Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2004-10-25 17:21:31

Kazik
(Admin)

Porcelana

Czy zwrócili?cie (przepraszam - zwróci?y?cie smile ) uwag? na porcelan? w "Dumie i uprzedzeniu" z 1995 r.? Podoba?a Wam si? zastawa sto?owa pa?stwa Bennetów?

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#2 2004-10-25 17:52:08

dorotka
Użytkownik

Re: Porcelana

mi si? w ogóle podoba ten styl. Porcelana jest rzeczywi?cie bardzo ?adna, moja ukochana babcia mia?a podobn? i mam w zwi?zku z tym jeszcze przyjemne skojarzenia big_smile

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2004-10-26 13:21:35

ula
Użytkownik

ja poza porcelan? próbuj? kompletowa? drobiazgi do domu - ?wieczniki, kinkiety, stolik do kawy a ostatnio znalaz?am komod? wypisz wymaluj pasuj?c? do tej, która sta?a w salonie w Longbourn , cho? niestety na razie jest poza moim zasi?giem finansowym :cry:

#4 2004-10-26 13:55:09

dorotka
Użytkownik

a tak zmieniaj?c troch? temat - co my?licie o sukienkach noszonych w tamtych czasach. Dla mnie nie s? one szczególnie pi?kne, a jednak ich skromno?c i prostota ujmuj?.

#5 2004-10-26 18:20:50

ula
Użytkownik

oj no sukienki to przecie? hit sezonu, zwlaszcza, ze moga znakomicie ukryc "drobne" niedoskona?o?ci figury :oops: a tak serio to wygl?daj? na pierwszy rzut oka mo?e ma?o kobieco, ale chyba jednak mimo wszystko dodaj? uroku.

#6 2004-10-26 21:16:30

Kazik
(Admin)

Patrz?c z "m?skiego" punktu widzenia to ówczesna moda damska nie by?a zbyt atrakcyjna. To ju? raczej m?skie stroje mog?y przyci?ga? kobiece oko, zw?aszcza te obcis?e spodnie... 8O

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#7 2004-10-27 18:54:45

dorotka
Użytkownik

no w?a?nie ciekawe jak oni si? czuli w takich portkach. ja raczej nie lubi? obcis?ych, ale tamte po prostu si? opina?y 8O

#8 2004-10-27 21:10:26

Kazik
(Admin)

Czuli si? pewnie tak samo jak kobiety które gorsetami na si?? poprawia?y sobie sylwetk? (a? taki obyty nie jestem i nie wiem czy dotyczy to te? czasów Jane wink

#9 2004-10-28 10:16:15

dorotka
Użytkownik

chyba nosi?y gorsety, ale pewna nie jestem, bo te suknie by?y tak szyte, ?e w ogóle nie wida? talii

#10 2004-10-28 10:46:13

ula
Użytkownik

gorsety chyba wesz?y nieco pó?niej w uzycie wraz z mod? na tali? osy i suknie ze stela?em wink

#11 2005-03-03 14:31:12

aga
Użytkownik

W biografii o JA czyta?am wzmiank? o ubiorach kobiecych. Otó? by?y one bardzo drogie, nawet guziki! A pranie te? by?o bardzo pracoch?onne!
Nawet si? zastanawiam, po ile sztuk sukien mniej wi?cej posiada?y ówczesne panie niezbyt zamo?ne, jak Elzbieta i Jane Bennet. O bogatych nawet nie wspomn?. O ile wiem, wiele ubiorów nawet przekazywano w spadku, b?d? noszono ca?ymi latami. Niestety tego w ?adnym filmie nie uwidzisz. Przytocz? dla przyk?adu, ile to Fanny musia?a si? nam?czy?, aby si? ubra? na przyj?cie do pa?stwa Grantów i jak Mary jej w tym pomaga?a.

#12 2005-03-04 22:05:31

karolcia
Użytkownik

ja osobiscie chcialabym zyc w tamtych czasach,no nie na zawsze jakis czas bo uwielbiam ogromne domy z wielkimi ogrodami. Fascynuja mnie te posiadlosci jakie mieli bohaterzy,pokoje,hole,korytarze,piekne mebele,zastawy.Wspaniale parki i rosliny.Sniadaniowania,obiadowania i te bale u przyjaciol.Jakie oni mieli zmartwienia i problemy oprocz takich jak milosc,malzenstwo czy spadek.Naprawde tego wszystkiego jestem ciekawa i chcialbym przezyc to na wlasnej skorze

?yj rozs?dnie, a ?ycie b?dzie pi?kniejsze.

Stopka forum