Jane Austen

Ogród Jane Austen

Zamknięcie Forum

Dzień wczorajszy był ostatnim dniem funkcjonowania Forum na www.janeausten.pl. Od dzisiaj zostaje ono zablokowane. Przez pewien czas będzie można przeglądać istniejące posty, ale bez możliwości odpowiadania lub tworzenia nowych. Za ok. dwa tygodnie Forum zostanie całkowicie wyłączone. Wtedy też wyłączona zostanie Lista Użytkowników, która w zmienionej sytuacji straci rację bytu.W moim (i nie tylko moim) przekonaniu Forum nie spełniło swojej roli. Całkowicie zachwiane zostały w nim proporcje między ilością postów w działach związanych z tematyką strony, a w działach nie mających nic wspólnego z Jane. Jako przykład niech posłuży fakt, że w ciągu ostatnich 7 dni na forach tematycznych (Duma i uprzedzenie, Inne powieści, Jane Austen, Epoka Regencji, Strona - opinie i sugestie) pojawiło się razem 127 postów, natomiast w Aktorach i Pogaduchowni - w sumie 1984... Jednocześnie ten narastający "pusty" ruch na Forum zżera ograniczony transfer serwera, a inne części strony świecą pustkami - ostatni wpis w Księdze Gości był 6 kwietnia. Patrząc z zewnątrz można odnieść wrażenie że to Forum stało się alternatywą jakiegoś komunikatora.

Decyzję o zamknięciu podjąłem po konsultacjach z osobami, które od kilku lat wspierają moją pracę ze stroną i których opinia jest dla mnie bardzo ważna. Jest to jednak moja samodzielna decyzja i tylko ja ponoszę za nią odpowiedzialność. Jeśli kogoś uraziłem lub zraniłem - przepraszam. Zwłaszcza tych, którzy pomagali mi przy prowadzeniu Forum.

Jeśli ktoś potrzebuje kontaktu z innym użytkownikiem strony, a nie zna jego adresu email - proszę o przesłanie do mnie listu z informacją o kogo chodzi, ja prześlę go do tej osoby.

Osoby, które nie chcą, aby w nowej sytuacji ich dane były przechowywane w bazie danych, proszę o informację mailem (kazik@janeausten.pl), ich konta zostaną usunięte.

P.S. Uprzedzając pytania - to NIE jest żart.

Kazik, 2006-05-17 08:00:38


Komentarze:

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2023

Template Licence