Jane Austen

Ogród Jane Austen

Obsadzamy filmowe ''Dumę i uprzedzenie oraz zombie''

Niemal chyba nie ma roku bez adaptacji, readaptacji, albo chociaż remake'a jakiejś z powieści Jane Austen. Nie inaczej pokaże nam się rozpoczęty rok 2010, zobaczymy bowiem filmową wersję Dumy i uprzedzenia oraz zombie, na poły komediowego horroru mieszającego nieumarłych z klasycznym romansem okresu Regencji. Horror sprzedał się znakomicie, zatem i filmowcy postanowili uszczknąć coś z tego tortu. Na razie niewiele wiadomo, ale chyba mierzą wysoko: kontrakt na zagranie głównej roli podpisała przed świętami Natalie Portman, dołączając tym samym do grona aktorek, mających na koncie ekranową kreację Lizzie Bennet. Nawiasem mówiąc, ile już ich było?

Reszta obsady pozostaje na razie nieznana, ale skoro mamy już nowy rok, to może Dziadek Mróz spełni nasze życzenia w tym względzie? Erin Nolan pokusił się o stworzenie swojej listy marzeń, jego typy do tego filmu to:

Charlie Hunnam jako Mr. Darcy. Jak to, nie Colin Firth? zawoła z oburzeniem wiele fanek. Rozumiemy je, ale jako pogromca zombie?

Sarah Michelle Gellar jako Jane Bennet. Po prostu chcemy ją zobaczyć, jak kopie potworom tyłki. A wy nie?

Carey Mulligan jako Lydia Bennet. Jeśli zagra tak doskonale, jak w oscarowej Edukacji, to będzie znakomitą, najmłodszą, rezolutną Bennetówną.

Hugh Laurie i Emma Thompson jako państwo Bennetowie. Pokazali się już razem w adaptacji Rozważnej i Romantycznej. Kto zagra lepiej?

Rhys Darby jako Mr. Collins. Nikt inny nie potrafi wnieść tyle humoru w kreowaną postać tragiczną. Tutaj będzie więc wyjątkowo na miejscu.

Dominic Cooper jako Mr. Wickham. Ta wschodząca gwiazda brytyjskiego aktorstwa wydaje się wymarzona do roli niegrzecznego chłopca, igrającego z niewieścimi sercami.

Lucy Davis jako Charlotte Lucas. Gdyby nie inna komedia o zombie, Shaun of the Dead nie okazała się sukcesem, pewnie i ten film nie miał by szansy na powstanie. Niech więc Lucy pokaże nowicjuszom, jak to się robi. Zwłaszcza, że już jako dziecko wystąpiła w adaptacji Jane Austen.

Helen Mirren jako Lady Catherine de Bourgh. Tytułowa rola w Królowej, fizyczna aparycja i cięte gadki na oscarowej gali każą nam sądzić, że pasuje do tej roli i ciałem i umysłem.

A jakie byłyby wasze typy?

Jurgi Filodendryta

Źródło: Film.com

Vasco, 2010-01-15 11:03:46

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence