Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-08-05 19:54:22

Julianna
U┐ytkownik

Bride and Prejudice

Mia┼éam okazj─Ö obejrze─ç ju┼╝ indyjsk─ů wersj─Ö "Dumy...". Jak przysta┼éo na Hindus├│w, zrobili film z rozmachem. Okre┼Ťli┼éabym go jako musical. Zreszt─ů ┼Ťwietny! Odtw├│rcy g┼é├│wnych r├│l to baaardzo przystojny Martin Henderson i by┼éa miss ┼Ťwiata - pi─Ökna hinduska aktorka, kt├│rej nazwiska teraz nie pami─Ötam. Jedno w tym filmie jest dziwne. Nie ma ani jednego poca┼éunku. Mo┼╝e to typowe dla Bollywood? Pozdrawiam.

Tylko wiara prowadzi do cudu...

#2 2005-08-06 15:34:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Bride and Prejudice

Jedno w tym filmie jest dziwne. Nie ma ani jednego pocałunku. Może to typowe dla Bollywood? Pozdrawiam.

┼Üwiat Bollywoodu rz─ůdzi sie swoimi w┼éasnymi prawami i tak:
1. Wszystkie one s─ů oparte na jednym i tym samym schemacie (skomplikowana mi┼éo┼Ť─ç, pe┼éna trudno┼Ťci, sprzeciwu rodzic├│w, ┼Ťrodowiska, otoczenia). "W praktyce oznacza to po prostu bohatera, kt├│ry walczy o ukochan─ů z jej rodzin─ů, przy okazji sprzeciwiaj─ůc si─Ö korupcji".
2. scenariusz nie jest z wa┼╝ny. wa┼╝ne jest efekt, malowniczo┼Ť─ç filmu, bogactwo (stroje, uczucia, scenografia)
3. Zawsze jest "ten dobry" i "ten s┼éy". Oczywi┼Ťcie "ten z┼éy" ginie lub zostaje wyeliminowany, a mi┼éo┼Ť─ç i szcz─Ö┼Ťcie nie ma ju┼╝ przeszk├│d.
4. Co ile┼Ťtam minut musi by─ç piosenka.Rekordem jest produkcja " Indra Sabha" z 1932 w kt├│rej by┼éo 72 piosenki.
5. Oczywi┼Ťcie piosenki nie mog─ů obej┼Ť─ç si─Ö bez ta┼äc├│w, wi─Öc aktorzy zaczynaj─ů podskakiwa─ç sobie w najmniej spodziewanym momentach. zosta┼é nawet stworzony specjalny taniec Bollywoodu.
6. Wplecenie dzisi─ůtkowych ilo┼Ťci piosenek nie stanowi problemu, poniewa┼╝ najkr├│tszy film tra 3 godz. Ale takie produkcje s─ů wypuszczane raczej na zachodni rynek.
7. Dialogi nie s─ů wa┼╝ne. Jest to dodatek, bez kt├│rego film mo┼╝e si─Ö obej┼Ť─ç, tak wi─Öc s─ů ograniczone do minimum. Najwa┼╝niejsze s─ů piosenki i "gra" twarz─ů (w praktyce przejaskrawianie mimiczne:Dbig_smile)
8. Bollywod wykreowa┼é gwiazdy, kt├│re s─ů nieroz┼é─ůcznym elementem produkcji. Dostaj─ů olbrzymie ga┼╝e, ale ich obecno┼Ť─ç jest po prostu obowi─ůzkowa. S─ů niczym bogowie i boginie dla biedot hinduskich. Niedost─Öpnym, a jednak jak┼╝e namacalnym idolem.
9. W hinduskim filmie NIE MO┼╗NA zobaczy─ç nie tylko sceny ┼é├│┼╝kowej, ale te┼╝ i poca┼éunku!!. Jest to zakazane. Mi┼éo┼Ť─ç wyra┼╝a si─Ö jedynie poprzez ┼ézawe patrzenie sobie w oczka, t─Öskne zawodzenie i podskakiwanie w ta┼äcach (a i to co bardziej konserwatywni traktuj─ů jako demoralizacj─Ö m┼éodzie┼╝y:Dbig_smile)

