Jane Austen

Ogród Jane Austen

"Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen" - książkowa nowość

Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen Wiecznie żywa legenda Jane Austen
Lektura dla pokoleń

Bale, muślinowe suknie i przystojni kawalerowie - to wszystko, o czym do niedawna Jenny mogła tylko pomarzyć. Dziewczyna ma jednak wyjątkowe szczęście ? jej przewodnikiem po świecie zostaje sama Jane Austen.

Książka Cory Harrison opowiada historię Jenny Cooper, nieśmiałej kuzynki Jane Austen, która pod okiem swej krewnej przeistacza się w pewną siebie dziewczynę.

Jane inspiruje i prowokuje nastolatkę. To dla niej Jenny ryzykuje utratę dobrego imienia, wykradając się późną porą na miasto, które wcale nie należy do bezpiecznych. Prowadzi też pamiętnik, w którym zgodnie z praktykowanym przez niezamężne dziewczyny zwyczajem, spisuje swoje myśli i wszystkie sekrety.

Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen jest przykładem wyjątkowego połączenia prawdy i fikcji. Pokazuje świat pięknych sukien, tańców, sekretów, plotek i romansów, a także niewieściej tęsknoty za prawdziwym bohaterem. Czy stanie się nim przystojny kapitan marynarki Thomas Williams, którego Jenny często wspomina w swoim sekretniku? Co ma zrobić dziewczyna, której jedynym majątkiem jest uroda, a myśli nie dają spokoju? Czy to prawda, że kapitan Williams ma dziewczynę w każdym porcie? Chciałabym to wiedzieć. Być może właśnie dlatego nie przyjechał się ze mną zobaczyć.

A może pomyślał, że jestem nudna i głupia? - zamartwia się Jenny. Dobrze, że jest Jane, bo któż lepiej od niej doradzi jak zdobyć serce wymarzonego mężczyzny?

Dane bibliograficzne:
autor: Cora Harrison,
tłumaczenie: Anna Klingofer,
ilustracje: Susan Hellard,
wydawnictwo: Drzewko Szczęścia,
rok wydania: 2012,
liczba stron: 384,
cena detaliczna: 29,90 zł,
oprawa miękka ze skrzydełkami,
ISBN: 978-83-933642-2-0.

Vasco, 2012-01-24 17:00:22

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence