Jane Austen

Ogród Jane Austen

"Opactwo Northanger" i "Mansfield Park" w Polsce!

Opactwo Northanger (2007)Najnowsze ekranizacje obu powieści zrealizowane w zeszłym roku przez ITV już wkrótce pojawią się w Polsce. Na 21 stycznia zaplanowano premierę Opactwa Northanger, a na 7 lutego Mansfield Park. Oba filmy dostępne będą jednak tylko w ofercie dla wypożyczalni.

Dystrybutorem jest Monolith Video, który ma w swojej ofercie także Kolekcję Jane Austen.

Więcej informacji i szczegóły oferty:

Opactwo Northanger

Mansfield Park

Informacja za stroną internetową Monolith Video:

Opactwo Northanger

Młoda i pełna wdzięku córka pastora Katarzyna Morland zostaje zaproszona przez przyjaciół rodziny do Bath - modnego uzdrowiska, które jest miejscem interesujących spotkań towarzyskich i rodzących się romansów. Tam poznaje rodzeństwo - Henry'ego Tilneya i jego młodszą siostrę Eleanor. Jednocześnie do Bath przybywają przyjaciele pani Allen, a Katarzyna zaprzyjaźnia się z Izabelą. Próbuje znaleźć czas zarówno na spotkania z rodzeństwem Tilney, jak i rodziną Thorpe, co jednak okazuje się bardzo trudne i prowadzi do licznych nieporozumień...

Mansfield Park

Film na podstawie powieści Jane Austen. Fanny Price to dziewczyna pochodząca z ubogiej rodziny. W dzieciństwie została wzięta na wychowanie przez bogate wujostwo. W ich domu w posiadłości Mansfield Park jest jednak lekceważona, a jej kuzyni i przede wszystkim ciotka Norris wciąż podkreślają jej niższy status społeczny. Tylko Edmund - najmłodszy syn sir Thomasa jest dla niej życzliwy. Fanny wie, że jej jedyną szansą na godne życie jest bogate wyjście za mąż. Wuj pragnie wydać dziewczynę za londyńczyka Henry'ego Crawforda, jednak ona, zakochana w Edmundzie, nie chce o tym słyszeć.

caroline, 2008-01-19 14:10:20


Komentarze:

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2023

Template Licence