I na koniec ciekawostka. Podobno na mod┼é─Ö hindusk─ů zosta┼é przerobiony "Kr├│tki film o mi┼éo┼Ťci" Kie┼Ťlowskiego. Mam to przed oczami - Lubaszenko w czerwono-b┼éekitnym zwiewnym stroju podskakuje przed pomara┼äczowo-z├│┼ét─ů Szapo┼éowsk─ů ┼Ťpiewaj─ůc rzewnie z ┼ézami jak grochy sp┼éywaj─ůcymi ze smag┼éej twarzy, wyznaje jak j─ů kocha. I przeprasza szczerze za to, ┼╝e podgl─ůda┼é jak ona pisze swoje wiersze (bo c├│┼╝ innego mo┼╝e robi─ç w swoim mieszkaniu kobieta lol lol )

pozdrawiam serdecznie

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2005-08-08 17:55:41

Julianna
U┐ytkownik

Podobno 3 lata temu znie┼Ťli zakaz ca┼éowania si─Ö w indyjskich produkcjach filmowych, ale jak wida─ç dla nich nadal jest to "nienaturalne". A my, zw┼éaszcza kobiety, na takie poca┼éunku czekamy z takim ut─Ösknieniem... :oops: . Mo┼╝e zrobimy ranking najwspanialszych scen mi┼éosnych w filmach, np. "Najpi─Ökniejszy poca┼éunek by┼é w ... (i tutaj nast─Öpuje wymiana tytu┼éu filmu)? Ja typuj─Ö "Top Gun" z Tomem Cruisem. Ten moment na ulicy wink . A Wy?

#4 2005-08-11 22:50:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tak na szybko, to przychodzi mi do głowy przede wszystkim pocałunek z "Przypadkowej dziewczyny". Taki spontaniczny i szczery.

#5 2005-08-12 15:29:11

Julianna
U┐ytkownik

Powiedz co┼Ť o fabule tego filmu, bo sam tytu┼é nic mi nie m├│wi. Dla mnie wyj─ůtkowy jest jeszcze film: "Love Actually", w kt├│rym gra oczywi┼Ťcie Colin Firth. Tam gra pisarza, kt├│ry zatrudnia s┼éu┼╝─ůc─ů pochodz─ůc─ů z Portugalii. Niestety nie mog─ů si─Ö porozumie─ç, gdy┼╝ ona w og├│le nie zna angielskiego, a on portugalskiego. Pomimo tego mi─Ödzy nimi rodzi si─Ö mi┼éo┼Ť─ç. Jest taka scena po┼╝egnania. To ju┼╝ koniec pracy, on wyje┼╝d┼╝a i wtedy... ona go ca┼éuje. A potem odchodzi. A on stoi taki nieporadny, zdziwiony, oszo┼éomiony, prawdopodobnie zagubiony w swoich uczuciach. Ta scena jest s┼éodka. Colin te┼╝!!! wink

#6 2005-08-12 15:40:28

AineNiRigani
U┐ytkownik

Powiedz co┼Ť o fabule tego filmu, bo sam tytu┼é nic mi nie m├│wi. Dla mnie wyj─ůtkowy jest jeszcze film: "Love Actually", w kt├│rym gra oczywi┼Ťcie Colin Firth.

Wiem, znam, mam. Osobi┼Ťcie bardziej podoba┼éy mi si─Ö dodatki. Chocia┼╝ swoj─ů drog─ů ciekawa jestem dlaczego w tak wielu filmach przewija si─Ö ten motyw skakania do jeziora i mokrej koszuli. Nie ogl─ůda┼éam wszystkich, ale to jest ju┼╝ 3 (na 4 ogl─ůdni─Öte lol )

Co do Przypadkowej dziewczyny. Przepisz─Ö streszczenie z onetu:
W ┼╝yciu Helen, mieszkaj─ůcej w Londynie specjalistki od reklamy, wszystko jest w najlepszym porz─ůdku. Ma ciekaw─ů prace, kt├│r─ů wykonuje z prawdziw─ů pasj─ů i mieszka z ch┼éopakiem - wybijaj─ůcym si─Ö powie┼Ťciopisarzem. Do czasu... Pewnego dnia sprawy przybieraj─ů zaskakuj─ůcy obr├│t, Helen nieoczekiwanie traci prace, a kiedy spieszy si─Ö, na stacj─Ö metra by zd─ů┼╝y─ç na poci─ůg, jej ┼╝ycie nieoczekiwanie zaczyna biec dwoma torami. W pierwszej wersji Helen udaje si─Ö zd─ů┼╝y─ç na metro, w kt├│rym spotyka sympatycznego nieznajomego - Jamesa, kt├│ry wp┼éynie na jej dalsze ┼╝ycie, zmieniaj─ůc je diametralnie. W drugiej wersji Helen sp├│┼║nia si─Ö na metro, ulega niegro┼║nemu wypadkowi i trafia na pogotowie. P├│┼║niej wraca do domu. W g┼é├│wnych rolach Gwyneth Paltrow i John Hannah.

Konwencja przypomina Lola rennt!. Co by by┼éo gdyby. Jak to przypadek mo┼╝e rz─ůdzi─ç cz┼éowiekiem. Ale jednocze┼Ťnie zako┼äczenie sugeruje, ┼╝e gdzie┼Ť tam jest zapisane nasze przeznaczenie i niezale┼╝nie kt├│r─ů drog─Ö wybierzemy (czy zostanie za nas wybrana), prowadzi do tego samego celu. Do┼Ť─ç optymistyczne, prawda? big_smilebig_smilebig_smile

#7 2005-08-12 20:28:18

aire
U┐ytkownik

Tak, "Przypadkowa dziewczyna" jest naprawdę kochanym filmem, szczególnie przypadły mi do gustu kwestie Johna Hannah, ze wspaniałym:
"- Always remember what the Monty Python's used to said!
- What? Always look at the bright side of life?
- No! Nobody expects the spanish inquisition!" big_smile
Co do Colina to zauwazy┼éy┼Ťcie jak cz─Östo gra facet├│w porzucanych przez ┼╝ony/narzeczone itp?Czy┼╝by jaki┼Ť kompleks? :twisted:
A widzia┼éa kt├│ra┼Ť z Was (wiem, to troche nie na temat,ale tak a propos mi┼éo┼Ťci i w og├│le wink ) film "Niebo"? Z Cate Blanchett i Giovanim Ribisim??

#8 2005-08-12 20:36:44

AineNiRigani
U┐ytkownik

Co do Colina to zauwazy┼éy┼Ťcie jak cz─Östo gra facet├│w porzucanych przez ┼╝ony/narzeczone itp?Czy┼╝by jaki┼Ť kompleks? :twisted:

Mo┼╝e chodzi o twarz? Tak─ů z lekka ciapowat─ů? Wymarzona ofiara itp. I te kr─Öcone w┼éoski? big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

#9 2005-08-12 20:44:18

aire
U┐ytkownik

Dokładnie...dokładnie... :twisted:
I te oczka, m├│wi─ůce "i co ja teraz mam zrobi─ç" 8O <no dobrze, z tymi ju┼╝ troch─Ö przesadzi┼éam wink )
Ale co┼Ť w tym musi by─ç, ┼╝e grywa takie "ciapy" (nie ura┼╝aj─ůc nikogo, sama bardzo lubi─Ö CF). Chocia┼╝ jest film, w kt├│rym gra zmanierowanego arystokrat─Ö, tak bardzo zmanierowanego, ┼╝e zakrwawa na geja. Film nazywa si─Ö "Zwi─ůzki rodzinne" i by┼é swego czasu cz─Östo wy┼Ťwietlany w telewizji Puls :?

#10 2005-08-12 20:59:07

AineNiRigani
U┐ytkownik

Chocia┼╝ jest film, w kt├│rym gra zmanierowanego arystokrat─Ö, tak bardzo zmanierowanego, ┼╝e zakrwawa na geja. Film nazywa si─Ö "Zwi─ůzki rodzinne" i by┼é swego czasu cz─Östo wy┼Ťwietlany w telewizji Puls :?

Ogl─ůda┼éam (chocia┼╝ po w┼éosku, wi─Öc mog┼éam nie wychwyci─ç wszystkiego big_smile)
Osobi┼Ťcie wol─Ö jednak por├│wnanie z Valmont'em. Bo┼╝e, ile on tam mia┼é sexu!!! Taki facet mo┼╝e powali─ç na kolana!!! Przyznaj─Ö uczciwie - przez kilka dni chodzi┼éam sko┼éowana big_smilebig_smile

#11 2005-08-12 21:00:13

Julianna
U┐ytkownik

A mnie ta jego "ciapowato┼Ť─ç" kr─Öci. Gdy widz─Ö (ogl─ůdaj─ůc film po raz n-ty) jak stoi taki bezradny i zdziwiony, to sama mam ochot─Ö podej┼Ť─ç i go poca┼éowa─ç! roll I jeszcze ma taki wyraz twarzy, gdy patrzy na ukochan─ů (tak by┼éo w "Dumie.." i w "Bridget..."), jakby chcia┼é co┼Ť powiedzie─ç, ale jego usta poruszaj─ů si─Ö bezg┼éo┼Ťnie. To te┼╝ jest s┼éodkie!!! Och, Colin, zawr├│ci┼ée┼Ť nam w g┼éowie...! :oops: [/code]

#12 2005-08-12 21:02:59

Julianna
U┐ytkownik

A w Valmoncie nie podoba┼é mi si─Ö. No, mo┼╝e tylko troszk─Ö - wtedy gdy przewr├│ci┼é wann─Ö z hrabin─ů w ┼Ťrodku (bra┼éa k─ůpiel). Oooo, wtedy zyska┼é w moich oczach bardzo!!!

#13 2005-08-12 21:05:44

AineNiRigani
U┐ytkownik

Muszę przyznać, że raczej lecę na bawidamków lol lol W przypadku Bridget, bardziej w moim stylu byłby Daniel. A poza tym wolę blondynów big_smilebig_smile
Nie, zdecydowanie lubię facetów. Za wołkami zbożowymi zdecydowanie nie przepadam big_smile
Ale w przypadku Beidget jedno mnie mocno ruszyło: Colin bardzo ładnie chodzi.

#14 2005-08-12 21:11:50

AineNiRigani
U┐ytkownik

A w Valmoncie nie podoba┼é mi si─Ö. No, mo┼╝e tylko troszk─Ö - wtedy gdy przewr├│ci┼é wann─Ö z hrabin─ů w ┼Ťrodku (bra┼éa k─ůpiel). Oooo, wtedy zyska┼é w moich oczach bardzo!!!

Osobi┼Ťcie lubi─Ö ludzi, kt├│rzy ci─Ösz─ů si─Ö ┼╝yciem. Sama nale┼╝─Ö do takich os├│b i poci─ůgaj─ů mnie przewa┼╝nie faceci, kt├│rzy podchodz─ů do siebie, do mnie, do otaczaj─ůcego ┼Ťwiata, z poczuciem humoru i optymizmem. W tym konkretnym przypadku, wygl─ůd nie ma dla mnie wi─Ökszego znaczenia. A przyznam uczciwie: zawsze lecia┼éam na u┼Ťmiechni─Ötych facet├│w big_smilebig_smile
A w Valmoncie Colin u┼Ťmiecha si─Ö du┼╝o i cz─Östo. Mo┼╝e dlatego w┼éa┼Ťnie Valmont zrobi┼é na mnie takie wra┼╝enie? I pewnie dlatego jest to jedyny film, w kt├│rym Colin podoba mi si─Ö jako facet big_smile

P.S. Chocia┼╝ nie obra┼╝am si─Ö je┼Ťli facet ma d┼éugie w┼éosy i odlotowe brwi big_smilebig_smile

#15 2005-08-21 22:36:37

fringilla
U┐ytkownik

Hehe, ja te┼╝ wole z┼éych ch┼éopc├│w, niestety, ale Colin z tym swoim spojrzeniem powala mnie na kolana. To chodzi chyba w┼éasnie o to spojrzenie zbitego psa, a jednocze┼Ťnie wida─ç od razu, ┼╝e to prawdziwy m─Ö┼╝czyzna.

A wracaj─ůc do poca┼éunk├│w, uwielbiam ten w Angielskim Pacjencie, kiedy Katharine przychodzi do Almasy'ego po tym, jak wr├│cili z pustyni. Az ciarki przechodz─ů. W mojej ukochanej Buffy jest facet, kt├│ry tak ca┼éuje, ┼╝e ─ůz si─Ö nogi robi─ů mi─Ökkiie, ale to inna kategoria, bo to serial i to szerzej u nas nieznany wink

A jak ju┼╝ jeste┼Ťmy przy poca┼éuknach, to co powiedzie na rankng wyzna┼ä mi┼éosnych? Hehe, Darcy z DiU z 1995 by┼éby chyba gdzie┼Ť na samym ko┼äcu, i to oba jego wyst─ůpienia mam na mysli. A ad rem: moje ulubione to chyba z Imperium konratakuje, jak Hana Solo maja wsadzi─ç do karbonitu, a Leya m├│wi: Kocham ci─Ö, i on z tym zab├│jczym usmiechem odpowiada: Wiem o tym. Za ka┼╝dym razem si─Ö wzruszam.

W ogole je┼Ťli chodzi i poca┼éunki i wyznania, to lubie takie pary pomi─Ödzy kt├│rymi co┼Ť iskrzy i cz┼éowiek czeka niecierpliwie kiedy wreszcie co┼Ť z tego wyniknie, a jak juz do czego┼Ť dochodzi to napi─Öcie si─Öga zenitu.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#16 2005-08-22 00:16:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

C├│┼╝, to spojrzenie pana D. ma rzeczywi┼Ťcie niezwyk┼é─ů moc. Ale je┼Ťli ju┼╝, to Colin wsp├│┼éczesny bardziej by mnie poci─ůga┼é z tym angielskim poczuciem humoru, kt├│ry mu wk┼éadaj─ů w rol─Ö. To, ┼╝e z pe┼én─ů powag─ů powie kwesti─Ö humorystyczn─ů.
Chocia┼╝ nadal do┼Ť─ç wyra┼║nie oddzielam Pana Darciego, Marka Darciego i Colina Firtha big_smilebig_smile Postacie fikcyjne mog─ů mnie poci─ůga─ç, aktorzy raczej nie.

Co do wyznań, możnaby zrobić dwa równoległe rankingi:
1. Najlepsze wyznania
2. Najgorsze wyznania.

Nad pierwsz─ů kategori─ů musz─Ö si─Ö chwilk─Ö zastanowi─ç (chodziasz masz racj─Ö Fringillo - Han Solo z tym swoim "Wiem o tym" jest rzeczywi┼Ťcie mocnym kandydatem )
W drugiej kategorii musz─Ö jednak odebra─ç palm─Ö pierwsze┼ästwa panu Darciemu na rzecz g┼é├│wnego bohatera "Kawalera". Nie pami─Ötam dok┼éadnie (to nie jest film, kt├│ry ogl─ůda si─Ö kilkakrotnie), ale co┼Ť w stylu "Je┼Ťli zrobisz kup─Ö trzeba spu┼Ťci─ç wod─Ö"

#17 2005-08-22 17:08:02

Anonymous
GoŠ

Wczoraj widzialam wlasnie ten film i brak pocalunku tez mnie zastanowil.W ogole to pierwsza Bollywodzka prod., ktora widzialam i faktycznie bylam troche w szoku jak ni z tego ni z owego ludzie zaczynali spiewac sobie i podrygiwac na ulicy, ale coz, co kraj to obyczaj.Uwazam, ze osadzenie akcji we wspolczesnych Indiach jest bardzo OK., bo ich mentalnosc jest troche 18 wieczna, wiec fabula nie musiala byc badzo nadciagana (mam na mysli to lapanie mezow i aranzowanie malzenstw).Bardzo mi sie podobal natomiast Pan Collins (Kohli),ktory przyjechal z Krzemowej Doliny po porzadna, hinduska zone- byl jednak o wiele bardziej sympatyczny niz jego pierwowzor! W ogole rezyserka spojrzala chyba laskawszym okiem na wszystkich bohaterow niz Jane Austen, bo ich przywary sa w filmie mocno zlagodzone.

#18 2005-08-23 18:43:02

caroline
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie niedawno mia┼éam okazj─Ö obejrze─ç B&P, oczywi┼Ťcie nieco pirack─ů wersj─Ö. :-)
Wyb├│r Indii rzeczywi┼Ťcie trafny, jest wiele podobie┼ästw mi─Ödzy ┼Ťwiatem Jane Austen a wsp├│┼éczesnymi Indiami, przynajmniej tymi z filmu, bo nie ukrywajmy zaserwowano nam bardzo wylizane i patriotyczne oblicze tego kraju. Mimo niezbyt porywaj─ůcego aktorstwa i sp┼éaszczenia wielu w─ůtk├│w - tw├│rcy po prostu prze┼Ťlizgn─Öli si─Ö po "Dumie i uprzedzeniu" podchwytuj─ůc tylko g┼é├│wne w─ůtki, film mia┼é kilka naprawd─Ö ┼Ťwietnych moment├│w, wi─Ökszo┼Ť─ç z udzia┼éem pana Kholi. Pierwsza scena gdy wita si─Ö z rodzin─ů i por├│wnuje siostry do motyli a pani─ů domu do Madame Butterfly big_smile, albo scena b├│jki w kinie, super!
A na koniec - napisy i wy┼Ťwietlane przy nich nieudane zdj─Öcia albo popisy wokalne i taneczne ekipy, gdy wszyscy lekko nabijaj─ů si─Ö z tej bollywoodzkiej konwecji musicalu. Super!

