Jane Austen

Ogród Jane Austen

Z ''Dumą i uprzedzeniem'' na Broadway

Trzy kobiety z okolic Rochester (stan Nowy Jork) wystartowały z ambitnym planem wprowadzenia na Broadway swojego przedstawienia Jane Austen's Pride and Prejudice, a Musical Play (Duma i uprzedzenie wg Jane Austen, sztuka muzyczna).

Producentka, Lori Bajorek z Pittsford ma już potwierdzone deklaracje na prawie 1 milion dolarów - z potrzebnych ośmiu, jakie według jej szacunków sa potrzebne na wystawienie spektaklu na Broadwayu w listopadzie 2009. A sam musical, napisany przez rochesterskie pisarki Lindsay Warren Baker i Amandę Jacobs, przyciągnął już wielu weteranów Broadwayu, w tym nominowanego do nagrody Tony reżysera.

Mieszkańcy Rochester będą mogli jako pierwsi zobaczyć musical Pride and Prejudice 21 października w Eastman Theatre; będzie to skrócona wersja z udziałem 16 członków Orkiestry Filharmonii w Rochester i broadwayowską obsadą - w tym Colin Donnela (znanego z broadwayowskiego spektaklu Jersey Girls) w roli romantycznego pana Darcy. W przedpokaz w Rochester będą wliczone kostiumy, oświetlenie, uproszczona dekoracja i czerwony dywan.

Duma i uprzedzenie wg Jane Austen to historia dziejąca się w dwóch poziomach. Pierwszą jest popularna powieść Duma i uprzedzenie opublikowana po raz pierwszy w roku 1813, eksporująca temat różnych dróg, jakmi szukamy miłości, partnera - mówi Baker. - To jest wciąż takie samo, choć już w innych czasach.

Drugi poziom sztuki, odnoszący się do współczesności, mówią obie pisarki, to sama Jane Austen jako postać w sztuce. Szesnaście lat po po tym, kiedy jako 20-letnia kobieta napisała swoją pierwszą powieść First Impressions, która została odrzucona przez wydawców, Austen na nowo rozważa tamtą pierwszą książkę, jak mówi Baker, podejmując decyzję czy ta historia jest warta drugiej szansy?

Bilety na spektakl w Rochester kosztują 35$ i 50$, lub 75$ razem z przyjęciem w Max of Eastman Place. Dostępne są w dni robocze w Ticket Express box office, 885 E. Main St., and at Ticketmaster, (585) 232-1900, lub na stronie www.ticketmaster.com.

Źródło: Democrat and Chronicle

Tłumaczenie: Jurgi

vasco, 2008-08-22 00:22:02

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2023

Template Licence