Jane Austen

Ogród Jane Austen

"Rozważna i romantyczna" (2007) - miniserial BBC

Siostry Dashwood (2007)Hattie Morahan, Charity Wakefield, David Morrisey, Dominic Cooper, Dan Stevens, Mark Williams, Janet McTeer i Mark Gatiss zagrają w romantycznej, stylowej i zabawnej, trzyczęściowej ekranizacji Rozważnej i romantycznej produkcji BBC, do której scenariusz napisał Andrew Davies (znany ze scenariusza do miniserialu Duma i uprzedzenie).

W rolę sióstr Dashwood, które po śmierci ojca zmuszone są z matką i siostrą wyjechać z rodzinnego domu, wcielą się Hattie Morahan (Elinor) i Charity Wakefield (Marianne).

Film ma rozpocząć się sceną, w której Willoughby, grany przez Dominica Coopera, uwodzi 15-letnią Elizę. Davies mówi, że ma to na celu ukazanie prawdziwego charakteru Willoughby'ego, który, według Daviesa, w poprzedniej ekranizacji był zdecydowanie zbyt czarujący, gdy tak naprawdę był zwykłym łajdakiem. Scenarzysta planuje również scenę, która byłaby równie symboliczna jak scena z Dumy i uprzedzenia, w której Colin Firth jako Darcy pływa w jeziorze. Tutaj Edward Ferrars, grany przez Dana Stevensa, będzie w deszczu rąbał drzewo. Oprócz tego ma pojawić się pojedynek. Brandon wspomina o pojedynku, więc pomyślałem - czemu nie pokazać tego na ekranie? Ten element występuje w powieści i Jane Austen chciała, byśmy to zauważyli. - mówi Davies, który wręcz rozkoszuje się sprawdzaniem, jak bardzo fani Austen będą tolerancyjni.

Davies chce, by nowa ekranizacja Rozważnej i romantycznej kazała zapomnieć widzom o oscarowej wersji Anga Lee z Emmą Thompson w roli głównej, która również napisała do niego scenariusz. David Morrisey, który wcielił się w rolę pułkownika Brandona, powiedział: Gdy mój agent przysłał mi scenariusz, pomyślałem "Czy naprawdę potrzebujemy kolejnej ekranizacji Jane Austen?" Wtedy przeczytałem scenariusz i był on po prostu genialny. W powieści nie ma wielu scen, w której występowałyby tylko męskie postaci, lecz Andrew to zmienił.

Jednocześnie Anne Pivcevic, producentka miniserialu, mówi Nasza wersja pokaże kobiecy punkt widzenia, tak jakbyśmy śledzili wszystkie wydarzenia oczami kobiet. To wspaniałe połączenie młodzieńczej pasji i ciepłych, zabawnych momentów.

Serial reżyseruje John Alexander, muzykę zaś skomponuję Martin Phipps (North and South, Perswazje 2007). Emisja filmu planowana jest na jesień na kanale BBC One.

Na podstawie: AustenBlog

Akaterine

Akaterine, 2007-08-29 19:50:21

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2023

Template Licence