#19 2005-08-26 19:07:30

sister
U┐ytkownik

Też dopiero co widziałam ten film...

Jest SUUUPER!!!

w og├│le jako film oczywi┼Ťcie, chocia┼╝ jako adaptacja powie┼Ťci, te┼╝ jest niez┼éa. Ale mam wra┼╝enie, ┼╝e je┼Ťli kto┼Ť nie zna fabu┼éy, to w kilku miejscach m├│g┼éby si─Ö pogubi─ç, nie wy┼éapa─ç paru rzeczy...

Ja w og├│le uwielbiam indyjskie filmy... kiedy┼Ť mia┼éam HBO to jak dawali takie filmiki to ogl─ůda┼éam w czambu┼é...

#20 2005-09-10 14:49:17

demi
U┐ytkownik

wiecie, ja jak tylko us┼éysza┼éam o tym filmie to go sobie ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam, ale ostatnio mia┼éam okazj─Ö zobaczy─ç go w kinie ponownie(posz┼éam tylko dlatego ┼╝e mia┼éam darmowe bilety big_smile )
i stwierdzam po raz kolejny zreszt─ů ┼╝e w kinie ogl─ůda sie filmy o wiele lepiej, ale to ┼╝─ůdsne odkrycie w sumie, tak czy inaczej jestem tym filmem zauroczona big_smile

#21 2005-09-11 21:24:01

Admete
U┐ytkownik

Film ogl─ůda si─Ö naprawd─Ö dobrze, przy czym ja si─Ö nie zgodz─Ö z twierdzeniem, ┼╝e to produkcja bollywoodzka. Film robili Anglicy i Amerykanie, tylko stylizowali go na film hinduski. Wykorzystali pewne elementy - taniec na pcz─ůtku filmu, pewnien spos├│b pokazywania zakochanych, hinduskich aktor├│w. Reszta to typowa romantyczna komedia plus film muzyczny.
Podoba┼é mi si─Ö spos├│b w jaki przerobiono niekt├│re w─ůtki i postaciez ksi─ů┼╝ki, zw┼éaszcza pan Kholi bardzo im si─Ö uda┼é ;-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#22 2005-09-11 21:31:11

demi
U┐ytkownik

owszem, kilka w─ůtk├│w zmieniono z sukcesem ze tak powiem, ale mi osobi┼Ťcie nie podoba┼éa si─Ö zmiana kolejno┼Ťci dotycz─ůca zalot├│w DArcego do "Lizzy"(nie pami─Ötam jak jest tam by┼éo, Lalita chyba), ┼╝e najpierw si─Ö mocno zakochali i dopiero potem on si─Ö pierwszy raz o┼Ťwiadcza. Znikn─Öla tu w ten spos├│b ca┼éa przemiana DArcego ze snoba i buffona w mi┼éego faceta., Tego mi troch─Ö zabrak┼éo.

#23 2005-09-15 20:31:05

dorotka
U┐ytkownik

No faktycznie... ale byłam tak oczarowana tym klimatem, że w ogóle nie zauważyłam, że brakuje tej przemiany.

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#24 2005-09-18 14:07:01

demi
U┐ytkownik

s┼éuchajcie, nie jestem do ko┼äca pewna tego co napisze i prosze o ewentualne skorygowanie moich wiadomo┼Ťci, ale przez przypadek natkn─Ö┼éam si─Ö na fragment teledysku Britney Spears do piosenki bodaj┼╝e "Toxic" czy jak tam si─Ö to pisze i wydawa┼éo mi si─Ö ┼╝e wyst─ůpi┼é w nim matin Henderson czyli Will darcy z komentowanej w tym w─ůtku wersji "Dumy". Czy to prawda? Czy mam ju┼╝ jakies omamy w zwi─ůzku z jego osob─ů, no do w sumie facet jest przystojny i ma przepi─Ökny u┼Ťmiech :oops:

#25 2005-09-18 18:45:07

caroline
U┐ytkownik

Dobrze Ci si─Ö zdaje, to on big_smile

Stopka forum