Jane Austen

Ogród Jane Austen

Romola Garai zagra Emmę w najnowszej adaptacji BBC powieści Jane Austen

Brytyjska aktorka Romola Garai zagra bohaterkę Emmy w wystawnej kostiumowej adaptacji kanału BBC One, która na ekrany wejdzie jesienią Foto: GETTYPrzez lata przysłaniała ją swym cieniem jej przyjaciółka Keira Knightley, ale aktorka Romola Garai osiągnęła status wiodącej damy, obejmując rolę w adaptacji Emmy Jane Austen, jaką kręci BBC.

Garai zagra przystoją, sprytną i bogatą bohaterkę w wystawnym dramacie kostiumowym, który zawita na ekrany kanału BBC One jesienią.

Jako 26-latka została obsadzona w roli młodszej siostry Knightley w nominowanym do Oscara filmie Pokuta. Obie aktorki są szczerymi przyjaciółkami. Mimo tego często bywały rywalkami do jednej roli. Knightley zwyciężyła Garai w wyścigu do roli Lary w adaptacji ITV Doktora Żywago z 2002 roku oraz do roli Elizabeth Bennet w filmowej wersji Dumy i uprzedzenia z roku 2005.

Emma to dla Garai najbardziej prestiżowe wyzwanie po występach w kilku filmach telewizyjnych, jak I Capture The Castle Dodie Smith i Daniel Deronda George Eliot.

Córka bankiera, dorastała w Hong Kongu i Singapurze, dostała się do angielskiej szkoły z internatem. Obecnie łączy pracę aktorki ze studiowaniem na Open University.

Jestem niesamowicie zaszczycona i podekscytowana przyjęciem roli Emmy, bez wątpienia największej bohaterki Jane Austen. Uwielbiam te książkę od lat, a ona jest postacią najbliższą memu sercu - więc to wielki przywilej, móc się teraz w nią wcielić - mówi.

Obsada nowej ekranizacji Emmy to najwyższy kaliber aktorów, wśrod których prym wiodą: Sir Michael Gambon w roli kochającego ojca bohaterki oraz Jonny Lee Miller w roli pana Knightley. Zdjęcia rozpoczynają się już w najbliższym tygodniu, w hrabstwach Kent i Surrey.

BBC zapowiada świeże, żywe i wnikliwe podejście do ponadczasowej opowieści, ostatnio ekranizowanej w postaci serialu w roku 1972 oraz wersji kinowej z rolą Gwyneth Paltrow w roku 1996. Nowa Emma pokazywana będzie w czterech godzinnych odcinkach i będzie ostatnią adaptacją Jane Austen po decyzji kierownictwa BBC o porzuceniu bonnetowych przedstawień na rzecz skupienia się na wieku XX.

Źródło: Telegraph

Tłumaczenie: Jurgi

vasco, 2009-04-14 14:54:46

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence