Jane Austen

Ogród Jane Austen

Miss Austen Regrets - wkrótce na DVD

Żale panny AustenMiss Austen Regrets - najnowsza biografia Jane Austen będzie dostępna na DVD od 24 marca. Sprzedaż zapowiedział już sklep internetowy amazon.co.uk. Poniżej możecie przeczytać przetłumaczoną zapowiedź. A później proponuję obejrzeć galerię zdjęć z filmu.

Olivia Williams, Greta Scacchi i Hugh Bonneville wśród pełnej gwiazd obsady w pełnometrażowym dramacie BBC One: Miss Austen Regrets (Żale panny Austen).

Ten przepięknie nakręcony, z ozdobą w postaci rewelacyjnego aktorstwa Olivii Williams, biografic`zny film o Jane Austen skupia się na stosunkowo wąskim okresie życia autorki, będąc czymś w rodzaju uzupełnienia do Becoming Jane, filmu z 2007 roku o młodej Austen (z Anne Hathaway w roli głównej).

Dramat przedstawia pełen pasji i emocji rozdział z romantycznego życia Jane Austen inspirowany własnymi powieściami, listami i wspomnieniami wielkiej pisarki.

Kiedy Jane Austen dobiega czterdziestki, jej sukces pisarski jest już pewny, a jej dowcipne i pełne trafnych obserwacji romantyczne powieści są szeroko podziwiane. Dla swojej bratanicy, Fanny Knight - młodej, ładnej, desperacko zakochanej dziewczyny - Jane jest ulubioną ciocią, która oferuje swoją mądrość i wiedzę, pomagając w poszukiwaniu szczęśliwego mariażu.

Jednak, poproszona przez Fanny o pomoc w ocenie potencjalnych mężów, Jane traci zwykłą pewność siebie i opanowanie. Bez wątpienia kobieta tak doskonale pisząca o miłości na kartach książek musiała sama jej doświadczyć, więc czemu sama nigdy nie wyszła za mąż?

Pod ochroną swojej życiowej mądrości Jane prezentowała pozory tak olśniewające, jak wiele jej powieściowych młodych bohaterek, ale kiedy rozmyśla nad swymi własnymi romantycznymi doświadczeniami i flirtami, ogarniają nas jej namiętności, konkurenci i życiowe wybory - okrutne flirtowanie, odrzucone propozycje i miłość, która wydała się przyjść zbyt późno.

Kiedy tak przywołuje stracone okazje, pojawiają się wątpliwości. Czy dokonała wyborów właściwych dla siebie i rodziny? Czy wielka romantyczna ekspertka się myliła? A także, czy jej zasady dotyczące miłości i małżeństwa były może błędne?

Scenariusz - Gwyneth Hughes
Reżyseria - Jeremy Lovering
Produkcja - Anne Pivcevic i Jamie Laurenson.

Występują:
Jane Austen - Olivia Williams
Fanny Austen-Knight - Imogene Poots
Cassandra - Greta Scacchi
Harris Bigg - Samuel Roukin
Rev. Brook Bridges - Hugh Bonneville
Charles Haden - Jack Huston

Źródło: Amazon
Tłumaczenie: Jurgi

Vasco, 2008-02-19 23:20:00

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2023

Template Licence