ja osobiscie chcialabym zyc w tamtych czasach,no nie na zawsze jakis czas bo uwielbiam ogromne domy z wielkimi ogrodami. Fascynuja mnie te posiadlosci jakie mieli bohaterzy,pokoje,hole,korytarze,piekne mebele,zastawy.Wspaniale parki i rosliny.Sniadaniowania,obiadowania i te bale u przyjaciol.Jakie oni mieli zmartwienia i problemy oprocz takich jak milosc,malzenstwo czy spadek.Naprawde tego wszystkiego jestem ciekawa i chcialbym przezyc to na wlasnej skorze

┼╗yj rozs─ůdnie, a ┼╝ycie b─Ödzie pi─Ökniejsze.

Stopka forum