Jane Austen

Ogród Jane Austen

Zagubiona w świecie "Dumy i uprzedzenia"

Lost in AustenNa zlecenie telewizji ITV powstaje nowa produkcja związana z powieścią Jane Austen Duma i uprzedzenie. Serial zatytułowany Lost in Austen opowiada historię Amandy Price, wielbicielki Jane Austen żyjącej we współczesnym Londynie, która pewnego dnia odkrywa w swojej łazience Elizabeth Bennet, a wkrótce sama w dziwny sposób przenosi się do fikcyjnego świata Dumy i uprzedzenia.

W rolę Amandy wcieli się Jemima Rooper, zaś pana Darcy'ego zagra Elliot Cowan. W pozostałych rolach: Alex Kingston i Hugh Bonneville jako pani i pan Bennet, Gemma Arterton jako Elizabeth, Morven Christie jako Jane, Perdita Weeks jako Lydia, Tom Riley jako Wickham, Lindsay Duncan jako Lady Catherine de Bourgh, Michelle Duncan jako Charlotte Lucas, Guy Henry jako Mr Collins, Tom Mison jako Bingley i Christina Cole jako panna Bingley. Autorem scenariusza jest Guy Andrews.

W "Lost in Austen" okazałe miejsca, kostiumy, powozy i inne rekwizyty będą zestawione z nowoczesnym stylem życia Amandy Price. Scenariusz przemówi zarówno do miłośników Austen, jak i do nowych widzów, którzy dzięki temu zapewniają się z tym wspaniałym romansem - mówi Sally Haynes z ITV.

Link: itv.com

Akaterine

Akaterine, 2007-12-05 19:38:43

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence